اخراج قاطعانه یک میلیون پناهنده غیرقانونی از عربستان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Fast Poster
Fast Poster
پست: 252
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۶:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 899 بار

اخراج قاطعانه یک میلیون پناهنده غیرقانونی از عربستان

پست توسط شیرافکن »

منابع یمنی اعلام کردند که عربستان هفته گذشته ۲۶۰ کارگر یمنی را اخراج کرده است.

به گزارش منابع محلی یمن، منابع موثق یمنی اعلام کردند که 260 کارگر یمنی هفته گذشته بعد از اخراج از عربستان وارد فرودگاه بین المللی صنعاء پایتخت این کشور شدند.

روزنامه "الریاض" چاپ عربستان سعودی طی گزارشی نوشته بود که عربستان در سال گذشته میلادی بیش از یک‌‌ میلیون کارگر خارجی را اخراج کرده است که مسئولان سعودی هدف از این کار را ایجاد فرصت شغلی برای جوانان خود اعلام کرده‌اند.

این کارگران که مدارک معتبر اقامت و اجازه کار در عربستان نداشتند، اکثرا شهروند یمن، بنگلادش، هند، پاکستان، مصر و اتیوپی بوده‌اند.

آمار بیکاری در عربستان در به 12 درصد رسیده است.این در حالیست که شمار زیادی از کارگران خارجی در عربستان مشغول انجام کارهای بدنی سخت، از جمله کارگری در خانه‌ها هستند.
مساله جالب انست که جمعیت این کشور تنها 25 میلیون نفر است و با تولید بیش از 9 میلیون بشکه نفت در روز یکی از بزرگترین درامدهای ارزی دنیا را داراست.این در حالیست که پیش از این کشور مالزی که یکی از کشورهای پیشرو اقتصادی در جنوب شرق اسیا است اقدام به اخراج بیش از 1.5 میلیون تبعه خارجی غیر مجاز از کشورش کرد و بیش از 1 میلیون نفر باقیمانده نیز تنها با احراز هویت سختگیرانه و انگشت نگاری به مدت مشخص اجازه فعالیت در این کشور را یافتند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”