استعاره ای از آئین فولکلور چینی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با معماري منظر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hani1459, شوراي نظارت, hani1459, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

استعاره ای از آئین فولکلور چینی

پست توسط hani1459 » دو شنبه 30 تیر 1393, 11:49 am

یک ورودی مجسمه گون در قامت دروازه ای مابین زمین و آسمان در دانشگاه علم و تکنولوژی جنوبی شنژن توسط شرکت طراحی پندا تولید شده است. این یک استعاره از تضادهای فرمی در طراحی یک نشانه برای محوطه ی دانشگاه می باشد


تصویر
یک ورودی مجسمه گون در قامت دروازه ای مابین زمین و آسمان در دانشگاه علم و تکنولوژی جنوبی شنژن توسط شرکت طراحی پندا تولید شده است. این یک استعاره از تضادهای فرمی در طراحی یک نشانه برای محوطه ی دانشگاه می باشد. خانواده های چینی فرزندانشان را برای رفتن به مدرسه با یک جمله بدرقه می کنند، که برگردان پیچیده ی آن چنین می شود:" سوار بر بال های عقاب به سمت موفقیت پرواز کن." بنابراین طراحی بال مانند برای این تندیس برگردان فرمال این سنت است.
این تندیس به عنوان یک دروازه ی ورودی و یک مفصل ارتباطی از دو امر متضاد ارائه شده است: سیالیت بخش پایینی دروازه در تپه های ملایم چشم انداز در پس زمینه و جذب یک شبکه از نور که می تواند در قامت یک اتصال در کهکشان ها به مثابه یک تضاد از زمین و آسمان دیده شود، نمایان می شود. بعلاوه این آیکون باید آزادی تفکر از یک طرف و دستورالعمل های مشخص از طرف دیگر را برای یک سیستم و نظم در علوم را در تقابلی از امکانات بی نهایت و محدودیت های تکنیکی نمود دهد.
با تضادهای تولید شده این مجسمه آنچه که یک دانشگاه تکنیکی مدرن باید داشته باشد – و یک همزیستی از طبیعت و تکنولوژی را توصیف می کند. دفتر طرح پاندا در سال 2012 تأسیس شد، و در وین و بیجینگ مکان است. باور این گروه به معماری در قامت یک گزاره همیشه با چالش هایی درباره ی بافت، محتوا، هویت، تراکم و اجتماع یک سایت خاص آغاز می شود.
تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    

ارسال پست

بازگشت به “معماري منظر”