تحقیق و تفحص در صنعت فولاد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1061
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

تحقیق و تفحص در صنعت فولاد

پست توسط Hesam - 1994 »

  صحن علنی امروز مجلس؛    [External Link Removed for Guests]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]گزارش نهایی تحقیق و تفحص از صنعت فولاد کشور در صحن مجلس قرائت شد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]   تصویر  گزارش خبرنگار        [External Link Removed for Guests]       [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]   ،    جلسه علنی امروز گزارش کمیسیون صنایع، معادن درخصوص تحقیق و تفحص از صنعت فولاد کشور قرائت شد.  
  اساس رمضانعلی سبحانی فرد سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گزارش نهایی تحقیق و تفحص از صنعت فولاد کشور را به شرح زیر قرائت کرد.   مقدمه گزارش مذکور آمده است:    اساس سند چشم‌انداز ایران در افق 1404 باید به قطب اول علمی و فناوری و اقتصادی منطقه تبدیل گردد و این امر با تحقق هدفگذاری صادرات غیرنفتی می‌بایستی انجام پذیرد.    توجه به ارزش افزوده بالا در صنعت فولاد؛ قطعا فولاد یکی از اولویت‌های مهم در صادرات غیرنفتی است.  **اقدامات انجام گرفته برای توسعه صنعت فولاد    سال 1380 به دستور معاون اول رئیس جمهور وقت دستور انجام مطالعات جامع استراتژیک با عنوان مطالعات استراتژی توسعه صنعتی کشور آغاز گردید. این مطالعات در مرداد 1382 انتشار یافت. ولی پس از آن با توجه به تحولات ایجاد شده در ساختار دولت و قوه مجریه و با توجه به دیدگاه‌های جدید دولت مبنی بر ایجاد رشد و توسعه متوازن کشور مبتنی بر اجرای عدالت اجتماعی و فقرزدایی، لذا بازنگری آن در دستور کار وزارت صنایع و معادن قرار گرفت و بر این اساس با توجه به آرمان و اهداف منبعث از قوانین پایه نظیر قانون اساسی- سند چشم‌انداز 20 ساله و سیاست‌های کلی قانون برنامه ابلاغی مقام معظم رهبری و برنامه چهارم و پیش بینی‌های برنامه پنجم تا هفتم توسعه، سند راهبرد توسعه صنعتی کشور تا افق سال 1404 مورد بازنگری و اصلاح قرار گرفت.   همین سند استراتژی توسعه صنعتی در دولت‌های نهم و دهم رعایت نگردید و اهداف توسعه‌ای فدای اجرای طرح‌های فاقد توجیه اقتصادی و یا با ارزش افزوده پایین گردید که نمونه آنها طرح‌های فولادی مصون به طرح‌های 8 گانه فولاد استانی می‌باشد.    عملکرد دولت‌های یادشده نشان می‌دهد، عملکرد؛ براساس الگوی خاصی نبوده و صرفا براساس تصمیمات فرد محور اتخاذ شده است.   این گزارش تحقیق و تفحص متعاقبا منتشر خواهد شد.  
منبع : yjc
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1061
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

Re: تحقیق و تفحص در صنعت فولاد

پست توسط Hesam - 1994 »

 :    [External Link Removed for Guests]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]به دستور مقام قضایی یکی از واحدهای آهن و فولاد در استان قم پلمپ شد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]  تصویر  گزارش [External Link Removed for Guests] از قم: به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، علی احمدی از خطر آلاینده‌های زیست محیطی بر سلامت عمومی جامعه گفت و اظهار داشت: اداره کل حفاظت محیط زیست قاطعانه با گسترش آلودگی‌ها در جامعه مقابله می‌کند.

رئیس اداره حقوقی حفاظت محیط زیست استان قم با تاکید برسخنان مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ و حراست از محیط زیست و منابع طبیعی،تصریح کرد: دستگاه قضایی از عزم جدی برای برخورد با تخریب کنندگان محیط زیست برخوردار است و هماهنگی و مشارکت لازم در میان مسئولان استان قم برای جلوگیری از تخریب محیط زیست وجود دارد.

احمدی در ادامه گفت: یکی از واحدهای آهن و فولاد به دلیل آلودگی و تخلفات زیست محیطی، پس از صدور اخطاریه‌های لازم و عدم همکاری و اقدام برای رفع آلودگی‌ها به دستور مقام قضایی پلمب شد.

وی خاطر نشان کرد: واحدهای غیرمجاز ذوب سرب در استان پس از شناسایی و صدور اخطاریه‌ها از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شد.
[External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 562
تاریخ عضویت: دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۸۵, ۴:۵۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1360 بار
سپاس‌های دریافتی: 1358 بار

Re: تحقیق و تفحص در صنعت فولاد

پست توسط mj_piremard »

لیکن همین سند استراتژی توسعه صنعتی در دولت‌های نهم و دهم رعایت نگردید و اهداف توسعه‌ای فدای اجرای طرح‌های فاقد توجیه اقتصادی و یا با ارزش افزوده پایین گردید که نمونه آنها طرح‌های فولادی مصون به طرح‌های 8 گانه فولاد استانی می‌باشد.   عملکرد دولت‌های یادشده نشان می‌دهد، عملکرد؛ براساس الگوی خاصی نبوده و صرفا براساس تصمیمات فرد محور اتخاذ شده است.   این گزارش تحقیق و تفحص متعاقبا منتشر خواهد شد.  
منبع : yjc[/quote]
با سلام
هر دم از این باغ بری میرسد
 چه خوب خوند حرف دلمو 
  
[FONT=Arial,sans-serif]  سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.
     
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”