حمل و نقلی آسان در هنگ کنگ ؛ یکی از پرتراکم ترین شهرهای جهان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با شهرسازي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hani1459, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

حمل و نقلی آسان در هنگ کنگ ؛ یکی از پرتراکم ترین شهرهای جهان

پست توسط hani1459 »

تصویر

  کنگ یکی از موفق ترین شهرها از لحاظ حمل و نقل شهری است. حمل و نقلی ارزان و پاک. یکی از طولانی ترین راهروهای سرپوشیده های دنیا برای عابران پیاده در هنگ کنگ قرار دارد. راهرویی که دو شاخه می شود و نزدیک به شصت هزار نفر روزانه از آن استفاده می کنند. درازای این راهرو به ۸ کیلومتر می رسد.  
  از مدیران سازمان حفاظت محیط زیست ان شهر می گوید: “ ناگزیر بودیم در این زمینه هوشمندانه عمل کنیم. ما منطقه ای کوچک با تراکم بالا در اختیار داشتیم، هزار کیلومتر مربع، که در آن ۷ میلیون نفر زندگی می کنند. چهل درصد شهر را پارکها و فضای سبز تشکیل می دهد. به همین دلیل مردم در منطقه ای با وسعت کم و فضای کوچک متراکم هستند.”  
  بزرگی از هنگ کنگی ها از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. مالکان خودروها بخش کوچکی از این شهروندان را شامل می شوند. به دلیل توسعه شهری دولت تمرکز خود را روی مواضع سبز و محافظ از طبیعت قرار داده است. در این راستا بخش عمده ای از تاکسی های شهری و مینی بوس ها گاز سوز هستند. توجه بسیاری به کاهش تولید گازهای گلخانه ای می شود. 
  عادات شهروندان هم از دیگر سیاستهای دولت محلی است. شهروندان نمی توانند خودروی خود را بیش از سه دقیقه در حال پارک روشن بگذارند، کنترل شدیدی روی خودروهای آلاینده وجود دارد. محققان هم کارهای زیادی در این باره انجام داده اند. یکی از آنها می گوید: “هنگ کنگ نیاز به استانداردهای خاص خودش دارد. در سالهای اخیر ما استانداردهای اروپایی ها، آمریکاییها و ژاپنی ها را در پیش گرفته ایم، اما این شهر نیاز به استانداردهای منبطق با نیاز خود را دارد، چرا که موقعیت جغرافیایی این شهر خاص خود است و یگانه.”  
  توجه به پیش بینیهای سازمان ملل مردم زیادی در سالهای آینده به سمت شهرهای بزرگ مهاجرت می کنند در بسیاری از کشورها، از آفریقا به اروپا، و چالشهای زیادی متوجه مسئولان شهری است. در این راستا هنگ کنگ می توانند الهام بخش باشد. 
 
 
 [External Link Removed for Guests]
 
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “شهرسازي”