توصیه های ایمنی در سفرهای نوروزی

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1653
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3396 بار
سپاس‌های دریافتی: 5775 بار

توصیه های ایمنی در سفرهای نوروزی

پست توسط shafagh »

1- بمحض دیدن نیسان گاوی در اینه فورا راهنما زده ، کنار جاده رفته پارک کنید تا رد بشود و برود. چنانچه ان نیسان یک گاو هزار کیلویی هم در قسمت بار خود داشت به توقف در کنار جاده اکتفا نکرده از شانه جاده هم پایین بروید.

2- لطفا به تابلو "جاده کمین دارد " توجه کنید زیرا تعدادی پلیس با تجهیزات سرعت سنج و دوربین های دید در شب و روز و تابلو ایست برای رسیدن شما با سرعت غیر مجاز در انطرف پیچ لحظه شماری می کنند. در این شرائط اعمال قانون فراموشتان نشود.

3- مادر زن و خواهر شوهرتان را در سفر همراه نبرید و چنانچه ناچارا همراه شما امدند به بهانه الوده بودن هوای جاده ناشی از دود کامیون ها ی بالای سی سال انها را تشویق به استفاده از ماسک کنید زیرا حرف زدن و غر زدن مدام انها حواس راننده را پرت می کند.

4- اگر با اتوبوس مسافرت می کنید در تمامی طول شب با یک دوربین حرکات راننده را تحت نظر داشته باشید که خدای نکرده یکوقت چرت نزند و اگر زد با صدای بلند اواز دشتی بخوانید و چنانچه با اعتراض مسافران مواجه شدید ببرای انها توضیح دهید که برای بیدار کردن راننده سر و صدا کرده اید. در ضمن مواظب باشید برای نماز خواندن که میروید راننده شما را جا نگذارد.

5- اگر با قطار مسافرت می کنید لحاف و تشک هم به اندازه کافی همراه ببرید و در ضمن چند روز هم مرخصی بدون حقوق اضافی هم از اداره اتان درخواست نمایید چون ممکن است بلیط برگشتن تا اطلاع ثانوی موجود نباشد.

6- اگر مایلید با هواپیما سفر کنید از هم اکنون بفکر یک وام پنج میلیون تومانی با بهره 25% باشید. برای خرج سفر هم پول به اندازه کافی در کارت بانک های خود داشته باشید.

7- برای صرفه جویی در مخارج سفر سعی کنید گوشت و پیاز و سیب زمینی و برنج و نمک و فلفل و زردچوبه و مقداری لوازم اشپزخانه ( به استثناء یخچال منزل) را همراه ببرید تا به رستوران بین راه و شهرها در ایام نوروز محتاج نشوید در غیر اینصورت بدلیل کسر بودجه از همان نیمه سفر مجبور خواهید شد به شهر خودتان برگردید.

علیرغم این مطالب طنز سفر خوش و خاطره انگیزی را برای همگی شما عزیزان ارزو دارم تصویر
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”