بیمه و شناسنامه ایرانی برای افاغنه.مبارک باشد!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Fast Poster
Fast Poster
پست: 252
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۶:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 899 بار

بیمه و شناسنامه ایرانی برای افاغنه.مبارک باشد!!

پست توسط شیرافکن »

به گفته ربیعی وزیر محترم کار و تعاون به منظور جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی و شناسایی افراد، افغان‌ها در ایران شناسنامه‌دار می‌شوند.وی همچنین خاطرنشان کرد: تعدادی از افغانیها در ایران بیمه می‌شوند تا با کمک ما به صورت قاعده‌مند از خدمات درمانی کشورمان استفاده کنند.
در پاسخ به ایشان:
امسال ۳۳۰ هزار دانش آموز افغانی در مدارس ایران ثبت نام کردند و هر سال هم جمعیتشان بیش تر می شود در حالی که جمعیت دانش آموزی ایران کم می شود. سرانه تحصیل هر دانش موز افغان در مدارس ایران ۱۵۰۰ دلار در سال است که هر دانش آموز افغان فقط و فقط رقمی بین ۱۰۰ الی ۲۰۰ هزار تومان بابت ثبت نام می پردازد که تازه بیشتر دانش آموزان افغانی معاف می شوند و همین را هم نمی پردازند.

مگر قرار نبود افغان ها بر گردند؟ چرا روز به روز شرایط حضورشان در ایران سهل تر می شود؟ مگر پناهنده جنگ نبودند؟ آیا هنوز هم پناهنده محسوب می شوند در حالی که افغانستان نسبتا امن شده است.

چرا به جای تمرکز بر بازگشت این افراد عده ای ماجرای تابعیت را پیش می آورند؟

برخی مدارس در مناطق پر جمعیت افغان ها در حال ترکیدن است. چرا ما باید این همه خرج تحصیل افغان ها کنیم در حالی که خودشان کشور دارند و کشورشان هم همین بغل است.

موافقان تابعیت افغان ها در ایران می گویند اینها اگر در ایران نمانند به غرب می روند و در آنجا شاید مسیرشان عوض شود و هدر بروند! سوال این است مگر وحی منزل است که حتما مهاجرت کنند. مگر برگشتن افاغنه به سرزمین آبا و اجدادی برایشان غیر ممکن است. تعجب آور این است که برخی از دوستان افغان ادعا کرده اند ما فارسی را با لهجه ایرانی حرف می زنیم و نمی توانیم به افغانستان برگردیم!

فراموش نکنیم افغان ها آوارگان جنگ بودند که قرار بود موقت در ایران باشند. اما از زمان شکل گیری دولت افغانستان برای بازگشت مقاومت کرده و هر کدام به نوعی سعی در ماندگاری در ایران دارند.

و در نهایت انکه با وجود مخالفت های گسترده مردم در مورد عدم برخورد جدی با اتباع بیگانه غیرقانونی و به گفاه وزیر محترم کشور ورود روزانه 1500 نفر تبعه جدید ضمینه سازی تقسیم بیشتر امکانات محدود ایرانیان با بیگانگان نیست.و اگر ما تا این حد دارای توانایی هستیم که هزینه های درمان و امروزش برای بیگانگان را تامین کنیم هر روز از خالی بودن خزانه و قع یارانه میشنویم و فکری به حالا وضعیت فاجعه امیز سیستان و بلوچستان نمیکنیم.که هموطنان اصیل ما پوستشان به استخونشان چسبیده!!!
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1061
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

Re: بیمه و شناسنامه ایرانی برای افاغنه.مبارک باشد!!

پست توسط Hesam - 1994 »

خب مهاجرت همینه دیگه (تازه سوری ها و عراقی ها هم اضافه میشن)
نمیشه بزور بیرونشون کنیم
مگه ایرانی های خودمون که به سایر کشورها مهاجرت کردن همینطور نیستن؟
بهرحال برای زندگی بهتر به سرزمین و حکومت ما پناه آوردن و دین ما اجازه نمیده خواستشون رو نادیده بگیریم
دادن شناسنامه اتفاقاً کار درستی هست چرا که اتباع خارجی شناخته شده خواهند بود و در صورت ارتکاب تخلف دست بسته و حیرون نمیمونیم
در مورد سیستان باهاتون موافقم
شنیدم وضعیت خیلی بد هست بخصوص که افغانستان هم حق آبه رو رعایت نمیکنه
مسئولین بایستی تصمیمات فوری و کارشناسانه ای برای رفع مشکلات این استان و سایر مناطق محروم کشور اتخاذ کنند
ای کاش لااقل کمپینی برای حمایت از استان ها محروم ایجاد میشد شاید دولت تلنگری بخوره
[External Link Removed for Guests]
Fast Poster
Fast Poster
پست: 252
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۶:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 899 بار

Re: بیمه و شناسنامه ایرانی برای افاغنه.مبارک باشد!!

پست توسط شیرافکن »

ایرانیها میتونن مهاجرت نکنن!مثل جامعه 80 میلیونی الان ایران که مانده اند و جایی نرفته اند.قرار نیست چون عده ای از ایران رفتن بقیه ایرانیها جور انها را هم بکشن.تا کسی حرف میزنه مدام اونها بر سرمان کوبیده بشن.هر وقت خواستن میتونن برگردند.علاوه بر ان کسانیکه از ایران مهاجرت میکنند همه میدانیم الان اکثریتشان از لحاظ مادی چه سرمایه چه علم که مهترین ثروت است چگونه هستند.نمونه اش دوست خود من که با دکترای شیمی الان سوئیس هست.
پس اولا کسی مشکلی با بودن اتباع بیگانه در ایران نداره.حتی اگر این حضور بصورت توریست باشه یا قشر فنی و یا سرمایه گذار بیان ایران ازش استقبال هم میکنه.چون موجب توسعه مملکت میشه.ثانیا ایرانیان مناعت طبع دارند و خیرشون به خیلی ها رسیده.بخیل نیستیم که نانمان را با کسی انهم مسلمان و اواره تقسیم نکنیم.مشکل انست که یک طرف مرز دارای امکانات فراوان و سطح فرهنگی بالا است و طرف دیگر از عقب مانده ترین کشورهای دنیا.هر چقدر کشور بی حساب شرایط زندگی سهل تر برای انها فراهم کنه سیل امدنشان بیشتر هم میشود.حتی میبینیم اروپای مهاجر پذیر هم وقتی با سیل مهاجران مواجه شده شروع به دیوار کشی و اوردن ارتش کرده دیگه حرفی برای ما باقی نمیمونه.این سخنان امروز سفیر المان در افغانستان .ببینید چطور می خواد کشورش را نجات بده!!
سفیر آلمان خطاب به افغانستانی ها گفت: چیزی را که درباره آلمان می شنوید باور نکنید.
مقام های آلمان در کابل، افغانستانی ها را از رفتن به آلمان می ترسانند.
آلمان یکی از مقصدهای دلخواه برای پناهجویان افغانستان دانسته می شود اما پیامی که سفیر این کشور در کابل برای افغانستانی ها دارد این است: همه آنچه را که درباره آلمان می شنوید باور نکنید.
به نوشته رادیو آزادی، مارکوس پوتزیل در دیدار با مقام های افغانستانی و رسانه ها در کابل گفت: کشورش از 3 افغانستانی پناهجو، اسناد مهاجرت تنها یک افغانستانی را بررسی می کند و بس.
سخنان سفیر آلمان درکابل بخشی از کمپاینی است که برلین به راه انداخته است تا به پناهجویان آگاهی دهد که به قصد اروپا خانه های خود را ترک نکنند.
ظاهرا بار سنگین مهاجرت غیر قانونی به اروپا آهسته آهسته برای آلمان هم طاقت فرسا می شود. در گزارش دیگری آمده است که تا حال 2700 پناهجو در این مسیر کشته شده اند.

ایران کشوری نیست که مهاجر پذیر باشد.انهم در شرایطی که مدام بر سر ما میکوبند که بله پول نداریم و خزانه خالی است و...بعد از ان طرف هزینه های تحصیل و بیمه برای اتباع بیگانه فراهم میشود.اگر به دین و اسلام باشد الان ایرانی مقدم است یا تبعه خارجی؟؟نمیشود که مردم در سیستان و نواحی مرزی کردستان و ایلام در بدبختی دست و پا بزنن بعد ثروتشان خرج تبعه بیگانه شود که نمانده کشور خود را اباد کنه و از دیگران طلبکار شده.همین اسلام برای افغانی هم مصداق داره.برید سیستان و بلوچستان ببینید ندادن حق ابه ایران چه بلایی بر سرشان اورده.من در سایت های افغانی با خیلی از اینها حرف زدم تهش میرسند به اینجا که اب های ما متعلق به خودمان است بخواهیم میدهیم نخواهیم نمیدهیم.این جواب افغانی است که 40 سال است با این بهانه ها حضورش مدام توجیح میشود.یعنی اونها هم وقتی یک اهرمی مثل اب به دست می اورند از منافع ملی حرف میزنن انوقت ما نمی خواهیم اشتباهاتمان را بپذیریم و حلش کنیم.
سخنان این مقام افغانی که حتی حاضر به مذاکره بر سر اب با ایران هم نیستن!!!
«فضل احمد ذاکری»، مدیر بخش رودهای هریرود و مرغاب در وزارت انرژی و آب افغانستان در این زمینه گفته است: «ما پروژه‌های بسیاری در افغانستان داریم و هر پروژه‌ای دشمنان خود را دارد؛وی در این زمینه گفته: «شاید آن‌ها نیاز داشته باشند که با ما گفت‌و‌گو کنند؛ اما ما هیچ نیازی به گفت‌و‌گو با ایران و مذاکره درباره آب نمی‌بینیم. در حال حاضر، نه».

اصلا فرض میکنیم از حق خود گذشتیم و بدون این رفتارهای کج دار و مریض که از ترس واکنش مردم انجام میشه به این 3 میلیون تابعیت دادیم و همه شدن ایرانی !!تضمینتان چیست ان 30 میلیون جمعیت باقی مانده در افغانستان هم میلشان نکشد تشریف بیارند ایران.بالاخره انها هم میبینند بعد از چند سال میزبان مجبور است قبولشان کند.ایا اینها با افاغنه داخل ایران تفاوت دارند یا انها هم مثل هر انسانی دنبال زندگی بهتر هستند؟؟ما اگر پول داریم بریم امثال پارس جنوبی ها را تکمیل کنیم که قطر 500 هزار نفری سالها است چند برابر ما داره برمیداره و نمیدونه پولهاش را چطور خرج کنه و میزبان جام جهانی میشه و انوقت ما در حسرت میزبانی جام ملت های اسیا ماندیم.بریم دریاچه ارومیه را درست کنیم که طوفان نمک میتونه بخش بزرگی از بهترین و زیباترین جای کشور ما را به نابودی بکشه.بریم چند هزار طرح عمرانی نیمه تمام را تکمیل کنیم که شبیه اثار باستانی شده.مردم اصفهان 25 ساله منتظر یک استادیم فوتبالند درست که نشد اب زاینده رود هم بر روشون قطع شده.اول مشکلمان را حل کنیم.کشور را توسعه صنعتی بدیم بعد که با کمبود نیروی کار ارزان مواجه شدیم مثل غرب اتباع بیگانه انهم با مدارک قانونی بپذیریم حتی لازم شد تابعیت هم بدهیم.نه انکه بشیم بنگاه خیریه خارجیها انقدر که بدهکار انها هم بشویم!!
خوشبختانه تحت تاثیر نگرانی افکار عمومی حداقل ایرانی نمیشند تا ببینیم کی مثل بیمه و تحصیل شناسنامه هم تقدیمشون بشه!!
سیدمحمدتقی حسینی، قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین‌الملل در پاسخ به این سوال که منظور وزیر کار از ایجاد شناسنامه برای مهاجران افغانستانی، چه شناسنامه‌ای است به خبرنگار فارس گفت:‌ منظور از شناسنامه ساماندهی این افراد بوده است و به هیچ عنوان قرار بر صدور شناسنامه نیست، بلکه موضوع ساماندهی است.
وی افزود: برای جلوگیری از ورود افراد غیرمجاز به بازار کار ایران، اقداماتی برای ساماندهی این افراد در حال انجام است.
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هم اکنون با پدیده کارگران افغانی مواجه هستیم گفت: این افراد برای گرفتن مجوز و مشخص شدن کار، کارت هویت و کارت اجازه اشتغال در ایران دریافت می‌کنند.
حسینی در پایان تاکید کرد که منظور وزیر صدور شناسنامه برای اتباع خارجی نیست، بلکه ساماندهی آنها مورد تاکید است که در چه رده‌های شغلی کار کنند.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1061
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

Re: بیمه و شناسنامه ایرانی برای افاغنه.مبارک باشد!!

پست توسط Hesam - 1994 »

ابتدا لازم میدونم بگم من یک ایرانی هستم و هیچ رگ و ریشه ای با افاغنه یا هر نژاد غیر ندارم
توصیه میکنم کلمه هجرت رو در ویکی فقه جستجو کنید و کمی در موردش مطالعه بفرمایید
مسئله بعد در مورد پناه جو پذیری آلمان و ایران
هر کشور بر اساس قوانین و نیاز ها سیاست گذاری میکنه
سیاست گذاری کشور ما بر اساس متن اسلام صورت میگیره
بخصوص الان که سیاست افزایش هر چه بیشتر جمعیت رو در پیش گرفتیم
کی گفته حضور افغانی ها در ایران باعث امکان پذیر نشدن پروژه های مذکور شده ؟
مگه این جماعت چقدر خرج رو دست خزانه کشور میذارن؟!!
شما آلمان رو داری با ایران مقایسه میکنی
آلمان یک کشور اروپایی (حتی نژاد پرستانه هست)
آلمان دیگه نیازی به اتباع خارجی نداره بخصوص که طرف پاکستانی یا افغاستانی باشه
همین الان هم اونجا میگن بیشترین دزدی ها کار ایرانیاس
کشوری هم مثل استرالیا حاضره جا و هزینه بده تا نیروی انسانی فراهم کنه
شما می فرمایید در سایتهای افغانی ها باهاشون صحبت کردید در مورد حقابه؟ مگه مردم اونجا قراره حق آب رو بدن؟ (این کاری در چارچوب قوانین بین المللی هست و مسئولین دو کشور مسئول رسیدگی هستن)
در حال حاضر صلاح نیست جلوی افزایش جمعیت رو گرفت بلکه بایستی در پناه تعالیم اسلامی - ایرانی نسبت به افزایش عقلانیت و گسترش فرهنگ اسلامی گام برداشت
احساس میکنم شما بر اساس یک نظریه نژاد پرستانه بدنبال بیرون راندن و جلوگیری از پذیرش پناهجویان هستید ، بخاطر همین هم تمام بی ثباتی ها و عدم مدیریت صحیح و کارشناسانه مسئولین رو با ورود این جماعت بدتر میدونید.
بنظر من مشکل سیستان و بلوچستان تداوم بی توجهی مسئولین و نداشتن کارشناسان بومی به حد لازم هست
بخاطر همین گفتم ای کاش لااقل کمپینی برای حمایت از استان های محروم ایجاد میشد شاید دولت تلنگری بخوره
خودتون مسئله شناسنامه و تابعیت رو گفتید پس موضوع بیمه باقی خواهد موند
برای پی بردن به مبالغ و اهمیت بیمه سلامت اونها به لینک مراجع کنید
اینجا رو مطالعه بفرمایید [External Link Removed for Guests]

مطمئناً میتونید حدس بزنید یه نفر توی یک کشور خارجی لنگ مخارج بیماری باشه چه کارهایی ممکنه انجام بده پس توضیح اضافه نمیدم
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3294
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: بیمه و شناسنامه ایرانی برای افاغنه.مبارک باشد!!

پست توسط bamn »

  دوست عزیز ، به نظر بنده مردم کشور افغانستان همانقدر ایرانی هستند که مردم ایران . مردم دو کشور تاریخ و فرهنگ مشترکی دارند و تنها مرزهای ترسیم شده به دست استعمارگران ما را از هم جدا نموده است .
شاید پشتون های سنی بخاطر تعصب شدیدی که بر مذهب شان داشته اند از این جدایی حمایت کرده باشند اما آنها هم یک نژاد ایرانی هستند و زبانشان یکی از شاخه های زبان فارسی . بعلاوه نزدیک به نیمی از مردم افغانستان (تاجیک ها و هزاره ها) هیچ مشکلی با ایران ندارند و اگر دست خودشان بود هیچ وقت به جدایی از ایران رای نمی دادند .
به هر حال کاری است که شده و در سیاست جهانی امروز چند صدا بهتر از یک صدا است ، پس توصیه می کنم اگر از نقطه نظر سیاسی هم ایرادی دارید آن را با ادبیات محترمانه سیاسی بیان کنید و به توهین و تحقیر روی نیاورید که باعث افزایش کدورت و فاصله بین مردم دو کشور می گردد . این را هم بدانید اکثر اتباع افغانستان که در ایران مرتکب جرم و جنایت می شوند پشتون هستند و طبق آمار رسمی اکثریت تاجیک ها و بخصوص هزاره ها مقید به احترام و عمل نسبت به قوانین کشور می باشند .
  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Fast Poster
Fast Poster
پست: 252
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۶:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 899 بار

Re: بیمه و شناسنامه ایرانی برای افاغنه.مبارک باشد!!

پست توسط شیرافکن »

Hesam - 1994 نوشته شده:ابتدا لازم میدونم بگم من یک ایرانی هستم و هیچ رگ و ریشه ای با افاغنه یا هر نژاد غیر ندارم
توصیه میکنم کلمه هجرت رو در ویکی فقه جستجو کنید و کمی در موردش مطالعه بفرمایید

چقدرخوبه ما را توصیه میکنید!!هجرت حساب داره.کجای اسلام گفته سرزمین خودت را رها کنی یا تبدیل به ویرانش کنی بعد سربار ملت های دیگر بشوی و ول کن هم نباشی.افغانستان دیگر یک کشور جنگ زده نیست.رئیس جمهور و پارلمان داره.خب هم بلدند از منافعشون حفاظت کنند.میبینید که سر حق ابه چطور محکم ایستادن!!
Hesam - 1994 نوشته شده:مسئله بعد در مورد پناه جو پذیری آلمان و ایران
هر کشور بر اساس قوانین و نیاز ها سیاست گذاری میکنه
شما آلمان رو داری با ایران مقایسه میکنی
آلمان یک کشور اروپایی (حتی نژاد پرستانه هست)
آلمان دیگه نیازی به اتباع خارجی نداره بخصوص که طرف پاکستانی یا افغاستانی باشه

البته باید ببینیم نزاد پرستی یعنی چه.نه عزیز جان اتفاقا المان یک کشور متمدن و پیشرو در تمام بخش ها است و میلیونها نفر را هم از سرتاسر دنیا پذیرفته.اتفاقا هم به دلیل توسعه شدید صنعتی و نیاز به نیروی کار نخبه و ارزان هر سال تعدادی را با بهترین شرایط تابعیت میده.فقط مثل همه بخش ها چون روی قاعده و قانون عمل میکنند حالا که اوارگان حد را گذراندن سختگیری میکنند.البته در اینکه هر کس سرش را نمیتونه بندازه پائین و مرزهای المان حساب و کتاب داره و با ورود غیرقانونی برخورد جدی میشه و متناسب با نیازش پذیرش میکنه با ما که وضع اقتصادمون به لطف تفکرات امثال جنابعالی مشخص است و روزی هم 1500 نفر سرشون را می اندازند پائین کسی هم جوابگو نیست حتما اوضاع المان و ایران قابل مقایسه نیست!!
Hesam - 1994 نوشته شده:همین الان هم اونجا میگن بیشترین دزدی ها کار ایرانیاس

مدرک ارائه بدید.
Hesam - 1994 نوشته شده:سیاست گذاری کشور ما بر اساس متن اسلام صورت میگیره

بله با همه وجود در بخش های اقتصادی داریم این سیاستگذاری را میبینیم.کاملا بر اساس اسلام داریم عمل میکنیم.من به درگاه خدا بخاطر این ادعا هزار بار استغفار میکنم!!
Hesam - 1994 نوشته شده:بخصوص الان که سیاست افزایش هر چه بیشتر جمعیت رو در پیش گرفتیم

بله مثل دهه60 !! الان هم مردم دارند مدام رشد جمعیت را به اوج خودش می رسونن!! این 80 میلیون را که درست اداره کردید به افزایش زاد و ولد هم فکر میکنیم.
Hesam - 1994 نوشته شده:کی گفته حضور افغانی ها در ایران باعث امکان پذیر نشدن پروژه های مذکور شده ؟
مگه این جماعت چقدر خرج رو دست خزانه کشور میذارن؟!!

به گفته خود مسئولان سالی15 میلیارد دلار ناقابل!!!ابه گزارش بازارخبر، درحالی‌که وضعیت کنونی اقتصاد کشور به خصوص در قسمت اشتغال چندان جای تعریف ندارد و بیکاری کشور حدود به نرخ 20 درصد هم رسیده است، برخی معتقدند که استقرار پناهندگان افغانی در کشور هزینه‌های غیر منطقی را در بر دارد؛ به‌طوری‌که برآورد شده که یارانه دولت ایران برای هزینه‌های آموزش، بهداشت، حمل‌ونقل،‌ سوخت کالای اساسی برای تقریباً دو میلیون افغانی ساکن ایران به 10 میلیارد دلار در سال رسیده است.
از سوی دیگر، گزارشی که چندی پیش توسط بخش اتباع بیگانه وزارت کار، رفاه و تأمین اجتماعی منتشر شد نشان‌دهنده آن است که کارگران افغانی سالانه بیش از 5 میلیارد دلار از پولی را که درآمد ماهانه و سالانه آن‌ها است از طریق قانونی و غیرقانونی از کشور خارج می‌کنند. همچنین در این گزارش به این اشاره شده است که در حال حاضر حدود 500 هزار خانه مسکونی در کشور در اجاره اتباع افغانی ساکن در ایران است و این نشان‌دهنده این است که مهاجران افغان ساکن کشور سالانه سهم مهی از خدمات رفاهی کشور را مورداستفاده قرار می‌دهند و هزینه‌های بالایی را بر اقتصاد کشور تحمیل می‌کنند.

Hesam - 1994 نوشته شده:کشوری هم مثل استرالیا حاضره جا و هزینه بده تا نیروی انسانی فراهم کنه

اولا کشوری مثل استرالیا اصلا با مهاجرت شکل گرفته.ثانیا یکمی در مورد اقتصاد و معیشت مردم در استرالیا تحقیق کن.ثالثا همین کشور هم اخیرا اقدامات سخت گیرانه ای را در برابر قانون شکنان به اجرا گذاشته به گونه ای که اونها را به یک اردوگاه در یک جزیره دورافتاده منتقل میکنه.
Hesam - 1994 نوشته شده:شما می فرمایید در سایتهای افغانی ها باهاشون صحبت کردید در مورد حقابه؟ مگه مردم اونجا قراره حق آب رو بدن؟ (این کاری در چارچوب قوانین بین المللی هست و مسئولین دو کشور مسئول رسیدگی هستن)

دوست عزیز غیر افغانی !!که البته برای دفاع از3 میلیون تبعه خارجی اینقدر عجله داری که مطلب را درست مطالعه نکردی عزیز جان اون مثال بود.دولت ایران هم بارها در مورد حق ابه صحبت کرده کسی هم جوابی نداده.گفته مقام رسمی این کشور را هم برات گذاشتم بدونی برای ما تره هم خورد نمیکنند.اینهم اخرین وضعیت مردم سیستان در اثر خشکی هامون ::
[External Link Removed for Guests]
Hesam - 1994 نوشته شده:در حال حاضر صلاح نیست جلوی افزایش جمعیت رو گرفت بلکه بایستی در پناه تعالیم اسلامی - ایرانی نسبت به افزایش عقلانیت و گسترش فرهنگ اسلامی گام برداشت

بین فرهنگ اسلامی و افزایش جمعیت هیچ ارتباطی وجود نداره.نه لزوما افزایش جمعیت موافق فرهنگ اسلامی است نه کاهش جمعیت مخالف تعالیم اسلامی.یکبار در دهه 60 بدون در نظر گرفتن امکانات کشور نرخ رشد جمعیت را به رقم بالای 4 رساندید وضع امروز ما را هم داریم میبینیم.از زمانیکه این ادعای افزایش جمعیت بیان شده چه تعقییری در وضع زاد و ولد ایجاد شده.جوانها نمیتونن ازدواج کنند.توان تهیه مسکن ندارند.شکمشان را به زور سیر میکنند بعد دم از افزایش جمعیت میزنید؟؟؟ضمن اینکه جالبه اخراج اتباع بیگانه غیرمجاز یعنی تلاش برای کاهش جمعیت.شاید از نگاه شما دوست غیر افغانی!! باید به تمام افاغنه و فرزندان اونها تابعیت بدیم جمعیت ایران زیاد بشه!!وگرنه اخراج اتباع غیرمجاز چه ربطی به زاد و ولد ایرانیها دارد؟؟
Hesam - 1994 نوشته شده:احساس میکنم شما بر اساس یک نظریه نژاد پرستانه بدنبال بیرون راندن و جلوگیری از پذیرش پناهجویان هستید ، بخاطر همین هم تمام بی ثباتی ها و عدم مدیریت صحیح و کارشناسانه مسئولین رو با ورود این جماعت بدتر میدونید.بنظر من مشکل سیستان و بلوچستان تداوم بی توجهی مسئولین و نداشتن کارشناسان بومی به حد لازم هست
بخاطر همین گفتم ای کاش لااقل کمپینی برای حمایت از استان های محروم ایجاد میشد شاید دولت تلنگری بخوره

احساستون هم مثل بقیه دفاعیاتتون غلط است.اتفاقا با هر افغانی هم حرف میزنی کافی است از برگشتن به کشورش بگی تا سریع دم از نزاد پرستی بزنه.ورود این جماعت بی حساب و ماندشان و دادن مشوق هایی که این روند را تسریع میکند هم جز همان بی مدیریتیها و بی ثباتی ها است.شما شاید وضعت خیلی خوبه مشکل نداری اکثریت جامعه ایرانی مشکلاتشان بیشتر از این حرف ها است.البته که شعار دادن راحت است.اتفاقا اقای روحانی رئیس جمهور محترم در پاسخ به برخی مطالب جالبی فرمودن که برخی با جیب مردم شعار میدهند هزینه به ملت تحمیل میکنند!!
Hesam - 1994 نوشته شده:خودتون مسئله شناسنامه و تابعیت رو گفتید پس موضوع بیمه باقی خواهد موند
برای پی بردن به مبالغ و اهمیت بیمه سلامت اونها به لینک مراجع کنید
اینجا رو مطالعه بفرمایید

الحمدلله شناسنامه فعلا حل شد.اما درمورد حق تحصیل با 1500 دلار در سال که میشه بالای 5 میلیون تومان تنها حداکثر 200 هزار تومن میدن.در مورد بیمه هم فقط حداکثر 12 درصد میدن.حالا فاصله این پرداخت ها از جیب چه کسی داره میره؟؟؟
Hesam - 1994 نوشته شده:مطمئناً میتونید حدس بزنید یه نفر توی یک کشور خارجی لنگ مخارج بیماری باشه چه کارهایی ممکنه انجام بده پس توضیح اضافه نمیدم


بعله وقتی مرزها بی درو پیکر هستند روزی1500 نفر وارد میشن.بجای مقابله قاطع فرش قرمز هم پهن کردیم براشون باید نگران این حرف ها هم باشیم.داستان همون اشه است که برامون پختید که 10 وجب روغن روشه.حالا نگران چربی خون ما هستید!!

bamn نوشته شده:  به نظر بنده مردم کشور افغانستان همانقدر ایرانی هستند که مردم ایران . مردم دو کشور تاریخ و فرهنگ مشترکی دارند و تنها مرزهای ترسیم شده به دست استعمارگران ما را از هم جدا نموده است .. این را هم بدانید اکثر اتباع افغانستان که در ایران مرتکب جرم و جنایت می شوند پشتون هستند و طبق آمار رسمی اکثریت تاجیک ها و بخصوص هزاره ها مقید به احترام و عمل نسبت به قوانین کشور می باشند .  

این شد منطق؟؟یک زمانی هم که پهلوی دوم می خواست فوزیه مصری را بگیره چون ملکه باید ایرانی می بود اومدن گفتن زمان هخامنشیان مصر جزء ایران بوده پس مصریها هم ایرانی هستن مشکلی نیست!!حداقل اگر می خواهید چیزی را توجیح کنید از روشهای بهتر استفاده کنید.خوب یا بد افغانستان الان یک کشور مستقل است و اتباعش هم اتباع افغانستان.می خواهید بریم بقیه 30 میلیون را هم بیاریم کلا ایرانیها را اخراج کنیم راحت شید.کسی هم به قومی اهانت نکرده تا حرفی زده میشه بحث های تکراری نزادی و ...را مطرح میکنید.من ایرانیم وطنم و مردمانش برام از هر چیزی مهمتره.اگر کسی خلاف این نظر داره مشکلی نیست دست کنه جیب مبارک هزینه هاش را پرداخت کنه. این مدرک مربوط به خلافکار بودن پشتون ها و مسلم بودن تاجیک و هزاره را هم قرار بدید ما هم با این امارهای رسمی اشنا بشیم.لطفا بحث های قومیتی داخل افغانستان بین اکثریت پشتون ها با دیگر اقوام را به اینجا نکشید!!!
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3294
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: بیمه و شناسنامه ایرانی برای افاغنه.مبارک باشد!!

پست توسط bamn »

  دوست عزیز ،بنده نمی گویم کار حساب و کتاب نداشته باشد ، باید هم داشته باشد ، باید هم رفت و آمدها کنترل شده ، برنامه ریزی شده و منطقی باشد تا به هیچکدام از دو طرف خسارت و آسیبی وارد نشود! اما چه اشکالی دارد اگر نگاهمان به مردم افغانستان با مردم کشورهای دیگر فرق داشته باشد؟ به قول پان ایرانیست ها (که البته بنده بسیاری از عقایدشان را قبول ندارم) افغانستان ، آریانا یا ایران شرقی است! و باید فرقی بین نگاه ما به این کشور با مثلاً مردم آنگولا وجود داشته باشد . وقتی تاریخ ، فرهنگ و زبان مشترکی داریم ، چرا باید اصرار بر این داشته باشیم که آنها را بیگانه و پست دانسته و از خود برانیم؟!
و در مورد ازدواج شاه مخلوع ؛ اولاً مطمئناً تناسبی بی معنی تر از این وجود ندارد! مصر 2500 سال پیش برای چند دهه جزیی از ایران بود و با زور شمشیر فتح شد در حالی که افغانستان هفت هزار سال با ایران تاریخ مشترک دارد و کمتر از دو قرن از جدایی اش از ایران می گذرد . دوماً بنده اصلاً این منطقی را که می گفتند ملکه باید حتماً فلان باشد و بهمان باشد قبول ندارم! فکر می کنید اروپایی ها برای چی اینقدر پیشرفت کردند؟ سال 1914 وقتی قیصر ویلهلم دوم امپراتور آلمان فرمان اعلام جنگ به بریتانیا و روسیه تزاری را امضا می کرد جورج پنجم پادشاه بریتانیا پسر دایی اش بود و نیکلای دوم تزار روسیه شوهر دختر خاله اش! اما در نهایت هیچکدام از این پیوندها باعث نشد تا به آرمان ها و سیاست ها و اهداف ملی کشورش پشت کند!
  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Fast Poster
Fast Poster
پست: 252
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۶:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 899 بار

Re: بیمه و شناسنامه ایرانی برای افاغنه.مبارک باشد!!

پست توسط شیرافکن »

bamn نوشته شده:  دوست عزیز ،بنده نمی گویم کار حساب و کتاب نداشته باشد ، باید هم داشته باشد ، باید هم رفت و آمدها کنترل شده ، برنامه ریزی شده و منطقی باشد تا به هیچکدام از دو طرف خسارت و آسیبی وارد نشود! اما چه اشکالی دارد اگر نگاهمان به مردم افغانستان با مردم کشورهای دیگر فرق داشته باشد؟ به قول پان ایرانیست ها (که البته بنده بسیاری از عقایدشان را قبول ندارم) افغانستان ، آریانا یا ایران شرقی است! و باید فرقی بین نگاه ما به این کشور با مثلاً مردم آنگولا وجود داشته باشد . وقتی تاریخ ، فرهنگ و زبان مشترکی داریم ، چرا باید اصرار بر این داشته باشیم که آنها را بیگانه و پست دانسته و از خود برانیم؟!
و در مورد ازدواج شاه مخلوع ؛ اولاً مطمئناً تناسبی بی معنی تر از این وجود ندارد! مصر 2500 سال پیش برای چند دهه جزیی از ایران بود و با زور شمشیر فتح شد در حالی که افغانستان هفت هزار سال با ایران تاریخ مشترک دارد و کمتر از دو قرن از جدایی اش از ایران می گذرد . دوماً بنده اصلاً این منطقی را که می گفتند ملکه باید حتماً فلان باشد و بهمان باشد قبول ندارم! فکر می کنید اروپایی ها برای چی اینقدر پیشرفت کردند؟ سال 1914 وقتی قیصر ویلهلم دوم امپراتور آلمان فرمان اعلام جنگ به بریتانیا و روسیه تزاری را امضا می کرد جورج پنجم پادشاه بریتانیا پسر دایی اش بود و نیکلای دوم تزار روسیه شوهر دختر خاله اش! اما در نهایت هیچکدام از این پیوندها باعث نشد تا به آرمان ها و سیاست ها و اهداف ملی کشورش پشت کند!
  

با سپاس از شما
اصل کلام همین است.اگر این باشد اصلا بحثی نیست.تمام این پست ها که فلان تبعه خارجی چه کرد یا نکرد یا فلان امکانات را به اینها دادن یا ندادن تلنگری به بی کفایتی و ناکارامدی برخی مدیران است که چرا شرایط را به این سمت بردند که اولا ما فراتر از امکانات فعلیمون پناهنده بپذیریم.ثانیا چرا به این سمت حرکت کردیم که قوانین مرزی ایران برای خارجی اینقدر بی ارزش جلوه کند که امروز مقوله اتباع غیرمجاز در حد میلیونی مطرح باشه.ثالثا از این به بعد می خواهیم چه کنیم.شما اگر می خواهید به دیگران هم کمک کنید کار بسیار خوبی است هیچکس هم مخالف نیست.فکر میکنید اگر وضعیت اداره مملکت به سامان بود توان بالقوه ایران به بالفعل تبدیل شده بود و این افراد قانونی و با حساب و کتاب و متناسب با نیاز کشور وارد این سرزمین می شدن الان کسی حرف از این میزد که چرا فلان بدبخت که به ما پناه اورده را بیمه کردند؟؟اتفاقا هم باید بیمه شوند هم تمام حقوق شهروند ایرانی را داشته باشند.با اینکار اینها را در فرهنگ خودمون هضم میکنیم.اگر بیچاره ای به شما پناه اورد و به او زندگی بخشیدید از توانائیهاشون بهره میبریم و خطری هم متوجه کشور نمیشه چون حب این سرزمین و ملتش در وجود او خواهد بود.درواقع سود دو طرفه است.کاری که صدها ساله غرب انجام میده.اما اگر در داخل مسائل لاینحلی داشته باشید که حتما برای ساکنان این سرزمین اهمیت بیشتری از کمک به ساکنان سرزمین دیگر داشته باشه و مسئولش بجای حل ان فقط شعار بده و حتی با رفتارش مشکلی بر این مشکلات اضافه کنه مطمئینا نگاه اکثریت جامعه منفی میشه.پس مشکل نه نفس عمل خیر است نه اینکه باید به خارجی کمک کرد.مشکل مدیران خواب زده هستند که مشکل درست میکنن در پی حلش هم نیستند.مشکل انست که هر انسانی دنبال زندگی بهتر است و الان اگر یک افغانی وارد ایران شد اگر ما قانون را از لحظه ورود به او تفهیم کردیم هیچ مشکلی پیش نمی اید اما وقتی غیرقانونی وارد میشه.غیرقانونی زندگی میکنه.به یکباره در اخبار میبینیم فلان جرم را مرتکب میشه بعد هم خیلی شیک برمگیرده افغانستان.حالا باید یقه کی را گرفت؟؟ پیشنهاد میکنم اخباری که همین امروز از تجمع افاغنه و دستگیریشون در ارومیه منتشر شده را مطالعه بفرمائید.هیچکس دیگری را پست نمیداند که خدا همه را برابر افریده.هیچکس هم انها را نمی خواهد براند.اما اینده یک کشور و مردمش انقدر مهم است که از حاکمانش انتظار میره در جهت پیشرفت ان سرزمین گام بردارند نه اینکه مشکلات را حل نکنند با این دست و دلبازی برای اتباع خارجی بر مشکلات بیافزایند بجای سخت گیری با دادن امکانات غیرمستقیم این مهاجرت ها را تشدید هم بکنند چرا چون دلمان سوخته.اگر اینقدر دلسوزیم به داد هزاران بیمار سرطانی برسیم که گاهی یک امپولشون 1 میلیون قیمتشه.من فکر میکنم با این سطح درامدها اگر قرار باشه مثلا ماهی 2 میلیون خرج درمانش کنه باید چکار کنه. انقدر هزینه باید بکنند که از هستی ساقط بشن یا از بی پولی بمیرند.به داد مردم سیستان و بلوچستان برسیم.به داد همین تهران برسیم که مردم ندارند خانه هاشون را نوسازی کنند اگر یک زلزله بیاد فاجعه تاریخی کشتار میلیونی رقم می خوره.به داد خوزستان برسیم که یک زمانی هند کوچک نامیده میشد الان نفس مردمانش به شماره افتاده.به داد ابوموسی برسیم که مردمش در تنگ دستی زندگی میکنند بعد چند کیلومتر انطرف تر کسانی که ادعای این ملک را دارند در ناز و نعمت دست و پا میزنند.پول برای هیچ چی نداریم.مالیاتها باید هر روز اضافه بشه.45000 میدن چند برابر پس میگیرند اخر هم هر روز با قطع میشه یا نمیشه تن ملت را می لرزونند اما نمیدونم به اتباع خارجی که میرسه درهای رحمت باز میشه.هم مابه التفاوت بیمه خارجی ها پرداخت میشه.هم مشکل هزینه تحصلی 1500 دلار در سالشون رفع میشه و......اگر اینجا میگیم اونها ریشه ایرانی دارند این ایرانیهای داخل کشور قطعی و رسمی ایرانیند شک و شبهه ای هم درش نیست!!!وگرنه تا این نباشه این نزاع دو طرفه است.این اقایون می بخشن حامیانشون هم حمایت میکنند امثال منهم مدام فقط جنبه منفی حضور این خارجی ها را در نظر میگیره گویی همه این 3 میلیون افغانی خلافکارند وکوچکترین اثر مثبتی نداشتند بلکه ببینیم اینده چه میشه.چه زمان عقلانیت حاکم میشه.
کل حرف اینست.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”