تصویر جهانی ایران پشت صف طولانی سبد کالا

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه 26 اسفند 1391, 6:05 pm
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

تصویر جهانی ایران پشت صف طولانی سبد کالا

پست توسط mohammad area51 »

اگر این ماجرا یک استثنا بود، می‌شد آن را حمل بر «بی تدبیری» کرد و «چگونگی» اش را به بوته نقد سپرد، اما مخابره سیستماتیک پیام‌هایی از این جنس به دشمن، اجازه تقلیل ماجرا به یک بی‌تدبیری صرف را نمی‌دهد. تصویر 

هر فردی که تجربه مدیریت یک سازمان 200 نفره را هم داشته باشد، نیک می داند که توزیع متمرکز کالا و هدایا به افراد، علاوه بر ایجاد اخلال در روند عادی امور و فلج کردن سازمان در زمان توزیع، صف‌های طویلی پشت باجه توزیع شکل می دهد که نه صحنه های زشت آن و نه حواشی حضور در «صف»، قابل کنترل نیست. شاید برای کارمندان آن سازمان، ماجرا در همان روز توزیع خاتمه یابد، اما در نظر مراجعه کنندگان یا میهمانان و ناظران بیرونی، «تصویر عمومی» آن سازمان، مدیران و کارکنانش ملکوک خواهد شد.

در مثال سازمان، اگر وضعیت فوق الذکر منجر به خدشه دار شدن اعتبار عمومی سازمان و کارمندان در نگاه ناظر بیرونی می شود، درباره یک کشور، وضعیت های مشابه منجر به خدشه دار شدن تصویر عمومی کشور(Country Image) در محیط بین المللی می شود. صف های طویل مردم که طراحان سبد کالا برای ارائه مقداری برنج و مرغ و تخم مرغ شکل دادند و تصاویر ناراحت کننده آن منتشر شد، اگر نخستین حسی که در وجود ناظران داخلی و حاضران در صف‌ها ایجاد کرد «حس حقارت» بود، برای ناظران و بازیگران بین المللی، پیام هایی مخابره کرد که راقم این سطور از تحریر آنها اکراه دارد. اگر این ماجرا یک استثنا بود، می شد آن را حمل بر «بی تدبیری» کرد و از کارشناسان خواست به نقد «چگونگی» توزیع کالا بپردازند؛ اما مخابره سیستماتیک (تکرار شونده) چنین پیام هایی به دشمن، اجازه تقلیل ماجرا به یک بی تدبیری صرف را نداده و ما را ملزم به بررسی «چرایی»‌ این اقدام می کند.

در علم روابط بین الملل مشهور است که دولت‌ها هیچ گاه ارزیابی اطلاعاتی دقیقی از وضعیت قدرت یکدیگر ندارند و همین «احتمال خطای محاسبه»، آنان را در برگزیدن ابزارهای مختلف نیل به اهداف سیاست خارجی دچار تردید می کند. در راستای همین امر، دولت ها معمولا برای افزایش ضریب خطای محاسباتی رقبا، سعی دارند در محیط بین المللی تصویر عمومی قدرتمند و بی نقصی از خود به نمایش بگذارند. این تلاش، در شرایطی که دو دولت در حالت مخاصمه، شبه مخاصمه و یا مذاکره قرار دارند، صد چندان می شود.

در شرایط کنونی که دولت محترم در حال مذاکره با دشمن برای اثبات صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای است، طرف غربی علی رغم ضعف‌های عدیده‌ای که در حوزه های مختلف قدرت دارد، نه تنها ضعفی از خود نشان نمی دهد، بلکه پیوسته در حال تظاهر به قدرتی فراتر از واقعیت سطح قدرت خویش است. تهدید ایران به حمله نظامی، عمده ترین شکل این تظاهر به قدرت است که هرچند در محیط‌های آکادمیک و اتاق های فکر، با توجه به وضع کنونی ایالات متحده به عنوان طنز بدان نگریسته می شود، اما واشنگتن از قصد خود برای تحمیل گزینه نظامی به محاسبات طرف ایرانی، عقب نشینی نمی کند. آمریکایی ها خوب می دانند و به زبان هم آورده اند که «دیپلماسی در خلا عمل نمی کند و موفقیت یک کشور در عرصه دیپلماسی به قدرت آن وابسته است»، لذا طبیعی است که درباره سطح قدرت خود اغراق نمایند. اما در مقابل این اغراق، در کمال تعجب طرف ایرانی نه تنها میزان قدرت خود را بزرگنمایی نمی‌کند، بلکه به طرز غیرقابل باوری دقیقا متناسب با حوزه های ابراز قدرت طرف مقابل، به صورت غیرواقعی اظهار ضعف کرده و کشور را ضعیف تر از آنچه هست نشان می‌دهد! اگر آمریکا از تحریم اقتصادی سخن می گوید، برخی «خزانه خالی» را تکیه کلام خود می‌کنند؛‌ اگر دشمن و طرف مذاکره تهدید به حمله نظامی می کند، جناب آقای ظریف وزیر محترم امور خارجه در اظهار نظری به دور از واقعیت، می‌گویند «آمریکا اگر بخواهد می‌تواند در عرض 10 دقیقه تمامی تاسیسات هسته‌ای و استراتژیک ایران را نابود کند»؛‌ اگر آمریکا می گوید اثر تحریم ها ایران را به میز مذاکره آورده است، بخش دیگری از سیستم اجرایی با به صف کشیدن مردم برای دریافت مرغ و برنج، برای ادعای دشمن مستندسازی می کند!

همانطوری که پیشتر گفته شد، متاسفانه تکرار سیستماتیک مخابره پیام ضعف به دشمن، ماجرای توزیع سبد کالا را از سطح یک مسئله اجرایی به یک مسئله امنیت ملی ارتقا داده است. نگرانی دوستداران دولت این است که اگر درباره سطح قدرت ایران اغراق نمی شود، چرا واقعیت های قدرت ایران تقلیل داده شده و یا پیام‌های ضعف به دشمن مخابره می‌شود؟

شاید واقعا در پس این موضع گیری ها و اقدامات، چیزی جز بی‌تدبیری و فقر اطلاعاتی نبوده و حتی تکرار سلسله‌وار این اشتباهات نیز، صرفا یک تصادف -هرچند نادر- باشد؛ اما به نظر می رسد با توجه به تاکیدی که دولت محترم بر کرامت انسانی و عزت ملی و همچنین موفقیت در مذاکرات هسته‌ای دارد، ضروری است حساسیت ویژه‌ای نسبت به این گونه امور به خرج داده شود. در صورتی که تعمدی در پس این خطاهای راهبردی باشد، بی‌تردید باید از وجود یک برنامه مشخص برای تخریب وجهه دولت در میان مردم و تلاش برای عدم موفقیت آن در عرصه بین المللی سخن گفت؛ لذا از ریاست محترم جمهور جناب حجت الاسلام روحانی انتظار می‌رود تیمی خبره را مامور بررسی پشت پرده این «سلسله اقدامات قابل تامل» کرده و دستور ویژه ای برای جلوگیری از تکرار موارد مشابه صادر نمایند.


سید‌یاسر جبرائیلی

[External Link Removed for Guests]


************************************
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

دماگوژی (به انگلیسی: Demagogue)(به فرانسوی: Démagogie) را «عوام فریبی» یا «مردم فریبی» ترجمه کرده‌اند و در اصطلاح به گمراه کردن مردم از طریق دادن وعده‌ها و شعارهای دروغین اشاره می‌کند و دماگوگ یا عوام فریب کسی است که با ادعا و ....[External Link Removed for Guests]

  دیگر هیچ ..... تصویر 
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 562
تاریخ عضویت: دوشنبه 7 اسفند 1385, 4:54 am
سپاس‌های ارسالی: 1360 بار
سپاس‌های دریافتی: 1357 بار

Re: تصویر جهانی ایران پشت صف طولانی سبد کالا

پست توسط mj_piremard »

با سلام
من که به شخصه از شرکت در انتخابات پشیمانم روز اول گفتم رای نمیدم ولی به اصرار دوستانم رفتم رای دادم و از این رای دادنم پشیمونم ببین ملت رو به چه روزی انداختن واقعا" این کار ها در حد ملتی بزرگی مثل ایران نیست شدیم مثل این کشور های آفریقایی واقعا" جز تاسف چیز دیگری نمیتوان گفت
 چه خوب خوند حرف دلمو 
  
[FONT=Arial,sans-serif]  سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.
     
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 562
تاریخ عضویت: دوشنبه 7 اسفند 1385, 4:54 am
سپاس‌های ارسالی: 1360 بار
سپاس‌های دریافتی: 1357 بار

Re: تصویر جهانی ایران پشت صف طولانی سبد کالا

پست توسط mj_piremard »

با سلام
من که به شخصه از شرکت در انتخابات پشیمانم روز اول گفتم رای نمیدم ولی به اصرار دوستانم رفتم رای دادم و از این رای دادنم پشیمونم ببین ملت رو به چه روزی انداختن واقعا" این کار ها در حد ملتی بزرگی مثل ایران نیست شدیم مثل این کشور های آفریقایی واقعا" جز تاسف چیز دیگری نمیتوان گفت

امروز وقتی رفتم بیرون این صحنه ها رو دیدم اشکم در اومد حس حقارت بهم دست داد

همونی تو امضام هست سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه
 چه خوب خوند حرف دلمو 
  
[FONT=Arial,sans-serif]  سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.
     
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1297
تاریخ عضویت: شنبه 15 تیر 1387, 10:25 pm
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3545 بار

Re: تصویر جهانی ایران پشت صف طولانی سبد کالا

پست توسط sand_fighter »

یان بلا رو کسی سر مردم نیاورد جز اون بابی که با اینکه تمام اراین گفتن نه باز کار خودشو کرد و با نقد کردن یارانه ها عملا مردمو حقوق بگیر دولت کرد ! پس این نمایش ها رو گردن روحانی نندازید کسی دیگری مردمو گرسنه کرده شما سنگو به سمت دیگه پرت می کنید !

این دسته مقالات هم مثل اون یکی موردی هست که برای تخریب روحانی بعضی ها میان از یک ضد انقلاب مایع می گذارند که چی ؟ کفگیر تخریب به ته دیگ خورده بعضی ایراد بنی اسراییلی می گیرند !
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: تصویر جهانی ایران پشت صف طولانی سبد کالا

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
مردم امروز مشکلات دارند، مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و غیره و نمی‌توان با فضاسازی رسانه‌ای و سیاه‌نمایی سال‌های قبل مشکلات آنان را حل کرد. قطعاً سیاسی‌کاری یا انداختن تقصیر به گردن این و آن کلید حل معضلات نیست
.

به گزارش مشرق، امیر ابراهیم رسولی کارشناس مسائل سیاسی طی یادداشتی در سایت نماینده آورده است: یادم می‌آید سال‌ها قبل که مسئله دادن یارانه به مردم در حد حرف مطرح و بعد عملی گردید خیلی‌ها از جمله بعضی بزرگان یا جناح‌ها و گروه‌ها دولت قبل را متهم به گداپروری کردند و با حمله‌ای باورنکردنی خواستار عزت و کرامت انسانی شدند! همین دوستان در چند هفتۀ قبل هم به واسطۀ حادثه آتش سوزی آن را بهانه تصفیه حساب سیاسی کردند و با نامه‌نگاری و فضاسازی رسانه‌ای خواستار ارزش نهادن به جان انسان‌هایی شدند که بی‌گناه جان خود را بر اثر اشتباه یک نهاد فدا کردند و صراحتاً خواستار استعفای مسئولین مرتبط شدند.

ما در این مجمل در پی پیدا کردن مقصر نیستیم. ما می‌گوییم مردم امروز مشکلات دارند، مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و غیره و نمی‌توان با فضاسازی رسانه‌ای و سیاه‌نمایی سال‌های قبل مشکلات آنان را حل کرد. قطعاً سیاسی‌کاری یا انداختن تقصیر به گردن این و آن کلید حل معضلات نیست.

اما امروز صحبت ما با همین دوستان است. دوستانی که هر روز با یک نام، قائله‌ای را ساماندهی می‌کنند. روزی به نام اصلاح‌طلبی، روزی به نام تدبیر، روزی به نام دفاع از آزادی، روزی به نام حقوق بشر و مدنیت و ...

متأسفانه روز گذشته دو نفر از هم‌وطنان جان خود را برای گرفتن سبد کالا از دست دادند. سایت مشرق خبر داد یکی از این دو نفر در حالی بر اثر ازدحام و شلوغی جان خود را از دست داد که اسمش جزو واجدین دریافت سبد کالا هم نبوده است.

امروز دوستانی که مدعی تدبیر هستند و سعی دارند با دادن سبد کالا امید به مردم بدهند یا پاسخ مرگ این دو نفر را بدهند یا استعفا دهند، مگر نه اینکه عزت و شرف مردمان ایران زمین مقدس است پس چه شده که هیچ مسئول دولتی حاضر نیست در قبال این دو حادثه تأسف بار و تلخ حرفی بزند یا استعفا کند. قرار بود تدبیری کنید تا مردم امیدوار شوند اما تدبیر شما افراد را به مرگ کشاند.

نگاهی به رسانه‌های معاند و ضد انقلاب در چند روز گذشته نشان می‌دهد مانور اصلی آنها بر صف‌های طویل و ازدحام عجیب مردم فقط در جهت تضعیف نظام است. مسئول این تضعیف کیست؟ آیا زمان جنگ است که مردم در صف‌های طولانی بایستند تا تخم‌مرغ بگیرند؟

مگر قرار نبود عزتی که مدعی بودید از بین رفته را باز گردانید. مگر قرار نبود در تصمیم‌های کشوری تدبیر را سرلوحه کار کنید پس چه شد که جان مردم در کف این تدبیر از بین رفت آن هم به خاطر برنج یا روغن یا چند تخم‌مرغ، امروز افکار عمومی پاسخ می‌خواهد. پاسخ می‌خواهد به تدبیری که قرار بود عدالت را برقرار کند اما چه شد که مسجدجامعی رئیس شورای شهر تهران واجد شرایط گرفتن برنج هندی و تخم مرغ است اما خیلی ها نه.

و اما کلام آخر؛ ماه عسل دولت رو به اتمام است. امروز به ادعا و شعارهایی که داده شد و اعتمادی که جلب شد پاسخ دهید که مردم منتظر پاسخند و قضاوت خواهند کرد.
Major II
Major II
پست: 135
تاریخ عضویت: جمعه 19 مهر 1392, 12:46 pm
سپاس‌های ارسالی: 232 بار
سپاس‌های دریافتی: 617 بار

Re: تصویر جهانی ایران پشت صف طولانی سبد کالا

پست توسط netwet »

کی میخواید دست از تحقیر مردم بردارید؟! این عکس ها نتیجه همون تدبیری بود که ازش دم می زدید! عزت ایرانی!!! غیرت ایرانی!!! احترام ایرانی!!! و ...
Major II
Major II
پست: 465
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 3 مرداد 1387, 9:29 pm
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 752 بار

Re: تصویر جهانی ایران پشت صف طولانی سبد کالا

پست توسط shadro »

ای داد و بیداد،واقعا جوانان پاک ایرانی رفتند در برار گلوله به خون خود غلتیطند تا این شود وضع مملکت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Fast Poster
Fast Poster
پست: 252
تاریخ عضویت: شنبه 26 مرداد 1392, 6:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 899 بار

Re: تصویر جهانی ایران پشت صف طولانی سبد کالا

پست توسط شیرافکن »

یادش بخیر همین سال قبل بدون سر و صدا نفری 80 تومن ریختن به حسابها!!!بعد همین رسانه های معلوم الحال جاروجنجال بپا کردن ما هم طبق معمول پول را گرفتیم تحت تاثیر همین رسانه ها یک فحش هم بخاطر بی تدبیری کسی که ان را داده بود بهش دادیم!!!
حالا همان اقایون با رای خود ما امدن سرکار نه نفری بلکه به یک خانواده یک بسته دادن اونهم نه به همه که به یک قشر خاص.چند ماه هم براش تبلیغ کردن.اینهم وضعی که درست شده!!!!حالا حالا ها باید بخاطر رای دوباره به اصلاح طلبان منتظر عواقبش بمانیم.بخصوص برای سال اینده و مرحله دوم هدفمندی!!!!
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 20
تاریخ عضویت: دوشنبه 28 آبان 1386, 9:22 am
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 70 بار

Re: تصویر جهانی ایران پشت صف طولانی سبد کالا

پست توسط farzad_111 »

دوستان درست است که طرح دولت معایبی دارد ولی انصافاً رفتار و عملکرد مردم هم دارای اشکال می باشد . دولت 15 روز فرصت تعیین کرده و قطعاً تمدید هم خواهد شد . آیا لازم است از اولین روز چنان رفتار کنیم که گویی در کشور قطی آمده و مردم از گرسنگی در حال موت هستن !!!
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1453
تاریخ عضویت: چهارشنبه 26 اسفند 1388, 11:17 am
سپاس‌های ارسالی: 8689 بار
سپاس‌های دریافتی: 13236 بار

Re: تصویر جهانی ایران پشت صف طولانی سبد کالا

پست توسط Java »

آنچه دولت فعلی انجام داده بهترین و سریع ترین روش برای کنترل تورم و ممانعت از افزایش قیمت کالاهای اساسی مردم است...بدون هیچ شکی!!!

اگر دولت قبل هم همین کار رو- از آغاز جنگ اقتصادی غرب با ما -انجام میداد ..حالا این حال و روز اقتصادمون نبود. فراموش نکنید که ما در شرایط جنگی قرار داریم و در این شرایط جنگی استفاده از کوپن (البته نه به شکل سنتی و خر تو خرش ) بهترین راه کنترل وضعیت معیشت مردم است.

البته متاسفانه دولت تدبیر و امید(شما بخوانید تبخیر امید) به بدترین نحو و فاجعه بارترین شکل ممکن اون رو اجرایی کرد... ظاهرا" تنها چیزی که در این دولت یافت نمی شود همان تدبیر است!
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 446
تاریخ عضویت: جمعه 30 اردیبهشت 1390, 8:53 am
سپاس‌های ارسالی: 1062 بار
سپاس‌های دریافتی: 3155 بار

Re: تصویر جهانی ایران پشت صف طولانی سبد کالا

پست توسط R.A.F »

کلا ملت ایران حریص هستند مهم نیست چی باشه، هرچی که مفت باشه رو براش سر و کله میشکونن


اگه طناب مجانی بدن مردم خودشونو دار میزنن


ماجرای سینمای مجانی رو که دیگه باید یادتون باشه
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 5 مرداد 1385, 10:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

Re: تصویر جهانی ایران پشت صف طولانی سبد کالا

پست توسط كيارش »

یادش بخیر ....احمدی نژادی دهه فجر رو با پرتاب ماهواره ای افتتاح کارخونه ای چیزی شروع می کرد ....اینطور که حسن داره تدبیر می کنه چهار ساله دیگه مردم به محمود می گن پدر !!! :P
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”