هدف دولت - تیرانداز سهامدارن ...

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بورس به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: Solver, شوراي نظارت, Solver, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

هدف دولت - تیرانداز سهامدارن ...

پست توسط Solver » سه شنبه 10 تیر 1393, 7:00 am

این تاپیک به نقل قول های گاه همراه با طنزی هست که پیرامون احوالات اخیر بورس کشور شکل گرفته و شخصا خنده دارترین طنز های روز را در محافل بورسی مشاهده کردم. مناسب دیدم اینجا هم برخیش را با دوستان به اشتراک بزارم، این مبحث جهت بحث پیرامون موارد طرح شده نیست و صرفا بازتابی است از برخی نظرات. بحث پیرامون وضعیت بورس و شاخص در تاپیک انحصاری خودش دنبال می شود. این نقل قول ها قالبا توسط افراد فعال در بورس و البته بعضا دارای مدارک عالی اقتصادی است که اکثرا با محوریت گلایه از دولت می باشد.

بنابراین روشن است درج نظرات در اینجا معناش موافق بودن شخص منتشر کننده (مثلا بنده) نیست، صرفا حیاط خلوتی است در این اوضاع بازار بورس و اقتصاد کشور.

[HR]
600 واحد افت ؟! بابا چه #خبر ه #کخاک موچکریمی ها #مفاخر #میهن #وزمین #شتولی را استیضاح کنید. #کسرا نیست ما را یاری کند؟ #خمحور براندیم در این دست اندازهای تلخ بازار #سمایه و #بورس.
چی می خواهی از #شاخص. #اسکندال است یعنی رسوایی استعفا بده خودت . چرا در دیسکورس ما ایرانی ها واژه ای به نام رسوایی نیست خیلی بده این همه هم می گیم آبرو داریم. رسوا شدی برو مجلس بگو کار من نیست برو خلوتی پیدا کن با #یونجه و برو تمرین #تاپیکو.

# جهت تفکیک نمادهای بورسی به کار برده شده است که هر کدام بیانگر یک شرکت هستند - شاید مخاطب تاپیک با بورس غریب باشد.

قانون بقای اثر. از نظر فیزیکی هر قانونی ی مدت دوام اثری داره. مثلا بزنی تو گوش کسی نهایتا 5 دقیقه درد داره. مورچه بخوره پات را ی ربع می خاره. مگس بشینه رو نوک دماغت 3 ثانیه می خوارونی خوب می شه.
به نظر شما اثر دولت قبل بر دولت جدید تا کی است؟
الف) تا یکسال ب)تا چند سال ج)تا ده سال د) تا ابد

اصلا 100 سال ...!

پس با این اوصاف چرا موچکریمی ها دولت تشکیل دادند ...

اگر ارزش معاملات روزانه بورس را به طور میانگین 300 هزار میلیارد تومان بگیریم در ماه می شود 6000 هزار میلیارد تومان. سود ماهیانه 10 درصد برای موچرکیمی ها از محل 50 درصد ارزش معاملات می شود 300 هزار میلیارد تومان سود خالص ماهیانه برای موچرکیمی ها. حالا برای نه ماه می شه 1800 هزار میلیارد تومان آقا بدهی خاوری و زنجانی و اینها تسویه شد تجربه ثابت کرده الان باید ولش کنن ولی خوششون اومده ولش نمی کنند

پوستر انتخاباتی و بدون شرح!

دقیقا همین کار را کرد ها ما پول هامان را در بورس تقدیمشان کردیم و خداییش ما دستمان به سمت دولت دراز نبود . ااااا عجب خنگی هستم ها من یکسال پیش این پوستر را دیدم اصلا نفهمیدم منظورش را . موچکریم :)
.
تصویر

ابتکاری بس نوین از مسئولان یک سازمان در ساخت سرسره با شیب ملایم برای استفاده معلولان با ویلچر ! این قصه شیب های ملایم در جامعه مدنی داره جهانی می شه :)

تصویر

طعنه به لفظ برخی مسئولین که برخی نموداره ای بورس را شیب ملایم توصیف کرده بودند ...

آقای رییس جمهور شما یا به شوخی یا جدی در جلسه ای در دانشگاه بهشتی فرمودی من از دانشگاهیان می خواهم ساکت نباشند و دولت را نقد کنند! بعد تشریف آوردید تلویزیون فرمودی که من از دانشگاهی ها ناراحتم که چرا نقد نکردند.
جناب رییس جمهور من خودم 10 صفحه نامه نوشتم خدمت جنابعالی، خلاصه اینکه پیشنهاد می شود رفتارهای شومن را در دولت کاهش دهید و کار کنید. همه چیز دولت قبل بد باشه و اخ لااقل می دیدی داشتند کار می کردند. به راه بادیه رفتن هم به از نشستن باطل.
اقتصاد مبتنی بر سیاست خارجی کارا نیست
بورس را دریاب

میگن دولت قبلی روابط خارجیش افتضاح بود، قبول ... تولید کننده ها و شرکت های بزرگ امنیت نداشتن .. قبول ... میگن درآمد نفتش بیش از هر دوره ای تو انقلاب بوده ولی ... اینم همه می دونیم بورس اون دوره شده بود بورس اول دنیا از نظر رشد شاخص با وجود کوچیک بودنش داشت از بزرگ ها جلو می زد و تازه قبول کرده بودند همان سازمان های جهانی که با ما بد بودند بورس ما را در رنکیگ خودشان فهرست کنند ...

حالا این دولت که روابط خارجیش اینقدر خوبه یا همون مثلا دوره خاتمی ... خوب مشکل کجاست چرا همین که نوبت شما میشه درآمد نفتی ما قطع میشه تا جایی که تو فکر تولید بیشتر میوفتید تا بلکه دخل و خرجتون بخونه؟ وضع بورس دوره خاتمی باز حالا میگیم اصلا اون زمان خبر نداشتن بورس چی دولتی ها که مستند صحبت های خنده دار برخی مسئولات اون زمان تو روزنامه ها در مورد بورس جهانی و رد صلاحیت بورس ایران هست ... اما الان چی .. بهترین بورس دنیا را از رنکیگ داریم می کنیم بیرون باز ...

من فقط حرف نمی زنم راه حل هم کشف کردم طبق گفته های خودتان، کلیددار عزیز شما هم میخوای چارتا فحش به اسرائیل بدین شاید درآمد نفتی شما هم رفت بالا ... والا ... دیگه نه میخواد تولید نفت اضافی کنی ثروت کشور را به باد بدی، نه اینقدر خرج سفر و مذاکره کنی نه واسه دادن یارانه از ملت خواهش کنی نرن نام نویسی !

دوستان قدیمی میگویند در گذشته بورس حتی زمان جنگ این گونه نبوده ، این دولت میخواهد با نابود کردن سرمایه ناچیز ما تورم را محار کند باید گفت به خدا این 3% کاهش روی زندگی هیچ کس اثر نداشته کار باید از ریشه درست شود ،

با سیاست‌‌های فوق خوش‌بینانه‌ی دولت #سدبیر #وامید نسبت به رفع تحریم‌های خارجی و بهبود فضای کسب‌وکار #شاخص #بورس به وضعیت فعلی رسید #وبملت یک درس اساسی دادند که بیخود به اقتصاد این مملکت دل نبندند و بروند دنبال همان دلالی!

و کاربر شیرین زبان یکی از سایت ها که در قالب آقای همساده (مجموعه کلاه قرمزی) ظاهر شده بود و البته الان چند ماهی هست که از بورس خداحافظی کردند:

#شبندر #وبصادر #شاخص آقا دیشب خواب دیدم میخوام شاخصو صفر کنن دوباره بورسو از نو شروع کنن. یعنی نیست و نابود میشیم. تبدیل به انرژی میشیم.

خداوندا سهامدران تبدیل شده به انرژی را به ماده تبدیل بگردااااااااااااااااااااان

#شبندر #شپدیس خیلی از دوستان پیشنهاد میدن که بیا و شپدیس بخر آماده پروازه ، باید خدمتتون بگم که به خاطر گل روی سهامدارای شپدیس و اینکه از نون خوردن نیافتن وارد این سهم نمیشم، خواهشا اصرار نکنید. بذارید سودشونو بکنن، باتشکر. همساده

#غبشهر #دلقما #غالبر #غمارگ به نظرتون (به جز این علت که من از این سهما دارم) چیزی غیر از جو روانی این سهم ها رو خوابونده زمین؟؟؟؟

به هر کی میگم تو بورس سرمایه گذاری کردم بهم میخنده :دی میگه چرا با خودت این کارو کردی؟؟؟ :دی

به به باین بازار سراسر خین و خین ریزی. بازماندگان و استخون شکستگان ،همه خسته نباشیم. برای شادی ارواح جمیع درگذشتگان دعا کنیم. هااااااا هاهاها

تااطلاع ثانوی انگار وضع همینه. باید یه روز بریم صف خرید، یه روز صف فروش :دی

تصویر

آقا اول صبحی یه سرمایه کمی داشتیم گفتیم بذار بریم خود شاخصو خرید کنیم دیگه سودم یکی بشه. آقا تا کارای نهایی خرید انجام شد، نمیدونم چطور شد یهو شاخص ریزش کرده، سازمان بورس گفته اگه شاخصو تا فردا برنگردونی سرجای اولش اعدامت میکنیم. داغونم آقا ،‌داغون. هاااااااااا هاهاها

آقو ما یه رفتیم بانک یارانمونو بگیریم… طرف گفت دیگه به شما یارانه تعلق نمیگیره!، گفتیم چرا؟گفت چون شما 21 روزه که مردی!!!! آقو مارو به زور بردن پزشکی قانونی زنده زنده کالبد شکافیمون کردن!!! گفتن مرگش مشکوک بوده پلیس اومد 2 ماه و نیم تحقیق کرد… آخرش گفت تنها مظنون ماجرا خود ماییم!مارو بردن دادگاه… گفتیم خدارو شکر اولیای دم خونواده خودمونن مارو میبخشن… آقو وسط دادگاه خونوادمونو جو گرفت از قاضی اشد مجازات رو خواستار شدن!!…ها ها ها… قراره پس فردا اعداممون کنن!… همش بخاطر 40 تومن یارانه

داشتن سهم پتروشیمی مثل داشتن یه انگشتر دست یه مادر بزرگه، شاید تو زمان خودش ارزش نداشته باشه، اما چند وقت دیگه ارزشش معلوم میشه.

هر سهمی این روزها میرم قدیما خیلی باحال بود ... ولی ما نبودیم ...بعدنا هم خیلی باحاله ... ولی ما نیستیم...

گویند که پول چرکه کفه دسته، خدایا این سهامدارای خسته رو هر چه کثیف تر و چرکی تر بفرماااااااااااااااااا

بین چیکار کردی شبندر، همه درویش شدن، دیگه کسی اهمیت نمیده منفی بشه، آبدیدمون کردی شبندر. شبندر شبندر .... بندر . بندر... در ... در ...ررررررر

و در نهایت طنزی بر نظر وزیر اقتصاد که فرموده بود بورس ما همین الان قویترین بورس دنیاست:

وقتی یه سهم به سهماداری ضرر برسونه و دافعه ایجاد کنه، سهمو عوض می کنه دیگه، ببین چیکار میکنه این سهام های تو بورس ایران که باعث میشه طرف با بورس خداحافظی کنه! این قدرت بورس ماست که در بورس های دیگه هنوز بهش دست نیافتند...
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “بورس”