سوریه دولت، مجلس و ارتشی دارد که با تروریسم در جنگند

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1653
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3396 بار
سپاس‌های دریافتی: 5775 بار

سوریه دولت، مجلس و ارتشی دارد که با تروریسم در جنگند

پست توسط shafagh »

ورود هر هواپيمايي به حريم هوايي سوريه به بهانه بمباران کردن مواضع ياغي هاي سوري بدون موافقت و تاييد دولت سوريه خلاف تماميت ارضي و استقلال کشور سوريه ودولت وملت ان وخلاف قوانين مدون و محرز سازمان ملل متحد است و امريکا نميتواند با همراه کردن بعض دولت مرتجع و يا غربي با خود اين قانون را که در صدر تمامي قوانين سازمان ملل است نقض نمايد.
سوريه يک کشور رسمي است که داراي دولت ودستگاه حکومتي کاملا قانوني و مردمي است و هيچ قدرتي در جهان حق ان را ندارد که بدون موافقت، اجازه و قرارداد نظامي رسمي دولت سوريه و در راس ان رييس جمهور سوريه و همچنين مجلس ان کشور هواپيماي جنگي به حريم سوريه گسيل کند يا عمليات نظامي انجام دهد. چنين اقدام خود سرانه و خارج از قاعده اي نه تنها امريکا را متجاوز قلمداد خواهد کرد بلکه ان معدود کشورهاي غربي که در اين اقدام خلاف بين المللي شرکت کنند در جرم امريکا شريک بوده و مسئول عواقب ان خواهند بود.
اگر بواقع امريکا قصد دارد گروههاي شورشي در سوريه را متلاشي و منهزم کند چرا دولت و ارتش و حاکميت ملي يک کشور را ناديده گرفته و مي خواهد خود سرانه حريم وحرمت يک کشور دولت و ملت را پايمال کند در ان حال که دولت و ارتش سوريه خود در حال جنگ با شورشيان مي باشند؟ چه دليلي دارد که امريکا بجاي همکاري با دولت و رييس جمهور و مجلس سوريه قصد عمليات جداگانه و خلاف قوانين جهاني را دارد؟
در عراق هم وضع همين طور است. انکه جلو پيشروي داعش را گرفته و در بسياري از مواضع انها را سرکوب کرده است ارتش ونيروهاي مردمي عراق بوده اند ونه امريکا يا هم پيمانان او. در انجا امريکا نتوانست خودسرانه عمل کند و فقط امکان ان را يافت تا با محوريت دولت و ارتش عراق بمباران هاي محدودي را عليه داعش انجام دهد که نسبت به انچه ارتش و نيروهاي مردمي عراق انجام داده اند قابل مقايسه نيست. امريکادر عراق مجبور شد از دولت عراق پيروي کند و عليرغم کراهتي که داشت خود را با سياست هاي دولت و ارتش عراق هماهنگ نمايد. نخست وزير عراق هم اعلان کرد کسي که رهبري اين عمليات ها را بر عهده دارد دولت عراق است و نه نيروهاي خارجي.
در سوريه هم بايد وضع به همين منوال باشد. اين کشور دولت دارد، ارتش مقتدري دارد که تا بحال یاغی ها را تا پست ترين مواضع عقب رانده است. امريکا نمي تواند مسئولين اين کشور و ارتش بزرگ سوریه را ناديده بگيرد و با نيات نامعلومي که بوي توطئه دارد مدعي شود که مي خواهد با کمک چند دولت غربي و مرتجع ديگر بطور جداگانه و سواي از دولت و ارتش سوريه و بدون اجازه انها حريم هوايي کشور انها را نقض کرده و به گروه هاي معارض حمله کند. امريکا بايد به مردم و دول منطقه، مردم و دول ساير کشورها و به سازمان ملل توضيح دهد که دليل ناديده گرفتن دولت و ارتش سوريه و ورود جنگي به حريم اين کشور چه مي تواند باشد؟ و سازمان ملل موظف است ضمن شنيدن و ثبت ادعا هاي امريکا و بررسي انها و مطابقت دادن ان با قوانين بين المللي نتايج ان و تصميمات خود را به دنيا اعلان کند.
از همين حالا به سازمان ملل اعلان مي شود که يکي از بزرگترين مقاصد شوم امريکا در اين قضيه کنار زدن قانون حرمت مرز کشورهای دیگر و زمينه سازي ايجاد يک دوران توحش و اقدام عليه امنيت جهاني و حاکميت و استقلال ديگر کشورها و ملت هاست. کاخ سفيد مي خواهد ميليتاريسم را بر قوانین بین الملل غالب کند تا در اینده دست تعدي اش بر حريم ساير کشورها باز شود و با بهانه هاي ديگري ودر جو بي قانوني به فضاي و مرز هر کشورديگري وارد شود. مقصد دوم امريکا بنوعي تضعيف دولت و ارتش سوريه و لاجرم تامين امنيت اسراييل است که خود يک غاصب و اشغالگر جنايتکار در منطقه مي باشد. اين قضيه کاملا مشهود است که امريکا در چنين حملات خود سرانه اي به سوريه نقشه ايجاد امنيت و فضاي باز براي اسراييل را دنبال مي کند که هنوز جزییات ان بدرستی معلوم نیست.
کشورهاي جهان و بويژه کشورها ي اسلامي و اقوام وملل مسلمان مي بايست نسبت به هرگونه اقدام خود سرانه امريکا و هم پيمانانش در سوريه بدون اجازه دولت و ملت و ارتش ان اعتراض نمايند و سازمان ملل را تحت فشار قرار داده و اذهان عمومي را روشن کنند که چنين اقداماتي خلاف امنيت کشورها و ملت هاي جهان است و امريکا حق ندارد بدین صورت، خارج از عرف و قوانين بين المللي و با ناديده گرفتن ملت و دولت و ارتش سوريه وارد حريم اين کشور شود.
اما به کشورهاي غربي ومرتجع که قصد دارند در اين امر خلاف و غير قانوني يعني ورود به حريم سوريه بدون اجازه دولت و مجلس ان وارد شوند اخطار مي شود، از چهار چوب قوانين و و منهیات سازمان ملل پا را فراتر نگذارند و با ريسمان پوسيده امريکا به چاه نروند چرا که اين اقدام مهر خلاف و تعدي را بر پيشاني ان ها خواهد زد و دنيا اينجور نيست که مثل گذشته خواب باشد و ملل و دولت ها نتوانند از حقايق پشت پرده مطلع شوند. دولت و ارتش و ملت سوریه مالکان و حاکمان قانونی سرزمین سوريه هستند و ورود هر نیرویی به حريم کشور انها عواقب وخيمي خواهد داشت که نتايج مخربي را چه از نظر سياسي و چه شان ملي براي انها به ارمغان خواهد اورد. اگر انها واقعا مي خواهند عليه شورشيان بي قانون در سوريه و عراق تعاوني داشته باشند بايست از کانال دولت ها ومسئولين این دو کشور اقدام کنند و ضمن اعلان همکاري خود به دولت هاي سوريه وعراق و تحت نظارت، مديريت فرماندهي و مجوز رسمي انها به اين کشورها نيرو و تجهيزات جنگي بفرستند.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”