شاه کبرهای هندوستان

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1653
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3396 بار
سپاس‌های دریافتی: 5775 بار

شاه کبرهای هندوستان

پست توسط shafagh »

تصویرتصویر

شاید بحق بتوان گفت که شاه کبراهای هندوستان ترسناک ترین مار جهان باشند. یکی از دلائل مبرهن انکه وقتب نمونه رشد یافته این مار روی بدن خود راست می ایستد می تواند با یک انسان با قامت متوسط چشم در چشم شود. صدای هیس ترسناک ان که از گلویش خارج می شود را غالبا به غرش یک سگ عصبانی تشبیه می کنند ولی با این وجود این کابوس طبیعت بدون دشمن هم نیست.
نمس هندی، جانوری که بندرت اندازه او از یک موش خرما بزرگتر می شود یک شکارچی ماهر برای شاه کبراهاست. این جانور قابل تحسین با چالاکی و سرعت عمل زیاد قادر است شاه کبرای و سایر مارها را از پای در اورد. انها گاهی مورد گزش واقع می شوند اما در برابر سم مار مصونیت زیاد دارند ولی اغلب اوقات می توانند بدون انکه در معرض حمله فرار گیرند از عهده هر ماری از جمله شاه کبرا بر ایند. انها با روش سریعی از این سو به ان سو در مقابل مار به رقص و جست و خیز می پردازند و بدین ترتیب همانطور که مار مرتب حمله می کند از مسیر دهان مار بر حذر و در امان مانده و ناگهان سر مار را از پشت در بین فک های قوی خود می گیرند و ان را می خورند.

(مترجم: در یک مستند صدا و سیما دیدم یک مرد هندی بنابر انکه نیش های زیادی از کبراها خورده بود نسبت به سم انها مصونیت طبیعی پیدا کرده بود حتی نسبت به مارهای یک متری اما حسب اتفاق یک شاه کبری او را نیش زده بود، مدت یک هفته در بستر با مرگ شاخ به شاخ شده بود و بالاخره بعد از مداواهای فراوان پزشکی به زندگی برگشت. با این حال بعد از مداوا می گفت تا مدت ها پوست او چنان حساس شده بود که حتی با پر هم تماس دردناک داشت. ولی بهر حال افرین بر نمس هندی با ان جثه کوچک و با ان شجاعت که چنین ماری را یک لقمه می کند)
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”