بهانه‌اي قديمي براي خشونت ذاتي

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

بهانه‌اي قديمي براي خشونت ذاتي

پست توسط Mr.Amirhessam »

بازيكن كامروني تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت: مهاجم استقلال در دربي از ابتداي بازي به من فحاشي مي‌كرد و حتي كار را به توهين‌هاي نژادپرستانه نيز كشاند. دربي شصت و يك برخلاف دربي‌هاي اخير از حاشيه هاي جنجالي و كارت هاي قرمز به دور بود. اين بار حداقل در ظاهر همه چيز مسالمت آميز بود و تنها نقطه تاريك بازي درگيري الونگ الونگ و سياوش اكبرپور بود. اين دو بازيكن از ابتدا تا انتهاي بازي كنار همديگر ديده شدند و البته رفتار خيلي خوشايندي نيز با يكديگر نداشتند. تقابل اين دو از لحاظ فني به سود الونگ خاتمه يافت. بازيكن كامروني در تمام صحنه ها نفر پيروز بود و به طور كامل مهاجم استقلال را از بازي خارج كرد. از لحاظ مسائل اخلاقي الونگ بازنده اين جدال بود. در يكي از صحنه ها مدافع پرسپوليس به صورت كاملا عمدي لگدي به پاي اكبرپور زد كه بي‌شك تبعاتي برايش در پي خواهد داشت. هر چند كه خود اين بازيكن عقيده دارد در مورد اين ضربه كاملا محق بوده است. گفت و گوي ما با بازيكن پرسپوليس را بخوانيد:

* اولين سؤال ما در مورد دربي است. تقابل دو تيم سرشناس فوتبال ايران چگونه بود؟
فوق العاده بود. حضور اين تعداد تماشاگر را قبلا هم تجربه كرده بودم (با اشاره به بازي برابر پاس)؛ اما اين بار تفاوت داشت. همه چيز شبيه يك دربي واقعي بود.

* و اين دربي واقعي به سود شما تمام شد.
بسيار خوشحالم برنده دربي لقب گرفتيم. پس از پايان بازي واقعا خوشحال بودم. حق ما بود كه پيروز شويم چراكه در تمام لحظات بازي دست ما بود.

* خيلي ها پس از اين بازي نيز از عملكرد الونگ تعريف كردند. خودت هم راضي هستي؟
مانند هميشه آنچه مربي از من مي خواست را انجام دادم.

* يعني مهار اكبرپور؟
فكر مي‌كنم از پس اين كار نيز برآمدم.

* درست است؛ اما به نظر مي‌رسيد ارتباط خيلي خوبي با هم نداريد؟
شناختي از وي نداشتم. فقط مي خواستم بازي خود را انجام دهم؛ اما اكبرپور از ابتداي بازي به زبان انگليسي به من توهين مي كرد. مي خواست اعصاب مرا به هم بريزد؛ اما خود را كنترل مي كردم.

* اما در يك صحنه به وي لگد زدي؟
چراكه اين بار توهين او قابل گذشت نبود. فكر نمي كردم در ايران هم بازيكنان سياه پوست با الفاظ نژادپرستانه مواجه شوند.

* يعني توهين اكبرپور نژادپرستانه بود؟
او به من گفت «NEGER» (لفظي كه سفيدپوستان براي به سخره گرفتن سياه پوستان به كار مي برند و البته در ايران اينگونه توهين كردن ها بي سابقه بوده است. به زعم الونگ اين كلمه معناي برده بودن مي دهد)

* اما خيلي بعيد است كه اكبرپور تا اينقدر توانايي انگليسي صبحت كردن داشته باشد!
از ميزان توانايي او اطلاعي ندارم. شايد با آگاهي از تقابل با من براي عصباني كردنم اين كلمه را ياد گرفته باشد. به هر حال اطمينان دارم اين كلمه را گفت. توهين هاي ديگرش را نيز همه بلدند و نيازي به يادگيري نيست.

* از بحث دربي خارج شويم. از حضور در پرسپوليس راضي هستي؟
البته مشكلاتي هست. بحث مالي هميشه دردسرساز بوده و باوجود درخواست هاي مكرر هنوز برايم آپارتمان نگرفته اند؛ اما در مجموع راضي هستم. قرار است به زودي در جلسه اي با حضور مدير برنامه هايم (محسني) كه حمايت هاي خوبي در اين مدت از من به عمل آورده و دنيزلي مشكلاتم را بازگو كنم. جدا از اين مسائل از بازي در تيمي بزرگ و محبوب چون پرسپوليس لذت مي برم.

* گفته مي‌شود قصد جدايي داري؟
در اول راه فوتبال قرار دارم و براي پيشرفت مي خواهم در تيم هاي بزرگ‌تري بازي كنم. همانطور كه گفتم پرسپوليس را بسيار دوست دارم.

* با اين اوصاف چرا به ايران آمدي؟
از ابتدا نمي خواستم در ايران بازي كنم. مقصد من تيمي از ليگ تركيه بود؛ اما پس از حضور آري هان در تهران اوضاع تغيير كرد. يك لحظه هم به رد پيشنهاد وي براي حضور در ايران فكر نكردم. هميشه دوست دارم زير نظر مربيان مطرح كار كنم.

* قصد داري از پرسپوليس بروي. يعني دنيزلي مربي بزرگي نيست؟
البته كه هست. با او مشكلي ندارم. همانطور كه گفتم براي پيشرفت مي خواهم پرسپوليس را ترك كنم.

* اما از قول تو عنوان شد كه با آري هان راحت تر بودي؟
بله، گفتم؛ اما منظورم تفاوت فني دو مربي نبود. در زمان هان در ميانه ميدان بازي مي كردم و امروز به خواست دنيزلي در خط دفاع حضور دارم. با هان راحت تر بودم چراكه حضور در ميانه ميدان را ترجيح مي دهم. البته هر چا مربيان بخواهند بازي مي كنم.

* فكر مي كردي روز به تيم ملي كامرون دعوت شوي؟
در تيم اميد بازي كردم. مي دانستم كه روزي پيراهن تيم بزرگسالان را مي پوشم.

* اما خيلي ها اين را به دليل ارتباط حسنه تو با آري هان مي دانند؟
خنده دار است. آري هان مربي نيست كه روابط را در كارش وارد كند. البته پيش از حضور وي در كامرون من در تمام تيم هاي پايه حضور داشتم. در كامرون همه مرا مي شناسند. بازيكن ناشناسي نبودم كه هان بخواهد مرا بر حسب ارتباطات دعوت كند.

* با اين اوصاف باز هم بايد دعوت شوي؟
مطمئنم در اردوي بعدي تيم ملي نيز حاضر خواهم بود. من به خود اطمينان كامل دارم.

* چه فرقي بين فوتبال ايران و كامرون مي بيني؟
طبيعي است كه سطح دو فوتبال تفاوت نسبتا زيادي دارد. ليگ ايران نامي حرفه اي دارد اما در واقع اينطور نيست. بازيكنان ايراني بسيار خوب بازي مي كنند اما فوتبال ايران براي حرفه اي شدن و رسيدن به سطح فوتبالي چون كامرون راه زيادي در پيش دارد.

* و سؤال پاياني. زندگي در كشوري اسلامي چون ايران چگونه است؟
نمي خواهم دروغ بگويم. به نسبت حضور در كامرون اينجا خيلي راحت نيستم. زندگي در كشورهاي اسلامي با ساير كشورها بسيار متفاوت است؛ اما به هر حال از حضور در ايران ناراضي نيستم. برخورد مردم مهربان ايران با من بسيار دوستانه و صميمي است. از بودن در كنار آنها لذت مي برم.

منبع: فارس
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”