پناهندگان سوری را بفرستید ایران.ایرانی وظیفشه!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Fast Poster
Fast Poster
پست: 252
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۶:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 899 بار

پناهندگان سوری را بفرستید ایران.ایرانی وظیفشه!!

پست توسط شیرافکن »

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،‌در ادامه جنجال‌های غرب درباره «نقش منفی ایران در بحران سوریه»، یک پایگاه آمریکایی لزوم پذیرش پناهجویان از سوی تهران را نشانه‌ای از خواست آن برای ایفای نقش مثبت منطقه‌ای می‌خواند.

پایگاه آمریکایی «دِ ویک»(theweek) در گزارشی درباره بحران پناهجویان در کشورهای اروپا پیشنهاد داد: «به ایران پول بدهید تا پناهجویان سوریه را بپذیرد».

این پایگاه در ادعایی بی اساس با تاکید بر آنکه ایران «نقش و مسئولیتی سنگین در قبال بحران پناهجویان سوریه دارد، می‌نویسد: «این موضوع معنا دارد که از ایران درخواست شود که در مراقبت از پناهجویان مسئولیت برعهده گیرد».

نویسنده این مطلب می‌افزاید: «ادعای اصلی اخلاقی اروپا در ارتباط با بحران پناهجویان، توانمندی مالی بیشتر آن در قبال کشورهای منطقه خاورمیانه است».

«نوآ میلمن» در ادامه با بیان آنکه پناهجویان آلمان و اروپا با به ایران ترجیح می‌دهند،‌ بر لزوم اقدام ایران برای پذیرش پناهجویان تاکید می‌کند.

او ضمن آنکه مدعی می‌شود پذیرش پناهجویان «از نظر سیاسی کودتایی قابل توجه» برای نظام ایران خواهد بود، می‌گوید: «این اقدام تاکیدی بر بازگشت آن به رویکرد خوب در جامعه بین‌المللی خواهد بود و نشان خواهد داد این کشور قادر به ایفای نقش منطقه‌ای مثبت خواهد بود».

روزنامه‌نگار آمریکایی در ادامه درباره پذیرش پناهجویان توسط ایران نوشت: «این اقدام کشورهای خلیج(فارس) که با وجود ثروت و مسئولیت مستقیمشان در درگیریهای سوریه هیچ پناهجویی را نپذیرفته‌اند، خجالت زده خواهد کرد».

میلمن در اظهارنظری دیگر مدعی شد در صورتی که ایران به پیشنهاد پذیرش پناهجویان نه بگوید، این موضوع تاکیدی بر نقش تهران در طولانی شدن بحران سوریه خواهد بود و احتمالا سبب تشدید مخالفت‌های منطقه‌ای و اروپا با ایران خواهد شد.

روزنامه‌نگار آمریکایی همچنین می‌گوید برای آنکه ایران با استناد به هزینه‌های اقتصادی و مالی از پذیرش پناهجویان امتناع نکند، اینطور پیشنهاد می‌دهد که به تهران برای پذیرش پناهجویان پول داده شده و هزینه‌های آن پرداخت شود.
مزه ایران خوب رفته زیرزبونشون.3 میلیون افغانی کم بود حالا نقشه اسکان سوریها را برامون میکشن.جالبه تا صحبت از برخورد و اخراج اتباعغیرقانونی بیگانه میشه همین نهادهای وابسته به اینها و شبکه معروف انگلسی فریاد زدنشون بالا میگیره.منافعش رادر افغانستان از معادن و...امریکا میبره اواره و پناهندش برای ایران.حتما قراره در سوریه هم این ماجرا تکرار بشه.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3294
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: پناهندگان سوری را بفرستید ایران.ایرانی وظیفشه!!

پست توسط bamn »

  با سلام و تشکر از شما دوست عزیز .
اولاً تقریباً تمامی آوارگان سوری که راهی اروپا شده اند کسانی هستند که در اردوگاه های ترکیه اسکان داده شده بودند . اما به علت عدم رسیدگی و توجه دولت ترکیه به آنها مجبور به این مهاجرت شده اند . چرا غربی ها به جای مطرح کردن چنین مباحث بی ربطی شرایط باقی ماندن پناهجویان در همان ترکیه را فراهم نمی کنند؟!

دوماً بیشتر این پناهجویان کسانی هستند که از گروه های تروریستی گریخته اند نه از حکومت سوریه ، وگرنه حالا که استان ادلب تقریباً بطور کامل تحت کنترل تروریست ها قرار گرفته است ، باید برای بازگشت و اسکان آنها در داخل خاک سوریه برنامه ریزی می شد نه اینکه گروه های تروریست خانواده های خودشان را از چین و چچن و ازبکستان و ... به آنجا آورده و منازل خالی را اشغال کنند!

سوماً اکثر مردمی که از دست داعش و سایر گروه های تروریستی گریخته اند ترجیح می دهند در صورت امکان در مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی آواره باشند تا در خارج کشور و آنهایی که به ترکیه گریخته و از آنجا راهی اروپا شده اند راه و وسیله ای برای رساندن خودشان به مناطق تحت کنترل ارتش نداشته اند . پس در ترکیه هم مجبورند به هر مسیری بروند که دولت ترکیه برای آنها باز گذاشته است!

چهارماً به راه افتادن این موج مهاجرت بعد از اشغال ادلب بدست تروریست ها نشان می دهد که دولت ترکیه هم در راه افتادن آوارگان سوری به سمت اروپا بی تقصیر نیست و برای اینکه خودش را از شرشان راحت کند با زبان بی زبانی حالیشان کرده که یا باید به سوریه برگردید یا به کشور دیگری بروید!

پنجم ، البته ایران خالی از پناهجویان سوری و عراقی هم نیست! در همین اصفهان خودمان دهها خانواده سوری و عراقی در چند سال اخیر ساکن شده اند که نیمی از آنها متمول بوده و برای خودشان خانه و کاسبی راه انداخته اند و نیم دیگر که دست خالی بوده و فقط جانشان را برداشته و به ایران گریخته اند هم در محلات حاشیه ای و ذاغه نشین ها برای خودشان سرپناهی دست و پا کرده اند . برخی افراد خیر هم به آنها کمک می کنند اما متاسفانه یک عده حتی وقتی روی پل خواجو و سی و سه پل چشمشان به گردشگران عرب می افتد انگار قاتل پدرشان را دیده اند وای به اینکه به آنها بگویی بیا به این آوارگان سوری و عراقی کمک کن!
  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”