بيشترين حوادث ناشي از كار در تابستان رخ مي‌دهد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

بيشترين حوادث ناشي از كار در تابستان رخ مي‌دهد

پست توسط Leila »

در طول سالهاي 80 تا 84 بيشترين آمار حوادث ناشي از كار در ماه‌هاي تير، مرداد و شهريور رخ داده است.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان تامين اجتماعي، بر اساس اعلام دفتر آمار و محاسبات اقتصادي و اجتماعي اين سازمان، در سال گذشته نيز بيشترين حوادث در ماه‌هاي تير و مرداد صورت گرفته است كه در مجموع 3/12 درصد از مجموع كل حوادث را به خود اختصاص داده است.
در طول سالهاي 80 تا 84 كمترين آمار حوادث ناشي از كار در ماه‌هاي اول اسفند و بهمن به ترتيب با 5/0 و 6/1 درصد اتفاق افتاده است.
بر اساس اين گزارش، سقوط و لغزيدن، ضرب خوردگي، بريدگي، قطع و شكستگي اعضا در ميان ساير موارد مهمترين عوامل بروز حوادث ناشي از كار و در ميان مشاغل كار كردن با وسايل فلزي، ماشين‌هاي الكتريكي و غيرالكتريكي بيشترين آمار را به خود اختصاص داده است.
بر اساس اعلام دفتر آمار و محاسبات اقتصادي و اجتماعي سازمان تامين اجتماعي، بيشترين ميزان حوادث ناشي از كار در ساعات كاري 10 تا 11 صبح رخ داده است. همچنين بي احتياطي حين كار با 10 هزار و 973 مورد مهمترين عامل بروز اين حوادث اعلام شده كه بالغ بر 51 درصد از كل حوادث ناشي از كار را شامل مي‌شود.
بر پايه اين گزارش در سال 84 تعداد 100 مورد از حوادث ناشي از كار منجر به فوت شده كه 5/0 درصد از مجموع كل را شامل مي‌شود و بالغ بر 19 هزار نفر از آسيب‌ديدگان، كه 5/90 كل را شامل مي‌شود بهبودي كامل خود را به دست آوردند.
در طول اين سالها استانهاي تهران و اصفهان داراي بيشترين آمار ناشي از كار و استان‌هاي خراسان جنوبي و سيستان و بلوچستان كمترين موارد حوادث ناشي از كار را به خود اختصاص داده‌اند.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”