تحرکات کشورهای عربی علیه ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1061
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

تحرکات کشورهای عربی علیه ایران

پست توسط Hesam - 1994 »

  [External Link Removed for Guests]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]دستگاه عظیمی در درون رژیم آل سعود از وزارت خارجه گرفته تا وزارت کشور، وزرات امور اسلامی، سرویس اطلاعاتی و دفتر پادشاه عربستان خود را وقف فعالیت های تبلیغاتی علیه ایران کرده است.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]  تصویر     به گزارش   [External Link Removed for Guests]   به نقل از جام نیوز:   آمریکایی "نیویورک تایمز" (NYTimes) در گزارشی با عنوان "اسناد ویکی لیکس نشان می دهد عربستان مسحور ایران شده است" نوشت: «اسناد فاش شده از وزارت خارجه رژیم آل سعود نشان می دهد این رژیم تقریباً مسحور ایران شده است و دیپلمات هایش در آفریقا، آسیا و اروپا فعالیت های ایران را با جزئیات ریز، زیرنظر می گیرند و نهادهای دولتی رده بالا برای جلوگیری از گسترش تشیع تلاش و توطئه چینی می کنند.»


این روزنامه نوشت: «این اسناد نشان می دهد دستگاه عظیمی در درون رژیم آل سعود از وزارت خارجه و وزارت کشور گرفته تا وزرات امور اسلامی، سرویس اطلاعاتی و دفتر پادشاه عربستان خود را وقف فعالیت های تبلیغی علیه ایران کرده است. در مواردی پادشاه مستقیماً دستور قطع پخش شبکه های ایرانی از روی ماهواره را داده است.


ترس آل سعود از نفوذ ایران و گسترش مذهب شیعه در بسیاری از این اسناد به وضوح پیداست. سفارت عربستان در تهران از اخبار مربوط به عربستان گزارش روزانه ارسال می کند و شبکه تلویزیونی فارسی زبان را با هدف بهبود چهره عربستان به راه انداخته است.


در اسناد دیگر نگرانی آل سعود از تبدیل تاجیکستان به مرکز صدور انقلاب اسلامی همراه با جزئیات سخن به میان آمده است.
ترس از نفوذ تشیع در کشورهایی مثل چین که مسلمانان در آن ها اقلیت کوچکی هستند کشیده شده و و برنامه های عملی برای مقابله با گسترش تشیع در چین پیشنهاد شده است.

همینطور اسنادی دررابطه با کشور فیلیپین به گام هایی اشاره دارد که بتواند حضور ایران در این کشور را محدود کند.

در این اسناد اشاره شده سفرای عربستان در سرتاسر آفریقا دستور دارند فعالیت های ایران در این کشورها را گزارش کنند و سفیر عربستان در اوگاندا گزارشی همراه با جزئیات درباره گسترش تشیع در این کشورمسیحی ارائه کرده است.


برخی از اسناد مربوط به کشور مسلمان نشین مالی درباره جذابیت ایران برای مسلمانان این کشور هشدار داده است. در این سند اشاره شده مسلمانان مالی از "حقیقت افراطی و نژادپرستانه تفکر شیعه که مخالف تمام مذاهب دیگر اسلام است" غافلند.


آل سعود همچنین در مواردی دخالت مستقیم در جلوگیری از گسترش نفوذ ایران داشته است. رژیم آل سعود از سال 2010 تا 2013 از راه های مختلف برای حذف شبکه العالم از روی ماهواره تلاش کرده است. از جمله، با دستور سلطنتی برای توقف پخش این شبکه، به ماهواره عرب ست (Arabsat) مستقر در ریاض برای حذف این شبکه فشار وارد کرد و از آن ها خواسته شد با تضعیف سیگنال شبکه از طرق فنی مانع رسیدن سیگنال به بحرین و شرق عربستان که شیعه نشین هستند بشود.


در اسناد دیگر آمده است، در پاکستان زمانی که رئیس دانشگاه اسلامی بین المللی اسلام آباد از سفیر ایران برای شرکت در مراسم هفته فرهنگی دانشگاه دعوت به عمل آورد، سفارت عربستان در تماسی با اظهار شگفتی خواستار لغو دعوت سفیر ایران و درعوض دعوت از همسر سفیر عربستان شد. با مقاومت رئیس دانشگاه دربرابر این خواسته، دیپلمات های سعودی از طریق یکی از اعضای هیئت مدیره دانشگاه جلسه هیئت مدیره ترتیب دادند تا چنان که در این اسناد آمده "رئیسی برای دانشگاه انتخاب کنند که به به آل سعود متمایل باشد.
با استعفای رئیس دانشگاه در ادامه در 2012، سفیر عربستان با همکاری رئیس جمهور این کشور آصف علی زرداری اقدام به گماشتن یک تبعه عربستان به عنوان رئیس دانشگاه کردند و به این ترتیب در نهایت موفق شدند به هدف خود نایل آیند.


افغانستان، هند، مجارستان، و تایلند از دیگر کشورهایی هستند که بر طبق این اسناد محل فعالیت های توطئه آمیز عربستان قرار گرفته اند.


همچنین آنچنان که در این اسناد آمده حتی کمک های انسانی نیز از توطئه عربستان در امان نمانده اند و رژیم این کشور از این موارد نیز در راستای اهداف خود استفاده می کند، چنان که مطابق اسناد، وزیرخارجه عربستان در سال 2011 در کنار درخواست کمک برای قربانیان سیل در تایلند، تأکید کرد نتیجه این کار اثرگذاری مثبت بر روی مسلمانان تایلند و محدود کردن دولت ایران و نفوذ تشیع در این کشور خواهد بود.»
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1061
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

Re: تحرکات عربستان علیه ایران

پست توسط Hesam - 1994 »

  [External Link Removed for Guests]   رئیس سازمان بسیج مستضعفین در واکنش به تهدید ایران از سوی عربستان گفت: این هم از طنزهای روزگار ما است. به گزارش مشرق، سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه اردوی آموزشی خط امام-سازندگی که در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره تهدید ایران از سوی عربستان اظهار داشت: مورچه چیست که کله پاچه اش چه باشد. این هم از طنزهای روزگار امروز ما است.
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1061
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

Re: تحرکات عربستان علیه ایران

پست توسط Hesam - 1994 »

ویکی لیکس منتشر کرد؛
[External Link Removed for Guests]

سفارت عربستان مبلغ یک میلیون دلار به احمد شهید گزارشگر سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران داده است و او نیز ضمن تشکر از وزیر خارجه عربستان قول داد که تمام توان خود را برای افزایش فشار بر ایران از طریق پرونده حقوق بشر به کار بگیرد.
به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از اسناد محرمانه فاش شده توسط ویکی لیکس، نشان می دهد که سعودی ها یک میلیون دلار رشوه به احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد دادند تا گزارشاتی را علیه ایران ارائه کند.

براساس این گزارش، در این نامه ی خیلی محرمانه که از سوی سفارت عربستان در کویت به وزارت خارجه این کشور نوشته شده است، آمده است که این سفارت مبلغ یک میلیون دلار به احمد شهید گزارشگر سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران داده است و او نیز ضمن تشکر از وزیر خارجه عربستان قول داده است که تمام توان خود را برای افزایش فشار بر ایران از طریق پرونده حقوق بشر به کار بگیرد.
 تصویر 

گفتنی است سایت ویکی لیکس به تازگی نیم میلیون سند و نامه محرمانه وزارت خارجه عربستان را فاش ساخته است که بخشی مهمی از اسرار و سیاست های عربستان را در قبال کشورهای منطقه و دنیا برملا ساخته است.

منبع ادیان نیوز

انتهای پیام/
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1061
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

Re: تحرکات عربستان علیه ایران

پست توسط Hesam - 1994 »

[External Link Removed for Guests]

سفیر عربستان در مصر گفت که ایران توانایی های ریاض را آزمایش نکند و از «دخالت» در یمن خودداری کند.
تصویر
           [External Link Removed for Guests]         نقل    [FONT=IRYekan]      انتخاب: احمد عبدالعزيز قطان گفت: عربستان نخواهد پذیرفت که ایران با کشورهای عربی بازی کند؛ تهران نباید قدرت ما را آزمایش کند.

وی اضافه کرد: ما مصمم به مقابله با ایران هستیم، البته عربستان هیچگاه به دنبال یک جنگ تمام عیار نیست.

سفیر عربستان گفت: ایران سعی کرد امنیت منطقه خواه در لبنان خواه در سوریه و عراق را به بازی بگیرد. دربحرین نیز تلاش کرد و همیشه سعی دارد از طریق ایجاد دولتی کوچک در درون دولت در همه کشورهای عربی، سلطه یابد. همانطور که در یمن اتفاق افتاد و به همراه حوثیها برای این هدف تلاش کرد.

قطان در ادامه گفت این علی عبدالله صالح رئیس جمهور مخلوع است که یمن را ویران کرد، کمکها را هدر داد و فرصتهای ثبات را برای ملتش از بین برد.
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1061
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

Re: تحرکات عربستان علیه ایران

پست توسط Hesam - 1994 »

  [External Link Removed for Guests]    یک روزنامه روسی از تصمیم دولت حاکم بر ریاض مبنی بر تشکیل «ناتوی عربی» با هدف به شکست کشاندن هرگونه پیمان نظامی یا امنیتی مشترک بین طرف‌های دیگر خبر داد. تصویر  

به گزارش مشرق، روزنامه روسی «نزاوسیما گازتا» در مقاله ای تحت عنوان «ریاض در صدد تشکیل ناتوی عربی» نوشت: دولت عربستان درصدد تشکیل نیروی عربی مشترک شبیه ناتو با هدف به شکست کشاندن هر گونه پیمان نظامی یا امنیتی مشترک بین طرفهای دیگر از جمله امارات یا سایر کشورهای همپیمان آن با طرف های بین المللی مانند روسیه است.

این روزنامه روسی نوشت: انتظار می رود امروز وزاری امور خارجه و دفاع اعضای اتحادیه عرب، پروتکلی درباره تشکیل نیروهای مسلح مشترک عربی امضا کنند، اما برخی منابع از وجود تلاش ها برای ایجاد یک پیمان امنیتی جایگزین خبر می دهند که براساس آن، نیروهای وابسته به برخی از کشورهای عربی با ایران در یک ردیف قرار خواهند گرفت.
پایگاه عربی رأی الیوم به نقل از این روزنامه روسی نوشت: تردیدی نیست که نشست قاهره، تصمیمات نشست پیشین سران در نهم فروردین سال جاری در شرم الشیخ را که عبدالفتاح سیسی رئیس جمهور مصر پس از اعدام 21 قبطی مصری توسط داعش پیشنهاد کرد، اجرا خواهد نمود.
الکسندر ایگناتینکو رئیس انجمن دین و سیاست روسیه، بر این باور است که امضای پروتکل مذکور چیزی بیش از یک نمایش حُسن روابط و به رخ کشیدن وحدت کشورهای عربی نخواهد بود، زیرا به دلیل حضور دو مجموعه عربی رقیب در منطقه خلیج فارس یعنی عربستان، بحرین و کویت از یک سو؛ در مقابل قطر، امارات و عمان در طرف مقابل، هیچ گونه امکانات معتبر و قابل اعتمادی برای تشکیل ارتش عربی مشترک، وجود ندارد.
فقدان وحدت در میان اعراب و مسلمانان، در موضوع یمن انعکاس یافت و اظهارات متعددی درباره ضرورت تشکیل یک نیروی گسترده و وارد آوردن ضربات قوی به حوثی ها، مطرح شده است، اما واقعیت آن است که به دنبال مخالفت پاکستان و کشورهای افریقای با درخواست عربستان برای شرکت در جنگ، آل سعود تنها رژیمی است که در این جنگ حضور دارد و حضور سایر طرف ها نمادین به شمار می آید.
در همین حال خبرگزاری نووستی روسیه به نقل از روزنامه مصری الفجر نوشت: مبنا و اساس تشکیل نیروهای مشترک عربی، 40 هزار سرباز و افسر و هزار خلبان و سه هزار نیروی دریایی خواهد بود و پیش بینی می شود محل استقرار آنها قاهره باشد. همچنین عربستان، سرمایه تشکیل این نیرو را تامین خواهد کرد و فرمانده آن نیز عربستانی خواهد بود.
کارشناس روس در این باره به دیدار دو روز پیش محمد آل نهیان ولی عهد ابوظبی (امارات) با ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اشاره کرد. به گفته برخی منابع، آل نهیان در این دیدار، درباره احتمال تشکیل یک نظام امنیتی برای مبارزه با تروریسم در منطقه خلیج فارس با همکاری برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس و ایران بحث و تبادل نظر کرد؛ این در حالی است که حضور ایران در این همکاری قطعا با مخالفت عربستان مواجه خواهد شد.
بنابراین عربستان سعودی با امضای پروتکل تشکیل نیروی مشترک عربی، درصدد به شکست کشاندن طرح امنیتی جایگزین آن در منطقه خلیج فارس از سوی امارات و برخی دیگر از کشورهای عربی است.
به نظر می رسد در صورت تشکیل نیروی عربی مشترک، عملیات علیه گروهک تروریستی داعش در لیبی برای حمایت از دولت «طبرق» اولین تجربه عملیات این گروهک باشد.
به نوشته روزنامه روسی، برخی تحلیلگران معتقدند که تشکیل ارتش مشترک عربی، نه تنها مایه نگرانی ایران و «اسرائیل»، بلکه حتی موجبات نگرانی ترکیه و امریکا را نیز فراهم آورده است. آنکارا و واشنگتن بیم آن دارند که ناخواسته وارد نزاع هایی شوند که هیچ تمایلی به دخالت در آن ندارند و در صدر این نزاع ها، عملیات علیه گروه های مورد حمایت ایران است؛ به ویژه اینکه امریکا در تلاش برای یافتن همپیمانان جدیدی در منطقه است، امری که قطعا موجب برانگیختن حسادت عربستان خواهد شد.
 
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1061
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

Re: تحرکات عربستان علیه ایران

پست توسط Hesam - 1994 »

  [External Link Removed for Guests]   عادل جبیر مدعی شد ايران از زمان پيروزی انقلاب در حال دست اندازی به سوی همسايگانش بوده   تصویر  
به گزارش مشرق، شبکه العربیه اعلام کرد: عادل جبیر وزیر خارجه سعودی مدعی شد ایران از سال 1979 به سوی همسایگانش دست اندازی کرده است.

وی با بیان اینکه تهران باید از حمایت از تروریسم و دامن زدن به اختلافات طایفه ای دست بکشد، گفت: ما خواهان روابطی بهتر با ایران هستیم؛ اما اکنون توپ در زمین ایران است و باید به اثبات برساند که واقعا خواستار بازگشایی صفحه جدیدی در روابط است یا خیر.

عادل جبیر وزیر خارجه عربستان سعودی همچنین تصریح کرد: ملک سلمان و اوباما دیداری سازنده و پرثمر داشتند. وی گفت: من می خواهم امروز درباره دیدار تاریخی ملک سلمان بن عبدالعزیز و رئیس جمهور اوباما در کاخ سفید با شما صحبت کنم. این دیدار یک دیدار خیلی مثبت، سازنده و پرثمر بود. این دیدار سه ساعت به طول انجامید.

وی افزود:در این دیدار، رهبران دو کشور مسائل مختلفی را بررسی کردند که برای تقویت روابط بین دو کشور و حیطه های مختلف همکاری بین ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این دیدار دو رهبر بر تقویت بیش از پیش روابط تاریخی و راهبردی تاکید کردند.دو طرف بر حفظ امنیت،ثبات در منطقه تاکید داشتند.

وزیر خارجه عربستان همچنین گفت: عربستان و آمریکا بر لزوم حفظ امنیت منطقه و جلوگیری از فعالیت های هسته ای ایران تاکید کردند. وی گفت : اوباما و ملک سلمان در مورد همکاری های نظامی مشترک گفتگو کردند. جبیر در ادامه افزود: دو طرف در خصوص اوضاع یمن تبادل نظر کرده و بر لزوم دستیابی به راه حلی سیاسی برای پایان دادن به بحران در این کشور تاکید کردند.

جبیر در ادامه با اشاره به اینکه مسایل سوریه و عراق هم در گفتگو میان اوباما و سلمان مورد بررسی قرار گرفته تصریح کرد: دو طرف بر اینکه حل مساله سوریه باید بر اساس ژنو یک و برکناری بشار اسد متمرکز باشد، توافق نظر دارند.
[External Link Removed for Guests]
New Member
نمایه کاربر
پست: 7
تاریخ عضویت: جمعه ۶ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 10 بار

Re: تحرکات عربستان علیه ایران

پست توسط cyborgs »

:ch: این آقا متولد فوریه ۱۹۶۲ فک کنم اون موقع 17 سالش یود...الان باور کنیم حرفاشو؟
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1061
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

Re: تحرکات عربستان علیه ایران

پست توسط Hesam - 1994 »

  ادعای اتحادیه عرب درباره ایران  
وزرای خارجه اتحادیه عرب روز گذشته در بیانیه پایانی خود با این ادعا که ایران در امور داخلی کشورهای عربی دخالت می‌کنند، از ایران خواستند که دست از این دخالتها بردارد.
 
القدس العربی نوشت: وزرای خارجه اتحادیه عرب روز گذشته در بیانیه پایانی خود در صد و چهل و چهارمین دوره شورای این اتحادیه با این ادعا که ایران در امور داخلی کشورهای عربی دخالت می‌کنند، از ایران خواستند که دست از این دخالتها بردارد.

در این بیانیه همچنین تأکید شد که روابط همکاری بین کشورهای عربی و ایران باید مبتنی بر حسن همجواری باشد و از توسل به شیوه‌های زور و تهدید در این روابط خودداری شود.

وزاری اتحادیه عرب همچنین از شورای امنیت سازمان ملل خواستند که به وظایف خود در قبال محافظت از جان شهروندان فلسطینی و اموال و مقدسات آنها در قبال تجاوزهای اسرائیل عمل کنند.

در این بیانیه همچنین نسبت به پیامدهای تحریک احساسات عرب و مسلمانان و تلاش برای یهودی سازی مسجد الاقصی و تقسیم زمانی و مکانی این مکان مقدس و اجازه دادن به یهودیها برای نماز خواندن داخل دیوارهای آن، به اسرائیل هشدار داده شد.

اتحادیه عرب همچنین بر حمایت از دولت مستقل فلسطین دارای حاکمیت به پایتختی قدس شرقی تأکید کرد.

وزاری خارجه اتحادیه عرب در این بیانیه همچنین ضمن ابراز نگرانی نسبت به شدت گرفتن بحران سوریه و پیامدهای خطرناک آن برای آینده و امنیت و ثبات این کشور، از شورای امنیت خواستند که مسئولیتهای کامل خود را در قبال بحران سوریه پذیرفته و برای حل سیاسی بحران این کشور تلاش کنند.

وزاری اتحادیه عرب بر حمایت خود از مشروعیت در یمن به نمایندگی عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن تأکید کردند.
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1061
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

Re: تحرکات عربستان علیه ایران

پست توسط Hesam - 1994 »

 شیوخ عرب خلیج فارس درمواجهه تمام‌عیار با ایران 
تصویر
وزیر امور خارجه بحرین تأکید کرد که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس "در حال مواجهه تمام‌عیار با ایران هستند".

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، به نقل از روزنامه سعودی "الشرق الاوسط" چاپ لندن، "شیخ خالد آل خلیفه" در حاشیه نشست وزیران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در ریاض گفت: "کشورهای عضو شورای همکاری به صورت کامل در حال مقابله با خطر ایران هستند و ما یک لحظه در حفظ منافع این کشورها تردید نمی کنیم."
وی همچنین با اشاره به دیدار احتمالی طرفهای یمنی با یکدیگر، تأکید کرد که عمان در این ماجرا میانجی گری نمی کند و این امر برعهده سازمان ملل متحد است و شورای همکاری از سازمان ملل و نماینده دبیرکل در امور یمن حمایت می کند.
وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس در پایان این نشست، با تکرار ادعاهای همیشگی خود ضد جمهوری اسلامی ایران، مدعی شدند که ایران در حال دخالت در امور این کشورها برای ضربه زدن به امنیت آنها است.
[HR] به جای ایران؛ رد پای مقام کویتی در اقدام تروریستی 
تصویر
یک روزنامه کویتی به نقل از متهم ردیف اول پرونده گروهک تروریستی این کشور نوشت: نگهداری سلاح را به دستور رئیس سابق سازمان امنیت این کشور انجام داده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه الرأی چاپ کویت امروز چهارشنبه نوشت: "حسن حاجیه" متهم ردیف اول پرونده " گروهک تروریستی موسوم به "العبدلی" در اولین جلسه دادگاه کیفری کویت اعلام کرد که سلاح های مکشوفه را به دستور "عذبی الفهد الصباح" رئیس سابق سازمان امنیت کشور مخفی کرده است.

عذبی الفهد الصباح یکی از اعضای خاندان حاکم کویت است.

حسن حاجیه گفت که چند بار با عذبی دیدار کرده است و عذبی در این دیدارها از وی می خواسته است که سلاح ها را همچنان پیش خود حفظ کند و مخفی نگه دارد.

حاجیه افزود: سلاح های مکشوفه متعلق به عذبی است و من سلاح ها را از عذبی دریافت کرده بودم و در محلی که روی آن سیمان ریخته بودم، نگه می داشتم.

متهم ردیف اول گفت: سلاح ها را به دستور عذبی جمع می کردم و ابتدا در مزرعه مخفی می کردم سپس به خانه ام در منطقه عبدالله المبارک آوردم و پنهان کردم.

این در حالیست که دیگر متهمان این پرونده در دادگاه کیفری کویت به ریاست محمد راشد الدعیج اعلام کردند که عوامل زندان به ضرب و جرح آنها پرداخته و به آنها توهین کرده و اجازه خوابیدن نداده اند.

دادگاه کیفری کویت جلسه محاکمه را به روز 29 سپتامبر 2015 موکول کرد.

دستگاه امنیتی کویت ماه اوت گذشته از متلاشی کردن یک گروهک تروریستی به نام العبدلی خبر داد و مدعی شد که این گروهک در انبار خود مقدار زیادی اسلحه و بیش از 19 تُن مهمات نگهداری می کرد و با ایران و حزب الله لبنان در ارتباط بود.

همۀ 30 متهم پرونده اتهامات "جمع آوری اسلحه و مهمات و همکاری با ایران و حزب الله لبنان" را رد می کنند.
[HR]  نظر شیخ ماهر حمود درباره "خطر ایران"! 
تصویر
شیخ ماهر حمود امام جمعه مسجد قدس در شهر صیدا در جنوب لبنان، اتهامات برخی طرفها علیه ایران مبنی بر خطر این کشور برای امت عربی و اسلامی را "یاوه گویی های مشکوک" توصیف کرد.

"شیخ ماهر حمود" امام جمعه مسجد قدس در شهر صیدا در جنوب لبنان در گفت وگوی اختصاصی با شبکه خبری العالم اظهار داشت: تلاشی برای بهره برداری از اوضاع ناگوار جهان عرب از سوریه گرفته تا عراق و یمن و لیبی وجود دارد.

وی افزود: یهودیان می خواهند که فرصت استفاده کرده و به مسجد الاقصی دست اندازی کنند و یهودی سازی قدس را انجام دهند که رویای قدیمی صهیونیست ها به شمار می رود.

* فلسطینی ها آستین همت را بالا زدند

شیخ ماهر حمود تصریح کرد: این انتفاضه جدید ثابت کرد که برای ملت فلسطین و مدافعان مسجد الاقصی اهمیتی ندارد که اعراب در وضعیت خسران و خیانت و عقب ماندگی به سرمی برند بلکه آنها (ملت فلسطین و مدافعان مسجد الاقصی) خود آستین همت بالا زدند و وظیفه خویش را از جانب همه امت اسلامی ایفا کردند.

وی افزود: ما به همین خاطر سرِخود را بالا می گیریم و افتخار می کنیم و این امر، پیامی روشن به شمار می رود.

شیخ ماهر حمود خاطرنشان کرد: اسرائیلی ها خودشان را صاحب مسجد الاقصی می دانند و این مسئله را برای مسلمانان به رسمیت نمی شناسند که مسجد الاقصی از آنها است و در آن نماز به جای می آورند. آنها (اسرائیلی ها) می خواهند سد روانی را شکسته و به مسلمانان نشان دهند که این مسجد از آن آنها است.

* نفوذ اسرائیل به کشورهای عربی

شیخ ماهر حمود تأکید کرد: اسرائیلی ها توانسته اند وارد ساختار عربی در هر مکانی شده و در اتاق عملیات موکا با کشورهای عربی برای اجرای عملیات در درعای سوریه مشارکت کنند، و از طریق نمایندگی های اقتصادی و سیاسی در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و اردن و مصر حضور داشته باشند و اعراب سرسپرده سیاست های آمریکا و اسرائیل در هر چیز کوچک و بزرگ هستند.

وی تاکید کرد: وجود این دلاوران مدافع و نیروهای مقاوم در فلسطین اشغالی جلوی دستیابی اسرائیلی ها به اهدافشان را به طور واقعی می گیرد و هراندازه اسرائیلی ها بتوانند از سد انسانی بگذرند اما افکار عمومی عربی اجازه این کار را نخواهد داد.

شیخ ماهر حمود همچنین درباره تلاش های غربی برای القای این مسئله که درگیری با مسلمانان است و همچنین تلاش ها برای عاری کردن منطقه از حضور مسلمانان و سایر اقلیت ها هشدار داد.

* بیداری اعراب یک رویا است

امام مسجد قدس این انتظار را که فلسطین باعث بیدار کردن اعراب شود و آنها را در مسیر درست قرار دهد، یک رویا توصیف کرد و گفت: اما ملت قیام کننده فلسطین امروز سدی واقعی در برابر یهودی سازی قدس و توطئه ها به شمار می رود و همچنین مقاومت در غزه با همه گروههای تشکیل دهنده آن از سلاح برخوردار هستند که امنیت اسرائیل را تهدید می کنند و نوعی موازنه نظامی برقراری می کنند.

* مقاومت موازنه ای راهبردی ایجاد کرد

وی افزود: همچنین قدرت مقاومت در پاسخ به تجاوزگری و موازنه راهبردی نسبی در برابر اسرائیل برکسی پوشیده نیست.

شیخ ماهر حمود بیدار شدن دولت ها در پرتو تحولات فلسطین را بعید دانست و گفت: ملت ها مانند دولت ها نیستند و آگاهی و همدلی زیادی با فلسطین و ملت ها از طریق شبکه های اجتماعی در اینترنت وجود دارد.

وی افزود: ملت های عرب در درون خود در جوش وخروش به سرمی برند و آرزو می کنند که پای جوانان آنها به فلسطین برسد و آنها در کنار جوانان فلسطینی به سوی اشغالگران اسرائیلی سنگ پرتاب کرده و مبارزه کنند.

وی خواستار نگاه و دقت نظر به جنبه های مثبت وضعیت فلسطین و وضعیت مقاومت در منطقه شد و از علما خواست تا وظیفه خود را در قبال فلسطین ایفا کند که قبلگاه جهاد و نماد عزت و تمدن و اسلام است.

* هر طرحی که حول محور فلسطین نباشد؛ جعلی است

امام مسجد قدس هشدار داد: هرگونه طرحی در جهان اسلام که نگاه روشنی به سمت فلسطین نداشته باشد، یک طرح جعلی است و کسانی که ادعا کردند که آنچه در سوریه انجام می شود، جهاد است گمراه شدند و دیگران را گمراه کردند و مردم را به مسیر گمراهی بردند و همین امر درخصوص یمن نیز صدق می کند.

* فتنه بس است، تکفیری ها خوارج امت اسلامی هستند که باید ماهیت آنها برملا شود

وی گفت: کسانی هستند که در مقابله با تکفیری ها موضع مناسبی نمی گیرند و این ماهیت تکفیری ها را برملا نمی کنند که آنها خوارج امت اسلامی هستند.

شیخ ماهر حمود همچنین از موضعگیری اندک علمای امت اسلامی در محکوم کردن تکفیری ها انتقاد کرد و این وضعیت را در گسترش فتنه در هر مکانی سهیم دانست.

شیخ ماهر حمود خاطرنشان کرد: ما در وهله اول از علمای امت اسلامی می خواهیم که بیدار شوند و بعد از گذشت حدود پنج سال از فتنه و ضلالت جنبش های اسلامگرا و برخی طرف های فرهنگی و دیگران در سوریه، از جوانان و فرهیختگان می خواهیم که توجه کنند.

وی تاکید کرد: این وضعیت باید فوری پایان یابد و اینها باید اذعان کنند که امت را به مسیر گمراهی بردند.

* خطر ایران شیعی، یاوه گویی است

شیخ ماهر حمود در ادامه تلاشها برای منحرف کردن افکار از قدس و ادعای بسیاری مدعیان اسلام - از علمای تریبونها گرفته تا صاحبان شبکه های تلویزیونی که در سراسر جهان عرب مشاهده می شود- مبنی بر اینکه خطر ایران و شیعه بزرگتر از خطر صهیونیستها است و حمایت ایران از مقاومت مشکوک و برای شیعه کردن اهل سنت است، محکوم کرد.

وی این ادعاها را یاوه گوییهایی توصیف کرد که صرفا افراد ساده لوح و نادان و مزدور آنها را باور می کنند.

* هشدار درباره تریبون های فتنه و علمای درباری

امام جمعه مسجد قدس با اشاره به تریبون های فتنه انگیزی گفت: متاسفانه آنها بر 90 درصد تریبون های مسلمانان در جهان تسلط دارند و نگرانی از تشیع و عدم حمایت از مقاومت را مطرح می کنند؛ همانطور که برخی علما در سال 2006 میلادی گفتند که نباید برای مقاومت جهت پیروزی - از بیم وقوع فتنه ای در دین آنها- دعا کرد. این گمراهی ها همچنان وجود دارد و باید به آن به طور نهایی پایان داد.

وی این علما را متهم کرد که اکثر آنها با رژیم های مختلف یا طرف های سیاسی مرتبط هستند و آنها (این رژیم ها) سمت و روزی و زندگی آنها را در جوامع تامین می کنند.

شیخ ماهر حمود این علما را به ترک سمت های خود و تاسیس اتحادیه علمای قویتر از آنچه امروز موجود است، کرد و گفت: علما از فتنه در امان نیستند که دامن بسیاری از آنها را گرفته است؛ کسانی که برای حفظ حقوق خودشان، دروغ می گویند و شهادت نادرست می دهند.
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1061
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

راه‌اندازی تلویزیون 24 ساعته فارسی

پست توسط Hesam - 1994 »

عربستان تلویزیون 24 ساعته فارسی راه‌اندازی کرد
تصویر

در کنار پایگاه‌های اینترنتی متعدد فارسی زبان که مستقیما زیر نظر سعودی‌ها اداره می‌شود، پخش برنامه‌های شبکه رادیویی و تلویزیونی فارسی زبان عربستان نیز آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، شبکه های رادیو و تلویزیون فارسی زبان عربستان، موسوم به "شبکه حج 1436" روز چهارشنبه با حضور وزیر فرهنگ این کشور آغاز به کار کرد.
وزیر فرهنگ عربستان در مراسم آغاز به کار این شبکه های رادیویی و تلویزیونی ابتدا مدعی شد که "این دو شبکه صرفا برای پوشش اخبار مربوط به مناسک و مراسم حج و وضعیت حجاج در مکه و مدینه فعالیت می کند"؛ اما در ادامه افزود: در کنار این قبیل اخبار، برنامه های مستند درباره خدمات دولت و ملت عربستان به حجاج و عمره گزاران نیز پخش می شود.
بدین ترتیب با توجه به ادعای وزیر فرهنگ سعودی، پخش برنامه های این شبکه ها در خارج از زمان موسم حج، موضوعیتی ندارد؛ هرچند با توجه به امکانات پیش بینی شده و تعداد کارکنان این شبکه ها، بعید به نظر می رسد که تنها با هدف پوشش اخبار حج راه اندازی شده باشد
به گفته وی، برنامه های شبکه تلویزیونی فارسی از طریق چهار ماهواره برای 130 میلیون فارس‌زبان در جهان پخش می شود و رادیوی فارسی زبان هم بر روی موج اف ام در مکه و مدینه؛ و بر روی موج کوتاه در جهان پخش خواهد شد.
به گفته طریفی، شبکه فارسی زبان عربستان به طور 24 ساعته از مکه مکرمه پخش می شود و کادر رسانه ای و تولیدی آن بیش از 80 نفر هستند.
گفتنی است، دولت عربستان سعودی که به بهانه "ممنوعیت تبلیغات"، از ورود بیش از یک نسخه کتاب، کاغذ یا بروشور (حتی در خصوص اعمال و مناسک حج) به عربستان جلوگیری می کند؛ در اقدامی متناقض، از همان مبادی ورودی فرودگاه جده، حجاج را با سیلی از کتاب ها و بروشورهای تبلیغاتی به زبان فارسی و دیگر زبان ها مربوط به فرقۀ انحرافی وهابیت مورد هجوم قرار می دهد و تکفیر و تفرقه و خشوننت را در میان مسلمانان ترویج می کند و اکنون با راه اندازی شبکه های فارسی زبان رادیویی و تلویزیونی، سعی در ادامه و گسترش این شیوۀ ضد انسانی دارد.
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1061
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

Re: تحرکات عربستان علیه ایران

پست توسط Hesam - 1994 »

 توهین "خلفان" به ایرانیان برای تبرئه آل سعود 
تصویر
جانبداری "شخصیت"های جهان عرب از سعودی‌ها برای توجیه فاجعه منا، در کنار هجمۀ بی‌سابقۀ آنها به ایران، هر لحظه ابعاد تازه‌ای به خود می‌گیرد.

به گزارش العالم در پی فرافکنی برخی رسانه ها و شبکه های ماهواره‌ای وابسته به سعودی و تلاش برای مقصر جلوه دادن زائران ایرانی در فاجعه منا، معاون پیشین رئیس پلیس دبی هم به این موج رسانه ای پیوست و در اظهاراتی مضحک، با توهین به ایرانیان در صدد تبرئه اقدامات سعودی ها در فاجعه منا برآمد.

"ضاحی خلفان" که به اتخاذ مواضع عجیب و غریب و تمسخرآمیز معروف است، این بار به موضع گیری در قبال فاجعه منا پرداخت و با نادیده گرفتن حقایق، به تعریف و تمجید از خدمات مقامات سعودی به حجاج پرداخت و تلاش کرد تا حجاج ایرانی را عامل این فاجعه خونین معرفی کند.

معاون رئیس پلیس سابق دبی در یادداشتی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «عربستان توانست همه مشکلات را برای خدمت به میهمانان خداوند بر طرف کند و تلاش های با ارزشی در این زمینه انجام داد اما نتوانست به حجاج ایرانی نظم بدهد»!

وی در ادامه اظهارات تمسخرآمیز خود افزود: برخی از عربستان توقع دارند که برای هر حاجی، یک "ریموت کنترل" قرار دهد تا در شرایط مختلف او را کنترل کند!!.

سخنان بی پایه خلفان به این معنی است که حجاج ایرانی به نظم و مقررات احترام نگذاشته و باعث این فاجعه شده اند؛ در حالی که به گفتۀ نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی، در سال های گذشته مسئولان امنیتی مدینه منوره به دلیل نظم فوق العاده حجاج ایرانی در تجمعات و مراسم بزرگ و گسترده ای همچون دعای کمیل در بین الحرمین مدینه، بارها از مسئولان حج کشورمان به طور رسمی و مکتوب، تشکر و قدردانی کرده و نظم ایرانی ها در برگزاری این قبیل مراسم را الگویی برای دیگر کشورها و راهنمایی برای مسئولان حج سعودی دانسته اند.

این درحالی است که به گواهی شاهدان عینی بسته شدن عمدی یکی از مسیرهای منتهی به پل جمرات باعث این حادثه مصیبت بار شده است.

برخی رسانه ها، عبور کاروان خودروهای وزیر کشور عربستان را علت بستن راه ها در منا و وقوع این حادثه بر شمرده اند.
[HR] خواننده اماراتی: آل‌سعود خط قرمز ماست! 
تصویر
خواننده جنجالی اماراتی با حمله به جمهوری اسلامی ایران، حکام آل سعود را خط قرمز نامید.

"احلام" خواننده اماراتی در اظهاراتی گستاخانه در حساب شخصی خود در توییتر نوشت: نگاه ایرانی ها به حرم (مکه) است، شما بهتر است در "حسینیه"های خود بمانید. حرم خط قرمز است، آل سعود خط قرمز است، عربستان خط قرمز است و ای کاش کسی این جملات را به ایرانی هم بنویسد.

وی در یادداشت وقیحانۀ دیگری افزود: عربستان برای ما خط قرمز است. من 5 میلیون هوادار دارم... پس چرا بازنشر نمی دهید؟! یا شانس و یا اقبال!! بگذارید افراد پست دق کنند! ای مردم عربستان! یک عزم ملی لازم است..

این خواننده مشهور اماراتی که ماجرای بدنامی های اخلاقی وی نقل محافل جهان عرب است، پس از انتقادات کاربران از نوشته های تحریک آمیز و نژادپرستانۀ وی در توییتر، اعلام کرد: از توهین هایی که پس از این یادداشتم نوشته شدند، خوشحالم؛ زیرا نشان می دهد که جای حساسی را هدف قرار داده ام!

پس از اظهارات این خواننده اماراتی، هشتگی تحت نام "احلام به شیعیان توهین می کند"، در توییتر ایجاد شد. برخی فعالان تویتر با سخنان احلام موافق و برخی دیگر مخالف بودند. در زیر به برخی از این یادداشت ها اشاره می شود:

II_28S@ نوشت: این مطرب حق ندارد از دین و مذهب سخن بگویند. تو کجا و دین کجا؟! خدا تو راهدایت کند. تو بهتر است به بالیدن به طلا و جواهرات و عبارات و الفاظ زشت خود ادامه بدهی.

اما کاربری به نام @lhn_40 نیز نوشت: من هیچ توهینی در سخنان احلام نمی بینم. منظور وی ایران است. به شما چه ربطی دارد؟!

کاربری با عنوان @nadia_20013 اظهار داشت: به عنوان یک خواننده با او موافق نیستم، اما این سخنان وی درست است و همه عرب ها با دخالت ایران مخالفند و وابستگی برخی طرف ها به فارس ها آشکار است.

@Atef_almsmar هم مدعی شد: او هیچ توهینی نکرده بلکه واقعیت را گفته است، اما برخی از به کاربردن کلمه حسینیه، خشمگین شدند و عجیب آن است که واکنش ها به عربی نوشته شده، نه به فارسی..

این در حالی است که اغلب کاربران از این خواننده انتقاد کرده و وی را به شدت و با الفاظ تند مورد حمله قرار داده اند.
[HR] قطر آماده میزبانی گفت و گوی عربی - ایرانی 
تصویر
امیر قطر با تاکید براهمیت و تاثیر گذاری ایران در منطقه ، از آمادگی کشورش برای میزبانی گفت و گوی عربی- ایرانی خبرداد

" تمیم بن حمد آل ثانی" دوشنبه شب در سخنان خود در مجمع عمومی سازمان ملل بیان کرد: ایران کشور بسیار مهم و تاثیر گذار در منطقه است و دوحه حاضر است تا میزبانی گفتگوی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با ایران را قبول کند.

وی تاکید کرد: اختلاف اعراب با تهران سنی-شیعی نیست بلکه یک سری اختلافات سیاسی در این میان وجود دارد که با گفتگو و رایزنی قابل حل خواهد بود.

شیخ تمیم درباره توافق هسته ای گروه 5+1 و ایران گفت: توافق بر سر برنامه هسته ای ایران مثبت است، اما منطقه نیاز به این دارد که از گسترش سلاح هسته ای به طور کامل جلوگیری شود.

امیر قطرهمچنین دربخشی از سخنان خود درباره اوضاع سوریه، عقب نشینی جامعه بین الملل از اتخاذ مواضع برای توقف درگیری‌ها در سوریه را جنایت بشری توصیف کرد وخواستار حل سیاسی بحران آن کشوربرای فراهم شدن زمینه دموکراسی شد.
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1061
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

Re: تحرکات عربستان علیه ایران

پست توسط Hesam - 1994 »

 عصبانیت سفیرسعودی‌ها در بیروت از ابراز همدردی لبنانی‌ها با ایران 
علی عواض عسیری سفیر سعودی ها در بیروت که از ابراز همدردی و همبستگی اکثریت لبنانی ها با رهبری، ملت و دولت ایران در فاجعه منا و کشته و زخمی شدن زایرانی ایرانی و همچنین حمایت آنها از مواضع تهران در خصوص اداره مناسک حج، عصبانی و نگران شده است با صدور بیانیه ای به ایران و لبنانی ها، حمله کرد.
 تصویر 
عسیری در این بیانیه به جای عذرخواهی از امت اسلامی به ویژه خانواده های داغدار فاجعه دردناک منا و اعلام پذیرش مسئولیت کشورش ، به کسانی که به سوء مدیریت، بی کفایتی و بی مسئولیتی سعودی ها در سازماندهی و اداره مناسک حج انتقاد و اعتراض کرده اند، اتهام وارد کرده است.
وی در این بیانیه به صراحت از اعلام مواضع و بیانات شخصیت های سیاسی و مذهبی در لبنان و ایران در خصوص مناسک حج و بی کفایتی و سوء مدیریت سعودی ها در اداره این مناسک ابراز ناراحتی کرده است.
سفیر سعودی ها در لبنان با دفاع بدون توجیه از سوء عملکرد حاکمان سعودی در اداره مناسک حج و امور حرمین شریفین مکه مکرمه و مدینه منوره ، اشاره ای به کشته و زخمی و یا مفقود شدن چند هزار زایر در مناسک حج امسال در سرزمین منا نکرده است.
عسیری بدون اینکه دلیل قانع کننده ای برای مخالفت سعودی ها با مشارکت کشورهای اسلامی در تحقیقات مرتبط با فاجعه دردناک به ویژه کشورهایی که بیشترین قربانی را داده اند، وعده داده است که دولت عربستان نتیجه تحقیقات را اعلام می کند، تحقیقاتی که ناظران معتقدند بدون مشارکت کشورهای اسلامی شفاف و دقیق نخواهد بود.
در پی فاجعه دردناک منا در روز عید قربان ناشی از بی کفایتی و بی مسئولیتی مقامات سعودی نزدیک به دو هزار نفر از حجاج بیت الله الحرام جان خود را از دست دادند و چند هزار نفر نیز زخمی و یا مفقود شده اند
بر اثر این فاجعه تاکنون 239 زائر ایرانی جان باخته، 14 نفر مجروح و 241 نفر هم مفقود شده اند.
به دنبال این فاجعه دردناک و روشن شدن عمق این فاجعه ، لبنانی ها اعم از شخصیت های سیاسی و مذهبی از طوایف مختلف ، سنی ، شیعه ، مسیحی و دروزی با ارسال پیام ها ، صدور بیانیه ها ، تماس با سفارت ایران در بیروت با رهبر معظم انقلاب ، دولت و ملت ایران به ویژه خانواده های داغدار ابراز همدردی و بیشتر آنها از مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحقیقات از این فاجعه و اداره مناسک حج با مشارکت کشورهای اسلامی حمایت کردند.
سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله، نبیه بری رییس مجلس، امین الجمیل رییس جمهوری سابق لبنان، سمیر مقبل معاون نخست وزیر و وزیر دفاع، ولید جنبلاط رییس حزب دروزی سوسیالیست ترقیخواه، علمای اهل تسنن و شیعه از جمله این شخصیت های سیاسی و مذهبی بودند.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت با صدور اطلاعیه ای از همه شخصیت های سیاسی و مذهبی و مردمی لبنان که با ایرانی ها ابراز همدردی حمایت کرده اند، قدردانی کرد.
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”