نخستين همايش و نمايشگاه "به سوي ثبت نوين" در تهران برگزار مي‌شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

نخستين همايش و نمايشگاه "به سوي ثبت نوين" در تهران برگزار مي‌شود

پست توسط Leila »

"مجيد بهزادپور"معاون برنامه ريزي و مديريت منابع سازمان ثبت اسناد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران از برگزاري نخستين همايش و نمايشگاه سراسري "به سوي ثبت نوين" خبر داد.


معاون برنامه ريزي و مديريت منابع سازمان ثبت اسناد از برگزاري نخستين همايش و نمايشگاه سراسري "به سوي ثبت نوين" خبر داد.

"مجيد بهزادپور" كه روز چهارشنبه با خبرنگاران گفت وگو مي‌كرد، افزود:
اين نمايشگاه به منظور معرفي خدمات متنوع سازمان ثبت به مردم و همچنين معرفي حقوق ثبت به مجامع علمي و دانشگاهي برگزار مي‌شود.

وي يادآور شد: سازمان ثبت بيش از ‪ ۸۰‬سال قدمت دارد و با توجه به جاري بودن خدمات اين سازمان در تمامي سطوح مختلف زندگي مردم، اين سازمان در بين مردم و حتي مسوولان به طور كامل شناخته شده نيست.

دبير همايش و نمايشگاه سراسري "به سوي ثبت نوين" گفت:در اين نمايشگاه براي اولين بار در كشور بيش از هزار سند تاريخي ارزشمند در معرض ديد بازديدكنندگان قرار مي‌گيرد كه در اكثر اين اسناد نام و امضاي شخصيت‌هاي مذهبي و تاريخي كشورمان مشاهده مي‌شود.

بهزاد پور افزود: از جمله اسنادي كه در اين نمايشگاه عرضه مي‌شود، سند قديمي‌ترين كليساي جهان، بناها و قنات‌هاي ايران و همچنين اسناد جالب توجهي در مورد خليج هميشه فارس است.

وي با بيان اينكه بازديد از نمايشگاه براي عموم مردم آزاد است، گفت:
در مدت برگزاري نمايشگاه، ترتيبي اتخاذ شده است كه دانش آموزان، كه آينده سازان كشور هستند، با حقوق ثبت و چگونگي ثبت اموال و املاك خود در آينده آشنا شوند.

معاون رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور از پاسخگويي مديران اين سازمان در طول روزهاي برپايي نمايشگاه، به سئوالات و مشكلات ثبتي مردم خبر داد و گفت: علاوه بر اين ، يك روز از نمايشگاه به ملاقات رييس سازمان ثبت با مردم و حل مشكلات آنان اختصاص داده شده است.

دبير نخستين نمايشگاه "به سوي ثبت نوين" همچنين از برگزاري همايش ثبت نوين در روزهاي ‪ ۲۴‬و ‪ ۲۵‬آبان ماه با محوريت طرح حقوق ثبت به عنوان يكي از گرايش‌هاي علم حقوق با همكاري دانشگاههاي معتبر داخلي و خارجي خبر داد.

بهزادپور همچنين از ارسال ‪ ۵۰۰‬مقاله در ‪ ۲۰‬محور به دبيرخانه همايش ثبت نوين خبر داد و گفت: ‪ ۲۰‬مقاله در دو روز اول همايش ارايه مي‌شود و مقالات ديگر كه در مجموع ‪ ۱۰۰‬مقاله را شامل مي‌شود، طي يك مجموعه گردآوري و در اختيار دانشگاهيان و محققان گذاشته خواهد شد.

دبير نخستين نمايشگاه "به سوي ثبت نوين" همچنين گفت: در طول مدت برپايي اين همايش، نشست‌هايي در خصوص موضوعات ثبت و تجارت الكترونيك، ثبت و تجارت جهاني، ثبت و مالكيت فكري و ثبت و حقوق شهروندي با شركت استادان و كارشناسان برگزار خواهد شد.

وي در ادامه بابيان اينكه تحول و حل معضلات ثبت نيازمند زمان و تامين منابع مالي است، گفت: طي دو سال مديريت جديد در سازمان ثبت، طرح‌هاي مختلفي در حوزه‌هاي ساده‌سازي قوانين، اصلاح نيروي انساني، بهبود سيستم‌ها و روشها با هدف ارايه خدمات به مردم با هزينه كم و در كوتاهترين زمان ممكن و كيفيت بالا به اجرا در آمده است.

وي از لايحه حذف استعلام‌هاي زايد، كاهش حق الثبت اسناد رسمي، توسعه صلاحيت دفاتر اسناد رسمي و واحدهاي ثبتي، برگزاري دو دوره آموزشي براي مديران و اصلاح فرآيندهاي املاك، اجراي اسناد رسمي و ثبت شركت‌ها به عنوان نمونه اين طرح‌ها نام برد.

نخستين همايش و نمايشگاه سراسري "به سوي ثبت نوين" از بيستم آبان ماه به‌مدت پنج روز درمركز آفرينش‌هاي هنري كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در تهران برگزار مي‌شود.

دانشگاههاي تهران، تربيت مدرس، كانون سردفتران و دفترياران، دانشكده علوم قضايي، دانشگاه ملبورن استراليا، دفتر توسعه عمران ملل متحد(‪(UNDP‬ و سازمان نقشه‌برداري در برگزاري اين همايش همكاري دارند.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”