نکاتی در مورد اصلاح صورت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با لوازم آرايشي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت, رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 12
تاریخ عضویت: یک شنبه 14 مهر 1392, 10:33 am
سپاس‌های ارسالی: 34 بار
سپاس‌های دریافتی: 25 بار

نکاتی در مورد اصلاح صورت

پست توسط pouya126 » دو شنبه 16 تیر 1393, 12:37 pm

 

داشتن موی فرفری برای یک پسر بچه جذاب و زیبا به نظر میرسد ولی وقتی او به سنی میرسد که باید موهای گردن و صورت خود را اصلاح کند همین حلقه های در هم پیچیده شده ، می تواند سبب ناراحتی وی شود .

در برخی مردان مو فرفری، موها در ناحیه گردن و صورت به همان اندازه مجعبد می باشد که در موهای سرشان دیده می شود.

گاهی اوقاتموهای صورت و یا پشت گردن ، درست روی خودش بر می گردد. (مو به داخل پوست بر می گردد) این مو، در زیر پوست ، رویش نامناسب پیدا کرده و این مورد زمانی حس می شود که به شکل برآمدگی زیر تیغ اصلاح آمده و معمولاً با عمل تراشیدن وضع و خیم تری پیدا می کنند و در حالت نیز سوزش ایجاد می کند.

اما برای اینکه این مشکلات را برطرف کنیم و با این مشکلات نیز مواجه نشویم چه باید کنیم؟


هنگام تراشیدن مو :

حتی الامکان سعی کنید موها را در جهت رویش مو بتراشید . جهت رویش موی صورت در ناحیه گونه به طرف پائین است، در ناحیه چانه بطور مستقیم ، در زیر استخوان فک به طرف پائین، زیر گردن رویش موها در جهت بالااست

از تیغ ریش تراش به مدت ۱تا ۲ روز استفاده نکنید :

در صورتیکه این برآمدگی ها عفونی شده باشند ، اگر آنها تراشیده شوند آسیب بیشتری خواهند دید بنابراین برای ۱ تا۲ روز به پوست استراحت بدهید وسطح برآمدگی ها را با صابون ضد میکروبی شستشو داده تا التهاب زیرپوستی آن کاملاً از بین برود.

تعداد دفعات اصلاح را بیشتر کنید :

به منظور جلوگیری از رویش نامناسب مو دفعات اصلاح را افزایش دهید ولی سطح تماس با پوست را کمتر کنید. این مسئله مخصوصاً در مردان جوانی که ریش آنها تازه روئیده باشد بسیار حائز اهمیت است.

بلند کردن مو و خارج کردن آن از پوست:

قبل از اصلاح یک سوزن صاف ، یک پنس یا یک موچین بردارید و به دقت مو را بلند کرده و آنرا قیچی کنید مواظب باشید حفره ای در آن ناحیه ایجاد نشود که این خود می تواند سبب زیان بیشتر شده و زمینه عفونت را در آن ناحیه بیشتر فراهم می کند.

پوستتان را برای اصلاح آماده کنید :

به منظور کم شدن آسیب های ناشی از اصلاح، تیغ و صورت خود را برای اصلاح آماده کنید . ابتدا پوست را با آب گرم و حوله مرطوب کنید و هرگز صابون را به سطح صورت خشک نمالید. برای این کار از فوم های مخصوص اصلاح استفاده کنید.

حتی الامکان از ریش تراش های برقی مناسب استفاده کنید :

شاید برای عده ای پرداخت پول نسبتا زیاد برای وسیله ای مانند ریش تراش سخت باشد اما  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
یا براوون با اینکه کمی گران است ولی استفاده از محصولات متفرقه ریش تراش های برقی سبب میشوند که مو در جهات مختلف بالا و پایین ، پشت و رو،گرداگرد زده شوند که این مسئله وقتی می خواهد با تیغ اصلاح کنید شما را دچار مشکل خواهد کرد .

موهای پایین صورت را منظم کنید :

اگر موها را در جهت رویش مو هر روز اصلاح کنید سعی کنید فشار زیادی به صورت وارد نکنید بعد از چند هفته موهای پایین صورت در جهت صحیح خود رشد کرده و دیگر حالت فرفری نخواهد داشت.یقه پیراهن خود را مناسب انتخاب کنید :

توصیه می شود از پوشیدن لباس های با یقه سفت و بلند که سبب سایش بر روی پوست گردن می شود پرهیز کرد . گردن ناحیه ای است که در آن رویش نامناسب و بر آمدگی های ناشی از آن بیشتر از نقاط دیگر ایجاد می شود .


 
 

ارسال پست

بازگشت به “لوازم آرايشي و بهداشتي”