عکسی که مقامات آمریکایی را عصبانی کرد

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 426
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 29 تیر 1391, 2:19 pm
سپاس‌های ارسالی: 1374 بار
سپاس‌های دریافتی: 2546 بار

عکسی که مقامات آمریکایی را عصبانی کرد

پست توسط jhan2010 »

به گزارش گاردین، "ارینا رودنینا" اقدام به انتشار عکسی از "باراک اوباما" در صفحه توئیتر خود کرده که موجب واکنش مقامات آمریکا شده است. در این عکس که دستکاری شده است اوباما در حالتی شگفت‌زده به یک موز نگاه می‌کند. گاردین این عکس را نشانه‌ای از وجود نژادپرستی در روسیه توصیف کرده و می‌نویسد: ارینا رودنینا که از اعضای حزب روسیه متحد (حزب تحت امر پوتین) بوده و در دوما حضور دارد عکسی دستکاری شده منتشر کرده که این اقدام می‌تواند موجب تشدید تنش‌ها میان آمریکا و روسیه شود.

 تصویر 
به گزارش مهر، "ارینا" پیش از ورود به "دوما" از ورزشکاران معروف روسیه محسوب می‌شد. "مایکل مک فال" سفیر آمریکا در روسیه، این اقدام را عملی دانسته که در نهایت موجب شرمساری رودنینا خواهد شد. علاوه بر مک فال، سخنگوی سفارت آمریکا در مسکو نیز به این تصویر واکنش نشان داده و اعلام کرد که این عکس نشان می‌دهد منتشرکنندگان آن به بیماری نادیده گرفتن دیگران مبتلا هستند.

اما رودنینا در واکنش به این انتقادات گفته که به موجب آزادی بیان این اقدام را انجام داده و این تصویر را دوستان او که در آمریکا زندگی می‌کند برای وی ارسال کرده‌اند. گاردین در ادامه می‌نویسد که استفاده از موز برای تمسخر سیاه پوستان در روسیه سابقه دارد، برای مثال در سال ۲۰۱۱ میلادی زمانیکه "روبرتو کارلوس" بازیکن سابق تیم ملی فوتبال برزیل، برای ادامه دوران فوتبال خود به روسیه آمد و در تیم "ماخاچکالا" بازی می‌کرد در یکی از مسابقات این تیم که در برابر تیم زنیت برگزار می‌شد با پرتاب موز از سوی یکی از تماشاگران مواجه شد، از زمین برون رفت و متعاقب آن باشگاه زینت محکوم به پرداخت جریمه شد.

هنوز کاخ سفید واکنشی به این اقدام نماینده دوما نشان نداده اما احتمال آن وجود دارد که این اقدام موجب بروز دوباره جنگ لفظی میان آمریکا و روسیه گردد.
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”