با کاروان ایران در راه اینچئون

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3007
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

 روز پنجم ؛ تلخ و پرمدال!
 
  [COLOR=#ff00ff]
نکته :
چارت بسیار ضعیف و پیچیده سایت رسمی بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون را بی خیال! امروز اصلاً سایت در بالا آمدن مشکل دارد! شاید بارانی که تا ظهر در اینچئون می بارید سرورهای سایت را خراب کرده است!!!!  
 
   :   ایران امروز به حقش نرسید! محسن محمد سیفی در ساندای وزن ۶۵- کیلوگرم مردان همانطور که پیشبینی می شد در برابر حریف قزاقش کار مشکلی نداشت و به راحتی دومین [COLOR=#ff00ff]مدال طلای کاروان ورزشی ایران را کسب کرد . اما حمید رضا لادور در وزن ۷۵- کیلوگرم برابر حریف کره ای مبارزه خیلی سختی داشت و به مدال نقره بسنده کرد . خانم الهه منصوریان هم در ۵۲- کیلوگرم بانوان برابر حریف چینی خیلی قاطع ظاهر نشد و او هم مدال نقره گرفت . به این ترتیب سه مدال طلایی که در گوانگجو از ووشو گرفته بودیم فقط یکی را تکرار کردیم و حالا باید امیدوار باشیم سایر رشته ها در کسب مدال طلا این عقب افتادگی را جبران نمایند .    
   :   شمشیربازی سابر ایران امروز عملکرد فوق العاده ای داشت! شمشیربازان ما در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۴۵ بر ۱۹ ویتنام را شکست دادند و به نیمه نهایی راه یافتند . در این مرحله حریف ایران تیم چین ، یکی از قدرت های دنیا ، قهرمان المپیک ۲۰۰۸ پکن و قهرمان بازی های آسیایی گوانگجو بود اما تیم ایران با نتیجه بسیار نزدیک و حساس ۴۵-۴۴ این تیم پر قدرت را هم شکست داد و برای اولین بار بعد از پیروزی انقلاب در رشته شمشیربازی توانست به فینال یکی از مواد راه یابد . در فینال حریف ایران کره میزبان و قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن بود که با حساب ۴۵-۲۶ تیم ما را شکست داد و سابر تیمی ایران به[COLOR=#ff00ff] مدال نقره این مسابقات دست یافت . کار تیم شمشیربازی هم با این تک مدال به پایان رسید .    
   برداری :   ما دو نماینده در ۸۵ کیلوگرم داشتیم که کیانوش رستمی نفر اول ما و بخت اصلی قهرمانی این وزن بود و رسول تقیان هم گوشه چشمی به بالا رفتن از سکو داشت . همه چیز طبق برنامه پیش رفت و دو وزنه بردار ما دستورات مربیان را به خوبی پیاده کرده و تا قبل از انجام آخرین حرکت دو ضرب در رده های اول و سوم قرار داشتند . اما وزنه بردار جوان چینی با یک انتخاب ریسکی درخواست وزنه ۲۱۸ کیلوگرم را کرده بود ، یعنی رکورد ۱۸ ساله جهان که در این مدت هیچ وزنه برداری در مسابقات رسمی به آن حمله نکرده بود و هیچ کس احتمال نمی داد این وزنه بردار چینی در مهار آن موفق شود ، و موفق شد! به این ترتیب کیانوش رستمی در عین شایستگی به [COLOR=#ff00ff]مدال نقره بسنده کرد و دست رسول تقیان از مدال دور ماند . سه وزنه بردار باقی مانده ما که هر سه شانس خوبی برای کسب مدال دارند روز جمعه روی تخته خواهند رفت .    
   رویینگ :   رویینگ کشورمان امروز در ۴ ماده فینالیست داشتند که حاصل آن یک [COLOR=#ff00ff]مدال برنز بود .  این مدال در رویینگ چهار نفره سبک وزن بانوان بدست آمد . اما در سایر فینال ها عادل حبیبیان در تک نفره سنگین وزن آقایان با اختلاف بسیار کمی چهارم شد . حبیبیان اگر چند متر زودتر استارت نهایی اش را شروع کرده بود حتماً به مدال برنز می رسید . در فینال چهار نفره آقایان هم تیم ایران چهارم شد و در فینال تک نفره سبک وزن بانوان هم نازنین رحیمی در شرایطی به مقام چهارم دست یافت که دوربین هرچقدر منتظرش ماند نتوانست رد شدنش از خط پایان را برای ما پخش کند! فردا مسابقات رویینگ به پایان می رسد و ما حداقل یک طلای دیگر برای آقای محسن شادی کنار گذاشته ایم!   
   :   دور اول انفرادی بانوان خانم ثریا آقایی ۲-۰ حریف مغولستانی را شکست داد . وی دور بعد با حریف قدرتمندی از هند مسابقه دارد .   
   :   ملی بسکتبال ایران در نخستین مسابقه خود در دور مقدماتی با نتیجه ۷۶-۴۱ هند را شکست داد و صعودش به دور بعد را مسجل کرد . بسکتبالیست های کشورمان فردا برای سرگروهی به مصاف فیلیپین می روند .   
   :   گل آرا در وزن ۶۰- کیلوگرم در دور اول مغلوب حریف تایلندی شد و حذف گردید . گل آرا نسبت به داوری این مسابقه بسیار معترض بود و خود را پیروز میدان می دانست . امروز قرار بود دو بوکسور دیگر کشورمان هم به میدان بروند که ظاهراً زمان برگزاری مسابقه شان تغییر کرده است .   
   :   مسابقات فینال تک اسباب سعید رضا کیخواه و خناری نژاد به ترتیب در خرک حلقه و دار حلقه هشتم شدند . ایران با داشتن دو فینالیست ، این دوره نسبت به گوانگجو پیشرفت خوبی داشت! آره جان خودمان!!! فقط ما ایرانی ها بلدیم اینطوری با آمار و ارقام بازی کنیم! بهترین نفر تیم ژیمناستیک ما ۳۲ ساله است و این سومین بازی های آسیایی بود که تجربه کرد آنوقت در همین فینال خرک حلقه یک نوجوان ۱۴-۱۵ ساله ازبکی به مدال نقره رسید! حالا در بقیه اسباب چکار کرده خدا می داند! چون سایت بازی ها نمی داند!   
   :   هندبال ایران در اولین مسابقه مرحله دوم عملکرد ضعیفی داشت و در شرایطی که نیمه اول را با اختلاف برتری سه گل برابر عمان پشت سر گذاشته بود در نیمه دوم این عمانی ها بودند که بازی را در دست گرفتند و در نهایت با نتیجه ۲۶-۲۵ پیروز شدند . حالا تیم هندبال ایران برای صعود به جمع چهار تیم برتر کار بسیار سختی در پیش دارد و باید از سد دو تیم قدرتمند عربستان و کره جنوبی عبور نماید!   
   بادبانی :   احمدی ، تنها شرکت کننده ما در این رشته در سه مرحله اول مقدماتی که امروز برگزار شد نهم شد . با این وضعیت بعید است وی هم شانسی برای کسب مدال داشته باشد .   
   :   هم شناگران ما در سه ماده به آب زدند و با وجود ثبت رکوردهای نسبتاً خوب از راهیابی به مراحل بالاتر بازماندند . با اینکه رکوردهای شناگران ما در این دوره خوب است و چندین رکورد ملی شکسته شده اما در مقایسه با رکوردهای شناگران کشورهای دیگر و مقایسه کلی این رکوردها با رکوردهای ثبت شده در بازی های گوانگجو خیلی راحت می شود نتیجه گیری کرد پیشرفت شنای ایران لاکپشتی است و پیشرفت کشورهای دیگر خرگوشی! و البته در اینجا دیگر آقا خرگوشه جایی خوابش نمی برد!!!   
   سواری :   قرار بود در دوچرخه سواری هم نمایندگانی داشته باشیم اما با توجه به بارندگی ، رقابت های امروز لغو و به روز دیگری موکول گردید .   
   :   بانوان ایران در ماده تفنگ ۵۰ متر درازکش امید زیادی به کسب مدال داشت . اما فقط خانم مه لقا جام بزرگ عملکرد قابل قبولی داشت و با اختلاف ۰.۴ امتیاز نسبت به نفر سوم در جای چهارم ایستاد و از دستیابی به مدال بازماند . خانم ها دنیا فرزادخواه و الهه احمدی با نمایشی ضعیف در رده های سی و یکم و سی چهارم ایستادند تا در مجموع تیمی هم ایران در این ماده هشتم شود . مسابقات تیراندازی ادامه دارد و ما باز هم نمایندگانی در این رشته خواهیم داشت .   
   رده بندی توزیع مدال در پایان روز پنجم (۱۰ کشور اول) :  

   رتبه     کشور     طلا     نقره     برنز     مجموع      ۱     چین     ۵۹     ۳۲     ۲۷     ۱۱۸      ۲     کره جنوبی     ۲۶     ۲۳     ۲۵     ۷۴      ۳     ژاپن     ۲۰     ۲۹     ۲۷     ۷۶      ۴     قزاقستان     ۶     ۷     ۱۳     ۲۶      ۵     کره شمالی     ۴     ۵     ۸     ۱۷      ۶     مغولستان     ۴     ۳     ۶     ۱۳      ۶     تایوان     ۴     ۲     ۶     ۱۲      ۸     ایران     ۲     ۶     ۲     ۱۰      ۹     هنگ کنگ     ۲     ۳     ۱۱     ۱۶      ۱۰     مالزی     ۲     ۳     ۳     ۸    
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3007
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

  ششم ؛ طلای طلبیده + طلای نطلبیده!!!   
 
 
   عزیز ، بنده جمعه ها پشت سیستم نیستم برای همین انشالله گزارش فردا و پس فردا را با هم خدمتان عرضه می کنم .  
  
 
 
   رووینگ :   که پیشبینی می شد آقای محسن شادی توانست [COLOR=#ff00ff]مدال طلای گوانگجوی خود را تکرار کند و با ثبت زمان ۷ دقیقه و ۵ ثانیه و ۶۶ صدم ثانیه قهرمان تک نفره سبک وزن آقایان شود . پاروزنان ما امروز در چهار فینال دیگر هم حضور داشتند که حاصل آن کسب دو مدال برنز در تک نفره سبک وزن بانوان توسط خانم سولماز عباسی و دو نفره مردان توسط مجتبی شجاعی و امیر رهنما بود . در فینال هشت نفره مردان هم تیم ایران پنجم شد و در چهار نفره بانوان در جای ششم ایستاد .    
   این ترتیب کار تیم قایقرانی رویینگ ایران با کسب یک مدال طلا و سه مدال برنز به پایان رسید . این تیم در گوانگجو هم یک طلا و یک برنز کسب کرده بود و به این ترتیب می توان حضور آنها در اینچئون را موفق عرض یابی کند . منتها فدراسیون اگر می خواهد سال ۲۰۱۸ هم طلا داشته باشد باید از الان شروع به برنامه ریزی نماید چون دو مدال طلای رویینگ ایران در گوانگجو و اینچئون توسط آقای محسن شادی کسب شده که سال ۲۰۱۸ سی و یک ساله خواهد بود و به احتمال زیاد آن زمان دیگر از دوران اوج قهرمانی اش عبور کرده است .  
   آینده مسابقات قایقرانی کانویینگ برگزار می شود که در این رشته هم پاروزنان کشورمان شانس خوبی برای کسب مدال دارند .  
   سواری :   نطلبیده به این می گویند! در شرایطی که دوچرخه سواری ایران در روزهای گذشته عملکرد خوبی نداشتند . امروز در مسابقات سرعت کایرین محمد دانشور غافلگیرانه به [COLOR=#ff00ff]مدال طلا دست یافت . در این ماده محمد پراش در جای دهم ایستاد . امیدواریم طلای دانشور روحیه بخش باشد به سایر رکاب زنان کشورمان که بویژه در بخش جاده طی روزهای آینده به میدان خواهند رفت .    
   و کمان کامپوند :   کامپوند ایران که شانس زیادی برای کسب مدال داشتند و با نمرات خوبی که در بخش مقدماتی داشتند بویژه در بخش مردان مدعی اول قهرمانی بودند ، با عملکرد امروزشان کار کسب مدال برایشان به اما و اگر کشید ، هرچند امیدواریم در نهایت چند مدال خوش رنگ بدست آوردند . امروز در بخش تیمی تیم مردان ایران در دور اول ۲۳۱-۲۲۷ ویتنام را شکست داد اما در نیمه نهایی با همین نتیجه مغلوب هند شد . این تیم روز شنبه برای کسب مدال برنز به مصاف فیلیپین می رود . در بخش تیمی بانوان هم تیم ایران ابتدا ۲۲۷-۲۲۲ اندونزی را شکست داد اما در نیمه نهایی ۲۲۹-۲۲۲ به کشور میزبان باخت و روز شنبه در دیدار رده بندی با هند مسابقه می دهد .   
   بخش انفرادی مردان ، میثم عبادی با غلبه بر کمانداران لائوس ، عراق و کره جنوبی به نیمه نهایی راه یافت . آقای عبادی روز شنبه در نیمه نهایی با کماندار فیلیپینی روبرو می شود که در دور مقدماتی با اختلاف ۹ امتیاز کمتر از آقای عبادی چهارم شده بود . اما آقای امیر کاظم پور بعد از غلبه بر کمانداران میانمار و ویتنام در یک چهارم نهایی با کماندار مالزیایی مساوی کرد و چون مالزیایی تعداد تیرهای بیشتری به مرکز سیبل زده بود برنده اعلام شد . این کماندار مالزیایی در دور مقدماتی شانزدهم شده بود در حالی که آقای کاظم پور رنک سه مسابقات را کسب کرده بود .  
   انفرادی بانوان هم خانم شبنم سرلک بعد از غلبه بر حریف مغولستانی ، دور دوم خانم سکینه قاسم پور را شکست داد که دور اول قرعه استراحت گرفته بود اما در یک چهارم نهایی به کماندار هندی باخت و از کسب مدال بازماند .  
   این ترتیب ما همچنان شانس کسب سه مدال در کامپوند را داریم که روز شنبه نتیجه آن مشخص خواهد شد .  
   :   ثریا آقایی که دور اول حریف مغلوستانی را شکست داده بود امروز در دور دوم مغلوب حریف هندی اش شد . این خانم هندی رنکینگ هفتم جهان را دارد . در قسمت مردان هم سروش اسکندری امروز در همان اولین مسابقه مغلوب راکت بدست پرقدرت کره ای شد و حذف گردید . این حریف کره ای هم در بخش مردان دارای رنکینگ هفتم جهان است!   
   :   بسکتبال ایران با نتیجه نزدیک ۶۸-۶۳ فیلیپین را شکست داد و سرگروه شد . بسکتبالیست های کشورمان در دور دوم با چین ، مغلوستان و ژاپن همگروه شدند که گروه سختی محسوب می شود .   
   :   هندبال کشورمان امروز با نتیجه ۲۱-۲۵ به کره جنوبی باختند که نتیجه ای قابل پیشبینی بود . ای کاش هندبالیست های کشورمان دیروز بازی را به عمان واگذار نمی کردند . هرچند کار سختی است اما تیم ما هنوز فرصت جبران دارد! امروز عمان با نتیجه ۳۱-۲۹ مغلوب عربستان شد . به این ترتیب عربستان و عمان یکی یک برد دارند . تفاضل گل عربستان -۲ و تفاضل گل عمان -۱ است . ایران هم بدون برد است و با تفاضل گل -۵ . بنابراین اگر هندبالیست های کشورمان فردا بتوانند با اختلاف حداقل ۴ گل عربستان را شکست دهند و امیدوار باشند عمان به کره ببازد که امید محتملی است می توانند به جمع چهار تیم برتر راه یابند . هرچند کار بسیار سختی است و عربستانی ها هم برای شکست به میدان نمی آیند .   
   رانی بادبانی :   احمد احمدی امروز هم در دو مرحله مسابقه شرکت کرد که باز هم نتوانست نتیجه جالبی کسب کند و هرچه بیشتر از کسب مدال دور شد .   
   :   ماده ۵۰ متر تفنگ بادی درازکش آقایان ، در دور مقدماتی مهدی جعفرپویا هفدهم ، ساسان شهسواری بیست و پنجم و حسین باقری بیست و هشتم شدند . در مجموع تیمی هم ایران هفتم شد .   
   ماده تراپ انفرادی مردان امیر چاووشی چهاردهم و سیاوش خوش نویس بیست و چهارم شد . مسعود عزیزان هم در مسابقه شرکت نکرد تا در مجموع تیمی رده ای به ایران تعلق نگیرد! در تراپ دوبل هم تیم ایران با تشخیص داوران از جدول مسابقات حذف گردید!  
   :   ۵۰ متر پروانه مهدی انصاری شانزدهم شد . در ۱۰۰ متر کرال سینه هم احمدرضا جلالی بیستم و آرشام میرزایی بیست و چهارم شدند .   
   :   ملی والیبال کشورمان در نخستین دیدار و در شرایطی که خستگی شرکت طولانی مدت در اردوها و مسابقات در تیم کاملاً احساس می شد مقابل تیم هنگ کنگ کار سختی نداشت و ۳-۰ پیروز شد . فردا تیم ایران به مصاف هند می رود که سخت ترین بازی ایران در دور مقدماتی محسوب می گردد .   
   ما در وزنه برداری سه نفر داریم و انتظار کسب سه مدال! در تیراندازی هم تیم بانوان ایران در تفنگ بادی ۵۰ متر سه وضعیت با رقیبان مصاف خواهد داد یعنی همان ماده ای که تا قبل از درخشش بانوان ما در ۱۰ متر تفنگ بادی ، امید اول ما برای کسب مدال در تیراندازی محسوب می شد . بانوان ایران در این ماده از بازی های گوانگجو نقره انفرادی و برنز تیمی را کسب کرده بودند . در بسکتبال ، بوکس ، هندبال ، قایق رانی بادبانی ، شنا و والیبال هم ورزشکاران ما به میدان خواهند رفت .  
   رده بندی توزیع مدال در پایان روز ششم (۱۰ کشور اول) :  

   رتبه     کشور     طلا     نقره     برنز     مجموع      ۱     چین     ۷۹     ۴۲     ۳۴     ۱۵۵      ۲     ژاپن     ۲۸     ۳۶     ۳۲     ۹۶      ۳     کره جنوبی     ۲۸     ۳۳     ۳۱     ۹۲      ۴     قزاقستان     ۶     ۸     ۱۶     ۳۰      ۵     کره شمالی     ۶     ۷     ۹     ۲۲      ۶     تایوان     ۵     ۳     ۶     ۱۴      ۷     ایران     ۴     ۶     ۴     ۱۴      ۸     هنگ کنگ     ۴     ۵     ۱۴     ۲۳      ۹     مغولستان     ۴     ۳     ۶     ۱۳      ۱۰     مالزی     ۲     ۴     ۴     ۱۰     
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3007
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

 روزهای هفتم و هشتم ؛ نبرده رنج گنج مسیر نمی شود!    و کمان :   کامپوند ایران امروز موفق به کسب یک مدال طلا و یک مدال برنز شدند . در انفرادی مردان آقای اسماعیل عبادی پس از غلبه بر کماندار فیلیپینی در مرحله نیمه نهایی ، در فینال کماندار هندی را شکست داد و نخستین مدال طلای تاریخ ایران در رشته تیر و کمان را کسب کرد . در قسمت تیمی مردان هم تیم ایران با غلبه بر تیم فیلیپین سوم شد . اما در تیمی بانوان ، تیم ایران در دیدار رده بندی مغلوب هند شد و از دستیابی به مدال بازماند . در تیمی مردان هند قهرمان شد و در تیمی بانوان کره جنوبی ، یعنی هر دو تیمی که در نیمه نهایی ایران را شکست داده بودند .   
   برداری :   وزنه برداری ایران در اینچئون نشان داد که ایجاد حاشیه و دو دستگی در اردوی تیم ملی بعد از المپیک ۲۰۱۲ لندن ، کاملاً به ضرر تیم تمام شده است . دیروز در رقابت های دسته ۱۰۵ کیلوگرم نواب نصیر شلال که تا حدود زیادی با خوش شانسی به مدال نقره المپیک ۲۰۱۲ دست یافت (منکر عملکرد خوب نواب در آن مسابقات نیستم اما آیا اگر وزنه بردار عنوان دار لهستانی اوت نمی کرد و دو وزنه بردار پرقدرت روس هم انصراف نمی دادند باز هم دست نواب به مدال می رسید؟) عملکرد قابل قبولی نداشت و در دو ضرب اوت کرد . این اتفاق در شرایطی رخ داد که نواب در المپیک وزنه های خیلی سنگین تری زده بود اما بخاطر اختلاف با سرمربی سابق تیم ملی یک سال از میادین دور بود .    
   دسته ۱۰۵+ کیلوگرم بهداد سلیمی به راحتی و با اقتدار کامل [COLOR=#ff00ff]مدال طلای خودش را تکرار کرد تا تیم وزنه برداری ایران بدون طلا اینچئون را ترک نکند . اما در همین دسته بهادر مولایی که وزنه زدنش بخاطر مصدومیت با اما و اگر همراه بود بعد از حرکت یک ضرب که از حریفان عقب مانده بود انصراف داد تا رقابت برای کسب مدال باعث تشدید مصدومیتش نشود .    
   این ترتیب تیم شش نفره وزنه برداری ایران با یک مدال طلا و یک مدال نقره به کار خود پایان داد . تیم وزنه برداری ایران در گوانگجو با ترکیبی که در آن زمان تقریباً جوان و ناشناخته محسوب می شد یک طلا ، دو نقره و یک برنز کسب کرد . هرچند آن تیم هشت نفره بود و این تیم شش نفره ، اما به نظر می رسد بجز بهداد سلیمی و کیانوش رستمی که با بدشانسی مدال طلا را از دست داد و رسول تقیان که سعی خودش را برای کسب مدال برنز کرد و با شایستگی از کسب مدال بازماند ، انتخاب مجید عسگری برای حضور در این تیم کلاً اشتباه بوده و جابر بهروزی و نواب نصیرشلال را هم با غرق شدن در غرور سابقه قبلی شان از کسب مدال بازماندند .   
   وزنه برداری ایران ۴۰ روز دیگر در مسابقات جهانی قزاقستان به میدان می رود ، جایی که مهمتر از کسب مدال ، امتیاز گرفتن و نیانداختن وزنه ها مهم است چون امتیازات دو مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ تعیین کننده تعداد سهمیه کشورها برای المپیک ۲۰۱۶ خواهد بود .  
   :   های دوومیدانی که گل بازی های آسیایی و المپیک محسوب می شود از امروز در چند ماده آغاز شد . در پرتابه وزنه بانوان خانم لیلا رجبی پرتاب گر بلاروسی الاصل عضو تیم ملی که سال قبل نایب قهرمان آسیا شده بود اینجا هم موفق به کسب مدال نقره بازی های آسیایی گردید تا اولین مدال بانوان ایران در تاریخ دوومیدانی بازی های آسیایی را کسب کند . خانم رجبی در شرایطی با پرتاب ۱۷.۸۰ متر دوم شد که این بهترین رکوردش در مسابقات رسمی محسوب می شود اما خودش از این عملکرد چندان راضی نبود و دلش می خواست با رکورد بالای ۱۸ متر نقره بگیرد چون به هر حال فاصله نفر اول از کشور چین با او خیلی زیاد بود و نمی توانست مدال طلا را از دست او خارج کند .   
   مواد دیگر ، در دوی ۱۰۰ متر مردان قاسم رضایی و حسن تفتیان به مرحله نیمه نهایی راه یافتند . در ۱۰۰ متر بانوان هم خانم مریم طوسی فینالیست شد . اما در پرتاب وزنه مردان کاوه موسوی و رضا مقدم که ماه ها اردوهای حرفه ای اروپایی را پشت سر گذاشته بودند در همان دور مقدماتی بدون ثبت هیچ پرتاب بدون خطایی حذف شدند . البته سطح رکوردهای این ماده نسبت به بازی های گوانگجو بشدت ارتقا یافته بود و کاوه موسوی که در گوانگجو نقره گرفت ، امروز حتی اگر موفق به ثبت یک پرتاب سالم در حد بالاترین رکوردش می شد ، باز هم دستش از مدال کوتاه می ماند!  
   سواری :   دوچرخه سواری ایران که بعد از مدال طلای دانشور روحیه گرفته دومین مدالش را هم کسب کرد . حسین عسگری دوچرخه سوار قدیمی و باتجربه تیم ملی در ماده تایم تریل انفرادی جاده به مدال برنز دست یافت . شخصاً فکر نمی کردم دوچرخه سواران ما امسال در اینچئون اصلاً موفق به کسب مدال شوند!   
   :   ملی بسکتبال کشورمان دیروز با نتیجه ۸۲-۵۹ ژاپن را شکست داد و امروز ۱۰۷-۶۹ از سد مغولستان گذشت . با توجه به اینکه امروز ژاپنی ها توانستند چین را شکست دهند ، خیلی مهم است که بسکتبالیست های کشورمان فردا چین را ببرند تا رقیب مستقیم ایران برای کسب مدال طلا حذف شود! اگر ایران بتواند به عنوان سرگروه صعود کند و شرایط در گروه مقابل طوری رقم بخورد که تیم ما در نیمه نهایی به کره جنوبی میزبان نخورد ، بلند قامتان تیم ما ثابت کرده اند هیچ وقت در فینال به مقام دوم راضی نمی شوند!   
   :   هندبال کشورمان دیروز دست به کار بزرگی زد و با نتیجه ۲۶-۲۱ عربستان را شکست داد و به جمع چهار تیم برتر راه یافت . هندبالیست ها دوشنبه در نیمه نهایی با قطر مسابقه دارند و اگر همین غیرت و جنگندگی بازی برابر عربستان را حفظ کنند فینال دور از دسترسشان نخواهد بود . این تیم اگر دچار حاشیه نمی شد در این مرحله به اما و اگر نمی خورد اما با کسب مدال دهان آنهایی که با بهانه تراشی از تیم ملی کنار کشیدند و دنبال بازیکن سالاری بودند بسته خواهد شد .   
   :   های کشورمان در دور مقدماتی مشکلی نداشتند . آنها دیروز ۳-۰ هند را شکست دادند و امروز ۳-۰ مالدیو را . آنها فردا در مسابقه اول دور دوم گروهی با قطر مصاف خواهند داد .   
   :   ما دیروز و امروز را خوب سپری کردند . دیروز احسان روزبهانی در وزن ۸۱- کیلوگرم حریف بوتانی اش را شکست داد . او در یک چهارم نهایی با بوکسور هندی مصاف می دهد که حریف چندان نامداری نیست اما در دور اول بوکسور قدرتمند تایلندی را شکست داده است . جاسم دلاوری هم در وزن ۹۱+ کیلوگرم بوکسور چینی را مغلوب کرد . دلاوری در یک چهارم نهایی با بوکسور کره جنوبی مسابقه می دهد که عنوان دار نیست اما از امتیاز میزبانی برخوردار است . امروز هم امین قاسمی پور در وزن ۶۹- کیلوگرم حریفش از عربستان را شکست داد . قاسمی پور در یک چهارم نهایی با بوکسور با تجربه ترکمنستانی مسابقه می دهد که سال اوجش ۲۰۰۹ بوده با قهرمانی آسیا و پنجمی جهان و در دو-سه سال اخیر عنوان مهمی کسب نکرده است .    
   دو نماینده دیگر هم در بوکس داریم که هنوز به میدان نرفته اند . سجاد مهرابی باید در اولین مسابقه اش در یک هشتم نهایی با بوکسور فلسطینی مسابقه بدهد . کاپیتان علی مظاهری هم که در دور اول استراحت داشته در یک چهارم نهایی با حریف مغولستانی مسابقه خواهد داد .  
   های بادبانی :   احمدی دیروز و امروز هم در مراحل باقی مانده ماده خود مسابقه داد و در پایان ۱۰ مرحله به کسب مقام نهمی بسنده کرد .   
   :   تیم تیراندازی ایران با کسب همان یک طلا و دونقره ای که بانوان در ۱۰ متر تفنگ بادی کسب کرده بودند به پایان رسید . دیروز در ۵۰ متر سه وضعیت بانوان که تیم ایران در گوانگجو یک نقره و یک برنز گرفته بودند ، عملکرد خوبی نداشتند و هیچ کدام به فینال راه نیافتند . در مجموع تیمی هم ایران هفتم شد . و امروز تیم مردان ایران در همین ماده حضور داشت که آنها هم قابل قبول نبودند و در مجموع تیمی هم هفتم شدند . درست است که تیراندازی امسال عملکرد بهتری نسبت به گوانگجو داشت و شانس کسب یکی-دو مدال دیگر را هم در آخرین تیرها از دست داد اما تیراندازان ما باید بدانند برای ارتقا جایگاه ورزش ایران در بازی های آسیایی لازم است در همه موادی که شرکت می کنند با تمام توان برای کسب مدال مبارزه کنند و فقط به مدال های یکی-دو ماده قانع نشوند و مدال های پرتعداد تیراندازی را به راحتی به حریفان واگذار ننمایند!   
   :   آخرین روز مسابقات شناگران ما در اینچئون بود و اصلاً عملکرد خوبی را از آنها شاهد نبودیم . در حالی در مسابقات اولیه شاهد شکستن رکوردهای ملی بودیم در این یکی دو روز آخر شناگران حتی از رکوردهای شخصی خودشان حسابی عقب افتاده بودند که نشان دهنده خستگی و کم تجربگی ناشی از عدم حضور در میادینی با این سطح بالا است . امیدواریم امثال آریا نسیمی شاد نوجوان با تمرینات مداوم و شرکت در مسابقات مختلف به سطحی برسند که سال ۲۰۱۸ حداقل بتوانند به عنوان یک مدعی کسب مدال در فینال ها حضور یابند .   
   کانو :   روز بسیار خوبی برای پاروزنان کشورمان بود . آنها در ۱۱ ماده شرکت داشتند و در ۱۰ ماده بطور مستقیم فینالیست شدند! فقط در کایاک دوبل ۲۰۰ متر مردان تیم ایران راهی مسابقه شانس مجدد شد که فردا برگزار می شود . فینال های کانو آب های آرام پس فردا است و با این وضعیت امیدواریم دست کم در نیمی از مواد پاروزنان ایران موفق به کسب مدال شوند!    
   آزاد :   آزاد شروع ضعیفی داشت و هر دو کشتی گیر کشورمان ، حسن رحیمی در ۵۷ کیلوگرم و مصطفی حسین خانی در ۷۰ کیلوگرم ، بعد از پیروزی در دور نخست دور دوم به حریفان کره ای و ژاپنی خودشان باختند و با توجه به عدم راه یابی آنها به فینال حذف شدند . هرچند رحیمی به داوری مبارزه اش با حریف کره ای معترض بود اما چیز خاصی هم در کشتی از خود نشان نداد و باید می دانست در شرایط مساوی برابر حریف کشور میزبان بازنده است!   
   ما فردا در یک وزن کشتی (رضا یزدانی در ۹۷ کیلوگرم) و دوچرخه سواری سرعت جاده برای مدال می جنگند و در دوومیدانی ، بسکتبال ، کانووینگ و والیبال برای راهیابی به مراحل بالاتر و افزایش شانس کسب مدال ، ضمن اینکه مسابقات کبدی هم از فردا آغاز می شود . بنابراین ورزشکاران ما فردا فقط دو شانس کسب مدال دارند و ممکن است جایگاه ششمی ایران در جدول اندکی متزلزل گردد اما در روزهای بعد وضعیت بهتر خواهد شد انشالله .  
   رده بندی توزیع مدال در پایان روز هشتم (۱۰ کشور اول) :  

   رتبه     کشور     طلا     نقره     برنز     مجموع      ۱     چین     ۹۶     ۵۸     ۴۱     ۱۹۵      ۲     کره جنوبی     ۳۵     ۴۲     ۴۰     ۱۱۷      ۳     ژاپن     ۳۲     ۴۳     ۳۸     ۱۱۳      ۴     قزاقستان     ۹     ۱۰     ۱۸     ۳۷      ۵     کره شمالی     ۸     ۸     ۹     ۲۵      ۶     ایران     ۶     ۷     ۶     ۱۹      ۷     تایوان     ۵     ۴     ۸     ۱۷      ۸     هنگ کنگ     ۴     ۵     ۱۸     ۲۷      ۹     مغولستان     ۴     ۳     ۸     ۱۵      ۱۰     مالزی     ۳     ۶     ۷     ۱۶    
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3007
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

   نهم : یک ایران خوب!  
   نکته :   
    تنظیمی دیروز به علت کمبود وقت و حجم بالای مطالب دارای اشتباهات فراوانی می باشد که در اینجا از همه شما دوستان و خوانندگان گرامی پوزش می خواهم .   
   که پیشبینی می شد کره میزبان از هیچ وسیله ای برای اذیت کردن کشورهای رقیب فروگذار نمی کند . آنها امروز در مراسم وزن کشی مسابقات تکواندو اعلام کردند ورزشکاران زیر ۱۷ سال طبق قوانین جدید فدراسیون جهانی تکواندو حق شرکت در رقابت های بزرگسالان را ندارند به این ترتیب خانم کیمیا علیزاده تکواندوکار ایرانی که همین یک ماه قبل در مسابقات المپیک نوجوانان نانجینگ طلا گرفته بود به همراه سه تکواندوکار دیگر از کشورهای بنگلادش ، تایلند و تاجیکستان از حضور در مسابقات محروم شدند . این اتفاق در شرایطی رخ داد که به گفته رئیس فدراسیون تکواندو هیچ بخشنامه ای در خصوص چنین قانونی به دست فدراسیون تکواندو ایران نرسیده و مقامات برگزاری مسابقات آی دی کارت خانم علیزاده را بدون هیچ مشکلی صادر کرده بودند . هرچند آقای فولادگر گفته به فدراسیون جهانی تکواندو شکایت می کند اما با توجه به نفوذ بالای کره ای ها در این فدراسیون بعید است به شکایت ایران ترتیب اثری داده شود .  
  
 
 
   :   رضا یزدانی در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد عالی ظاهر شد و توانست به اولین [COLOR=#ff00ff]مدال طلای تیم کشتی ایران در این مسابقات دست پیدا کند . یزدانی که در مرحله یک هشتم نهایی با قرعه استراحت روبرو شده بود در یک چهارم نهایی کشتی گیر جوان و پر قدرت مغولی را که امسال قهرمان آسیا شده بود شکست داد و در نیمه نهایی از سد کشتی گیر کشور میزبان گذشت . یزدانی در فینال کشتی گیر با تجربه قرقیزی را در سه دقیقه و ۲۳ ثانیه با نتیجه ۱۴-۴ شکست داد و قهرمان شد . این سومین مدال طلای یزدانی از بازی های آسیایی محسوب می شود .    
   سواری :   سواران ایران امروز با کسب یک مدال دیگر به کار خود پایان دادند و برخلاف پیشبینی ها عملکرد مثبتی را از خود ثبت کردند . در ماده استقامت جاده (که بنده دیروز به اشتباه سرعت نوشته بودم) آقای آروین معظمی با ثبت زمان ۴ ساعت و ۷ دقیقه و ۵۲ ثانیه و در شرایطی که زمانی مشابه با حریف کره ای اش ثبت کرده بود نایب قهرمان اعلام شد و به [COLOR=#ff00ff]مدال نقره دست یافت . مهدی سهرابی دیگر رکاب زن ایران در این ماده هجدهم شد . به این ترتیب تیم دوچرخه سواری ایران که در گوانگجو سه برنز گرفته بود این بار با یک طلا ، یک نقره و یک برنز به کار خود خاتمه داد .    
   :   دوومیدانی ایران موفق به کسب مدال نشد اما در مجموع عملکرد نمایندگان ایران قابل قبول بود . خانم سپیده توکلی در هفت گانه بانوان امروز در چهار بخش به رقابت با حریفانش پرداخت که در دو بخش دوی ۱۰۰ متر با مانع و دوی ۲۰۰ متر امتیاز خوبی بدست نیاورد اما در پرش ارتفاع اول شد و در پرتاب وزنه در جای دوم ایستاد تا در مجموع امتیازات چهار ماده اول در رده چهارم قرار گیرد . خانم توکلی اگر حواسش را جمع کند قرار گرفتن روی سکو برایش دور از دسترس نیست .    
   در ماده ۱۰۰ متر مردان آقای سجاد هاشمی پس را راهیابی به فینال در این مرحله و زیر بارش شدید باران به مقام پنجم دست یافت . دیگر نماینده کشورمان در این ماده یعنی آقای رسول تفتیان در مرحله نیمه نهایی در گروه خود چهارم شد و از راهیابی به فینال بازماند . در ۱۰۰ متر بانوان هم خانم مریم طوسی که رقابت با حریفان زیر باران برایش بسیار مشکل تر از آقایان بود در رده هفتم قرار گرفت . هر سه این ورزشکاران خوب کشورمان برای شرکت در دوی ۲۰۰ متر مردان و زنان هم ثبت نام کرده اند .  
   :   ملی بسکتبال کشورمان امروز موفق شد با نتیجه ۷۵-۶۷ تیم قدرتمند چین را شکست دهد تا با توجه به برتری ژاپن برابر مغولستان ، رقیب اصلی ایران برای کسب مدال طلای این رشته از راهیابی به جمع چهار تیم برتر بازماند . به این ترتیب روز چهارشنبه در مرحله نیمه نهایی ایران برابر قزاقستان قرار می گیرد و ژاپن با کره جنوبی مسابقه خواهد داد تا فینالیست ها مشخص شوند .   
   کانویینگ :   کایاک دو نفره مردان ایران که به عنوان تنها تیم ایرانی بازمانده از راهیابی مستقیم به مرحله نهایی مواد مختلف امروز در مرحله شانس مجدد به میدان رفت توانست با کسب عنوان نخست به فینال راه پیدا کند . به این ترتیب فردا صبح ما در فینال ۱۱ ماده کانویینگ نماینده خواهیم داشت که قدری تمرکز را برای ورزشکاران و مربیان ما سخت می کند اما انشالله وقتی تلوزیون را روشن خواهیم کرد اخبار خوشی از زبان مجریان شبکه های سیما خواهیم شنید!   
   :   رشته کبدی ایران شروع خوبی داشت . در بخش مردان تیم ما با نتیجه ۵۶-۲۲ مالزی را شکست داد و در بخش بانوان هم ۳۴-۲۳ ژاپن را شکست دادیم . اما هر دو تیم اگر مدال می خواهند و به فکر فینالیست شدن هستند باید حواسشان را جمع کنند . تیم مردان کره جنوبی برابر ژاپن برد خوبی داشت و نشان داد رقیب اصلی ایران برای سرگروهی است . تیم بانوان تایلند هم پیروزی آسانی برابر تایوان داشت و برای تیم ما شاخ و شانه کشید! بازی های بعدی تیم های ایران در این مرحله روز سه شنبه خواهد بود .   
   :   های کشورمان امروز هم چهارمین بازی بدون ست باخته خود را برابر قطر برگزار کردند تا خیالشان از بابت صعود از گروه راحت باشد . فردا سخت ترین مسابقه آنها تا اینجا برابر کره جنوبی میزبان خواهد بود .   
   روز مهمی برای کاروان ورزشی ایران است . در کشتی آزاد هر چهار کشتی گیر باقی مانده ایران روی تشک می روند . در قایقرانی کانویینگ آب های آرام هم که در ۱۱ ماده فینالیست داریم . در دومیدانی دو ورزشکار ما در پرش ارتفاع به رقابت با حریفان می پردازند و خانم سپیده توکلی هم در دو بخش دیگر با رقیبانش مصاف می دهد که تا حدود زیادی تکلیف کسب مدال وی را مشخص خواهد نمود . در هندبال تیم ایران در نیمه نهایی به مصاف قطر می رود . بازی والیبال ایران و کره جنوبی هم مهم است . در بوکس هم سه ورزشکار ما روی رینگ خواهند رفت که دوتای آنها در مرحله یک چهارم نهایی هستند و اگر برنده شوند کسب مدالشان قطعی می شود . آقای احمدی هم در قایقرانی بادبانی به رقابت با حریفانش ادامه می دهد که البته شانسی برای کسب مدال نخواهد داشت .  
   رده بندی توزیع مدال در پایان روز نهم (۱۰ کشور اول) :  

   رتبه     کشور     طلا     نقره     برنز     مجموع      ۱     چین     ۱۰۵     ۶۳     ۴۸     ۲۱۶      ۲     کره جنوبی     ۴۲     ۴۸     ۴۷     ۱۳۷      ۳     ژاپن     ۳۴     ۴۶     ۴۶     ۱۲۶      ۴     قزاقستان     ۹     ۱۱     ۲۰     ۴۰      ۵     کره شمالی     ۸     ۸     ۹     ۲۵      ۶     ایران     ۷     ۸     ۶     ۲۱      ۷     تایوان     ۷     ۵     ۱۱     ۲۳      ۸     قطر     ۵     ۰     ۱     ۶      ۹     هند     ۴     ۵     ۲۶     ۳۵      ۱۰     هنگ کنگ     ۴     ۵     ۲۰     ۲۹     
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3007
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

  دهم : کورس قزاقستان و ایران برای چهارمی!    آزاد :   ایران امروز روزی فراموش نشدنی را در تاریخ خود به ثبت رساند . هر چهار آزادکار ما امروز فینالیست شدند و چهار مدال خوش رنگ برای کاروان ایران به ارمغان آوردند . در وزن ۶۱ کیلوگرم مسعود اسماعیل پور کشتی گیران ازبکستان ، کره جنوبی ، قزاقستان و هند را شکست داد و به [COLOR=#ff00ff]مدال طلا رسید . در وزن ۷۴ کیلوگرم عزت الله اکبری پس از استراحت در دور نخست کشتی گیران پاکستان و کره جنوبی را شکست داد و فینالیست شد . در فینال اکبری با حریف ازبکش رقابتی پایاپای داشت و در اواخر مسابقه در شرایطی که او بیشتر حمله می کرد با اخطار کم کاری و جریمه ۳۰ ثانیه ای آن مواجه شد و در نهایت کشتی را واگذار کرد و در شرایطی مشکوک که انگار داوران می خواستند انتقام شکست های پیاپی کشتی گیران کره ای را بگیرند به مدال نقره بسنده کرد . در وزن ۸۶ کیلوگرم میثم مصطفی جوکار همه حریفانش از چین ، هند ، کره جنوبی و قزاقستان را شکست داد و به مدال طلا رسید . و در وزن ۱۲۵ کیلوگرم پرویز هادی کشتی گیران چین ، مغولستان ، کره جنوبی و قزاقستان را شکست داد و چهارمین مدال طلا کشتی آزاد ایران را کسب کرد .     
   های طلای مصطفی جوکار و هادی ارزش دوچندانی داشتند چون دست کشتی گیران قزاق را از مدال طلا دور نگه داشتند و شرایط را برای امیدوار ماندن کاروان ایران به قرار گرفتن در جایگاه چهارمی حفظ کردند . کشتی آزاد ایران در گوانگجو سه مدال طلا گرفته بود و حالا باید دید فرنگی کاران ما چند مرده حلاج اند!!!  
   کانووینگ :   زنان ما امروز در فینال ۱۱ ماده کانو و کایاک آب های آرام به رقابت با حریفان پرداختند و موفق به کسب چهار مدال شدند . در کایاک تک نفره هزار متر مردان احمدرضا طالبیان که در گوانگجو طلا گرفته بود این بار به [COLOR=#ff00ff]مدال نقره قناعت کرد . در کایاک دوبل هزار متر مردان هم تیم دو نفره ایران شامل آقایان علی آقا میرزایی و سعید فضل اولا به مدال نقره دست یافتند . در کایاک تک نفره ۲۰۰ متر بانوان خانم آرزو حکیمی مقدم به مدال برنز رسید و در کانو تک نفره ۲۰۰ متر مردان هم عادل مجللی یک مدال برنز دیگر کسب کرد . ورزشکاران ایران در سه ماده کایاک تک نفره ۵۰۰ متر بانوان ، کایاک تک نفره ۲۰۰ متر مردان و کایاک چهار نفره ۱۰۰۰ متر مردان چهارم شدند که در دوتای اولی با رقابتی سانتی متری مدال برنز از دستشان پرید . در سایر مواد هم عناوین پنجم تا هشتمی داشتند .    
   مجموع با اینکه کانویینگ ایران امسال موفق به کسب مدال طلا نشد اما فینالیست شدن در همه مواد و کسب چهار مدال (در گوانگجو یک طلا ، یک نقره و یک برنز گرفته بودیم) نوید از روبه رشد بودن این رشته ورزشی می دهد اما ورزشکاران ما باید حواسشان به رقبا هم باشد و نباید به این راحتی به آنها میدان بدهند . امروز قزاقستان در کانویینگ ۵ مدال طلا کسب کرد و در جدول مدالی حسابی جایگاه چهارمی اش را محکم کرد در حالی که این تیم در گوانگجو هیچ مدال طلایی نگرفته بود!  
   :   اصلاً روز خوبی برای دوومیدانی ایران نبود و به نظر می رسد ضعف اصلی ورزشکاران ما در این رشته به برنامه ریزی و محاسبات غلط و ضعف در شناساندن دقیق قوانین به ورزشکاران بر می گردد . در هفت گانه بانوان خانم سپیده توکلی که دیروز نتایج خوبی گرفته بود و به کسب مدال امید داشت در اولین رقابت امروزش در پرش سه گام دو بار خطا کرد و مجبور شد برای کسب حداقل امتیاز در پرش سوم رکوردی بسیار ضعیف به جا بگذارد . او در پرتاب نیزه عملکرد بهتری داشت و پنجم شد هرچند خودش از این عملکرد اصلاً راضی نبود و در آخرین ماده یعنی دوی ۸۰۰ متر هم پنجم شد تا در نهایت با عنوان ششمی به کار خود خاتمه دهد . اما در پرش ارتفاع نفر اصلی ما یعنی کیوان قنبرزاده که میدان دیده و با تجربه بود در کمال ناباوری در همان حرکت اول از گذشتن از مانع ۲.۱ متری باز ماند و حذف شد . دیگر نماینده ما ، محمدرضا وظیفه دوست جوان تا مرحله چهارم بالا رفت و در این مرحله از عهده مانع ۲.۲۵ برنیامد و در جای ششم ایستاد . اما در دوی ۴*۴۰۰ متر امدادی تیمی که ایران همواره جزو مدعیان کسب مدال بوده و فدراسیون دوومیدانی فقط با هدف کسب مدال در این ماده شش دونده را برای چندمین ماه در اردو نگه داشته بود تا در نهایت چهار نفرشان در مسابقه شرکت کنند ، در این رقابت به راحتی حذف شد چون انتقال چوب امدادی بین نفرات اول و دوم تیم با خطا همراه شد!!!   
   :   بوکسورهای ایران سه مبارزه داشتند . در مرحله یک هشتم نهایی وزن ۷۵ کیلوگرم سجاد مهرابی به راحتی حریف فلسطینی اش را شکست داد . در یک چهارم نهایی وزن ۶۹ کیلوگرم امیر قاسمی پور در شرایطی برابر حریف ترکمنستانی بازنده اعلام شد که به شدت نسبت به رای داوران معترض بود . جالب اینکه این اتفاق دقیقاً در همان دقایقی افتاد که داوران طلای عزت الله اکبری را از چنگش در آوردند! و در سومین دیدار احسان روزبهانی با غلبه بر حریف هندی به جمع چهار نفر برتر وزن ۸۱ کیلوگرم راه یافت و مدال خودش را قطعی کرد .   
   :   ایران امروز در مرحله نیمه نهایی با نتیجه نچندان جالب ۲۹-۲۱ به قطر باخت و راهی دیدار رده بندی شد . تیم ایران روز پنجشنبه برای کسب مدال برنز به مصاف بحرین خواهد رفت .   
   :   ملی والیبال ایران امروز یک ست به حریفش داد و همه را ناامید کرد! شوخی کردم!!! با این همه خستگی که تیم ایران دارد برد ۳-۱ آن هم برابر کشور میزبان خیلی هم شیرین است . تیم ایران روز چهارشنبه در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف کویت خواهد رفت .   
   
  
 
   ورزشکاران ما روز شلوغ و انشالله پر مدالی دارند .  
   دوومیدانی شش بخش از ده گانه مردان با حضور هادی سپهرزاد برگزار می شود . در مراحل مقدماتی دوهای ۲۰۰ متر و ۸۰۰ متر نماینده داریم و احسان حدادی و محمد صمیمی شانس های مسلم ما برای کسب مدال در پرتاب دیسک به میدان می روند .   
   مراحل یک چهارم نهایی سه وزن از بوکس ، سجاد محرابی به مصاف بوکسور پرقدرت قزاق می رود که قهرمان جهان است . در ۹۱ کیلوگرم علی مظاهری با بوکسور مغولی مصاف می دهد که در حد و اندازه های ورزشکار با تجربه ما نیست . و در وزن ۹۱+ جاسم دلاوری کار بسیار سختی برابر بوکسور کشور میزبان و داوران حامی اش خواهد داشت!  
   دوچرخه سواری کوهستان هم دو نماینده داریم . در کبدی تیم بانوان ایران با تایوان و تیم مردان با کره جنوبی رقابت خواهند کرد . در قایقرانی بادبانی هم رقابت احمد احمدی با رقیبانش ادامه دارد و او کماکان در رده نهم جدول است . در پینگ پنگ تیم دوبل ایران در مرحله اول به مصاف قطر می رود و در صورت برتری به کار خود در مراحل بالاتر ادامه خواهد داد .  
   گل های سرسبدمان که می توانند همچنان ما را به کسب جایگاه چهارمی امیدوار نگه دارند ؛ در تکواندو ۵۳- کیلوگرم بانوان خانم سوسن حاجی پور در دور اول به مصاف حریف قزاقش می رود که نسبت به وی کم تجربه تر و کم عنوان تر می باشد . در وزن ۷۴- کیلوگرم مردان حریف اول مسعود حاجی زواره تکواندوکار با تجربه ویتنامی است . و در ۸۷- کیلوگرم یوسف کرمی با تکواندوکار جوان و عنوان دار ازبک مصاف می دهد که می تواند یکی از فینال های زودهنگام مسابقات باشد .  
   در کشتی فرنگی سعید عبدولی در ۷۱ کیلوگرم با کشتی گیر قزاق مسابقه می دهد که یکی از مدعیان اصلی این وزن است . اما در وزن ۸۰ کیلوگرم حبیب الله اخلاقی برابر حریف قطری و در وزن ۹۸ کیلوگرم مهدی علی یاری برابر کشتی گیر سوری کار سختی نخواهند داشت . تعداد کشتی گیران شرکت کننده در این سه وزن خیلی کم است و کشتی گیران ایرانی با برد در برابر این سه حریف به راحتی وارد مرحله نیمه نهایی خواهند شد و شانس مدالشان افزایش خواهد یافت .  
   ما تا اینجا در مجموع عملکرد قابل قبولی داشته اند و انشالله در چند روز باقی مانده تعداد مدال های ایران حدوداً دوبرابر خواهد شد . اما درخشش غیر منتظره قزاق ها در قایقرانی امروز فاصله آنها را با ما خیلی زیاد کرد . در محاسباتی که بنده داشتم و طلاهای قزاق ها در گوانگجو را با اینچئون مقایسه کردم ، الان قزاق ها ۸ طلا از عملکردشان در گوانگجو پیش هستند و بنابراین علاوه بر اینکه ورزشکاران ما باید تلاش فراوانی بکنند تا فاصله خود را با قزاق ها جبران کنند ، باید امیدوار باشیم آنها هم در روزهای پایانی نسبت به گوانگجو عملکرد ضعیف تری داشته باشند و تعدادی از طلاهایی را که در دوومیدانی ، بوکس ، تکواندو ، کاراته ، کشتی فرنگی و ... برای خودشان کنار گذاشته اند از دست بدهند!!!  
   رده بندی توزیع مدال در پایان روز دهم (۱۰ کشور اول) :  

   رتبه     کشور     طلا     نقره     برنز     مجموع      ۱     چین     ۱۱۲     ۷۲     ۵۴     ۲۳۸      ۲     کره جنوبی     ۴۴     ۵۰     ۵۲     ۱۴۶      ۳     ژاپن     ۳۵     ۴۷     ۵۰     ۱۳۲      ۴     قزاقستان     ۱۵     ۱۶     ۲۲     ۵۳      ۵     ایران     ۱۰     ۱۱     ۸     ۲۹      ۶     کره شمالی     ۸     ۸     ۱۰     ۲۶      ۷     قطر     ۸     ۰     ۲     ۱۰      ۸     تایوان     ۷     ۷     ۱۲     ۲۶      ۹     هند     ۶     ۷     ۲۹     ۴۲      ۱۰     تایلند     ۶     ۲     ۱۳     ۲۱     
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3007
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

  یازدهم : رکورد ناداوری شکست!!!    فرنگی :   و بارها گفته اند اگر جلوی ورزشکاران کشورهای نامردی مثل کره جنوبی قرار می گیرید دست بالا را داشته باشید و نگذارید کشتی پایاپای پیش برود! خب سعید عبدولی دیگر باید چکار می کرد؟ چهار-پنج تا فیتوی تر و تمیز زد و بعدش هم حریفش را ضربه کرد! اما ضربه را قبول نکردند و به کل فیتوهایش هم ۶ امتیاز دادند در حالی که حریف کره ای اش در دو کش و قوس که اگر در یک کشتی معمولی و بدون سونظر اتفاق می افتاد یکی دو امتیاز هم به زحمت می دادند ۸ امتیاز گرفت و ۸-۶ کشتی را برنده شد!!! تازه در طول کشتی تقریباً بطور کامل دفاع کرد بدون اینکه حتی یک اخطار کم کاری بگیرد! فکر نمی کنم تا این حد نامردی و ناداوری در کشتی نظیر داشته باشد! حتی اگر با ناداوری کشتی فینال عباس جدیدی در المپیک آتلانتا هم مقایسه کنیم ، ناداوری امروز رکوردار گینس شده است!   
   این وجود فرنگی کاران ما امروز سه مدال خوش رنگ گرفتند . سعید عبدولی در وزن ۷۱ کیلوگرم آمده بود تا جبران ناداوری المپیک ۲۰۱۲ لندن را بکند اما یک بار دیگر رو دست خورد! او در کشتی اول حریف قزاقش را شکست داد (ما هرچقدر از قزاق ها ببریم خوب است!) اما در نیمه نهایی با شرحی که در بالا رفت برابر حریف کره ای اش بازانده شد! عبدولی شدیداً به رای داوران معترض بود و نمی خواست آن را بپذیرد اما مربیان تیم که می دانستند براساس قوانین نوشته شده توسط همین مسئولان و ناداوران اگر عبدولی از فرمان داور تمکین نکند محروم خواهد شد مجبورش کردند علیرقم میل باطنی اش مراحل را طبق مقررات فرمالیته طی کند هرچند عبدولی نهایت نارضایتی را که باعث محرومیتش نشود در مراسم اهدا مدال نشان داد و حریفش را حسابی سنگ روی یخ کرد! عبدولی در دیدار رده بندی کشتی گیر هندی را شکست داد و به [COLOR=#ff00ff]مدال برنز قناعت کرد هرچند مسئولان قول داده اند پاداش وی معادل پاداش قهرمانان باشد (البته به شرط اینکه مثل المپیک کلی کارشناس و فیلم بازبینی در صدا و سیما ردیف نکنند تا ثابت نمایند حق با داوران بوده است!!!)   
   در وزن ۸۰ کیلوگرم حبیب الله اخلاقی حریفانش از قطر ، ازبکستان و ژاپن را شکست داد و به [COLOR=#ff00ff]مدال طلا دست یافت . در وزن ۹۸ کیلوگرم هم مهدی علیاری با غلبه بر کشتی گیران سوریه ، قزاقستان و چین دومین مدال طلا کشتی فرنگی را صید کرد .     هم کار فرنگی کاران ما با این کره ای ها حکایت ها خواهد داشت!  
   :   تکواندو ما هم روز نسبتاً خوبی را پشت سر گذاشت . در وزن ۷۴ کیلوگرم مسعود حاجی زواره با غلبه بر تکواندوکاران ویتنام ، هند و فیلیپین فینالیست شد . حریفش در فینال یک تکواندوکار پرقدرت و مدعی از ازبکستان بود که در دور اول حریف کره ای را مغلوب کرده بود . این رقابت زیبا و نزدیک را هم حاجی زواره در راند طلایی برنده شد و به [COLOR=#ff00ff]مدال طلا دست یافت . اما یوسف کرمی در وزن ۸۵ کیلوگرم دومین نماینده امروز ما در قسمت مردان بود که همان دور اول به تکواندوکار ازبک باخت و حذف شد . درست است که آقای کرمی با اختلاف کمی به این حریف باخت و این ازبکی با غلبه بر همه حریفانش (حتی حریف کره ای) آن هم با اختلافی بیشتر از کرمی ، به مدال طلا رسید ، اما نظر بنده را بخواهید آقای کرمی باید بعد از المپیک ۲۰۱۲ لندن از تیم ملی خداحافظی می کرد و اجازه می داد ورزشکاران جوان تری شانس خود را برای کسب مدال در این وزن امتحان کنند . ضمن اینکه ازبک ها هم با این طلا و نقره ای که امروز در تکواندو گرفتند نشان دادند برای این رشته برنامه های ویژه ای دارند و قصد دارند خودشان را به کره و ایران در راس هرم قهرمانی برسانند .     
   امروز در تکواندو بانوان هم خانم سوسن حاجی پور را در وزن ۵۹ کیلوگرم داشتیم که با غلبه بر حریفان قزاق و تایلند به نیمه نهایی راه یافت و در این مرحله مغلوب تکواندو کار تایوانی شد و به [COLOR=#ff00ff]مدال برنز قناعت نمود . خانم حاجی پور در این مبارزه بسیار سرد و بی روحیه ظاهر شد و چشم امیدش به حادثه های لحظه ای بود در حالی که حریف تایوانی کاملاً برای مسابقه برنامه داشت . این حریف تایوانی هم در فینال حریف کره ای اش را شکست داد و طلا گرفت تا کره ای ها در چهار وزن روز نخست ورزش اول کشورشان آن هم در خانه ، هیچ طلایی نگرفته باشند و در روزهای بعد مثل ببر زخم خورده به میدان رو خواهند آورد!!!   
   :   امروز دوومیدانی هم نشان داد نکته ای که دیروز درباره نحوه حضور تیم ایران در این رشته گفته ام درست بوده است! احسان حدادی به عنوان پدیده پرتاب دیسک آسیا اگر به [COLOR=#ff00ff]مدال طلا نمی رسید جای تعجب داشت . اما پرتاب گر دیگر کشورمان آقای محمد صمیمی با پرتاب ۶۰.۳۷ متر چهارم شد و از دستیابی به مدال باز ماند . صمیمی در گوانگجو با پرتاب ۶۳.۴۶ متر نقره گرفته بود در حالی که رقیبان اصلی اش از هند و قطر که در گوانگجو به ترتیب با پرتاب های ۶۳.۱۳ و ۶۰.۹۸ سوم و چهارم شده بودند این بار با پرتاب های ۶۲.۵۸ و ۶۱.۲۵ دوم و سوم شدند . تازه در اولین اظهار نظرهای صورت گرفته توسط مربی تیم ایران به نظر می رسد تقصیر چهارم شدن صمیمی را می خواهند گردن زنبورهای اینچئون بیاندازند!    
   اوضاع در سایر مواد هم چندان تعریفی ندارد! در پرش طول محمد ارزنده با پرش ۷.۵۶ متر ششم شد . بهترین پرش رسمی ارزنده در المپیک لندن بوده به میزان ۷.۸۴ متر که اگر همان را هم اینجا می پرید چهارم می شد!  
   مقدماتی دوی ۸۰۰ متر مردان هم آقای سجاد مرادی که این همه بین فدراسیون و کمیته ملی المپیک سر فرستادن یا نفرستادنش اختلاف بود و در نهایت زور کمیته چربید و به مسابقات اعزام شد به علت مصدومیت انصراف داد و در مسابقه شرکت نکرد! تازه این مصدومیت جدید هم نبود بلکه یک مصدومیت چندین ماهه بود که بعضی ها انتظار داشتند تا روز مسابقه مرتفع شده باشد و مرادی بتواند مثل گوانگجو قهرمان شود!  
   ده گانه مردان هم آقای هادی سپهرزاد کارش را در پنج ماده نخست به انجام رساند و فعلاً در جدول پنجم است! سپهرزاد در پرتاب چکش عملکرد خوبی داشت و اول شد اما در چهار ماده دیگر امتیازات خوبی بدست نیاورد .   
   ما امروز در مقدماتی دو ۲۰۰ متر آقایان و بانوان هم نماینده داشتیم که توانستند به نیمه نهایی صعود کنند . خانم مریم طوسی با رکورد بسیار خوب ۲۳.۶۶ ثانیه در گروه خودش دوم شد . خانم طوسی اگر این رکورد را در گوانگجو ثبت کرده بود به مدال نقره این ماده می رسید! در بخش مردان هم محمدحسین ابارقی و حسن تفتیان با کسب رتبه های لازم به نیمه نهایی که فردا برگزار می شود صعود کردند .  
   :   برای بوکس ما هم روز نسبتاً خوبی بود . با اینکه سجاد محرابی برابر حریف عنوان دار قزاقش از اول هم بازنده بود اما علی مظاهری در ۹۱ کیلوگرم طبق پیشبینی حریف مغولی اش را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت . در وزن ۹۱+ کیلوگرم هم جاسم دلاوری برابر حریف کره ای عالی کار کرد و برنده اعلام شد . البته کمی هم داوران حق بوکسور کره ای را خوردند!!! چون اختلاف امتیاز وی با دلاوری آنقدر زیاد نبود که داوران نتوانند بازی را به نفعش اعلام کنند اما چون این مبارزه دقایقی بعد از آن کشتی جنجالی برگزار شد انگار دیگر جرات این کار را پیدا نکردند!!!    
   شش بوکسور ما سه نفر به نیمه نهایی صعود کرده و مدال برنز خودشان را قطعی کرده اند . این مسابقات روز پنجشنبه برگزار می شود . حریف احسان روزبهانی همان بوکسور قزاقی است که در المپیک ۲۰۱۲ لندن مانع راهیابی روزبهانی به نیمه نهایی شد و بوکسور ما برای انتقام گیری به روی رینگ می رود . حریف جاسم دلاوری بوکسور ازبک است که عنوان دار نیست و دلاوری اگر حواسش را جمع کند می تواند او را شکست دهد و حریف علی مظاهری هم یک بوکسور اردنی است که هرچند بهترین عنوانش نقره ۲۰۱۳ آسیا می باشد اما به اندازه مظاهری سابقه و تجربه حضور در مسابقات مختلف را داراست .  
   :   هم تیم های مردان و زنان ایران در مسابقات خود پیروز شدند و صعودشان به نیمه نهایی و کسب مدال را قطعی کردند . تیم مردان ایران حریف اصلی اش یعنی کره جنوبی را ۴۱-۲۲ شکست داد تا خیالش از بابت سرگروهی راحت شود . تیم زنان ایران هم ۴۳-۱۹ تایوان را شکست داد . تیم زنان فردا برای سرگروهی کار سختی برابر تایلند در پیش دارد .   
   رشته ها :   دوچرخه سواری کوهستان فراز شکری و پرویز مردانی به ترتیب نهم و دهم شدند . در قایقرانی بادبانی احمد احمدی با همان عنوان نهمی به کار خود خاتمه داد و در تنیس روی میز دوبل مردان تیم ایران ۳-۰ قطر را شکست داد . اما این تیم در مرحله بعد باید به مصاف چین برود!   
   کاروان ورزشی ایران چهار مدال طلا گرفت در حالی که قزاق ها در صید طلا ناکام بودند و فاصله بین دو کشور تا حدود زیادی جبران شد تا ورزشکاران ما به کسب عنوان چهارمی بازی های آسیایی اینچئون امیدوارتر گردند .   
   رده بندی توزیع مدال در پایان روز یازدهم (۱۰ کشور اول) :  

   رتبه     کشور     طلا     نقره     برنز     مجموع      ۱     چین     ۱۲۶     ۸۰     ۶۲     ۲۶۸      ۲     کره جنوبی     ۵۴     ۵۵     ۶۱     ۱۷۰      ۳     ژاپن     ۳۷     ۵۴     ۵۵     ۱۴۶      ۴     قزاقستان     ۱۵     ۱۶     ۲۵     ۵۶      ۵     ایران     ۱۴     ۱۱     ۱۰     ۳۵      ۶     کره شمالی     ۸     ۱۰     ۱۱     ۲۹      ۷     تایوان     ۸     ۸     ۱۴     ۳۰      ۸     تایلند     ۸     ۶     ۲۱     ۳۵      ۹     قطر     ۸     ۰     ۳     ۱۱      ۱۰     هند     ۶     ۸     ۳۲     ۴۶    
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3007
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

  دوازدهم : چهارمی قزاق ها با نوشابه کُره ای!!!
 
  
 
 
   :   هم تکواندو طلایی شد . آقای مهدی خدابخشی در وزن ۷۸ کیلوگرم با غلبه بر ورزشکاران نپال ، ژاپن ، تاجیکستان و ازبکستان به[COLOR=#ff00ff] مدال طلای این وزن دست یافت . اما آقای سجاد مردانی در وزن ۹۴ کیلوگرم در همان مبارزه اول با نتیجه ۵-۶ به تکواندوکار کره ای باخت و حذف شد . در وزن ۶۹ کیلوگرم بانوان هم خانم سمانه ششپری بعد از غلبه بر تکواندوکاران اندونزی و تاجیکستان آن هم در مبارزه هایی یک طرفه که فقط دو راند طول کشیدند ، در یک چهارم نهایی با نتیجه عجیب ۱-۱۳ مغلوب تکواندوکار کره ای شد . هر دو حریف کره ای خانم ششپری و آقای مردانی امروز به مدال طلا دست یافتند تا بلاخره کره ای ها در ورزش اولشان هم از طلا بی نصیب نمانند . هرچند مربی ایران نسبت به نتیجه دیدار آقای مردانی و حریفش بشدت معترض بود . به نظر می رسد یکی از دلایل عدم پوشش تلوزیونی روی بیشتر مبارزات تکواندو این است که کره ای ها دستشان برای ناداوری باز باشد چون گفته می شود در مبارزه دیروز آقای یوسف کرمی هم ناداوری رخ داده است!    
   فرنگی :   امروز ناداوران کشتی فرنگی کاری کردند کارستان و عملاً عنوان چهارمی بازی های آسیایی را از ما گرفتند و تقدیم قزاق ها نمودند! در وزن ۶۶ کیلوگرم افشین بیابانگرد که در آخرین روزها جایگزین امید نوروزی شده و وزن زیادی برای رسیدن به مسابقه کم کرده بود دور اول به راحتی کشتی گیر قرقیز را شکست داد اما دور دوم برابر کشتی گیر کره جنوبی که قهرمان جهان هم هست و کاملاً هم از سوی داوران حمایت شد کاری از پیش نبرد . او در شانس مجدد کشتی گیر چینی را شکست داد و در رده بندی با غلبه بر کشتی گیر ازبک به [COLOR=#ff00ff]مدال برنز رسید .     
   وزن ۷۵ کیلوگرم پیام بویری که بار اول بود در ترکیب تیم ملی بزرگسالان روی تشک می رفت کشتی های بسیار خوبی گرفت . او با غلبه بر ازبکستان و هند به دیدار نیمه نهایی رفت و در شرایطی برابر کشتی گیر ژاپنی بازنده شد که کشتی کاملاً پایاپایی داشت اما داوران حاضر نشدند به حریف ژاپنی اش اخطار بدهند تا او برنده شود! بویری در دیدار رده بندی کشتی گیر ترکمنستان را شکست داد و به [COLOR=#ff00ff]مدال برنز رسید .    
   وزن ۸۵ کیلوگرم مجتبی کریم فر ابتدا حریف اردنی اش را شکست داد اما در دیدار دوم برابر حریف کره ای در شرایطی که در کمتر از ۳۰ ثانیه به پایان کشتی ۵-۱ پیش بود خیلی ناجوانمردانه از طرف داوران سه اخطاره شد و بازانده گردید . او هم با غلبه بر کشتی گیران ژاپن و قرقیزستان به[COLOR=#ff00ff] مدال برنز دست یافت .    
   در وزن ۱۳۰ کیلوگرم بشیر باباجان زاده بعد از شکست حریف هندی در دیدار دوم برابر کشتی گیر قزاق به همان شکلی که بویری برابر کشتی گیر ژاپنی بازنده اعلام شد او هم به بی عدالتی داوران باخت و با شکست کشتی گیران ازبک و قرقیز به[COLOR=#ff00ff] مدال برنز رسید .    
   از چهار طلای کشتی فرنگی سه تا به کره جنوبی رسید و یکی به قزاقستان در حالی که حداقل دو تای این طلاها حق کشتی گیران ما بود . کشتی فرنگی ایران با دو مدال طلا و پنج مدال برنز به کار خود خاتمه داد و این اولین بار در تاریخ برگزاری بازی های آسیایی بود که همه فرنگی کاران ما روی سکو رفتند با اینکه حقشان خیلی هم بیشتر بود!  
   :   هم روند ناکامی های نمایندگان ایران در دومیدانی ادامه داشت و به نظر می رسید کار دوومیدانی ایران با همان دو مدال به پایان خواهد رسید . در دوی ۲۰۰ متر بانوان خانم مریم طوسی در شرایطی پنجم شد که اتفاقاً کمی هم بهتر از دور مقدماتی دویده بود . البته به گفته خانم طوسی رکورد شخصی اش بهتر از اینهاست و اگر رکورد خودش را می زد مدال می گرفت اما به هر حال شرایط حاکم مسابقه بین المللی در این سطح با شرایط تمریانت و رقابت داخلی متفاوت است . در دوی ۲۰۰ متر مردان هم دو نماینده ما که از مرحله نیمه نهایی به فینال راه پیدا کردند نتوانستند رکوردهای خوبی ثبت کنند ، آقای ابارغی ششم شد و آقای تفتیان در جای هشتم ایستاد .   
   در ده گانه مردان آقای هادی سپهرزاد روز دوم مسابقه اش را خوب شروع کرد . در دوی ۱۱۰ متر با مانع چهارم شد و در پرتاب دیسک در رده اول قرار گرفت . اما در سه مرحله بعدی نتوانست امتیازات خوبی بدست آورد و در مجموع در جای پنجم ایستاد . در این ماده ورزشکار ژاپنی طلا گرفت که فقط در پرتاب نیزه اول شده بود و در دوی ۱۰۰ متر هم ششم شده بود اما در مواد دیگر رده های سوم و چهارم را داشت . ورزشکار ازبک هم که نقره گرفت فقط در پرش با نیزه اول شده بود . این نشان می دهد که برای رسیدن به مدال یا باید در بیش از دو ماده سرآمد بود یا تعادل را در همه مواد برقرار کرد . مثلاً یک ورزشکار ژاپنی دیگر برنز گرفت که در سه ماده (پرش طول ، ۱۱۰ متر با مانع و ۱۵۰۰ متر) اول شد و در ۴۰۰ متر دوم ، اما در شش بخش دیگر نمرات خوبی نگرفت!  
   قزاق ها در دوومیدانی سه مدال طلا گرفتند تا فاصله خودشان را با کاروان ما زیادتر کنند . الان دیگر می توان گفت شانس ایران برای رسیدن به قزاق ها و گرفتن رتبه چهارمی ۱ به ۱۰ است! آخرین نماینده دوومیدانی ایران امین نیک فر است که فردا در پرتاب وزنه شرکت می کند و شانس مدال چندانی ندارد!  
   :   جنجالی ایران و قزاقستان بر سر رتبه چهارمی بازی ها به نیمه نهایی بسکتبال هم کشیده بود و در شرایطی که بسکتبال قزاقستان در این سال ها هیچ وقت برابر ایران حرفی برای گفتن نداشت این بار تا آستانه شکست ما پیش رفتند و در نهایت با غیرت بسکتبالیست های ایران با نتیجه ۸۰-۷۸ برنده شدیم . اما بازیکنان ما بویژه در یک چهارم آخر مسابقه خیلی خسته نشان می دادند و با این وضعیت ممکن است روز جمعه برای کسب مدال طلا برابر تیم میزبان به مشکل بر بخوردند .   
   آب های خروشان :   رانان ما در کانویینگ آب های خروشان عملکرد نسبتاً خوبی داشتند و دو بانوی ایرانی در مواد کایاک تک نفره و کانو تک نفره به مرحله نیمه نهایی راه یافتند . البته نحوه برگزاری این مسابقات به هیچ وجه مطابق استاندارد نبود و حتی نمی شد اسمش را آب های خروشان گذاشت!!! به نظر می رسد کره ای در آماده کردن رودخانه ای که مناسب برگزاری این رشته و در نزدیکی اینچئون باشد به مشکل خورده بودند!   
   :   هم تیم های مردان و بانوان ایران مسابقات خود را با پیروزی پشت سر گذاشتند و با اقتدار و بدون شکست به نیمه نهایی راه یافتند . در بخش مردان تیم ایران ۵۳-۲۱ ژاپن را شکست داد . این تیم فردا در نیمه نهایی با پاکستان مسابقه می دهد . تیم بانوان ایران هم ۳۷-۲۵ تایلند را شکست داد . حریف ایران در نیمه نهایی بنگلادش است . البته تیم ایران در شرایطی تایلند را شکست داد که یکی از بازیکنانش در دیدار برابر تایوان بشدت مصدوم شده و روی تخت بیمارستان است .   
   پنگ :   تنیس روی میز دوبل ایران همانطور که پیشبینی می شد ۳-۰ به چین باخت و حذف شد . اما در بخش انفرادی نوشاد عالمیان و افشین نوروزی حریفانشان از پاکستان و یمن را شکست دادند . هر دوی آنها فردا با حریفان ژاپنی مسابقه دارند که رقیب اصلی چینی ها برای قهرمانی محسوب می شوند . خانم ندا شهسواری هم دور اول با پینگ پنگ باز مطرحی از هنگ کنگ مسابقه دارد .   
   :   های ما امروز هم برابر کویت کار سختی نداشتند و ۳-۰ پیروز شدند . رقیب فردای ما در نیمه نهایی چین است که در این چند ساله نشان داده خیلی خوب بلد است چطور از غرور بازیکنان ما علیه خودشان استفاده کند!   
   دوباره قزاق ها از ما فاصله گرفتند و با در نظر گرفتن شرایط موجود ، شاید ما بتوانیم تعداد طلاهایمان را به عدد ۲۰ یا حتی یکی-دو تا بیشتر برسانیم اما قزاق ها هم برای گرفتن طلاهای بیشتر برنامه های زیادی دارند!  
   رده بندی توزیع مدال در پایان روز دوازدهم (۱۰ کشور اول) :  

   رتبه     کشور     طلا     نقره     برنز     مجموع      ۱     چین     ۱۳۱     ۹۰     ۷۳     ۲۹۴      ۲     کره جنوبی     ۶۲     ۶۱     ۶۶     ۱۸۹      ۳     ژاپن     ۳۹     ۶۳     ۵۹     ۱۶۱      ۴     قزاقستان     ۲۰     ۱۷     ۲۹     ۶۶      ۵     ایران     ۱۵     ۱۱     ۱۴     ۴۰      ۶     کره شمالی     ۱۰     ۱۰     ۱۲     ۳۲      ۷     تایلند     ۹     ۶     ۲۳     ۳۸      ۸     قطر     ۹     ۰     ۴     ۱۳      ۹     ازبکستان     ۸     ۱۱     ۱۴     ۳۳      ۱۰     تایوان     ۸     ۹     ۱۴     ۳۱     
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3007
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

  سیزدهم : بوکس سرنوشت ساز!   
نکته :   فینال فوتبال بازی های آسیایی بین دو کره برگزار شد . مقامات جنوبی به اعضا تیمشان گفته بودند اگر ببازند باید به سربازی بروند و مقامات شمالی هم بازیکنانشان را با کار اجباری در معدن تهدید کرده بودند . ظاهراً سربازی رفتن سخت تر از کار در معدن است چون کره جنوبی قهرمان شد!!!
  
 
   :   برای ما شروع خوبی داشت . آقای سعید حسن پور در وزن ۷۵ کیلوگرم مردان با غلبه بر رزمی کاران ازبکستان ، ویتنام و عربستان به فینال راه یافت و در این مرحله با غلبه بر حریف هنگ کنگی به [COLOR=#ff00ff]مدال طلا رسید . خانم حمیده عباسعلی هم در وزن ۷۲ کیلوگرم بانوان حریفانی از ماکائو و اندونزی را شکست داد و با غلبه بر کاراته کای چینی در فینال به مدال طلا دست یافت . این دومین مدال طلای بانوان کاروان ایران بود در حالی که بانوان کاروان ایران در گوانگجو فقط یک مدال طلا گرفته بودند .    
   امروز یک کاراته کای دیگر هم داشتیم ، حسین سمندر ، پسر رئیس فدراسیون کاراته که در وزن ۶۷ کیلوگرم در همان مبارزه اول با کاراته کای کویتی مساوی کرد و به علت داشتن اخطار بیشتر بازنده اعلام شد . این ورزشکار کویتی که قبل از کاراته کای ما حریف ویتنامی را شکست داده بود بعد از آن هم با غلبه بر حریف مالزیایی به نیمه نهایی راه یافت اما در این مرحله مغلوب کاراته کای قزاق شد و در رده بندی با شکست حریف اردنی به مدال برنز رسید . خلاصه خیلی شانسمان گفت که آن قزاق در فینال به کاراته کای ژاپنی باخت و نتوانست طلا بگیرد!  
   :   هم در تکواندو دو نماینده داشتیم . در وزن ۶۸ کیلوگرم مردان بهنام اسبقی با غلبه بر حریفانی از ویتنام ، لبنان ، قزاقستان و چین سومین [COLOR=#ff00ff]مدال طلای امروز ما و سومین مدال طلای تیم تکواندو را کسب کرد . (جالب اینکه سه مدال طلای امروز در فاصله ای حدوداً نیم ساعته کسب شد!) اما در وزن ۶۷ کیلوگرم بانوان خانم شکرانه ایزدی که قرعه بسیار خوبی نصیبش شده بود و بعد از استراحت در دور اول با غلبه بر حریف ماکائویی می توانست مدال برنزش را قطعی کند در راند طلایی با نتیجه ۷-۸ به این حریفش باخت و از دستیابی به مدال بازماند . هرچند بیشتر امتیازات حریف ماکائویی براساس اخطارهای خانم ایزدی کسب شد اما به نظر بنده حریف ماکائویی در این مبارزه بهتر ظاهر شد و استحقاق برد را داشت . او در نیمه نهایی به حریف چینی باخت و برنز گرفت .    
   :   ایران باز هم یک روز خوب دیگر را پشت سر گذاشت . هرچند احسان روزبهانی نتوانست در نیمه نهایی از حریف قزاقش انتقام بگیرد و به [COLOR=#ff00ff]مدال برنز قناعت کرد (که البته این بار هم تیم ما به داوری معترض بود) اما جاسم دلاوری و علی مظاهری با غلبه بر حریفان ازبک و اردنی راهی فینال شدند . البته داوری مبارزه علی مظاهری و حریف اردنی اش کمی مشکوک بود! علی آقا فقط در راند اول برتر بود و در دو راند دیگر زیر ضربات حریفش کاملاً گیج شده بود!     
   فینال های بوکس فردا تعیین کننده این خواهند بود که قزاقستان چهارم می شود یا ایران؟! قزاق ها امروز در نیمه نهایی بوکس طوفانی ظاهر شدند و فردا هفت فینالیست خواهند داشت که دوتایشان رقبای بوکسورهای ما هستند . بنابراین تعداد طلایی که بوکسورهای قزاق از این هفت فینال خواهند گرفت و البته عملکرد ورزشکاران ما در رشته های باقی مانده سرنوشت ساز خواهد بود!  
   کانووینگ آب های خروشان :   که دیروز گفتم ما امروز در نیمه نهایی دو ماده بانوان نماینده داشتیم که هر دو برابر حریفان چینی و تایوانی خود شکست خورده و راهی دیدار رده بندی شدند . خانم سونیا گماری در رده بندی کانو تک نفره با غلبه بر حریف تایلندی به [COLOR=#ff00ff]مدال برنز رسید و اولین مدال ایران در تاریخ برگزاری کانویینگ آب های خروشان بازی های آسیایی را کسب کرد (هرچند فقط اسمش آب های خروشان بود!) اما خانم شقایق سید یوسفی به حریف ژاپنی اش باخت و چهارم شد .    
   دیروز یادم رفت بگویم ، امید اول ما در کسب مدال رشته کانویینگ آب های خروشان آقای امیر محمد فتاح پور بود که دو مدال نقره و برنز قهرمانی آسیا را داشت اما او در مرحله یک هشتم نهایی مرتکب خطا در استارت شد و حذف گردید . اگر فتاح پور این خطا را انجام نمی داد شانس مدال زیادی در ماده خودش داشت .  
   :   ورزشکار باقی مانده از تیم دوومیدانی ایران آقای امین نیک فر بود که در ماده پرتاب وزنه به رقابت با حریفانش پرداخت . آقای نیک فر امروز عملکرد نسبتاً خوبی داشت و با ثبت رکورد ۱۹.۰۲ متر تا آستانه کسب مدال برنز پیش رفت اما در آخرین پرتاب ها این مدال را از دست داد . به این ترتیب کارنامه پر انتقاد تیم دوومیدانی ایران با همان دو مدال بسته شد ، یک طلا احسان حدادی گرفت که اعجوبه پرتاب دیسک آسیاست و یک نقره هم خانم لیلا رجبی بلاروسی الاصل کسب کرد!
  
 
   طی روزهای آینده و بعد از پایان مسابقات یک پرونده مفصل درباره جمع بندی عملکرد ورزشکاران در اینچئون و مقایسه آن با نتایج گوانگجو تهیه خواهم کرد که بخش قابل توجهی از آن به دوومیدانی اختصاص خواهد داشت!  
   :   هندبال ایران از دستیابی به مدال بازماند . بنده مسابقه را ندیدم اما چند دقیقه مانده به اتمام آن به سایت بازی ها سری زدم و دیدم ایران با نتیجه ۲۴-۲۲ پیش است . اما نیم ساعت بعد که دوباره وارد سایت شدم دیدم تیم هندبال ایران با نتیجه ۲۵-۲۸ به بحرین باخته! حالا اینکه در آن دقایق پایانی مسابقه چه اتفاقی افتاده را باید از آنهایی بپرسیم که آن را تماشا کرده اند!   
   :   دو تیم مردان و بانوان کبدی ایران با غلبه بر حریفان پاکستانی و بنگلادشی به دیدارهای فینال راه یافتند و همانطور که پیشبینی می شد با تیم های مردان و زنان هند مسابقه خواهند داد . بنده که شخصاً مدال های نقره را برایشان کنار گذاشته ام اما حداقل مسئولان تیم بانوان که خیلی به کسب مدال طلا خوش بین هستند!   
   روی میز :   ندا شهسواری با شکست ۴-۰ برابر پینگ پنگ باز هنگ کنگی حذف شد . افشین نوروزی و نوشاد عالمیان هم هر دو با نتیجه مشابه ۴-۱ به حریفان ژاپنی شان باختند . آقای عالمیان که حرفه ای تر بود و حریفش را به خوبی می شناخت ظاهراً خودش را از پیش باخته می دانست و آن عملکرد خوبی را که از او انتظار می رفت نشان نداد اما افشین نوروزی جنگنده تر ظاهر شد و مسابقه اش که همزمان با مسابقه نوشاد شروع شد و نتیجه ای مشابه در پی داشت به اندازه یک ست بازی بیشتر طول کشید!   
   :   والیبال ایران برابر چین هم کار سختی نداشت و ۳-۰ پیروز شد . آنها در فینال برخلاف پیشبینی ها با ژاپنی مسابقه می دهند که ۳-۱ کره میزبان را شکست داد .   
   تا حدود زیادی تکلیف جایگاه چهارم-پنجمی مسابقات مشخص خواهد شد . ما در چهار فینال بسکتبال ، والیبال و کبدی مردان و زنان حضور داریم . دو فینالیست در بوکس داریم که البته برابر حریفان عنوان دار قزاقشان کار بسیار سختی در پیش دارند . در تکواندو و کاراته هم باز شانس کسب مدال طلا داریم .   
   که رسماً روز آخر مسابقات است فقط رقابت های پایانی کاراته ، پینگ پنگ و سافت تنیس باقی می ماند که ایران و قزاقستان فقط در کاراته اش حضور دارند . بنابراین روز شنبه که گزارش جمعه و شنبه را مشترکاً خدمتان ارائه خواهم کرد آخرین گزارش روزانه خواهد بود و پس از آن تا آخر هفته یک پرونده کلی از عملکرد کاروان ورزشی ایران خواهیم داشت و تمام!  
   رده بندی توزیع مدال در پایان روز سیزدهم (۱۰ کشور اول) :  

   رتبه     کشور     طلا     نقره     برنز     مجموع      ۱     چین     ۱۴۲     ۱۰۱     ۷۹     ۳۲۲      ۲     کره جنوبی     ۷۳     ۶۶     ۷۵     ۲۱۴      ۳     ژاپن     ۴۶     ۷۰     ۶۹     ۱۸۵      ۴     قزاقستان     ۲۰     ۱۹     ۳۲     ۷۱      ۵     ایران     ۱۸     ۱۱     ۱۶     ۴۵      ۶     کره شمالی     ۱۰     ۱۱     ۱۳     ۳۴      ۷     قطر     ۱۰     ۰     ۴     ۱۴      ۸     ازبکستان     ۹     ۱۱     ۲۰     ۴۰      ۹     هند     ۹     ۹     ۳۷     ۵۵      ۱۰     تایلند     ۹     ۷     ۲۷     ۴۳    
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3007
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

  پایانی : حقمان بیشتر بود!   
 
 
   :   کشورمان باز هم مدال گرفتند تا بهترین عملکرد خود در تاریخ بازی های آسیایی را ثبت کرده باشند . آقای فرزان آشورزاده هفده ساله در وزن ۵۷ کیلوگرم مردان با غلبه بر حریفانی از اردن ، تایلند ، چین ، تایوان و قزاقستان به [COLOR=#ff00ff]مدال طلا دست یافت . این تکواندوکار نوجوان در سنی قرار دارد که اگر همت کند می تواند حداقل سه مدال طلای دیگر از ادوار آینده بازی های آسیایی کسب نماید و نام خود را به عنوان یکی از مفاخر ورزش ایران ثبت کند! در وزن ۶۷ کیلوگرم بانوان خانم فاطمه روحانی با غلبه بر تکواندوکاران برونئی و کویت فینالیست شد اما در فینال به حریف کامبوجی باخت و به مدال نقره بسنده کرد . در وزن ۸۱ کیلوگرم بانوان هم خانم اکرم خدابنده بعد از غلبه بر حریفان کامبوجی و ماکائویی در فینال به حریف چینی باخت و مدال نقره گرفت . البته مربی تیم بانوان ما شدیداً به رای داوران در خصوص ضربه ی ۴ امتیازی حریف چینی در ثانیه های پایانی معترض بود اما آن چیزی که بنده از تلوزیون دیدم درست بودن این رای بود در حالی که مربی ما در همان ثانیه های ابتدایی مبارزه کارت اعتراضش را روی ضربه ای که اصلاً برخورد نکرده بود از دست داد و یکی-دو بار دیگر که ضربه های بانوی تکواندوکار ما اصابت کرد اما داوران نمره ندادند او دیگر حق اعتراض و درخواست بازبینی نداشت! در مجموع بانوان تکواندوکار ما هنوز اعتماد به نفس لازم برای کسب مدال طلای بازی های آسیایی را نداشتند و این مسئله بویژه در مورد خانم روحانی صادق بود وگرنه حریف کامبوجی اصلاً در حد و اندازه های او نبود و فقط بخاطر قد بلندترش بازی خانم روحانی را خراب می کرد و حریف چینی خانم خدابنده هم فقط از اشتباهات او استفاده می کرد .    
   :   هم روز خوبی داشت . آقای امیر مهدی زاده در ۶۰ کیلوگرم با شکست رزمی کاران تاجیکستان ، چین ، کره جنوبی و اردن به [COLOR=#ff00ff]مدال طلا دست یافت . در وزن ۵۵ کیلوگرم بانوان خانم فاطمه چالاکی بعد از شکست حریف هنگ کنگی در یک چهارم نهایی به کاراته کای ازبک باخت و در شانس مجدد با شکست حریف کره ای به مدال برنز دست یافت . دیگر بانوی کاراته کای ما در این روز خانم پگاه زنگنه در وزن ۶۴ کیلوگرم بود که حریف پاکستانی اش را شکست داد اما در یک چهارم نهایی به حریف قزاق باخت و در شانس مجدد هم با قبول شکست در برابر حریف مالزیایی از کسب مدال بازماند .    
   هم آخرین کاراته کاهای ما به عنوان آخرین اعضا کاروان ورزشی ایران به رقابت با حریفانشان پرداختند . در وزن ۹۸ کیلوگرم مردان آقای سجاد گنج زاده بعد از غلبه بر حریفانی از چین و امارات در نیمه نهایی برابر حریف ژاپنی اش بازنده اعلام شد اما شدیداً به این رای اعتراض داشت تا جایی که داوران او را از جدول حذف کردند و شانس کسب مدال برنز را از دست داد .  
   در وزن ۵۰ کیلوگرم بانوان خانم نسیرین دوستی بعد از شکست حریفانی از کره شمالی و اندونزی در نیمه نهایی به کاراته کای قزاق باخت و در شانس مجدد با غلبه بر حریف قرقیزی اش به [COLOR=#ff00ff]مدال برنز دست یافت تا آخرین مدال کاروان ورزشی ایران در اینچئون به نام او ثبت گردد .    
   :   ملی والیبال کشورمان در دیدار نهایی و در شرایطی که دو ست اول ژاپنی ها خیلی عالی ظاهر شدند و ما را مضطرب کرده بودند در نهایت ۳-۱ پیروز شد و با کسب [COLOR=#ff00ff]مدال طلای بازی های آسیایی به آنچه استحقاقش را داشت و سال ها برایش زحمت کشیده بود دست یافت . این تیم اگر روی اعتماد به نفس و بدنسازی اش بیشتر کار کند و روند صعودیش را ادامه دهد دو سال دیگر کسب مدال از المپیک هم برایش دور از دسترس نخواهد بود! طلای والیبالیست ها بیست و یکمین مدال طلای کاروان کشورمان بود .    
   :   ملی بسکتبال کشورمان در شرایطی بازی فینال را با نتیجه ۷۹-۷۷ به کشور میزبان واگذار کرد و به [COLOR=#ff00ff]مدال نقره بسنده نمود که بعد از مسابقه هر کسی سعی داشت علت شکست تیم ایران را به میزبانی کره ای ها ، ناداوری ، اشتباهات فردی و ... نسبت بدهد اما کسی به نکته اصلی اشاره نمی کرد . چرا بازیکنان توانا و با تجربه ای مثل حامد حدادی ، صمد نیکخواه بهرامی یا مهدی کامرانی باید در چنین مسابقه حساسی و آن هم در دقایق پایانی مرتکب این اشتباهات طلا پران شوند؟! چون برای آنها این مسابقه به احتمال زیاد آخرین شانسشان برای کسب مدال طلای بازی های آسیایی بود! این بازیکنان در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ برنز این مسابقات را گرفته بودند و در چند سال گذشته کاملاً در اوج آمادگی قرار داشتند در حالی که تا چهار سال دیگر خیلی هایشان از تیم ملی خداحافظی کرده اند . بنابراین استرس رسیدن به اوج و نهایت تلاششان در این مسابقه کاملاً محسوس بود . از طرف دیگر این تیم چندین ماه بود که در اردو به سر می برد و غیر از بازی های آسیایی دو تورنمنت سنگین دیگر (کاپ آسیا و جام جهانی) را پشت سر گذاشته بود و به اعتقاد بنده به همان اندازه تیم والیبال ، این تیم هم خسته بود و تمرکز کافی برای شکست کره را نداشت . اتفاقی که نزدیک بود در دیدار قزاقستان هم بیافتد و اگر قزاق ها به اندازه کره ای ها حرفه ای بودند حتماً تیم ایران را در نیمه نهایی شکست می دادند!    
   :   که پیشبینی کرده بودم تیم مردان و زنان ایران با قبول شکست برابر هند به [COLOR=#ff00ff]دو مدال نقره این رشته دست یافتند . ما که مسابقه بانوان را ندیدیم و اختلاف ۱۰ امتیازی بین دو تیم نشان نمی دهد تیم ایران واقعاً توان برد هند را داشته یا نه (البته شنیده ام داور این مسابقه برای حمایت از حجاب یکی از بازیکنان تیم ایران حرکت ارزشمندی انجام داده است!) اما تیم مردان حسابی به کسب قهرمانی دوره بعد امیدوارمان کرد! بازیکنان ما در شرایطی نیمه اول را پشت سر گذاشتند که با اختلاف ۸ امتیاز از هند پیش بودند اما غرور کاذبی که این اختلاف امتیاز ایجاد کرد و باعث اشتباه یکی-دو نفر از بازیکنان تیم ما در دفاع شد بعلاوه حرفه ای گری و خشونتی که هندی ها برابر مهاجمان ما نشان دادند باعث شد تا بازی را در نهایت با اختلاف دو امتیاز ببازیم و هندی ها از این برد آنقدر خوشحال بودند که انگار بار اولشان بود قهرمان آسیا می شدند!!!    
   :   بوکس ما هم با کسب [COLOR=#ff00ff]دو مدال نقره (بعلاوه برنزی که روز قبلش احسان روزبهانی گرفته بود بسته شد) . علی مظاهری در وزن ۹۱ کیلوگرم خیلی خودش را به آب و آتش نزد و راحت به حریف قزاقش باخت تا مدال نقره بازی های آسیایی اینچئون را هم کنار مدال طلای دوحه و مدال برنز گوانگجو آویزان کند و احتمالاً بزودی از تیم ملی خداحافظی خواهد نمود . اما جاسم دلاوری برابر حریفش جنگنده تر ظاهر شد و هرچند باز این بوکسور قزاق بود که عملکرد بهتری داشت اما دلاوری طلا را به آسانی در اختیار او نگذاشت! بوکس قزاقستان دیروز یک روز تاریخی را برای خودش ثبت کرد و از هفت فینالیستش شش نفر موفق به کسب مدال شدند .     
   این ترتیب بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون هم به پایان رسید و رفت تا چهار سال دیگر در اندونزی که اگر دوره آخرالزمان نشود و عمری هم از بنده مانده باشد ببینیم ورزشکاران ما در آنجا چه کار خواهند کرد؟!! منتظر پرونده کلی مسابقات هم باشید .  
   رده بندی توزیع مدال نهایی (۱۰ کشور اول) :  

   رتبه     کشور     طلا     نقره     برنز     مجموع      ۱     چین     ۱۵۱     ۱۰۸     ۸۳     ۳۴۲      ۲     کره جنوبی     ۷۹     ۷۱     ۸۴     ۲۳۴      ۳     ژاپن     ۴۷     ۷۶     ۷۷     ۲۰۰      ۴     قزاقستان     ۲۸     ۲۳     ۳۳     ۸۴      ۵     ایران     ۲۱     ۱۸     ۱۸     ۵۷      ۶     تایلند     ۱۲     ۷     ۲۸     ۴۷      ۷     کره شمالی     ۱۱     ۱۱     ۱۴     ۳۶      ۸     هند     ۱۱     ۱۰     ۳۶     ۵۷      ۹     تایوان     ۱۰     ۱۸     ۲۳     ۵۱      ۱۰     قطر     ۱۰     ۰     ۴     ۱۴     
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3007
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

  نهایی ؛    و ایران رو به جلو ؛   
   و کره تهدید را احساس کردند!!!  
   های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون هم به پایان رسید و کشورهای آسیایی جایگاه خود را در سطح اول ورزش آسیا شناختند . در این مسابقات چینی ها همچنان با اقتدار صدرنشینی خود را حفظ کردند . کره جنوبی میزبان با فاصله زیادی از چین صدرنشین و ژاپن سوم ، در رده دوم قرار گرفت . قزاق ها با یک عملکرد عالی بویژه در رشته بوکس ۱۰ طلا بیشتر دوره قبل گرفتند و چهارم شدند و ایران هم با یک طلا بیشتر از گوانگجو پنجم شد .   
   جدول مدالی فقط ظاهر قضیه است که در تاریخ ثبت می شود و بعدها کسی اتفاقات پشت پرده این جدول را به یاد نخواهد آورد . اما برای مدیران و تصمیم گیران کلان ورزش در این کشورها وقایع پشت پرده حالا است که راه آینده را برایشان ترسیم می کند!  
   ای ها می دانند که دست کم یک سوم ۷۹ مدال طلایی را که این دوره گرفتند فقط بخاطر شرایط میزبانی و حمایت داوران بوده و در عمل ورزشکارانشان نسبت به مسابقات گوانگجو بسیار ضعیف تر ظاهر شده اند! ژاپنی ها هم نسبت به مسابقات گوانگجو مدال کمتری گرفتند و در چند رشته ای هم از لطف داوران برخوردار شدند .   
   ها بخاطر نفوذ فراوانی که در یک سری از رشته ها دارند و از حمایت روسها هم استفاده می کنند ، شرایط چندان ناعادلانه ای در حقشان برقرار نبود و توان ورزش خود را به رخ کشیدند اما ورزشکاران ایرانی اگر اسیر ناداوری ها نمی شدند تعداد مدال های طلایشان تا ۲۵ و حتی بیشتر هم افزایش پیدا می کرد .  
   حالا مسئولان ورزش کره جنوبی و ژاپن با نگرانی به بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی می نگرند و می دانند در زمین یک کشور بی طرف ممکن است قزاقستان و ایران حتی رتبه های دوم-سومی آنها را هم تهدید کنند .  
   از این شرایط که بگذریم ، کاروان ورزشی ایران در مجموع به آنچه استحقاقش را داشت نرسید!!! کارشناسان هرچه می خواهند بگویند اما به نظر بنده ما در تعداد زیادی از رشته ها می توانستیم عملکرد بهتری داشته باشیم . در بعضی رشته ها حواشی که بعد از المپیک ۲۰۱۲ دامنگیرشان شده بود در نتیجه گیرشیان تاثیر منفی گذاشت ، ورزشکاران بعضی رشته ها به آن حداقل مدال هدف گذاری شده قناعت کردند و در بعضی رشته ها هم مشکل بدنسازی و روانشناسی در بین ورزشکاران ایران کاملاً مشهود بود .  
   وضعیت تک تک این رشته ها را بررسی می کنیم :  
   :  
   زمانی گل سر سبد ورزش ایران ، قهرمان بازی های آسیایی ۱۹۹۰ پکن ، ۱۹۹۸ بانکوک و ۲۰۰۲ بوسان . حالا تبدیل شده به یک بوته بشدت آفت زده که هر جانور و حشره موذی ای به بخشی از آن حمله کرده است! هر کسی در فوتبال ایران در این چند هفته گذشته بابت شکست تحقیرآمیز ۴-۱ تیم امید برابر ویتنام تفسیر خودش را داشته . یکی می گوید چون فدراسیون بعضی از بازیکنان را کنار گذاشت تا با ترکیب قوی تری به مسابقات بروند هماهنگی بازیکنان را به هم ریخت . یکی دیگر می گوید برنامه ریزی این تیم برای انتخابی المپیک بوده و الان به سطح آمادگی نهایی نرسیده بودند . یکی دیگر هم (مسئول فوتبال بانوان فدراسیون) می گوید "خدا جای حق نشسته ، به آقای کفاشیان که گفتیم بگذارید تیم بانوان را به مسابقات بفرستیم گفتند می روند آنجا ۴ تا ۴ تا از ویتنام و هنگ کنگ گل می خورند آبرویمان می رود!" و ...  
   خانه از پای بست ویران است . تا وقتی فوتبال ما بر پاشنه فعلی می چرخد نه در بازی های آسیایی روی سکو می رویم ، نه در جام ملت های آسیا ، نه در لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا ، و نه در انتخابی المپیک ۲۰۱۶ موفق خواهیم بود! چون همه عشقمان فقط به این است که یک گل بیشتر از آرژانتین نخوردیم!  
   جایگاه فوتبال ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون را برایشان روشن کنم . ما به ویتنام به آن شکل گریه آور باختیم و با قرقیزستان مساوی کردیم . ویتنام در یک هشتم نهایی به امارات باخت و امارات در یک چهارم نهایی به کره شمالی . قرقیزستان هم در یک هشتم نهایی به اردن باخت ، اردن در یک چهارم نهایی به تایلند باخت و تایلند در نیمه نهایی به کره جنوبی! دو کره برگزار کننده فینال بودند و جنوبی ها قهرمان شدند .  
   های بادبانی :  
   نبود ما امسال در رشته قایق های بادبانی نماینده ای داشته باشیم . اما فدراسیون قایقرانی به کمیته ملی المپیک اعلام کرد که یکی از ورزشکاران این رشته به نام آقای احمد احمدی مدتها در اروپا تمرین کرده و در چند تورنمت معتبر اروپایی مقام کسب کرده و آماده کسب مدال از بازی های آسیایی است . کمیته هم با شرکت این ورزشکار در مسابقات موافقت کرد آن هم در ماده "هدایت لیزری آزاد" که یکی از سخت ترین مواد مسابقات قایق های بادبانی است و تهیه امکانات آن در ایران مقدور نیست! آقای احمدی در مسابقات شرکت کرد و با امتیاز منفی ۹۱ پس از دوازده دور مسابقه بین دوازده شرکت کننده در رده نهم ایستاد! لازم به توضیح است که مواد مختلف رشته قایق های بادبانی در دوازده دور مسابقه برگزار می شوند و رتبه ای که ورزشکاران در هر دور کسب می کنند به عنوان نمره آنها محاسبه می شود ، یعنی کسی که اول شده نمره ۱ می گیرد و کسی که دهم شده نمره ۱۰ به این ترتیب هرکس که نمره نهایی اش کمتر باشد قهرمان می شود! بعلاوه ورزشکاران می توانند در پایان دوازده دور نمره یکی از مراحل خود را که بدترین شرایط را داشته اند حذف کنند تا در مجموع نمرات یازده دور برایشان محاسبه شود!  
   :  
   همان قبل از شروع مسابقات هم گفتم که حضور ورزشکاران ما در این رشته کاملاً بی فایده است و فاصله بدمینتون آسیا از بدمینتون ایران آنقدر زیاد می باشد که ورزشکاران ما همان دور نخست حذف شده و حتی فرصت کسب تجربه هم نخواهند داشت . به هر حال خانم ثریا آقایی که نشان داد می تواند دست کم یک دور در جدول دوام بیاورد . ایشان در مرحله نخست یک بدمینتون باز گمنام مغولی را که حتی دارای رنکینگ جهانی هم نبود به راحتی شکست داد و در دور دوم برابر بدمینتون باز هندی قرار گرفت که در رده بانوان دارای رنکینگ هفتم جهانی است و کاملاً می توان نتیجه را حدس زد . در قسمت آقایان سروش اسکندری به خوش شانسی خانم آقایی نبود و همان دور اول به بدمینتون بازی از کشور میزبان خورد که او هم در رده آقایان رنک هفتم جهان را داراست . جالب اینکه هم حریف هندی خانم آقایی و هم حریف کره ای آقای اسکندری در مرحله یک چهارم نهایی حذف شدند و دستشان از مدال کوتاه ماند!  
   پنگ :  
   پینگ پنگ بازان کشورمان در نهایت امیدی به کسب مدال نداشتند اما انتظار می رفت برابر حریفانشان جنگنده تر ظاهر شوند ، بویژه آقای عالمیان که کسب چند پیروزی خوب در این مسابقات می توانست در ارتقا رنکینگ جهانی اش هم موثر باشد . آقای عالمیان بعد از استراحت در دور اول ، دور دوم حریفی از پاکستان را شکست داد اما در یک هشتم نهایی ۴-۱ به پینگ پنگ باز ژاپنی باخت در حالی که به نظر بنده دست کم می توانست یک ست دیگر هم از این حریف بگیرد . آقای افشین نوروزی هم بعد از استراحت در دور اول ۴-۱ حریف یمنی اش را شکست داد و در یک هشتم نهایی ۴-۱ به یک ورزشکار ژاپنی دیگر باخت . دست کم آقای نوروزی جنگنده تر ظاهر شد و بویژه در دو ست آخر رقابت سختی با حریفش داشت و او را حسابی به دردسر انداخته بود! هر دو راکت بدست ژاپنی در یک چهارم نهایی مغلوب حریفانشان شده و از دستیابی به مدال بازماندند!   
   دوبل مردان هم تیم ایران ابتدا ۳-۰ قطر را برد و در یک هشتم نهایی ۳-۰ به یکی از دو تیم دوبل چین باخت . این تیم چینی در فینال تیم هموطنش را شکست داد و قهرمان شد .  
   بخش بانوان هم ندا شهسواری در همان مسابقه نخست ۳-۰ مغلوب پینگ پنگ باز هنگ کنگی شد و حذف گردید . این پینگ پنگ باز هنگ کنگی هم در یک چهارم نهایی باخت و حذف شد .  
   این چند سال گذشته همه توجهات در پینگ پنگ ایران به آقای نوشاد عالمیان بوده که انصافاً در المپیک هم گل کاشت و نتایج خوبی کسب کرد اما به نظر می رسد آقای عالمیان کم کم دارد از روزهای اوجش فاصله می گیرد و با توجه به اینکه تلاش فدراسیون در تربیت جانشینی شایسته برای ایشان تاکنون چندان رضایت بخش نبوده احتمالاً در چند سال آینده شاهد افول جایگاه پینگ پنگ ایران در جهان و بازگشتش به همان رده های بالای پنجاهی خواهیم بود که یک دهه قبل داشت!  
   :   
    شنای ایران نسبت به ترکیب اعزامی به مسابقات گوانگجو تغییر کرده و فقط یک نفر از شش شناگر گوانگجو به اینچئون هم اعزام شد . هرچند حضور نوجوان آینده داری مثل آریا نسیمی شاد در این ترکیب را باید به فال نیک گرفت اما عملکرد تیم شنای ایران در مسابقات امسال چندان قابل قبول نبود! یکی-دو روز اول خوب بودند ، همین آقای نسیمی شاد که شاگرد تیزهوشان هم هست رکورد ۲۰۰ متر قورباغه ایران را شکست . آقای جمال چاووشی فر هم که از تیم گوانگجو باقی مانده بود در مواد کرال پشت ۵۰ متر و ۱۰۰ متر خیلی بهتر از گوانگجو ظاهر شد .    
   کم کم نتایج شناگران افت کرد . دیگر هیچکدام از نتایجی که شناگران ثبت کردند بهتر از شناگران اعزامی به گوانگجو نبود و در جداول رده بندی رتبه های شناگران ایران افت کرد . حتی در بخش تیمی هم که امید زیادی به فینالیست شدن تیم های ۴*۱۰۰ آزاد و مختلطمان وجود داشت نتوانستیم نتایج خوبی کسب کنیم .  
   نظر می رسد شرایط میزبانی و طولانی شدن مسابقات در خستگی و کاهش انگیزه شناگران ما موثر بوده بویژه در مورد نوجوانی مثل آریا نسیمی شاد ۱۵ ساله که در اولین ماده اش (همان ۲۰۰ متر قورباغه) رکورد شکنی کرد اما در دو ماده بعدی (۵۰ متر و ۱۰۰ متر قورباغه) اصلاً عملکرد خوبی نداشت .  
   :   
    ملی ژیمناستیک ایران با ترکیبی از سه با تجربه و دو جوان پا به میدان رقابت گذاشت . با میانگین سنی ۲۳ سال که برای یک تیم حرفه ای در رشته ژیمناستیک یعنی آخرین سال های سنی در اوج بودن! این تیم در دور مقدماتی شش اسباب عملکرد نسبتاً خوبی داشت و توانست در مواد خرک حلقه و دار حلقه فینالیست داشته باشد . در مجموع تیمی هم در روزی که چینی ها اصلاً خوب نبودند و داوران هم در دادن امتیاز بسیار خساست به خرج می دادند تیم ایران هشتم شد . هرچند در گوانگجو هم هشتم شده بودیم اما این حفظ جایگاه هشتمی در مقایسه با امتیازاتی که چین ، ازبکستان و بویژه قزاقستان در رده بندی تیمی نسبت به گوانگجو از دست دادند قابل توجه است . اما نکته ای که بنده در بررسی نتایج تیم ایران به آن پی بردم این بود که این تیم در دو ماده پارالل و بارفیکس بشدت ضعیف بود و اگر نمراتی را که در چهار اسباب دیگر گرفته بودند در این دو ماده هم بدست می آوردند می توانستند تا رتبه ششم هم بالا بیایند .   
   مسابقات قهرمان قهرمانان چهار ورزشکار ما رتبه های ۲۰ ، ۲۱ ، ۲۶ و ۲۸ را کسب کردند و یکی از با تجربه های تیم هم از مسابقه کنار کشید تا برای فینالی که به آن راه یافته بود آماده تر باشد . در گوانگجو ما رتبه دوازدهم و چهاردهم قهرمان قهرمانان هم داشتیم اما عملکرد بقیه اعضا تیم ضعیف تر بود و آخرین نفر هفتاد و یکم شده بود!   
   رسیدیم به مسابقات فینال و همان اتفاقی که برای تنها فینالیست ما در گوانگجو افتاده بود این بار برای هر دو فینالیست ما رخ داد . استرس بالا و جو سنگین حاکم بر مسابقات باعث شد تا هم آقای سید رضا کیخواه در فینال خرک حلقه و هم آقای هادی خناری نژاد در دارحلقه مرتکب خطاهای زیادی شده و امتیازات فراوانی را از دست بدهند . آقای کیخواه در دور مقدماتی خرک حلقه امتیاز ۱۴.۸ را کسب کرده بود اما در فینال با امتیاز ۱۳.۵۶۶ هشتم شد در حالی که اگر همان امتیاز ۱۴.۸ را گرفته بود سوم می شد! در دارحلقه هم آقای خناری نژاد در دور مقدماتی امتیاز ۱۵.۰۵ را گرفته بود اما در فینال با امتیاز ۱۳.۶۳۳ هشتم شد که او هم اگر همان امتیاز ۱۵.۰۵ را بدست می آورد می توانست به مدال برنز برسد!  
   :   
    ملی جودو ایران که با ترکیبی ۵ نفره پا به مسابقات اینچئون گذاشته بود ، تنها تیم رزمی ما لقب گرفت که در این مسابقات از کسب مدال بازماند . در واقع با این عملکرد جودوی ما به بیست و چهار سال پیش در بازی های پکن عقب گرد کرد که موفق به کسب مدال نشده بود . هرچند در چند سال اخیر این رشته در ایران دچار افت شده و با آن روزهای اوجش که میراسماعیلی ها و حاجی آخوندزاده ها و میران ها را در ترکیب داشت فاصله گرفته اما با در نظر گرفتن اینکه دو نفر از این پنج نفر عنوان دار آسیا بودند انتظار کسب حداقل مدال از آنها وجود داشت . بعلاوه جودو رشته ای هم نیست که مثل سایر رشته های رزمی خیلی بتوان عدم نتیجه در آن را به گردن داوران انداخت!    
   حساب کردم تیم ۵ نفره ایران در مسابقات انفرادی اینچئون با ۷ برد و ۸ باخت از کسب مدال بازماند در حالی که تیم ۷ نفره ما در گوانگجو با ۱۱ برد و ۱۱ باخت یک نقره و یک برنز گرفته بود . این نشان می دهد که فقط با یک باخت کمتر می توانستیم حداقل یک مدال برنز بگیریم .  
   آن طرف در شرایطی مسئولان فدراسیون جودو تصمیم گرفته بودند امسال با ترکیبی ناقص در مسابقات شرکت کنند که ماده مبارزه تیمی هم به مسابقات اضافه شده بود و ایران که با ترکیبی ناقص برابر حریفانش به میدان می رفت از این جهت هم استرس بیشتری داشت! در مسابقات تیمی دور اول ۳-۲ تیم قدرتمند چین را شکست دادیم . اما در مرحله بعد ۵-۰ به کره جنوبی باختیم که در اوج آمادگی قرار داشت و تیم همیشه قهرمان ژاپن را شکست داد و طلا گرفت . در شانس مجدد ۳-۲ ترکمنستان را بردیم و در دیدار رده بندی ۴-۱ مغلوب ازبکستانی شدیم که در بخش انفرادی مردان یک نقره و سه برنز گرفته بودند .   
   نظر می رسد این تیم از درون هم دچار مشکل باشد . آقای محمدرضا رودکی که در گوانگجو به تنهایی دو مدال نقره و برنز ایران را کسب کرده بود و از المپیک ۲۰۱۲ لندن بخاطر مصدومیت انصراف داد ، در جریان مسابقات اینچئون به عنوان کارشناس یکی از برنامه های تلوزیونی حاضر شد و بطور غیر مستقیم دلخوری اش را از فدراسیون بخاطر عدم اعزامش به این مسابقات نشان داد .  
   :   
    هندبال ایران در گوانگجو چهارم شد و در عین شایستگی از دستیابی به مدال بازماند . نمی خواهم به نتایج این تیم بپردازم بلکه مستقیماً می خواهم بروم سر اصل مطلب دلیل این عدم نتیجه گیری . چند ماه قبل تیم هندبال ایران در مسابقات قهرمانی آسیا عملکرد بسیار خوبی داشت و در شرایطی به مقام سوم دست یافت که حتی شایستگی قهرمانی مسابقات را هم داشت . اما بازیکنان این تیم از کادر مربیگیری شان دل خوشی نداشتند و تهدید کردند اگر مربی داخلی مورد نظرشان هدایت تیم ملی هندبال را بر عهده نگیرد از شرکت در مسابقات کنار می کشند . اما این نوع بازیکن سالاری بدعت بسیار خطرناکی بود و فدراسیون هم نمی توانست زیر قراردادی که با مربی اروپایی اش داشت بزند ، نتیجه این شد که از ۱۶ بازیکن اعزامی به اینچئون فقط چهار نفرشان از تیم مسابقات قهرمانی آسیا بودند و با همین ترکیب هم به نظر بنده عملکرد بسیار خوبی داشتند و فقط ای کاش در آن چند دقیقه آخر دیدار رده بندی برابر بحرین قافیه را نمی باختند تا فدراسیون جلوی بازیکنان اعتصاب کننده سرش را بالا بگیرد!   
   آب های خروشان :  
   به رشته هایی که در اینچئون مدال گرفتند . از آنجایی که نحوه برگزاری مسابقات کانویینگ آب های خروشان در اینچئون نسبت به استاندارد مسابقات بسیار متفاوت بود و نمی توانیم مقایسه ای نسبت به دوره گذشته داشته باشیم فقط به نتایج ورزشکارانمان در همین دوره می پردازیم .  
   کانو تک نفره آقایان امیر محمد فتاح پور که امید اول این تیم برای کسب مدال بود در دور مقدماتی پنجم شد اما در مرحله یک هشتم نهایی در خط استارت مرتکب خطا گردید و از مسابقات حذف شد . بنده که نفهمیدم این خطا چی بود ، حتی در تصاویر تلوزیونی که زنده پخش می شد هم خود آقای فتاح پور نمی دانست چرا داوران از وی می خواهند از سکوی مسابقه پایین برود!   
   کایاک تک نفره آقایان ، محمد صادق حشمتیان در دور مقدماتی ششم شد و در دور دوم هشتم . اما در مرحله یک چهارم نهایی که تک حذفی بود به حریف تایلندی اش باخت . زمانی که آقای حشمتیان در این سه مرحله ثبت کرد بتدریج در حال افزایش بود و به نظر می رسد ایشان از نظر بدنی در برابر حریف تایلندی اش کم آورده باشد وگرنه با تکرار زمانی که دور مقدماتی ثبت کرده بود می توانست این حریف را شکست دهد .  
   کانو تک نفره بانوان خانم سونیا گماری دور مقدماتی پنجم شد و در گروه شانس مجدد در رده اول قرار گرفت . در یک چهارم نهایی در شرایطی برابر حریف ژاپنی اش پیروز شد که ظاهراً این حریف دچار مشکل شده بود و فاصله زیادی از خانم گماری از خط گذشت . اما در نیمه نهایی خانم گماری به حریف چینی اش باخت و به دیدار رده بندی رفت تا در این مسابقه با غلبه بر حریف تایلندی اش اولین مدال ایران از بازی های کانویینگ آب های خروشان بازی های آسیایی را کسب کند .   
   کایاک تک نفره بانوان هم خانم شقایق سید یوسفی در دور مقدماتی ششم شد و در گروه شانس مجدد اول . او در مرحله یک چهارم نهایی به حریف چینی اش باخت اما از آنجا که فقط سه مسابقه یک چهارم نهایی برگزار شده بود او به عنوان بهترین بازنده این سه مسابقه به مرحله نیمه نهایی راه یافت و در این مرحله هم به حریف تایوانی اش باخت و در دیدار رده بندی هم به حریف ژاپنی باخت و چهارم شد .  
   :  
   تیم شمشیربازی ایران فقط یک مدال ارزشمند نقره در سابر تیمی کسب کرد اما نشان داد که با آمادگی و انگیزه پا به این مسابقات گذاشته و لیاقتش خیلی بیشتر از یک مدال نقره بود .  
   ایران برخلاف گوانگجو که در هر سه نوع اپه ، سابر و فلو شرکت کرده بود و البته هیچ مدالی هم نگرفت ، این بار فقط در اپه و سابر شرکت کرد .   
   شمشیرباز ایران که در دور مقدماتی حذف شد علی یعقوبیان در اپه انفرادی بود که از شش مسابقه دور مقدماتی فقط یک برد کسب کرد و باخت هایی هم داشت که واقعاً از او انتظار نمی رفت! اما آقای محمد رضایی تا مرحله یک چهارم نهایی بالا آمد . در مجموع در اپه انفرادی ۷ برد و ۷ باخت داشتیم در حالی که در گوانگجو ۵ برد و ۹ باخت داشتیم!  
   سابر انفرادی هر دو شمشیرباز ما یعنی آقایان عابدینی و پاکدامن تا مرحله یک چهارم نهایی بالا آمدند و با بدشانسی از کسب مدال بازماندند . آنها در مجموع ۱۱ برد و ۳ باخت داشتند در حالی که سابر انفرادی گوانگجو ۵ برد و ۷ باخت به نام شمشیربازان ما ثبت شده بود .  
   در مسابقات تیمی ، تیم اپه ایران ابتدا تیم قدرتمند هنگ کنگ را شکست داد اما در مرحله بعد مغلوب ژاپن شد . این تیم در گوانگجو همان دور اول به کویت باخته بود . تیم سابر ایران دور اول ویتنام را شکست داد و در نیمه نهایی با دلاوری آقای عابدینی که یک تنه امتیازات بسیاری برای تیم گرفت چین را شکست داد که مدافع عنوان قهرمانی بود! اما در فینال به کره جنوبی میزبان باخت و همان مدال نقره ارزشمندی را که اول کار گفتم کسب کرد! این تیم هم در گوانگجو همان دور اول به قزاقستان باخته بود .  
   درست است که شمشیربازی ما فقط یک مدال نقره گرفت اما مقایسه نتایج نشان می دهد که رشد چشمگیری داشته و با حمایت بیشتر از سوی مسئولان می تواند یک دوران طلایی را در پیش رو داشته باشد!  
   :   
   بوکس ایران در شرایطی پا به مسابقات اینچئون گذاشت که در بدو امر مسئولان فدراسیون خیلی به نتیجه گیری آن امید نداشتند و به همین علت با ۶ بوکسور در مسابقات حاضرشدند اما هرچه پیش رفت امیدواری ها بیشتر شد و البته اعتراضات به ناداوری ها هم بیشتر! در مجموع تیم بوکس ایران با ۹ برد و ۶ باخت به دو مدال نقره و یک مدال برنز دست یافت در حالی که تیم ۹ نفره گوانگجو با ۱۱ برد و ۹ باخت سه مدال برنز گرفته بود . بنده عملکرد تیم بوکسمان در اینچئون را مثبت ارزیابی می کنم اما شدیداً معتقدم که تیم ما نیاز به جوان گرایی دارد . میانگین سنی تیم بوکس ایران ۲۹ سال است در حالی که تیم قزاقستان که یک تنه شش مدال طلا گرفت با میانگین سنی ۲۵ سال در این مسابقات شرکت کرده بود .  
   آب های آرام :  
   قایقرانی کانویینگ آب های آرام ایران در گوانگجو یک مدال طلا ، یک مدال نقره و یک مدال برنز گرفته بود . این تیم در اینچئون بجای سه مدال چهار مدال گرفت اما هیچکدامشان طلایی نبودند . مقایسه رکوردهای ثبت شده توسط پاروزنان ایران در اینچئون و گوانگجو نشان می دهد که امسال در مواد بخش ۲۰۰ متر رکوردهای پاروزنان ما بسیار بهتر شده بود اما در مواد مسافت ۱۰۰۰ متر شاهد افزایش زمان طی مسافت بودیم و با توجه به اینکه در مواد مسافت ۵۰۰ تغییر محسوسی به چشم نمی خورد به نظر می رسد خود رودخانه محل برگزاری مسابقات در ثبت این زمان ها تاثیر گذار بوده است!  
   این حال رکوردهای ثبت شده توسط ورزشکاران ما نشان می دهد که آنها چیزی کم نگذاشته اند . حتی شاهو ناصری هم که بعد از پنجم شدنش در کانو تک نفره ۱۰۰۰ متر مثل ابر بهار اشک می ریخت حدود ۹ ثانیه بهتر از دور مقدماتی پارو زده بود . همینطور آقای احمد رضا طالبیان که طلایی ایران در گوانگجو بود و این بار در شرایطی در کایاک تک نفره ۱۰۰۰ متر نقره گرفت که حدود ۱۷ ثانیه بهتر از دور مقدماتی اش پارو زد .   
   اصلی عدم دستیابی تیم ایران به مدال طلا را باید در آمادگی بیش از حد و غیر عادی قزاق ها پیدا کرد! آنها که در کانویینگ گوانگجو هیچ طلایی نگرفته بودند اینجا یک تنه پنج مدال طلا کسب کردند! امیدوارم این طلاها واقعاً حقشان بوده باشد چون ورزشکاران آسیای میانه و بخصوص قزاق ها در اینگونه موارد سابقه بدی در دوپینگ دارند و اگر بعداً اعلام آزمایششان مثبت اعلام شد بنده که اصلاً تعجب نمی کنم! اما خب ، از آن طرف هم آنها پول و امکانات خوبی دارند و معمولاً هم با روسها و اوکراینی ها اردوی مشترک دارند بنابراین نباید با عینک بدبینی به نتیجه گیری آنها نگاه کرد . باید امیدوار بود کانویینگ ایران در دوره بعدی به روند صعودی خودش ادامه بدهد و ضمن کسب مدال های متعدد به مدال طلا هم برسد .  
   :  
   حق بسکتبال ما مدال طلا بود اما همانطور که قبلاً هم اشاره کردم خستگی ناشی از شرکت در سه تورنمت سنگین پیاپی و استرس بالایی که بازیکنان کلیدی تیم برای کسب عنوان قهرمانی بازی های آسیایی داشتند روی نتیجه گیری آنها در دو بازی آخر اثر گذاشت .  
   ایران در شرایطی در بازی نیمه نهایی برابر قزاقستان به مشکل خورد و با نتیجه نزدیک ۸۰-۷۸ این تیم را شکست داد که در آخرین دیدار رسمی دو تیم (۵ آگوست ۲۰۱۳ در مسابقات قهرمانی آسیا) این تیم را ۸۵-۵۳ شکست داده بود! برابر کره هم همینطور ، تیم ایران سه روز قبل از آن مسابقه با قزاقستان با نتیجه ۷۶-۶۵ کره جنوبی را شکست داده بود اما این بار کره ای ها از شرایط میزبانی و خستگی و عدم تمرکز بازیکنان ما برای شکستشان استفاده کردند و در شرایطی که قبل از مسابقات اصلاً فکرش را هم نمی کردند ، قهرمان شدند!   
   ، بهترین بازیکنان تیم ما کدامند؟ مگر صمد نیکخواه بهرامی نیست؟ مگر حامد حدادی نیست؟ مگر حامد آفاق نیست؟ مگر مهدی کامرانی نیست؟ خب اینها در مسابقات ۲۰۰۶ دوحه سوم شدند . در مسابقات ۲۰۱۰ گوانگجو هم در شرایطی سوم شدند که حامد حدادی را بخاطر مصدومیت نداشتند که اگر داشتند همانجا قهرمان شده بودند و این بار هم قهرمانی از دستشان پرید! این بندگان خدا که معلوم نیست با این سن و سالشان چهار سال دیگر هم در ترکیب تیم ملی باشند پس این آخرین فرصتشان بود برای کسب مدال طلای بازی های آسیایی و همین فکر هم در بازی فینال به آنها ضربه زد!  
   :  
   تیم کبدی مردان و بانوان ایران در مسابقات اینچئون عالی ظاهر شدند و برای کسب عنوان قهرمانی همه چیز داشتند جز اعتماد به نفس! حالا ممکن است مربی هایشان عدم دستیابی به مدال طلا را گردن داوری هم بیاندازند اما کبدی کلاً رشته ای است که داوران زیاد تحت تاثیر جنگ روانی بازیکنان قرار می گیرند و وقتی بازیکنی با اعلام اینکه من امتیاز گرفته ام و خودش را عقب می کشد و دیگر از فرصت حمله اش استفاده نمی کند معلوم است که داوری را که در آن شلوغی ممکن است درست صحنه را ندیده باشد تحت تاثیر قرار می دهد وگرنه با آن چیزی که بنده در مسابقات دیدم و آن حرکت ارزشمندی که از داور کره ای فینال بانوان شنیدم فکر می کنم داوران خیلی هم عادل بوده اند . مشکل همان اعتماد به نفسی بود که اول گفتم .  
   مردان ایران در پایان نیمه اول فینال با اختلاف ۸ امتیاز از هند پیش بود اما این هشت امتیاز را در همان دو دقیقه اول نیمه دوم با حرفه ای گری هندی ها از دست داد . البته یکی-دو تا از بازیکنان ما در دفاع اشتباهات بدی داشتند که در جبران سریع این نتیجه تاثیر گذار بود و بعد از آن هم با اینکه بازیکنان ما تلاش زیادی کردند تا دوباره از هندی ها پیش بیافتند این بار هندی ها خشونت را چاشنی کارشان کردند و دیگر به بازیکنان مهاجم ما رحم نکردند! در پایان مسابقه هندی ها چنان از برد با اختلاف دو امتیاز برابر ایران خوشحال بودند که انگار اولین بار است قهرمان آسیا می شوند و این تیم ایران بوده که در ادوار گذشته مسابقات قهرمانی بلامنازع را داشته!!! تیم ایران در فینال گوانگجو با نتیجه ۲۰-۳۷ به هند باخت و این بار با نتیجه ۲۵-۲۷ .   
   تیم بانوان ما که بنده مسابقه را ندیدم ، اما خیلی بیشتر از مردان نسبت به داوری معترض بودند اما باز هم معتقدم آنها به حرفه ای گری هندی ها و باختن اعتماد به نفس خودشان با نتیجه ۲۱-۳۱ باختند . با توجه به اینکه تیم بانوان در نیمه نهایی گوانگجو ۲۲-۲۳ به هند باخته بود این بار خیلی مطمئن بودند که هند را شکست می دهند اما اصل قضیه این است که تیم بانوان ما ه مثل تیم مردان در این فاصله چهار ساله بین گوانگجو و اینچئون در هیچ تورنمت رسمی ای موفق به شکست هند نشده اند! حالا ممکن است کارشناسان بگویند هندی ها با ما دیدار تدارکاتی نمی گذارند و به ایران مربی نمی دهند اما حداقل سالی یک بار که در قهرمانی آسیا یا قهرمانی جهان با هم مسابفه داده اند؟!  
   مطلب روز شنبه ...  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3007
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

 (ادامه گزارش نهایی)    :  
   به رشته های طلایی . خب مطمئناً همه در جریان عملکرد خوب تیم ملی والیبال در این چند ساله هستید و همه از این تیم انتظار کسب مدال طلای بازی های آسیایی را داشتند . اما به هر حال تیم بعد از چندین ماه اردوی پیاپی و حضور در رقابت های سنگین جهانی ، حسابی خسته بود و واقعاً از جان مایه گذاشت تا به این موفقیت نیز نائل شد . تیم ملی والیبال ما حالا هدف جدیدی را دنبال می کند ؛ راهیابی و موفقیت در المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو برزیل .  
   و کمان :  
   دوستانی که در جریان نیستند مجدداً توضیح می دهم ؛ تیر و کمان رشته های مختلفی دارد که دو رشته اش مهمتر و معتبر تر است ، یکی ریکرو و دیگری کامپوند . در هر دو رشته کره جنوبی بهترین تیم دنیاست منتها تفاوتش این است که در ریکرو کره جنوبی مطلقاً بهترین تیم دنیاست و در بازی های المپیک و جهانی و آسیایی هیچ وقت به تیم های دیگر اجازه کسب مدال های طلای این بخش را نمی دهد . اما در کامپوند فاصله بهترین تیم های دنیا با کره جنوبی خیلی کم است و مدال های این رشته بین کشورهای مختلف توزیع می شود . اما ریکرو و کامپوند در ایران هم شرایط متفاوتی دارد . در ریکرو ما در سطح جهان حرفی برای گفتن نداریم و جزو تیم های نخودی محسوب می شویم در حالی که در کامپوند یکی از همان تیم خوب های جهان هستیم! اما در بازی های المپیک و آسیایی همواره این سنت برقرار بود که مسابقات تیر و کمان فقط در مواد ریکرو برگزار می شد و در نتیجه شرکت کننده ما هم در هیچ دوره ای موفق به درخشش و کسب مدال نشده بودند . اما امسال سنت شکنی شد و علاوه بر مواد ریکرو ، مواد کامپوند هم به بازی های آسیایی اضافه شد و فدراسیون تیر و کمان ما هم راضی تر از همه تصمیم گرفت این بار فقط در کامپوند مسابقات شرکت کند و ریکروی های نخودی را به اینچئون نفرستد! حاصل این تصمیم شد یک مدال طلا و یک مدال برنز در رشته تیر و کمان بازی های آسیایی و فدراسیون تیر و کمان سرش را بالا گرفت .  
   نظر بنده را بخواهید تیم کامپوند ما خیلی بهتر و بیشتر از این هم می توانست موفق باشد . اما موانع رسیدن به این مهم یکی از بعد روانشناسی میدانی بود و دیگری از بعد حاشیه های خارج از گود . در بعد روانشناسی میدانی ، اگر به نتایج کسب شده توسط کماندارانمان توجه کنید می بینید که بویژه در بخش بانوان که موفق به کسب مدال نشدند ، این عملکرد خود ورزشکاران ما بود که دستشان را از مدال کوتاه کرد نه عملکرد خیلی مثبت حریفان . مثلاً تیم بانوان ایران دیدار رده بندی را با نتیجه ۲۱۷ به ۲۲۴ به هند واگذار کرد چون تعداد زیادی از تیرهای تیم ایران که در این سطح واقعاً نادر است امتیاز ۸ را کسب کردند! و عملاً هندی ها بدون اینکه فشار خاصی را متحمل شوند خیلی راحت مدال را گرفتند!   
   از بعد حاشیه ای ، فدراسیون تیر و کمان ایران بعد از المپیک ۲۰۱۲ لندن دچار تغییراتی شد ، هرچند این تغییرات بیشتر بخاطر تیم ریکرو ایران اتفاق افتاد ، روی تیم کامپوند هم تاثیر گذاشت و باعث شد تا چند نفر از ملی پوشان مطرح تیم که عناوین جهانی داشتند (بویژه در بخش بانوان) از تیم ملی کنار گذاشته شده یا کنار بکشند . به نظر می رسد یکی از دلایل اینکه تیم بانوان ایران از نظر روحی آرامش لازم برای کسب نتیجه و دست یابی به مدال را نداشت همین مسئله بوده باشد وگرنه اگر سوابق ملی پوشان آقا و خانم کامپوند ایران در مسابقات جهانی را بررسی کنید می بینید که مدال های کسب شده توسط بانوان بیشتر از آقایان است و در عمل این تیم بانوان باید باشد که در مدال آوری موفق تر عمل می کند نه تیم آقایان!  
   :  
   رشته دوومیدانی با اینکه یک مدال طلا و یک مدال نقره گرفتید اما عملاً پست رفت زیادی داشتیم و نتیجه ماهها اردوی آمادگی و شرکت در رقابت های مختلف تدارکاتی برای رشته ای که کسب نتیجه در آن کاملاً به شخص بستگی دارد عملاً هدر رفت . بعلاوه ترکیب اعزامی به مسابقات اینچئون نسبت به ترکیب مسابقات گوانگجو تغییر چندانی نداشت و این مسئله در رشته ای مثل دوومیدانی که نفرات متعدد می توانند جواز حضور در مسابقات را کسب کنند نشان می دهد که فدراسیون دوومیدانی طی سال های گذشته در رده های پایه موفقیتی نداشته و نتوانسته استعدادهای جدیدی در حد مدعی کسب مدال پرورش دهد!  
   برای اینکه به حرف بنده برسید ، نتایج دوومیدانی کاران را مرور می کنیم : در بخش بانوان ، سه شرکت کننده داشتیم که هر سه در مسابقات گوانگجو هم حضور داشتند! خانم مریم طوسی در دوهای ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر هرچند موفق به کسب مدال نشد و رتبه های هفتم و پنجم را کسب کرد اما نسبت به مسابقات گوانگجو رکوردهای خیلی بهتری را ثبت نمود . جالب اینکه وی اگر همین رکوردها را در گوانگجو زده بود مدال می گرفت! خانم لیلا رجبی در پرتاب دیسک با پرتاب ۱۷.۸ متر به مدال نقره رسید . وی در گوانگجو با پرتاب ۱۶.۵۱ ششم شده بود . در هفت گانه بانوان هم خانم سپیده توکلی با امتیاز ۵۰۵۳ ششم شد . وی در گوانگجو با امتیاز ۴۸۴۵ ششم شده بود! مقایسه نتایج مواد مختلف وی هم نشان می دهد که خانم توکلی فقط در پرش طول ناموفق بود و در شش ماده دیگر رکوردهای بهتری نسبت به گوانگجو ثبت کرد اما باز هم برای کسب مدال کافی نبود .  
   بخش آقایان ، در پرتاب چکش کاوه موسوی (برنده مدال نقره بازی های آسیایی گوانگجو) و رضا مقدم ، هر دو با ثبت سه خطای پیاپی حذف شدند که واقعاً برای ورزشکار با تجربه ای که مدتها در اردو بوده تا اینجا به نتیجه دلخواهش برسد مایه ناامیدی است! در ۱۰۰ متر رضا قاسمی در فینال پنجم شد و حسن تفتیان تا نیمه نهایی بالا آمد . رکورد ۱۰.۲۵ ثانیه که آقای قاسمی در فینال ثبت کرد اگر در گوانگجو شرکت می کرد و بدست می آورد برنده مدال نقره می شد اما این بار سطح مسابقات آنقدر بالا بود که نفر اول زیر ۱۰ ثانیه دوید!  
   پرش ارتفاع کیوان قنبرزاده با تجربه که در گوانگجو ۲.۱۹ متر را پریده بود این بار از پس مانع ۲.۱۰ برنیامد و خیلی راحت حذف شد در حالی که نفر دوممان یعنی محمدرضا وظیفه دوست ۲.۲۰ را پرید و پشت مانع ۲.۲۵ ناکام ماند تا ششم شود .  
   پرش طول هم محمد ارزنده که اولین بار در بازی های آسیایی شرکت می کرد با رکورد ۷.۵۶ متر ششم شد . در ده گانه آقای هادی سپهرزاد که با فشار کمیته ملی المپیک به مسابقات اعزام شد در رده پنجم ایستاد . آقای سپهرزاد در دو ماده اول ده گانه مسابقات گوانگجو رکوردهای بهتری نسبت به اینچئون ثبت کرده بود اما بعد از آن به علت مصدومیت کنار کشید . او سال بعد در قهرمانی آسیا با امتیاز ۷۵۰۶ قهرمان شد ولی پس از آن در هر مسابقه ای شرکت می کرد بخاطر مصدومیت کنار می کشید تا امسال که در واقع دوام آوردنش تا آخر مسابقه واقعاً جای تقدیر دارد! امتیاز آقای سپهزاد در این مسابقات ۷۵۷۲ بود که نشان می دهد سطح مسابقات تا چه حد بالا بوده است! جالب اینکه ورزشکار قزاقی هم که در قهرمانی آسیا ۲۰۱۳ برنده مدال طلا شده بود در اینجا چهارم شد و او هم به مدال نرسید!  
   پرتاب دیسک آقای احسان حدادی همانطور که از او انتظار می رفت برنده مدال طلا شد . اما آقای محمد صمیمی با رکوردی سه متر کمتر از بازی های گوانگجو (که در آنجا نقره گرفته بود) چهارم شد که ظاهراً تقصیر را انداختند گردن زنبوری که حین مسابقه گردن ایشان را نیش زده بود!  
   دوی ۲۰۰ متر محمدحسین ابارقی ششم شد و حسن تفتیان در جای هشتم ایستاد . در دوی ۸۰۰ متر آقای سجاد مرادی که در گوانگجو برنده مدال طلا شده بود اما فدراسیون با اعزامش به اینچئون مخالف بود با پادرمیانی کمیته ملی المپیک به مسابقات اعزام شد و روز مسابقه بخاطر مصدومیت انصراف داد!  
   پرتاب وزنه آقای امین نیک فر در شرایطی چهارم شد که تا چند پرتاب آخر مدال برنز را در دست خودش می دید و حتی با مصدوم شدن دو حریف مدعی کویتی اش شانس خوبی هم برای کسب مدال داشت اما پرتابگر هندی ناگهان این مدال را از چنگش درآورد! و در نهایت دوی ۴*۴۰۰ متر تیمی امدادی که در ۴۰۰ متر دوم داوران خطای دونده های ما را اعلام کردند و تیم حذف شد!  
   نظر می رسد فدراسیون دوومیدانی در تعیین رکوردهای ورودی مسابقات دچار اشتباه شده بوده است! طبق محاسبات این فدراسیون ورزشکاران ما با در نظر گرفتن رکوردهایی که ورزشکاران مدال آور در گوانگجو داشته اند امیدوار به کسب چند مدال دیگر بوده اما به این نکته توجه نکرده که سطح دوومیدانی آسیا در این چهار سال ارتقا زیادی پیدا کرده است! بعلاوه چند تا از ورزشکاران ما هم که عملاً با خطا و حذف شدن فرصت سوزی کردند و حتی موفق به ثبت حداقل رکورد هم نشدند!  
   برداری :   
   برداری هم رشته ای بود که با وجود کسب مدال ، اما بشدت از حواشی اش ضربه خورد! همان زمانی که بعد از درخشش وزنه برداران در المپیک ۲۰۱۲ لندن ، بهداد سلیمی و کوروش باقری جلوی چشم ملیون ها بیننده تلوزیونی به هم توپیدند فهمیدم که کار این تیم در اینچئون بسیار سخت خواهد بود . کوروش باقری بعد از اینکه مدال آوران المپیکی اردو را ترک کردند با یک تیم جوان و متفاوت در قهرمانی جهان ۲۰۱۳ هم عملکرد موفقی داشت اما بعدش که خیلی ها واسطه شدند تا دو طرف را آشتی دهند کنار کشید .   
   برداری رشته ای است که کسب مدال ۵۰٪ به خود ورزشکار بر می گردد و ۵۰٪ به عملکرد مربی در پشت صحنه و جنگ با مربیان دیگر در انتخاب وزنه های مناسب و به نظر می رسد در اینچئون هر دو اینها نتوانستند عملکرد مثبتی از خودشان داشته باشند!   
   وزن ۵۶ کیلوگرم مجید عسگری در شرایطی ششم شد که رکورد خوبی هم در حد خودش داشت و نشان داد ایراد اصل ایراد در انتخابش برای تیم بوده که عملاً یکی از فرصت های کسب مدال را سوزانده است! در ۶۹ کیلوگرم جابر بهروزی در دو ضرب برای رسیدن به حداقل مدال برنز فشار زیادی رویش بود و نتوانست از عهده وزنه های درخواستی بربیاید و حذف شد . در ۸۵ کیلوگرم کیانوش رستمی مدال طلا در چنگش بود و رسول تقیان هم مدال برنز را داشت اما در آخرین وزنه ، ورزشکار چینی با یک حرکت ریسکی و دور از انتظار که نشان دهنده میزان شناخت مربیانش از توانایی وی بود رویاهای هر دو را نقش بر آب کرد! در ۱۰۵ کیلوگرم نواب نصیر شلال که تا حدود زیادی با خوش شانسی برنده مدال نقره المپیک شده بود این بار برای کسب مدال بازی های آسیایی ناکام بود و در شرایطی که می توانست مدال نقره مسابقات را بگیرد در دو ضرب حذف شد . و در دسته ۱۰۵+ کیلوگرم بهداد سلیمی با اقتدار کامل و همانطور که پیشبینی می شد به مدال طلا رسید . اما بهادر مولایی که در قهرمانی جهان ۲۰۱۳ دوم شده بود پس از اینکه در یک ضرب از رقیبانش عقب افتاد با اینکه دو ضرب زن خوبی بود بخاطر مصدومیت از حضور در دو ضرب انصراف داد تا فرصت بهبودی قبل از مسابقات جهانی را داشته باشد .  
   این شرایط تیم وزنه برداری ایران در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۴ قزاقستان که حکم انتخابی المپیک ۲۰۱۶ را هم دارد کار مشکلی در پیش خواهد داشت بویژه آنکه تیم قزاقستان میزبان که یکی از خوب های آسیا (بویژه در سنگین وزن) محسوب می شود در اینچئون با تیم دومش حاضر شده بود و قهرمانان اصلی اش را برای قهرمانی جهان نگه داشت!  
   رویینگ :  
   رویینگ ایران نسبت به کانویینگ عملکرد بهتری داشت . در مسابقات گوانگجو این تیم یک طلا و یک برنز گرفته بود اما این بار حاصل تلاششان یک طلا و سه برنز بود . با مقایسه رکوردهای قایقرانان رویینگ ما در گوانگجو و اینچئون می توان نتیجه گرفت که برخلاف کانویینگ ، در رویینگ جریان رودخانه تاثیر زیادی روی نتیجه قایقرانان داشته و نتایج دو دوره نسبت به هم در تعادل نسبی قرار دارند . آقای محسن شادی در گوانگجو در ماده تک نفره سنگین وزن به مدال طلا رسیده بود این بار در ماده تک نفره سبک وزن طلا گرفت اما فشار زیادی را برای کسب این مدال متحمل شد و بعد از مسابقه هم شدیداً دچار افت فشار شده بود که نشان می دهد توان بدنی ایشان در حال کاهش شد و فدراسیون قایقرانی اگر می خواهد چهار سال دیگر هم در رویینگ طلا بگیرد باید از حالا به فکر تربیت قهرمانان جدید باشد .   
   نهایت تیم رویینگ ایران در شرایطی این چهار مدال را گرفت که حداقل دو مدال برنز دیگر هم می توانست تصاحب کند اما میلی متری از چنگش پرید . یکی از مهمترین مشکلات قایقرانان ما در این مسابقات این بود در تخمین نقطه استارت نهایی اشتباه می کردند و در مترهای پایانی مسابقه حریفانشان از آنها جلو می افتادند .  
   سواری :  
   سواری ایران امسال در شرایطی موفق به کسب سه مدال رنگارنگ شد که طی سال های اخیر عملکردی منفی و نزولی در رقابت های قهرمانی آسیا در پیش گرفته بود به همین دلیل کسی پیشبینی کسب این مدال ها را نکرده بود! دوچرخه سواران ما امسال در سه رشته پیست ، جاده و کوهستان حاضر شده بود .  
   دوچرخه سواری کوهستان اولین تجربه حضورمان بود و دو نماینده ایران رتبه های نهم و دهم را کسب کردند . در گوانگجو که ایران در این رشته شرکت نداشت مسابقه در مسیری ۵.۴ کیلومتری و در ۸ دور برگزار شده بود اما این بار مسابقه در مسیری ۴.۶ کیلومتری و در ۶ دور برگزار شد!  
   مسابقات جاده که دوچرخه سواران ایران همواره جزو خوب های آسیا هستند . آروین معظمی در ماده استقامت نقره گرفت و در تایم تریل انفرادی حسین عسگری سوم شد تا مدال برنز دوره گذشته اش را تکرار کرده باشد .  
   در بخش مسابقات پیست که غیر استاندارد بودن پیست های دوچرخه سواری داخل کشور ، همواره برای دوچرخه سواران ما مشکل ساز بوده ، شروع خوبی نداشتیم! در اسپریت تیمی چهارم شدیم در حالی که در گوانگجو سوم شده بودیم و در پورسویت تیمی در رده هشتم قرار گرفتیم در حالی که در این ماده از مسابقات گوانگجو چهارم شده بودیم .  
   اسپریت انفرادی حسن علی ورپشتی که در گوانگجو پنجم شده بود ششم شد و محمد دانشور در رده یازدهم قرار گرفت . دانشور یکی از معدود جوان های تیم دوچرخه سواری بود که برای اولین بار در بازی های آسیایی شرکت می کرد . او در ماده کایرین دست به کار بزرگی زد و در رقابتی میلیمتری با حریفانش به مدال طلا رسید . این در حالی بود که مدال های ماده کایرین همواره جزو غیرقابل دسترس ترین مدال ها برای دوچرخه سواران ایران محسوب می شد! در این ماده محمود پراش با تجربه که در گوانگجو هفتم شده بود این بار در رده دهم ایستاد!  
   دوچرخه سوار تیم ما هم حسین ناطقی بود که در ماده اومنیوم (که چندگانه دوچرخه سواری محسوب می شود) در رده نهم قرار گرفت . ماده اومنیوم اولین بار بود که در بازی های آسیایی برگزار شد و بجایش ماده دور امتیازی را حذف و به یکی از بخش های اومنیوم تنزل دادند!  
   :  
   اینکه تیراندازی ما در مسابقات اینچئون یک مدال طلا و دو مدال نقره کسب کرد شخصاً از عملکردشان راضی نیستم! چون رشته تیراندازی یک رشته پر مدال است که با اندکی دقت و توجه و دوری از استرس ، خیلی راحت می توان در آن مدال های متعددی کسب کرد اما تیراندازان ما در شرایطی که توان کسب مدال های بیشتری را داشتند به این حداقل راضی شدند!  
   از مشکلات تیم تیراندازی ایران در مواد تپانچه بادی این است که چون مهمات تپانچه بادی به سختی داخل کشور تهیه می شود فرصت کافی برای تمرین در این رشته ندارند . البته ظاهراً این مشکل درباره مهمات تفنگ بادی وجود ندارد .  
   مردان ایران که در گوانگجو هم موفق به کسب مدال نشده بودند این بار نیز دستشان از مدال کوتاه ماند . بهترین فرصت تیم ایران جهت مدال گرفتن در ماده ۱۰ متر تفنگ بادی فراهم شده بود . جایی که مدال برنز تیمی را با اختلاف سه امتیاز به هند واگذار کردیم و در فینال انفرادی هم آقای پوریا نوروزیان در شرایطی چهارم شد که تا قبل از گلوله آخر با اختلاف خوبی از رقیب هندی اش پیش بود اما بدترین شلیکش را صاف گذاشته بود برای همین تیر آخر!!!  
   بخش بانوان ، تیم ایران در مسابقات گوانگجو یک مدال نقره تیمی از ماده ۱۰ متر تفنگ بادی گرفته بود و یک نقره و یک برنز از تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت . این بار تیم ایران در ماده ۱۰ متر به یک مدال طلا و دو مدال نقره دست یافت و در حالی که پیشبینی می شد در تفنگ بادی ۵۰ متر سه وضعیت هم موفق عمل کند ، نتیجه خوبی در این ماده نگرفتند و به نظر می رسید به همان سه مدال قانع شده اند! البته آنها در ۵۰ متر تفنگ بادی هم شانس کسب مدال داشتند اما خانم مهلقا جان بزرگ درست مثل آقای نوروزیان مدال را در لحظه های آخر از دست داد!  
   :  
   رشته ووشو هم امسال عملکرد خوبی نداشت! ووشوکاران ما یک مدال طلا ، دو مدال نقره و یک مدال برنز کسب کردند در حالی که در مسابقات گوانگجو و در سرزمین مهد این رشته ، سه مدال طلا و دو مدال برنز گرفته بودند .   
   بخش اجرای فرم یا تالو ، احسان پیغمبری در اجرای فرم چانگ کوآن ششم شد . او که در گوانگجو مدال برنز گرفته بود در اینجا هم اجرای خیلی خوبی داشت و با تشویق حاضران مواجه شد اما یک خطای نچندان واضح که از چشم داوران دور نماند باعث شد تا مدال را از دست بدهد . جالب اینکه این فرم چانگ کوآن تنها ماده تالو بود که چینی ها امسال در آن نماینده ای نداشتند! در سایر فرم ها هم ورزشکاران ما اصلاً نمایش خوبی نداشتند تا در تالو مدالی نگیریم!  
   در بخش مبارزه یا ساندا که ووشوکاران ایران در آن جزو قوی ترین های جهان هستند ، فقط محسن محمد سیفی بدون شکست موفق به کسب مدال طلا شد و قهرمانی اش در گوانگجو را تکرار کرد . بقیه نمایندگانمان که حاصل تلاششان دو نقره و یک برنز بود بود و دونفرشان هم مدالی نگرفتند ، در سه مورد به نمایندگان چین باختند و در دو مورد به نمایندگان کره جنوبی و شدیداً هم به داوری اعتراض داشتند . اما آنها که بار اولشان نبود در مسابقات ووشو شرکت می کردند! داوری ووشو هم مثل بوکس است! کاملاً سلیقه ای و به اختیار داور و فقط برد با دو بار بیرون کردن حریف از میدان مسابقه است که دیگر داوران نمی توانند زیرش بزنند! ووشوکاران ما در گوانگجو به داوری معترض نبودند چون اصلاً دو بار بیشتر به چینی ها نخوردند که نتیجه اش هم یک برد برای ما بود و یک برد برای آنها . اما اینجا هم تعداد دفعات رویارویی با چینی ها بیشتر بود و هم کره جنوبی میزبان که ید طولایی در خریدن داوران دارد را نباید فراموش می کردند . ووشوکارانی که به داوری ها معترض بودند در مسابقاتی نزدیک باخته بودند که اگر با دقت فیلمشان مرور شود شاید اختلاف دو حریف در حد یکی-دو امتیاز بوده باشد! پس با شناختی که از داوران و اختیاراتشان دارند نباید گله داشته باشند که چرا بازنده اعلام شده اند!  
   فرنگی :  
   البته بنده چون رشته ها را براساس تعداد و مرغوبیت مدالشان مرتب کرده ام ، در اینجا به کشتی فرنگی رسیدیم و گرنه به جرات می توانم بگویم فرنگی کاران ما بهترین تیممان بودند . تیمی که هر هفت نفرشان مدال گرفتند ؛ دو مدال طلا و پنج مدال برنز ، آن هم در شرایطی که ناداوری در مسابقات بی داد می کرد و از طلای مسلم سعید عبدولی که بگذریم حق دیگر کشتی گیرانمان هم به شکلی کمتر آشکار خورده شد! در واقع حق فرنگی ما دست کم چهار مدال طلا بود . کره ای ها خیلی روی مدال های کشتی حساب کرده بودند و وقتی دستشان به طلاهای کشتی آزاد و بانوان نرسید ، کاملاً واضح بود که برای بدست آوردن طلاهای فرنگی دست به هر کاری خواهند زد . وقتی سعید عبدولی حریف کره ای اش را بعد از چند فیتو پیاپی ضربه کرد تماشاگران کره ای از ناراحتی جیغ می کشیدند و وقتی داوران حق عبدولی را خوردند و امتیازاتش را ندادند از خوشحالی جیغ می کشیدند و بنده را یاد آن سکانس هایی از سریال های کره ای می انداختند که مردم اگر حکومت می گفت یک نفر خوب است حتی اگر می دانستند بد است برایش هورا می کشیدند و اگر حکومت یک نفر را به جرم ناکرده ای محکوم می کرد با اینکه مردم می دانستند او آدم خوبی است اذیتش می کردند . انگار اخلاق مردم کره اصلاً تغییر نکرده است!!!  
   :  
   کاراته ایران هم با کسب سه مدال طلا و دو مدال برنز عملکرد موفقی داشت . این تیم در گوانگجو یک طلا کمتر گرفته بود . در کاراته نحوه رد و بدل شدن امتیازات به شکلی است که کمتر می توان به قضاوت داوران معترض بود . با این حال در مسابقه آقای سجاد گنج زاده با حریف ژاپنی اش معلوم نبود چه اتفاقی افتاده (چون فیلم مسابقه را نداشتیم) که آنقدر نسبت به داوری معترض بود و در نهایت از جدول مسابقه حذفش کردند . اگر او هم مثل عبدولی به حرف مربیان و داوران گوش می کرد و این شکست تحمیلی را می پذیرفت الان کاراته ایران شش مداله بود .  
   آزاد :  
   کشتی آزاد ایران شروع خوبی نداشت و دو نماینده ما در روز نخست به راحتی برابر حریفانشان حذف شدند . اما بعد ورق برگشت و پنج نماینده دیگرمان چهار مدال طلا و یک مدال نقره کسب کردند . جالب اینکه این پنج کشتی گیر ، همگی به کشتی گیران کره ای خوردند و چنان با اقتدار آنها را شکست دادند که اشک تماشاگران کره ای را در آوردند و اگر یادتان باشد بنده همان روز هشدار دادم که کره ای ها در فرنگی تلافی خواهند کرد!  
   :  
   ورزش اول و سنتی کره ای هاست و با وجود اینکه آنها در رشته های متعددی مدعی و مدال آور هستند ، تکواندو برایشان چیز دیگری است . پس چرا دو تا از سه تشک مسابقات مقدماتی تکواندو پوشش تلوزیونی نداشت در حالی که مطمئناً ملیون ها نفر فقط در کشور کره خواهان تماشای این مسابقات بودند؟   
   شش نفره مردان ایران در اینچئون چهار مدال طلا گرفت . دو تکواندوکاری که در مسابقات نخست خود برابر حریفان ازبک و کره جنوبی با اختلاف یک امتیاز نتیجه را واگذار کردند (یعنی یوسف کرمی با تجربه و سجاد مردانی) هر دو به داوری معترض بودند و هر دو هم مسابقه شان پوشش تلوزیونی نداشت!  
   این وجود کسب چهار مدال طلا در زمین کره جنوبی کار بزرگی بود . اما بانوان ما نتوانستند این شاهکار را تکمیل کنند! آنها در شرایطی دو مدال نقره و یک برنز گرفتند که پتانسیل خیلی بیشتر از این را داشتند اما معلوم بود اعتماد به نفس کافی ندارند! خانم سمانه ششپری در شرایطی مسابقه مرحله یک چهارم نهایی را ۱۳-۱ به حریف کره ای واگذار کرد که خودش دورهای اول و دوم حریفان اندونزیایی و تاجیکستانی را دو رانده کرده بود! (داوران تکواندو این اختیار را دارند که اگر نحوه امتیاز گیری در مسابقه کاملاً یک طرفه و اختلاف امتیازات زیاد شد ، مسابقه را در پایان راند دوم تمام کنند!) خانم شکرانه ایزدی در شرایطی تنها مسابقه اش را که اگر می برد مدال برنزش قطعی می شد به حریف ماکائویی اش واگذار کرد که عملاً حریفش فقط شاهد گارد متزلزل او بود که مرتباً باعث زمین خوردنش و ثبت اخطار و امتیاز برای ماکائویی می شد! اما دو بانوی فینالیست ما! اکرم خدابنده برابر حریف چینی اش شدیداً به رای داوران معترض بود اما اگر نظر بنده را بخواهید ضربه ای که در ثانیه های پایانی مسابقه باعث باخت خانم خدابنده شد درست بود . مشکل از مربی خانم خدابنده بود که در همان لحظات نخستین آغاز مسابقه کارت اعتراضش را برای ضربه ای که اصلاً اصابت نکرده بود از دست داد و نتوانست روی یکی-دو ضربه دیگر که اصابت کرد اما داوران امتیاز ندادند اعتراضی داشته باشد! و خانم فاطمه روحانی ؛ تنها برتری که حریف کامبوجی خانم روحانی داشت قد غیرعادی بلند او بود که باعث می شد ضربات سر خانم روحانی اصلاً به شانه او هم نرسد و خانم روحانی خودش را ببازد در حالی که این حریف کامبوجی از نظر فنی هیچ نقطه قوتی نداشت و اگر خانم روحانی بجای اصرار برای زدن ضربات بالا روی تنه او کار می کرد و خودش را هم از پاهای کشیده این خانم دور نگه می داشت کاملاً توانایی شکست وی را داشت .  
   این ترتیب تیم تکواندو ایران با کسب چهار مدال طلا ، دو مدال نقره و یک مدال برنز بهترین نتیجه اش را از نظر مرغوبیت مدال ثبت کرد در حالی که در مسابقات گوانگجو سه مدال طلا ، دو مدال نقره و چهار مدال برنز کسب کرده بودند .  
   گیری پایانی :  
   ورزشی ایران با کسب ۲۱ مدال طلا ، ۱۸ مدال نقره و ۱۸ مدال برنز ، در مجموع ۵۷ مدال (دو مدال کمتر از گوانگجو اما یک طلا بیشتر) پنجم شد . در حالی که با یک حساب سرانگشتی ، پتانسیل واقعی این کاروان کسب حداقل ۸۰ مدال بوده است یعنی این کاروان تقریباً ۷۳٪ در کسب مدال هایی که استحتقاقش را داشت موفق بوده است .  
   یک نکته بسیار حائز اهمیت این است که در خیلی از رشته ها (بوکس ، قایقرانی ، بسکتبال ، دوومیدانی ، دوچرخه سواری و ...) سرمایه گذاری ها طی چهار سال آینده برای تداوم داشتن کسب مدال این رشته ها در اندونزی ، باید مضاعف گردد چون در این رشته ها ترکیب کلی تیم های ما دارای میانگین سنی بالایی هستند و ورزشکاران فعلی دیگر نمی توانند چهار سال آینده هم مدعی کسب مدال باشند پس استعدادیابی و پرورش قهرمانان جدید در این رشته ها ضروری و الزامی می باشد .  
   سرمایه گذاری ها در رشته های پر مدالی مثل شنا ، دوومیدانی ، تیراندازی باید بیشتر شود . اتکا داشتن به مدال های چند رشته خاص در شرایطی که کشورهای بیشتری به سمت سرمایه گذاری در رشته های پرمدال می روند در دراز مدت جایگاه ایران در بازی های آسیایی را متزلزل خواهد کرد در حالی که با سرمایه گذاری و برنامه ریزی مناسب در این رشته ها می توانیم خودمان را به کشورهای بالای جدول نزدیک تر کنیم .  
   پایان ضمن تبریک عید غدیر بر همه شما ، آرزوی موفقیت هم می کنیم برای کاروان پاراآسیایی ایران در اینچئون!  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3007
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

 با عرض سلام مجدد .

بنده اعتقادی به ایجاد فضای رقابتی بیش از حد و پر توقع برای بازی های پاراآسیایی نداشته و ندارم و به نظرم نفس کار است که برای تقویت روحیه این عزیزان مهم می باشد . اما خب بعضی جاها هم دیگر نمی شود چیزی نگفت!

در دو روز اول مسابقات ، ورزشکاران ما موفق به کسب 42 مدال رنگارنگ شده اند که در نوع خودش یک رکورد جالب توجه می باشد . در پاراآسیایی گوانگجو که اولین دوره این مسابقات محسوب می شد پنج کشور اول جدول رده بندی مدالی بدین قرار بودند :

 
            مدال                                کره            4  ایران  27  24  29 80
               
   جدول نشان می دهد که ژاپن و کره جنوبی از همان مسابقات گوانگجو حدس زده بودند که ایران می تواند یک تهدید بلقوه جدی برای جایگاهشان باشد . از آنجا که جداول مسابقات پاراآسیایی براساس میزان معلولیت ورزشکاران شرکت کننده تنظیم می شود ، حالا کره ای های میزبان تمام تلاششان را در تنظیم این جدول ها کرده اند تا ورزشکاران ایرانی هرچه بیشتر از کسب مدال طلا دور شوند تا جایی که در چند مورد ورزشکاران ما بالاترین رکوردهای مواد را داشته اند اما بخاطر تفاوت درجه معلولیت مدال طلا از آنها گرفته شده است و در چند مورد دیگر با ورزشکارانی همگروه شده اند که درجه معلولیتشان خیلی کمتر بوده و رکوردهایشان تفاوت فاحشی با رکوردهای ورزشکارانی ایرانی آن گروه ها داشته و اینطوری است که جدول رده بندی مدالی در پایان روز دوم مسابقات به شکل عجیب و غریب کنونی در آمده است! :

 
            مدال                   کره                                      5  ایران  8  23  11 42
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”