نحویه اتصال دادن طبقه اول به دوم در خانه دوطبقه،؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با معماري داخلي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hani1459, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22073 بار

نحویه اتصال دادن طبقه اول به دوم در خانه دوطبقه،؟

پست توسط sinaset » سه شنبه 14 مرداد 1393, 11:09 am

با عرض سلام و خسته نباشید
از دوستان کسی اطلاع داره چطور میشه دو واحد خانه (بصورت دوطبقه جداگانه بر روی هم) رو از داخل با کمترین هزینه اتصال داد ؟
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

Re: نحویه اتصال دادن طبقه اول به دوم در خانه دوطبقه،؟

پست توسط hani1459 » سه شنبه 14 مرداد 1393, 9:45 pm

سلام تصویر تصویر
sinaset

[COLOR=#000000]دوست عزیز این امر امکانپذیره و کار مشکلی نیست اما این کار باید از نزدیک توسط یک مهندس مورد برررسی قرار بگیره تا با توجه به پلان ،دسترسی ها،محل قرار گیری ستونها و پلها و همینطور نوع ساختمان (اسکلت فلزی یا بتونی) محل قرار گیری پله ها و همینطور نحوه ساخت اون مشخص بشه این رو بدونید که بدون مشورت با یک مهندس ساختمان یا معمار هم در اجرا دچار مشکل خواهید شد هم چون بدون در نظر گرفتن بعضی از فاکتورها پله ساخته میشه و به صورت تجربی ساخته میشه در اینده میتونه خطر افرین یاشه
در هر صورت اگر در این راه نیاز به مشاوره داشتید بنده در خدمتم

[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset » چهار شنبه 15 مرداد 1393, 7:06 am

سلام بر شما
ممنون از توضیحات خوب و مفیدتون ...(و ممنون بابت تذکر در رابطه با مهندس ساختمان ومعمار )
می تونم بپرسم اگر بخوایم از درون خانه،این کار رو انجام بدیم،معمولا بهترین مکان کجاست ؟ (طبقه اول مساحت 240 مترمربع ،طبقه دوم 170 مترمربع)
باتشکر. :razz:

Moderator
Moderator
نمایه کاربر

پست توسط hani1459 » چهار شنبه 15 مرداد 1393, 12:55 pm

سلام تصویر تصویر تصویر
سینا جان برای نظر دادن در این مورد حتما باید پلان رو ببینم تا نظر بدم اگر هدف شما از ارتباط طبقات با هم یکی کردن و استفاده شخصی از دو طبقه است یک بحثه و اگر قراره که طبقه دوم مورد استفاده دیگری قرار بگیره و در این بین نیاز به ارتباط بین طبقات باشه یک بحث دیگه هر کدوم از این موارد شرایط خاصی رو مطلبه برای مثل عرض میکنم شاید شما خواستید از پله حلزونی استفاده کنی در استفاده از این نوع پله ها معمولا حریم شخصی رعایت نمیشه و در صورتی کاربرد داره که از تمام فضای طبقات خودتون استفاده کنید و درصورتی که بخواهید که در این نوع پله حریم شخصی رعایت بشه کار ریبایی از اب در نمیاد و معمولا برای حفظ حریم شخصی نوع دیگه ای از پله پیشنهاد میشه در هر صورت باید پلان مورد مطالعه قرار بگیره پیشنهاد من برای شما اینه که از پله های معلق در کارتون استفاده کنید چون زیبایی خاصی به فضای داخل میده برایجا نمایی پله هم همانطور که گفتم هم نیاز به بررسی پلان داره و هم شما باید مشخص کنید که نحوه استفاده از طبقات به چه صورت خواهد بود
یک نکته (* اینی که دارم میگم مثاله قاعدتا هر کدام از طبقات شما دارا پلان مجزا است *معمولا پله ها رو نزدیک به در ورودی و فضای تقسیم ورودی میگیرن دلیل این مسئله هم دسترسی ها و حفظ حریم و راحتی ساکنان برای رفت و امده برای مثال اگر در طبقه دوم اتاق خواب و حمام وجود داشته باشه و در طبقه اول پذیرایی وقتی فرزند یا پدر و مادر خانواده از راه میرسه و و نیاز داره دوش بگیره مستقیما به طبقه بالا میره و دوش میگیره و برای دوش گرفتن نیاز نیست از وسط پذیرایی رد بشه با همه با بوی بد بدن احوالپرسی کنه بعد بره دوش بگیره)

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset » چهار شنبه 15 مرداد 1393, 2:48 pm

ظهرتون بخیر.
ممنون بابت این توضیحات مفید .. :razz: :razz: :razz:
اصلاح میکنم ..طبقه اول مساحت 240 متربع ،زیر بنا 150 متربع. طبقه دوم حدود 146.. حریم شخصی هم برامون مطرح نیست .. چون خانوادگی هستش..
میشه چند نمونه از پله های که گفتید رو با عکس بهمون نشون بدید ؟
خونه مد نظر.. یک نورگیر داره ... ولی فکر کنم دست به اونجا نزنیم بهتر باشه ،نظر شما چیه ؟
و هزینه اینکه بخوایم پله بزاریم چقدری میشه!؟(حدود هم باشه مشکلی نیست)
باتشکر از وقتی که میزارید.. :razz:

Moderator
Moderator
نمایه کاربر

پست توسط hani1459 » چهار شنبه 15 مرداد 1393, 10:02 pm

سلام تصویر تصویر تصویر

چند نمونه پله معلق
تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
تصویر

پله حلزونی:
تصویر
تصویر

پله چهار طرفه

تصویر

و......

2-بهتره به نورگیر دست نزنید
3-هزینه تمام شده تا محل قرار گیری پله ، نوع پله ، متریال به کار رفته برای ساخت پله ونوع اسکلت ساختمان مشخص نشه قابل تخمین زدن نیست قیمت تخمینی رو بعد از مشخص شدن تمامی اینها میشه داد

سینا جان شما باید تمام مواردی که در بالا ذکر کردم ابتدا مشخص کنی شاید در این بین نتونی پله مورد نظر رو اجرا کنی و مجبور باشی از نوع دیگه ای استفاده کنی اگر بتونی پلان رو برام بفرستی خیلی خوب میشه راحت تر میتونم کمکت کنم چون هیچ تصوری نمتونم در مورد پلان خونه داشته باشم شاید جایی که شما اتنخاب میکنی نشه پله رو اجرا کرد در ضمن اگر هم نظر بدم چون مسائل فنی بسیاری وجود داره کار صحیحی نیست در هر صورت چه من پیشنهاد بدم چه ندم باید یک مهندس از نزدیک کار رو مورد بازدید قرار بده و راهنماییتون این امر خیلی مهمه

ارسال پست

بازگشت به “معماري داخلي”