اخبار زلزله ها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3251
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4669 بار
سپاس‌های دریافتی: 6950 بار

Re: اخبار زلزله ها

پست توسط bamn »

دوباره سلام .

ساعاتی قبل زمین لرزه ایی به بزرگی 7.1 ریشتر و عمق کانونی 10 کیلومتری از سطح زمین شمال کشور فیلیپین را لرزاند . مرکز این زمین لرزه در 17 کیلومتری شمال شرقی شهرک 15 هزار نفری تایوآ مرکز استان کوهستانی آبرا در شمال جزیره لوزون (بزرگترین جزیره کشور فیلیپین) بوده است .

بر اساس گزارش های اولیه تاکنون کشته شدن یک نفر بر اثر ریزش آوار در شهرک لاترینیداد استان بنگوئه (حدود 150 کیلومتری کانون زمین لرزه!) تایید شده است . بیشتر جاده های کوهستانی منطقه نزدیک به محل زلزله بر اثر ریزش کوه بسته شده اند و ارتباط با برخی شهرها و روستاهای این منطقه قطع است . با این وجود انتشار فیلم کوتاهی از لحظه وقوع زلزله در شهرک ساحلی توریستی ویگان (در فاصله تقریباً 50 کیلومتری غرب کانون زلزله) نشان می دهد برج کلیسای تاریخی این شهرک که در یونسکو ثبت جهانی شده در حال تخریب است . زلزله در مانیل هم احساس و باعث ترس و وحشت پایتخت نشینان گردید تا جایی که فعالیت خطوط مترو متوقف شده و ساختمان سنا تخلیه شده است .

اخبار تکمیلی بزودی منتشر خواهد شد ...
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3251
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4669 بار
سپاس‌های دریافتی: 6950 بار

Re: اخبار زلزله ها

پست توسط bamn »

با سلام مجدد .

شمار تلفات زلزله 7.1 ریشتری صبح چهارشنبه در شمال فیلیپین به 6 کشته و 136 زخمی رسید ، از سرنوشت 4 نفر همچنان اطلاعی در دست نیست . دو عامل در پایین بودن آمار تلفات انسانی در مقایسه با شدت زلزله تاثیر گذار بوده است ؛ اولاً نواحی شمالی جزیره لوزون و نزدیک به کانون زلزله اخیر ، برخلاف نواحی جنوبی جزیره که پایتخت در آنجا قرار دارد ، تراکم جمعیت کمتری دارد و بافت مسکونی به شکلی نیست که در زمان وقوع زلزله مانع فرار باشد . دوماً زلزله حدود ساعت 8:43 صبح رخ داده یعنی زمانی که اغلب مردم هوشیار و خارج از خانه هستند . به همین دلیل با وجود خسارات سنگین مادی که بویژه به ساختمان های قدیمی و ابنیه تاریخی به جا مانده از زمان استعمار اسپانیا در این منطقه وارد شده و هزاران نفر را بی خانمان کرده ، تلفات انسانی خوشبختانه چندان سنگین نبوده است .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”