اسلحه باز در امریکا حادثه ساز شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1676
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3403 بار
سپاس‌های دریافتی: 5794 بار

اسلحه باز در امریکا حادثه ساز شد

پست توسط shafagh »

اینبار مرگ یک مربی میدان تیر در زمانیکه مشغول اموزش یک دختر 9 ساله برای تیر اندازی با یک تفنگ اتوماتیک به سمت یک سیبل بود. هنگامی که این کودک به دستور مربی دست خود را روی ماشه فشرد دست دیگرش نتوانست نیروهای جانبی تفنگ یوزی را تحمل کند ولذا اسلحه از دستش جدا شده و لوله ان در حال شلیک رگبار بود به سمت سر مربی بیچاره برگشت واورا کشت.( البته در ویدیویی که من دیدم این اسلحه مهار گسیخته می توانست باعث مرگ خود دختر بچه هم بشود )
این حادثه در میدان اموزش تیر تپه سفید در ایالت اریزونا اتفاق افتاد و دختر بچه که با والدینش به تعطیلات رفته بود در اخرین مرحله تیر اندازی و از دست دادن کنترل تفنگ و عدم توانایی در رها کردن ماشه بطور تصادفی به مربی 39 ساله خود چارلز واکا شلیک کرد و باعث مرگ وی شد.

لحظاتی قبل از حادثه

تصویراقای وکا بعد از اصابت تیر به سرش بوسیله هلیکوپتر به مرکز پزشکی در لاس وگاس منتقل شد اما بدلیل شدت جراحات اقدامات پزشکی موثر واقع نشد و در دوشنبه شب در همان مرکز از دنیا رفت.
در ویدیویی که دفتر کلانتری اریزونا منتشرکرده مربی ضمن انکه حالت ایستادن او را اصلاح می کند به او می گوید : "بسیار خوب، حالا جلو را نگاه کن یک نمونه از شلیک را به من نشان بده ". ظاهرا قبل از اینکه اسلحه به حالت اتوماتیک کامل در اید دختر بچه اولین شلیک تک تیر خود را به سمت هدف با موفقیت انجام می دهد.
قبل از اینکه ان دختر بچه از سری تیراندازی های قبلی خلاصی داشته باشد اقای وکا به او می گوید : " خیلی خوب، حالا بزن رو اتوماتیک". در این وضعیت وی هنگام شلیک رگبار کنترل اسلحه را از دست داده و لوله ان به سمت چپ یعنی سر اقای وکا منحرف شده و او را ازبین برد.
این حادثه بحث های زیادی را در رسانه های مختلف امریکا از جمله طرفداران کنترل اسلحه براه انداخت وسوالات زیادی را پیش اورد که چرا والدین ان دختر بچه به او اجازه شلیک با یک اسلحه قدرتمند را داده اند ( البته چون این ترجمه خبری است که در امریکا منتشر شده، به مقصرین اصلی یعنی مسئولین دولتی امریکا که تا بحال حاضر به ممنوعیت حمل و استفاده از اسلحه حتی نوع اتوماتیک ان نشده اند اشاره نشده است)
لازم به توضیح است در ایالت اریزونای امریکا حتی به افراد صغیر که توسط یکی از والدین یا سرپرست و یا مربی اشان همراهی می شوند اجازه استفاده از اسلحه داده می شود و مسلما نتیجه چنین مجوزهای بی منطقی امثال چنین حوادثی خواهد بودو لذا می تولن گفت مربی خود تقصیری نداشته است و قربانی یک قانون اشتباه شده است
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4360
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4631 بار
سپاس‌های دریافتی: 8678 بار

Re: اسلحه باز در امریکا حادثه ساز شد

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام
کلیپش هم در خیلی سایتها و روزنامه های اینترنتی هست
[External Link Removed for Guests]
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان


دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”