اكبر عبدي و توصيه به شهرداري‌ها براي توجه به سينما

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

اكبر عبدي و توصيه به شهرداري‌ها براي توجه به سينما

پست توسط Leila »

اكبر عبدي گفت: شهرداري‌ها در تمام كشورهاي صاحب نام و پيشرفته نقش و جايگاهي كليدي در توسعه سينما، تئاتر و هنر دارند و جشنواره فيلم شهر مي‌تواند اين نيازها را براي مديران شهري پر رنگ‌تر كند.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دومين جشنواره بين‌المللي فيلم شهر، اكبر عبدي بازيگر سينما، تئاتر و تلويزيون در گفت‌وگو با ستاد خبري دومين جشنواره بين‌المللي فيلم شهر با بيان اين مطلب افزود: رسانه‌اي مثل سينما و تلويزيون در جامعه معاصر در زمينه فرهنگ‌سازي، الگوسازي و جهت دهي نقش اساسي و مؤثري دارند.
به گفته وي، جشنواره هم به دليل فضايي كه فراهم مي‌آورد بستر مناسبي براي تبادل تجر‌به‌ها، فكرها و دغدغه‌هاي مختلف است و به همين دليل برگزاري چنين رويدادهايي مي‌تواند مؤثر باشد.
اين هنرمند سينما، تلويزيون و تئاتر تاكيد كرد: جايگاه تاثيرگذار و تعيين كننده سينما و تلويزيون در نهادينه سازي و ترويج حقوق و معيارهاي شهروندي نمي‌توان ناديده گرفت.
وي اضافه كرد: در جشنواره هنرمندان مختلف يكديگر را ملاقات مي‌كنند، در تعامل با هم سوژ‌هاي جديدي پيدا مي‌كنند و حرفه‌اي‌ها خود را در متن رقابت قرار مي‌دهند و با نگاه تطبيقي نسبت به يكديگر شور و هيجان تازه‌اي فراهم مي‌شود.
عبدي كه هم اكنون در نمايش «اكبرآقا اكتور تئاتر» و فيلم سينمايي «اخراجي‌ها» كار مسعود ده‌نمكي بازي را در حال كار دارد، بر اين باور است كه جشنواره‌ها امكان شنيدن نظرات مخاطبان و مردم را فراهم مي‌سازد و به يقين موضوعات شهري ملموس‌ترين و فراگير‌ترين موضوعي است كه ديدگاه‌ها و حرف‌هاي مردم در باره آن مطرح مي‌شود.
بازيگر فيلم‌هاي هنرپيشه، ناصرالدين شاه آكتور سينما، اجاره‌نشين‌ها و ... با بيان اينكه نشان دادن افكار بزرگ و كارهاي بزرگ به آدم‌هاي بزرگي نياز دارد، تاكيد كرد: شهرداري نيز براي انجام كارهاي مؤثر بهتر است از هنرمندان برجسته استفاده كند تا خروجي كار فيلم‌هايي مؤثر و تاثيرگذار باشد و از سوي مردم و بينندگان آنها نيز جدي تلقي شود.
دومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌ شهر در دو بخش رقابتي و غيررقابتي با حضور فيلم‌سازاني از ايران و جهان از 25 تا 28 آذرماه آينده در تهران برگزار مي‌شود.
تصویر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”