تکنولوژی جدید نیسان، پایانی برای کارواش‌ها!

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 3
تاریخ عضویت: شنبه 7 تیر 1393, 4:58 pm
سپاس‌های دریافتی: 13 بار

تکنولوژی جدید نیسان، پایانی برای کارواش‌ها!

پست توسط ketabeavval »

آیا کارواش به تاریخ خواهد پیوست؟
نیسان در حال کار بر روی نوعی پوشش جدید در رنگرزی خودرو است که با تکنولوژی نانو ساخته شده و جلوی کثیف شدن را می‌گیرد. در توضیح این رنگ، نیسان می‌گوید این رنگ دارای لایه محافظی بوده که هایدروفوبیک و الیوفوبیک است؛ به این معنی که ضد آب و ضد چربی است.
طی آزمایش‌هایی که بر روی یک خودروی نیسان با نیمی رنگ جدید و نیمی رنگ قدیمی در اروپا انجام شد، عکس‌ها و ویدیوهای منتشر شده به وضوح نشان می‌دهند که رنگ جدید، به مراتب تمیزتر است.
نیسان مدعی است که در استفاده از این فناوری، پیشرو است و نام آن را هم اولترا-اور درای (به معنی برای همیشه خشک) قرار داده است. کاری که این فناوری انجام می‌دهد ایجاد یک لایه محافظ بین رنگ ماشین و محیط اطراف است و باعث می‌شود آب و لکه‌ها به ماشین نچسبیده و ایجاد لکه نکنند.نیسان می‌گوید این فناوری هنوز مراحل آزمایش را در اروپا می‌گذراند. مشخص نیست که این محصول در امریکا تولید خواهد شد یا خیر، یا این که این روکش چقدر دوام خواهد داشت. سال‌ها پیش نیز نیسان نوعی رنگ را در برخی از مدل‌های خود معرفی کرده بود که خود را ترمیم می‌کرد.
این رنگ قابلیت انعطاف داشت و صد در صد خشک نبود اما آنقدر هم خیس نبود که به لباس بمالد! در نتیجه اگر خط و خشی روی بدنه ماشین می‌افتاد، رنگ به درون آن نفوذ کرده و آن را ترمیم می‌کرد. نیسان ادعا می‌کرد که این رنگ برای سال‌ها دوام خواهد داشت. این فناوری از نیسان به دیگر محصولات مصرفی نیز انتقال پیدا کرد. از این فناوری به طور آزمایشی برای ساخت محافظ گوشی‌های آیفون با نام اسکرچ شیلد استفاده شد.
قرار است فناوری ضد لک به طور آزمایشی برای پوشاندن سلول‌های خورشیدی نیز به کار گرفته شود؛ چرا که سلول‌های خورشیدی اگر دچار لک و کثیفی شوند، از کارایی آنها کاسته می‌شود؛ همچنین در برج‌های خنک کننده نیز این فناوری کارامد است، چرا که باعث افزایش کارایی ایستگاه‌های نیروگاه‌های فسیلی و هسته‌ای خواهد شد.

منبع:[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”