از قدیم گفته اند از هرچه بدت بیاید به سرت می آید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت و روان به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: Dr.Akhavan, mahshid-banoo, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: چهارشنبه 21 مرداد 1394, 3:44 pm
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

از قدیم گفته اند از هرچه بدت بیاید به سرت می آید

پست توسط dr.ariae »

در سايت گروه متخصصين گرانقيمت درس زندگي به مطلب جالبي در زمينه تاثير مخرب تنفر و انزجار در زندگي افراد روبرو شدم در اين مطلب سيناتهراني مي نويسد
خانم دکتری با نام فرضی مانیسا ( به دلیل حفظ حریم خصوصی افراد از ذکر نام واقعی آنها معذوریم) که علاوه بر حرفه پزشکی، صاحب یک تجارت بزرگ نیز هست سال گذشته در کلاس خصوصی آموزش مهارتهای موفقیت در بازی زندگی می گفت: ” آقای تهرانی! من به هر مردی که علاقه مند می شوم، با لذت تمام درباره دخترهایی که قبلاً با آنها دوست بوده حرف می زند و این باعث ایجاد نفرت و انزجار من نسبت به آن مرد می شود و بلافاصله او را کنار می گذارم؛ اما متأسفانه این ماجرا باز هم تکرار می شود. بطوریکه اکنون چند روزی است که با مردی آشنا شده ام اما او نیز در حین صحبت، به یکی از دوست دخترهای سابقش اشاره کرده و با آب و تاب فراوان در مورد وی سخن می گفت. جناب تهرانی! من دیگر از این وضعیت خسته شده ام و نمی دانم چرا باید مردانی را جذب کنم که همگی یک مشکل مشترک دارند؟
به آن خانم عرض کردم: ” مگر نشنیده اید که از قدیم گفته اند از هرچه بدت بیاید به سرت می آید. ” مانیسا خانم گفت : ” اینکه خرافه است، تصور نمی کردم شما هم به خرافات اعتقاد داشته باشید! ”
به ایشان گفتم: ” اتفاقاً علم سایکوسیبرنتیک که بر روی ذهن نیمه هوشیار متمرکز است، ثابت کرده است که این جمله و نظایر آن، دلیل علمی هم دارد؛ وقتی انسان نسبت به فرد یا چیزی نفرت می ورزد، تصویری روشن در ضمیر نیمه هوشیار خود پدید می آورد که در دنیای ما به واقعیت پیوسته و رخ می دهد. همین امر باعث می شود که تجربه های ناخوشایند در زندگی شما و بسیاری از مردم بارها و بارها تکرار شود و تنها راه زدودن این تصاویر، استفاده از تکنیک Non-resistance است. ”
سپس این تکنیک را به او آموختم تا نسبت به هرآنچه که نفرت دارد بکار ببرد.
از آن لحظه به بعد مانیسا مصمم شد تا از هنر Non-resistance برای حذف نفرت از زندگی اش بهره بگیرد؛ او می دانست که اگر اینکار را نکند با هرمردی که مواجه شود، انباری پر از روابط زنانه با خود به ارمغان خواهد آورد.
نکته حائز اهمیت دیگر در صحبتهای مانسیا این بود که او وقتی با یک تجربه تکراری دیگر مواجه می شد، بیشتر از گذشته برای دوستان و اطرافیانش از این تجربیات تلخش می گفت و این باعث می شد تا بارها و بارها همان تجربه را با مردی دیگر تکرار کند.
علم سایکوسیبرنتیک ثابت کرده است که هرچه شما برای دیگران از مشکل تان بگویید به همان نسبت به تشدید آن کمک می کنید. مانیسا به کمک تکنیک ذهنی Non-resistance موفق به مهار کردن تکرار آن تجربه تلخ شد. چندماه بعد مانیسا اعلام کرد که با مردی فوق العاده آشنا شده است اما با اینحال دوست دارد که من نیز به عنوان مشاوره خصوصی اش؛ آن مرد را مورد تحلیل رفتارشناسی قراردهم ، لذا با یک برنامه از قبل طراحی شده او مرد دلخواهش را به جلسات مشاوره آورد. بعد از چند جلسه بررسی دقیق به مانیسا گفتم او فرد مناسبی برای ازدواج است. خوشبختانه تغییر نگرش مانیسا و فراگیری مهارت های لازم برای موفقیت در بازی زندگی باعث شد تا وی با مرد دلخواهش ازدواج کند.
مانسیا معتقد است این نگرش جدید منجر به جهش بزرگی در زندگی شخصی و تجاری وی شده و آرامش را نیز به او بازگردانده است.

برگرفته از تجربیات واقعی متخصص گروه درس زندگی
منبع: سایت گروه درس زندگی [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “روانشناسي و روان پزشكي”