مشکلات و بیماری‌های خجالت آوری که ممکن است مردان به آن دچار

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي و درمان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 7
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 5 تیر 1393, 8:41 pm
سپاس‌های دریافتی: 18 بار

مشکلات و بیماری‌های خجالت آوری که ممکن است مردان به آن دچار

پست توسط ali@@@ »

 [FONT=A Google, Ham3D, B yekan, Tahoma, Arial][FONT=tahoma, geneva, sans-serif]در این بخش شما با مشکلات و بیماری‌های خجالت آوری که ممکن است مردان به آن دچار شوند آشنا شده و موارد درمانی آن‌ها برای شما توضیح داده شده است. 

  
[FONT=A Google, Ham3D, B yekan, Tahoma, Arial]
 [img]http://wiki.5040.ir/upload/content/1396775475.gif"%20alt="مشکلات%20و%20بیماری‌های%20خجالت%20آوری%20که%20ممکن%20است%20مردان%20به%20آن%20دچار%20شوند%20"%20title="مشکلات%20و%20بیماری‌های%20خجالت%20آوری%20که%20ممکن%20است%20مردان%20به%20آن%20دچار%20شوند%20"%20width="600"%20style="border:%201px%20solid%20rgb(189,%20190,%20191);%20margin:%200px%200px%2020px;%20outline:%20none%200px;%20padding:%200px;%20vertical-align:%20baseline;%20border-top-left-radius:%205px;%20border-top-right-radius:%205px;%20border-bottom-right-radius:%205px;%20border-bottom-left-radius:%205px;%20background:%20none%200px%200px%20repeat%20scroll%20transparent;[/img] 

[COLOR=#ffffff] [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]  سیاه   
    
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]هر مردی در اواسط دهه دوم زندگی اش می‌داند موهایی سیاه بدنش به چه صورت خواهد بود: تقریباُ بدون مو، موی کرکی و کم یا موی پر پشت و انبوه. آیا بدن شما، شما را به یاد انسان‌های عصر حجر میاندازد؟ برای حل این مشکل می‌توانید از لیزر مو استفاده کنید. لیزر می‌تواند موی بدنتان را کم پشت کرده یا آن را به طور کامل عاری از مو کند و نتایج آن تقریبا دائمی است. گزینه‌های ارزانتر شامل داروی بهداشتی، کرم مو بر و ماشین اصلاح است و نتایج آن تا چند هفته ممکن است دوام داشته باشد.   
   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]  بزرگ       
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]در مردان احتمال بیشتری وجود دارد که چربی‌ها اطراف کمر جمع شوند بنابراین هر چیز چاق کننده‌ای می‌تواند شکم را بزرگ کند. متاسفانه چربی شکم خطر بیماری قلبی را نیز افزایش می‌دهد به خصوص اگر اندازه دور کمر بیش از 40 اینچ (100 سانتیمتر) باشد. اما خبر خوب این است که اگر برنامه کاهش وزن داشته باشید، چربی شکم معمولاُ اول از همه آب میشود.   
   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]  زیاد       
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]مردان بیشتر از زنان عرق می‌کنند. این حقیقت است اما اگر همیشه باید دستانتان را خشک کنید یا اغلب عرق لباسهایتان را خیس می‌کند، ممکن است مشکل فقط به خاطر مرد بودن شما نباشد. این وضعیت هایپرهیدروز یا تعریق بیش از حد خوانده می‌شود. هیجانات یا گرما می‌توانند ریزش عرق را تحریک کنند یا حتی بدون محرک ممکن است این اتفاق بیافتد. معمولاُ زیر بغل، کف دست یا پاشنه پا بیشتر دچار مشکل می‌شود. درمان‌های موثر را از طریق پزشک دنبال کنید.   
   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]  پیوسته       
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]مشکل مو در همه سنین در مردان وجود دارد. همان هورمونهایی که موجب رشد ریش در شما می‌شوند، موجب می‌شوند ابروهایتان نیز ضخیم و پر پشت شوند و ممکن است در وسط به هم بپیوندند. ابروهای پیوندی اصلیترین علت سوزاندن (الکترولیز) مو در مردان است. این روش از شوک بسیار کم الکتریکی استفاده می‌کند تا فولیکولهای مو را به صورت دائمی بسوزاند. موم روش دیگری برای شکل دادن به ابرو است اما باید هر چهار تا شش هفته تکرار شود.   
   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]  اصلاح       
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]برای اصلاح تمیز تلاش می‌کنید اما ظاهر شدن جوشهای ریز بر روی پوست صافتان، شما را آزرده خاطر می‌کند؟ جوشهای اصلاح زمانی تشکیل می‌شوند که موها به داخل برمیگردند و در داخل پوست رشد می‌کنند. برای پیشگیری از این جوشها پیش از این که اصلاح کنید دوش آب گرم بگیرید. لایه ژل ضخیم بر روی آن بمالید و همیشه در جهت رشد مو اصلاح کنید.   
   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]        
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]فقط خجالت زدگی باعث سرخ شدن چهره نمی‌شود. روزاسه وضعیتی است که موجب سرخ شدن صورت شده و علائم آن در مردان بدتر است. بینی ممکن است قرمز، گوشتالو و درشت شود. جوشها و خطوط قرمز کوچک ممکن است بر روی گونه ظاهر شوند. الکل نیز میتواند بروز آن را تحریک کند. داروها ممکن است مانع بدتر شدن آن شوند بنابراین برای کاهش این علائم با پزشک خود صحبت کنید.   
   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]  خط مو      
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]واقعیت تلخ این است که بیشتر مردان در سنین 35 سالگی به طور قابل توجهی مویشان کم پشت می‌شود و ریزش قابل توجه مو را در سن 50 سالگی تجربه می‌کنند. این الگو معمولاُ با پسروی خط مو شروع می‌شود و ممکن است باعث ایجاد طاسی در قسمت بالای سر شود. جراحی ترمیم مو روشی برای کاهش نواحی طاس است. می‌توانید با پزشک درباره داروهای تجویزی برای ریزش مو صحبت کنید. مراقب محصولات دیگری که وعده های غیر معقول میدهند باشید.   
   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]  رنگی       
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]کور رنگی معمولا به این معنی نیست که جهان را به رنگ سیاه و سفید می‌بینید. شایعترین شکل آن دشواری در تمییز قرمز از سبز است و افراد زیادی به آن مبتلا هستند. شیوه وراثت این بیماری به صورتی است که در زنان کمتر اتفاق میافتد. هیچ درمانی وجود ندارد اما بیشتر مردم می‌توانند در زمینه شناخت رنگ‌ها کار کنند.   
   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]  و پف       
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]نتایج ناخوشایند را بپذیرید: خرو پف باعث بد خوابی همسرتان می‌شود و مردان بیشتر احتمال دارد که چنین مشکلی داشته باشند. در بیشتر موارد خر و پف ضرری ندارد اما اگر همیشه اتفاق بیافتد ممکن است کیفیت خوابتان را کاهش دهد. همچنین ممکن است نشانه مشکل جدیتری به نام وقفه تنفسی هنگام خواب (apnea) باشد . اگر احساس می‌کنید خر و پفتان خواب خود یا همسرتان را دچار اخلال کرده است، با پزشک مشورت کنید.   
   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]        
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]اگرچه در برخی از فرهنگ‌ها آروغ بی ادبی محسوب می‌شود، اما در برخی از فرهنگ‌ها نوعی تقدیر از غذای صرف شده را نشان می‌دهد. در برخی موارد آروغ کمی پس از صرف غذا طبیعی است. بدن به این شیوه هوای بلعیده شده به همراه غذا را خارج می‌کند. آروغ مکرر همراه با علائم دیگر مانند تهوع یا درد شکم می‌تواند نشانه اختلال گوارشی باشد. در صورتی که این مشکل ادامه دارد با پزشک مشورت کنید.   
   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]        
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]شاید هیچ یک از اعمال بدن به اندازه گاز سوژه شوخی و طنز واقع نشده است. اگرچه صدا و بوی آن می‌تواند باعث شرمندگی فرد شود، اما ضرری ندارد. این چیزی به جز حرکت هوا در دستگاه گوارش یا گاز ناشی از تجزیه غذا توسط باکتری‌های موجود در شکم نیست. واقعیتهایی درباره گاز بدن:   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]بیشتر مردم 6 تا 20 مرتبه در روز گاز دفع می‌کنند   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]نوشابه، نوشیدنی‌های گاز دار، حبوبات و بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات دیگر احتمالاُ در بدن گاز تولید می‌کنند.   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]غذاهایی که باعث ایجاد گاز در افراد مختلف می‌شود متفاوت است.   
   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]  بدن       
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]چه سخت کار کنید و چه بازی کنید، هر فعالیت شدیدی می‌تواند به بوی شدید بدن منجر شود. خود عرق مسئول بوی بد نیست بلکه باکتریهایی که از پوست خیس استفاده کرده و تکثیر می‌یابند مسئول آن هستند. شما می‌توانید با دوش گرفتن منظم با صابون و استفاده از ضد عرقها با این باکتری‌ها مبارزه کنید. همچنین لباسهایتان را مرتب بشویید. اگر بوی بدن هنوز وجود دارد، سعی کنید از غذاهایی که بو ایجاد می‌کنند مانند سیر و پیاز اجتناب کنید.   
   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]  کشاله ران       
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]لازم نیست حتما یک ورزشکار حرفه ای باشید تا دچار خارش کشاله ران شوید. این عفونت قارچی به سادگی در باشگاه یا از بخشی به بخش دیگر از بدن خودتان، گسترش می‌یابد. دستها، حوله و لباس زیر مقصران اصلی هستند. علائم آن شامل لکه‌هایی از تحریکات پوستی بر روی کشاله یا بخش داخلی ران است که دارای خارش مشخص می‌باشد. این بیماری با کرم‌های ضد قارچ بدون نسخه درمان می‌شود. ناحیه مورد نظر را خشک نگه دارید و از پوشیدن لباس تنگ اجتناب کنید تا از ایجاد دوباره آن جلوگیری کنید.   
   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]  پای ورزشکاران       
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]وقتی قارچهایی که موجب خارش کشاله ران می‌شوند، پا را هدف بگیرند، به عفونت قارچی "پای ورزشکاران" مبتلا می‌شوید. راه رفتن با پای برهنه در اتاق رختکن یا نزدیک به استخر رایجترین شیوه ابتلا به این عفونت است. علائم آن شامل خارش، سوزش، تاول یا ایجاد ترک بر روی پا و پنجه است. پای ورزشکاران با کرم ضد قارچ درمان می‌شود. اگر هم خارش کشاله ران دارید و هم پای ورزشکاران، آنها را همزمان درمان کنید.   
   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]  رفتن ناخن در گوشت       
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]کوتاه کردن ناخنها ممکن است بخش جالب روز شما نباشد اما ارزش آن را دارد که برایش وقت بگذارید تا این کار را درست انجام دهید. کوتاه کردن نادرست ناخن علت اصلی رشد ناخن پنجه به درون گوشت است که ممکن است موجب درد، تورم و عفونت شود. متداولترین اشتباه در این زمینه، کوتاه کردن بیش از حد ناخن است. برای اجتناب از آن، ناخن‌گیری تهیه کنید که شکل آنها از انحنای طبیعی ناخن پیروی می‌کند.   
   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]  بد دهان       
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]احتمالاُ می‌دانید که غذاهای بودار و سیگار کشیدن می‌توانند نفس شما را بد بو کنند اما مسئول عمده این مشکل باکتری‌ها هستند. وقتی دندانهایتان را مسواک میزنید زبانتان را نیز مسواک کنید تا اجازه ندهید باکتریها در آنها تجمع یابند. اگر بهداشت دهانی خوبی دارید اما بوی دهانتان نامطبوع است، به دندانپزشک مراجعه کنید. بیماری‌های لثه، خشکی دهان یا رفلاکس اسید می‌توانند بخشی از این مشکل باشند.   
   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]  بد جنسی      
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]مردان ممکن است علاقه ای به بحث درباره مشکلات جنسی نداشته باشند اما تقریباُ یک سوم آنها مشکلاتی در این زمینه را تجربه می‌کنند. این مشکلات می‌تواند شامل کاهش میل جنسی، انزال زود رس یا عملکرد بد نعوظ باشد. عملکرد بد نعوظ به این معنی است که مرد نمی‌تواند به نعوظ برسد یا آن را حفظ کند. عوامل خطر عملکرد بد نعوظ شامل دیابت، بیماری قلبی، وضعیتهای عصب شناختی، سیگار، مشکلات گردش خون و برخی از داروها است. اگر مشکل عملکرد نعوظ یا مشکلات جنسی دیگر دارید با پزشک صحبت کنید تا مشکل را ارزیابی کرده و درمان مناسب را توصیه کند.   
   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]  شنوایی       
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]مردان نسبت به زنان، احتمال بیشتری دارد که کاهش شنوایی را تجربه کنند و مشاغل پر سر و صدا می‌تواند در آن نقش داشته باشد، مانند معدن کاران، نجاران و نظامیان. اما هر صدای بلند یا مداومی می‌تواند به ساختار حساس گوش آسیب برساند از جمله قرار دادن هدفون در گوش. در محل کار از محافظ مخصوص گوش استفاده کنید. صدای پخش موسیقی را روی 85 دسیبل یا زیر آن قرار دهید. اکثر دستگاه‌های پخش موسیقی می‌توانند صدای بیش از 105 دسی بل تولید کنند که از صدای موتور سیکلت، نجاری، و اسنوموبیل بیشتر است.  
   
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]  پروستات       
 تصویر 
 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]علاوه بر چین و چروک و سفید شدن مو، بزرگی پروستات نیز بخش غیر قابل اجتناب سالخوردگی در بسیاری از مردها است. واژه پزشکی آن "هایپر پلازی خوش خیم پروستات" یا بی پی اچ است، بزرگی غده‌ای که پیشابراه را احاطه می‌کند. این رشد موجب علائمی در حدود نیمی از مردان بالای 75 سال می‌شود. هنگامی که پروستات بزرگ می‌شود ممکن است مجرای پیشاب را بفشارد و باعث شود دفعات بیشتری احساس نیاز به دفع ادرار داشته باشید. استراتژیها و داروهایی برای کاهش علائم وجود دارد.   
   
   
 
 
 :http://wiki.5040.ir/fa/content/article/2022. 
 
 
  
ارسال پست

بازگشت به “پزشكي و درمان”