آشنایی با جاذبه های توریستی و گردشگری فیلیپین

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 6
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 6 مرداد 1394, 4:37 pm
سپاس‌های دریافتی: 8 بار

آشنایی با جاذبه های توریستی و گردشگری فیلیپین

پست توسط farhad998 »

[External Link Removed for Guests] کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در شرق کشور ویتنام، قرارگرفته‌است.
مجموعه جزیره‌های فیلیپین از شمار بسیار زیادی جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده‌است که بر روی هم ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع وسعت دارند یعنی کمتر از یک پنجم خاک ایران. بیش از نیمی از خاک آن را جنگل فرا گرفته‌است. این جزایر که تعداد آنها به ۷۱۰۷ جزیره می‌رسد عموماً در سه گروه بزرگ طبقه‌بندی می‌شوند. این سه مجمع‌الجزیره عبارتند از: لوزون، میندانائو، و ویسایا.
آب و هوای فیلیپین گرمسیری دریایی با رطوبت زیاد است و در طول سال همواره با طوفان و باران‌های موسمی روبرو هستند و به خاطره همین باران‌های سیل آسا تقریباً ۷۰٪ این جزایر را جنگل‌های سرسبز استوایی فرا گرفته‌است. دمای هوا بین ۲۰ تا ۴۰ درجه متغیر است و رطوبت نیز از ۳۶٪ تا ۹۰٪ هم می‌رسد.

مانیل
مانیل پایتخت کشور فیلیپین در طی سال‌های گذشته پیشرفت زیادی داشته‌است. این شهر حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و هنوز یکی از ارزانترین شهرهای دنیاست.
7 مایلز خارج از شهر، بزرگترین فرودگاه فیلیپین ، فرودگاه بین المللی Ninoy Aquino قرار دارد. بسیاری از توریست هایی که از فیلیپین دیدن می کنند، از طریق این فرودگاه وارد این کشور می شوند

ساده ترین راه برای چرخ زدن در مانیل استفاده از تاکسی است. مگر اینکه کسی بخواهد در شهر بطور پیاده بگردد. تاکسی ها از این لحاظ بهترین وسیله هستند که دارای تهویه هوا (ایر کاندیشن) هستند. تاکسی ها مقابل هتل ها یا فرودگاه نگه می دارند، قیمت بالاتری دارند (و گاهی خودشان را بعنوان تاکسی هتل معرفی می کنند). در حالت کلی، تاکسی ها همه جا هستند، حتی در کوچه های تنگ شهر.
در سرتاسر شهر مانیل می توانید فست فودهای آمریکایی را به وفور پیدا کنید. مکدونلاد، برگرکینگ و KFC که بسیار ارزان هم هستند . همچنین شعبات Starbox را هم براحتی در بسیار از نقاط شهر می توانید پیدا کنید. یکی از بهترین رستوران های غذاهای فیلیپینی، رستوران Pier One است که می توانید در فضای بیرون بنشینید و از غذاهای لذیذ آن مانند Curry و یا Sizzler میل نمایید. رستوران های بین المللی دیگری هم در خیابان Fort Bonifacio هستند.

منبع: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”