چند روش جالب برای سرو هندوانه شب یلدا

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 3
تاریخ عضویت: شنبه 7 تیر 1393, 4:58 pm
سپاس‌های دریافتی: 13 بار

چند روش جالب برای سرو هندوانه شب یلدا

پست توسط ketabeavval »

[FONT=avvalNassim]   از مهم‌ترین المان‌های شب یلدا هندوانه است. در سراسر ایران از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب هندوانه را بعنوان مهم‌ترین میوه شب یلدا می‌شناسند. هندوانه نماد تندرستی و باروری و نشانی از خورشید در دل تاریکی بلندترین شب سال است.   
[FONT=avvalNassim]  اگر دوست دارید آئین‌های باستانی را با روش‌های مدرن تلفیق کنید در ادامه با چند روش جالب برش دادن و یا تهیه خوراکی‌های خوشمزه هندوانه‌ای آشنا شوید:  
[FONT=avvalNassim] قاچ هندوانه!  
[FONT=avvalNassim]  اینکه برش هندوانه هم به صورت سنتی و پروتوتایپ یعنی "قاچ" بوده و هم شیک باشد ابتدا هندوانه‌ را به دو نیم قسمت کنید. سپس هر نیم را به دایره‌های نه چندان ضخیم برش دهید. سپس با دو برش به شکل بعلاوه هر دایره را به 4 قاچ مثلث تبدیل کنید (شبیه برش پیتزا) و در آخر چوب بستنی‌ها را به پوست آن وارد کنید و در سینی بچینید.
یک روش دیگر برش/قاچ هندوانه که بسیار شیک است و خوردن آن هم خیلی آسان می‌باشد را در تصویر زیر دنبال نمایید:
اسکوپ هندوانه 
 
[FONT=avvalNassim]  این کار یک قاشق اسکوپ کوچک یا متوسط لازم دارید. بهتر است هندوانه را از طول برش دهید تا فضای بیشتری برای اسکوپ کردن داشته باشید. سپس از یک قسمت هندوانه شروع کرده و با یک حرکت چرخشی دست (در جهت عقربه‌های ساعت) یک دور قاشق را درون هندوانه بچرخانید تا یک توپ کوچک از گوشت هندوانه جدا شود. سپس آنها را در ظرف مخصوص بچینید. برای سرو اسکوپ هندوانه بهتر است از ظرف پایه بلند استفاده کنید تا خودشان را بهتر نشان دهند. اگر پوست هندوانه را زیر آنها قرار دهید دکوراسیون هندوانه‌تان بسیار زیباتر می‌شود.
هندوانه قالبی 
 
[FONT=avvalNassim]  از آسان‌ترین و بامزه‌ترین کارهایی که می‌شود با هندوانه کرد قالب زدن آنهاست. البته هندوانه‌تان نباید شل باشد و اینکه قالب‌هایتان هم بهتر است زیاد بزرگ نباشند. اگر سیخ کبابی چوبی و یا چوب بستنی دارید می‌توانید هندوانه‌های قالب خورده را به سر آنها بزنید و سپس سر دیگر چوب‌هایتان را داخل یک هندوانه کامل یا یک نصفه هندوانه فرو کنید.  
[FONT=avvalNassim] برای مشاهده عکس ها [External Link Removed for Guests] را کلیک کنید.   
[FONT=avvalNassim] : [External Link Removed for Guests]  
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”