راه درمان عصب بینایی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي و درمان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: جمعه 20 تیر 1393, 11:06 pm
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

راه درمان عصب بینایی

پست توسط afshin2018 »

سلام خسته نباشید:
اینجانب قبل از طرح سوالم صمیمانه واز اعماق وجودم از مدیران سایت تشکر وقدردانی میکنم
همسر من خانمی 35 ساله است که حدود 4سال قبل دچار ضعف بینایی ازچشم چپ گردید وپس از مراجعه های مکرر به چشم پزشکان مشکلش نه تنها حل نگردید بلکه روز به روز بیشتر شد تا اینکه یک سال قبل یکی ازچشم پزشکان معروف اقدام به عمل جراحی با تشخیص آب مروارید کرد اما بعد ازعمل تغییری ایجاد نشد بلکه بینایی کمتر شد واعلام نمود که عصب چشم او ضعیف شده.سپس با مراجعه به متخصص مغزو اعصاب وگرفتن ام آر آی وجود یک تومور در سر او که باعث شده بود به عصب بینایی او فشار وارد کند مشخص شد ووی عمل جراحی برای برداشتن تومور انجام داد وعمل بسیار موفقیت آمیز بود وخوشبختانه تومور خوشخیم بود ولیکن طبق نظر پزشک جراح اعلام نمود که عصب چشم وی بسیار نازک شده واحتمال دارد در آینده به حالت اولیه برگردد.اما پس از گذشت یک سال ونیم هیچ تغییری انجام نشده وچشم چپ او بینایی ندارد ولی چشم راست مشکلی ندارد.
لذا اینجانب وهمسرم بعد از این موضوع زندگی مان بسیار سخت شده وهرروزمنتظر این هستیم که آیا راه درمانی وجود دارد که داخل این سایت نوشته شده بود که عصب بینایی راه درمان دارد.خواهش میکنم التماس میکنم درصورتی که درمانی وجوددارد حقیر راراهنمایی کنید تاشاید همسرمن هم بتواند در جوانی لذت دیدن وزندگی شیرین راتجربه کند.ازخدا میخواهم دراین شب های ماه رمضان شما بزرگواران را در پناه خودحفظ کند.منتظر جواب هستم.خواهش میکنم.یک عمر نوکری خواهم کرد.حسین علیزاد.شهرستان دلیجان.09128945107و09183650501
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 بهمن 1385, 12:46 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: راه درمان عصب بینایی

پست توسط Present »

دوست عزیز، در همون تاپیک که می فرمایید ادرس محقق و شماره تلفن محل کار یکی از اونها زده بودم ولی هیچ کس همکاری نکرد. بهترین روش اینه که یکی که مکالمه انگلیسی خوب می دونه تماس بگیره و به بقیه هم بگه من یکی به خدا ضعیفم والا تا حالا زنگ زده بودم.
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3051
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 7 اسفند 1384, 3:45 am
سپاس‌های ارسالی: 351 بار
سپاس‌های دریافتی: 1579 بار
تماس:

Re: راه درمان عصب بینایی

پست توسط Dr.Akhavan »

قطب چشم پزشکی دنیا کشور اسپانیا هست -
خوشبختانه شما مشکل اصلی که تومور بوده را رفع کردید -ولی به مرور زمان عصب نازک شده -به اندازه اولیه بر میگرده -1.5 سال خیلی کمه که برگرده -دقت کنید که تومور طی چند سال رشد کرده و فشار روی عصب اورده -پس برگشت به حالت اولیه عصب هم باید زمان گیر باشه
برای پیوند عصب و درمان کلیه بیماریهای چشمی -یه سری به شیراز و زاهدان بزنید -چون دوقطب چشم پزشکی کشور بعد از بیمارستان فارابی تهران هست -(تهران-شیراز-زاهدان)
اگر جواب نگرفتید -فقط کشور اسپانیا میتونه مفید باشه

ولی جای نگرانی نیست و بهتره روزی چند ساعت چشمی که بینایی داره را ببندید و با چشمی که بینایی کم داره ببینی تا چشمتان تنبل نشود و اعصابش بیشتر تحریک بشه برای دیدن و انشا... به مروز زمان ( ممکنه چند سال یا کمتر ) اعصاب تحریک شده به قدرت اولیه خود برسد ( این کار را حتما انجام بدهید که اعصاب چشم کم بینا تقویت و تحریک بشه و مغز هم تحریک بشه )
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 12 آذر 1398, 10:03 pm

Re: راه درمان عصب بینایی

پست توسط mahdi8585 »

سلام،پسرم 13ساله و مشکل عصب چشم راست دارند،ام ار ای نرمال بوده ودکتر خلیلی در شیراز آزمایش ژنتیک تجویز کردند انجام دادیم ولی تا 6ماه دیگه جواب آزمایش میاد در این مدت ممکنه چشمش بیشتر ضعیف بشه لطفا راهنمایی کنید و دکتر متخصص عصب چشم معرفی کنید عکسی که دکتر ازش گرفت نشون میداد عصب چشم راستش آسیب دیده و هم اکنون دید چشم راستش 3 از 10 هست
آیا آسیب عصب قابل ترمیمه?
New Member
پست: 6
تاریخ عضویت: شنبه 16 فروردین 1399, 7:16 pm
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

Re: راه درمان عصب بینایی

پست توسط AmirAman »

دژنراسيون سلول‌هاي گانگليون شبکيه شيوع بالايي در چندين بيماري چشم از جمله آسيب‌هاي مکانيکي وارده به عصب بينايي دارد. تا کنون درمان موثري در درمان اين بيماري‌هاي ناتوان کننده با سرانجام نابینایی، وجود ندارد. امروزه فناوريسلول‌هاي بنيادي و سلول درماني روشي مهم براي درمان و جايگزينيسلول‌هاي از دست رفته به شمار مي‌رود، اين مطالعه امکان حفاظت نرون‌هاي آسيب ديده و همچنين تمايز و جايگزينيسلول‌هاي پيش ساز عصب مشتق از سلول‌هاي بنيادي پر توان القايي انساني در شبکيه موش‌هاي صحرايي را بررسي نموده است.
دو روز بعد از ايجاد آسيب در عصب بينايي موش‌هاي صحرايي در داخل زجاجيه تزريق شدند. بررسي عملکرد عصب بينايي با استفاده از آزمون پتانسيل بر انگيخته بينايي حاکي از بهبود معني دار در آمپلي تود موج‌ها در گروه دريافت کننده سلول‌ها بود. شمارش سلول‌هاي گانگليون در گروه‌هاي مختلف، با استفاده از رنگ DiI بعنوان نشانگر پس‌گرا بدنبال تزريق آن در برجستگي‌هاي فوقاني بيانگر بقاء بيشتر سلول‌هاي گانگليون در گروه‌هاي دريافت کننده سلول و يا دريافت کننده محيط کشت سلول‌ها بود. بررسي‌هاي ايمونوفلورسنت در جستجوي تعيين سرنوشت سلول‌هاي پيوندي مويد اين مطلب بود که [External Link Removed for Guests]سلول‌هاي پيش ساز عصب علاوه براينکه به درستي در لايه گانگليوني شبکيه قرار گرفته‌اند شاخص اصلي اين سلول‌ها را هم بيان مي‌کردند. اين نتايج نشان داد که پيوند سلول‌هاي پيش ساز عصب قدامي مشتق از سلول‌هاي بنيادي پر توان القايي در موش‌هاي صحرايي مدل آسيب عصب بينايي علاوه بر بهبود عملکرد بينايي با محافظت از سلول‌هاي ميزبان و رژنراسيون آکسوني، در شبکيه هم جايگزين شده و شاخص سلول‌هاي گانگليون را بيان کردند. اين سلول‌ها ممکن است افق جديدي را در بحثسلول درماني در صدمات عصب بينايي و از دست رفتن سلول‌هاي گانگليون که بوسيله بيماري‌هاي ديگر ايجاد مي‌شود را ايجاد کنند.
 

 
ارسال پست

بازگشت به “پزشكي و درمان”