حفظ روابط حسنه با کشورهای روسیه و چین

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1657
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3401 بار
سپاس‌های دریافتی: 5776 بار

حفظ روابط حسنه با کشورهای روسیه و چین

پست توسط shafagh »

با ذکر این نکته که ایران اسلامی یک قدرت بزرگ سیاسی در جهان و یک قدرت نظامی بالقوه در زمره کشورهایی با توان دفاعی قابل توجه می باشد، اما روند روابط سیاسی و اقتصادی چیزی است که همیشه بایست به ان به دبد اهمیت فراوان نگاه کرد. حسن و توسعه روابط در بسیاری از ابعاد برای حفظ موقعیت و امنیت منطقه موثر خواهد بود.
البته با وجودی که روسیه بنا بر عقاید سیاسی خود یکی از جمله عوامل باز دارنده ارتش متحد پنتاگون می باشد و در جبهه ی مخالفی با روسای غارتگر کاخ سفید و بعض دول اروپایی قرار دارد، دولت محترم فعلی ایران نبایست در توسعه روابط با این دو کشور فرو گذاری داشته باشد و همچنان در حفظ روابط قبلی با این کشورها اقدامات لازم را مبذول دارد.
روسیه از جمله کشورهای پیشتازی بود که در موازات دولت ایران جمهوری اسلامی از حقانیت کشور ، ملت و دولت مردمی سوریه در مقابل جبهه غرب و صهیونیست حمایت کرده و حتی از جهاتی در مقابل ناوگان های امریکا و اروپا که برای حمله نظامی به سوریه ارایش جنگی گرفته بودند بنوعی صف ارایی کرد. از دست دادن چنین کشورهایی که از عوامل موثر معادلات منطقه محسوب می شوند و با نقش دادشتن عمده در سازمان ملل و شورای امنیت می توانند شرائط شاخصی را تغییر دهند می تواند عاملی منفی برای سیاست امور خارجه ما باشد که البته بایست روابط اقتصادی و تجاری را هم به ان اضافه کرد. گذشته از این بحث خاص و با در نظر گرفتن امور کلی وزارت امور خارجه با جهان سیاست باید عرض کنم بنده تا بحال در تمام عمرم بیشتر مسئولان محترم کشور از جمله جناب اقای دکتر علی اکبر ولایتی را از نزدیک مشاهده نکرده ام اما ضمن عرض ارادت خدمت ایشان از انسان متفکری چون ایشان و توان ارتباط و تعامل اشان با جبهه های مختلف سیاسی و سیاستمداران کشورهای مختلف دورادور شناخت دارم و واقعا حیف است که دولت محترم فعلی از وجود چنین انسان و سیاستمدار خبره و با تجربه ای در امور خارجه و حداقل در وجهه ی مشاوره و نحوه بهینه سازی روابط سیاسی بالاخص با کشورهای نزدیک استفاده نکند.
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 22
تاریخ عضویت: شنبه 14 بهمن 1391, 11:19 pm
سپاس‌های ارسالی: 1221 بار
سپاس‌های دریافتی: 108 بار

Re: حفظ روابط حسنه با کشورهای روسیه و چین

پست توسط thunder blitz »

هر وقت به دیگران تکیه کردیم و یا خواستیم روابط خوبمون رو باهاشون حفظ کنیم یه ضربه شدید خوردیم ...
فقط کافیه بگیم که می خوایم سرزمین هایی که طی قرارداد ترکمنچای از دست دادیم رو دوباره به خاک ایران و با همه پرسی برگدونیم ... اون وقت می بینید که به جای امریکا این روسیه هست که جلوی ما می ایسته ...
اون از افغانستان ... گرجستان و این هم از کریمه ... باز هم بگین امریکا بده و فلانه وووو ...
به قول هیتلر : ما با دشمن نمی جنگیم بلکه دشمن داره با ما زندگی می کنه ...
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 426
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 29 تیر 1391, 2:19 pm
سپاس‌های ارسالی: 1374 بار
سپاس‌های دریافتی: 2546 بار

Re: حفظ روابط حسنه با کشورهای روسیه و چین

پست توسط jhan2010 »

البته ایجاد روابط سیاسی و اقتصادی را نمی شود تکیه کردن فلم داد کرد به نظر من داشتن روابط خوب باید دو سویه باشه یا به تعبیر دکتر ظریف رابطه ای همواره "برد ، برد "باشه شاید اگر یک مدیریت درست و خردمندانه ای باشه ایران بتونه خیلی از وزنه های سیاسی و اقتصادی را به سمت خودش بچرخونه و از این اب گل الود غرب و شرق بهر احسن را ببره روسیه در حالی به مصاف امریکا و هم پیمانان اروپایی اش می رود که شاید در تیم خود کشورهای قدرتمند زیادی نباشند چه از لحاظ سیاسی ، اقتصادی و نظامی ، حال ایران می تونه این نقش را بخوبی بازی کنه اما قبل از بازی باید شرایط بازی کردن را بلد باشه حال فکر میکنید ما قواعد و شرائط بازی را خوب می دونیم یا که نه !!!؟
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”