پیروزی چشمگیر دموکرات ها در انتخابات آمریکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 324
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۵, ۶:۱۳ ب.ظ
محل اقامت: تهران-شهرک غرب
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

آخرين تلاش احزاب آمريکا برای جذب رأی دهندگان

پست توسط MAX »

آخرين تلاش احزاب آمريکا برای جذب رأی دهندگان

دو حزب بزرگ جمهوريخواه و دموکرات در آمريکا آخرين توش و توان خود را برای جذب آرای مردم در انتخابات ميان دوره ای کشور به کار انداخته اند.

جورج بوش رئيس جمهور آمريکا برای جلب حمايت رأی دهندگان به ايالت های جنوب فلوريدا، تکزاس و آرکانزاس سفر کرده است.

دموکرات ها که طبق آخرين نظرسنجی ها اندکی جلو هستند، سياست جاری آمريکا در عراق را در رأس برنامه های تبليغاتی خود قرار داده اند.

آقای بوش در سخنرانی خود در فلوريدا به هواداران حزب خود اطمينان داد که در انتخابات روز سه شنبه برنده خواهند شد.

با به کار افتادن سيستم تازه رأی گيری، در بسياری از ايالت های آمريکا مردم توانسته اند رأی خود را قبل از فرا رسيدن روز انتخابات رأی خود را به صندوق بريزند.

طبق نظرسنجی ها دموکرات ها حد اقل در سنا اکثريت خواهند آورد. اما تحليل گران گفته اند که نمی توانند درباره نتايج انتخابات نظر قطعی بدهند و احتمال دارد در ساعات آخر همه چيز تغيير کند.

"سياستی تازه در عراق"

حزب جمهوريخواه، رقبای دموکرات خود را به "ترسويی و عدم قاطعيت در دفاع از امنيت آمريکا" متهم می کند.

دموکرات ها از سياست دولت آقای بوش در عراق انتقاد می کنند و قصد دارند در صورت کسب اکثريت در کنگره يا مجلس نمايندگان درباره جنگ عراق تحقيقی سراسری انجام دهند. انتظار می رود که آنها در سياست آمريکا در عراق تغيير اساسی ايجاد کنند.

جمهوريخواهان هشدار می دهند که هدف دموکرات ها مبنی بر بيرون کشيدن زودهنگام نيروهای آمريکايی از عراق، "دستاورهای به دست آمده در عراق" را نابود می کند.

آقای بوش خطاب به هواداران خود در فلوريدا گفت: "تصميم من مبنی بر برکناری صدام حسين تصميم درستی بود، و جهان بدون او راحت تر شده است."

او همچنين گفت: "بدترين کار اين است که پيش از انجام وظيفه عراق را ترک کنيم. دموکرات ها برای عراق هيچ سياست روشنی ندارند."

گمان نمی رود که شرکت مردم در انتخابات ميان دوره ای از 40 درصد بيشتر باشد و هر دو حزب تلاش دارند مردم را به شرکت گسترده تر تشويق کنند.

حزب دموکرات برای کسب اکثريت در انتخابات ميان دوره ای روز هفتم نوامبر به شش کرسی در سنا و 15 کرسی در مجلس نمايندگان نيازمند است

-----------------------------------------BBC.
Novice Poster
Novice Poster
پست: 78
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۵, ۹:۴۵ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

سرانجام دمکراتها پيروز انتخابات شدند

پست توسط احمدوند »

حزب دموکرات آمریکا در انتخابات میان دوره ای کنگره روز گذشته برای اولین بار طی 12 سال گذشته از سال 1994 تا کنون، کنترل مجلس نمایندگان آمریکا را بر عهده گرفت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، کاخ سفید تایید کرد که دموکراتها پیروزی را در مجلس نمایندگان آمریکا از آن خود کرده اند .

" تونی اسنو" گفت :"ما معتقدیم که دموکراتها کنترل مجلس نمایندگان را بر عهده خواهند گرفت و منتظر هستیم که با رهبران دموکرات در مسائلی که در اولویت دستورالعمل آنها قرار دارد، همکاری کنیم . مسائلی از جمله پیروزی جنگ در عراق و جنگ گسترده تر علیه تروریسم و ادامه مسیر اقتصاد به طرف رشد و پویایی."

در مجلس نمایندگان،احتمالا "نانسی پلوسی" برای اولین بار به عنوان یک سخنگوی خانم ایفای نقش خواهد کرد و همچنین برای اولین بار، یک قانونگذار مسلمان به نام " کیت الیسون" حضور خواهد داشت.

دموکراتها سه کرسی را در ایالت ایندیانا، دو کرسی در ایالت پنینسیلوانیا، دو کرسی در ایالت فلوریدا، دو کرسی در نیویورک و همچنین کرسی های دیگری را در آریزونا، کونکتیوت، کنتاکی ، اوهایو، نیوهمپشر و کارولینای شمالی به خود اختصاص دادند.

در بین جمهوریخواهان کلیدی که شکست خوردند؛ نام " کرت ولدون" از اعضای کنگره از سال 1987 و عضو ارشد کمیته سرویسهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا به چشم می خورد.

بر پایه گزارشها، دموکراتها حداقل 18 کرسی مورد نیاز خود را از جمهوریخواهان گرفتند و این رقم سه کرسی بیش از 15 کرسی مورد نیاز آنها بود.

در سنا نیز دموکراتها سه کرسی ازمجموع شش کرسی را که آنها به آن نیاز داشتند، به خود اختصاص دادند و رقبای جمهوریخواه را در پنینسیلوانیا، اوهایو و رود ایسلند شکست دادند.

در پنسیلوانیا، " باب کیسی" دموکرات آمریکایی سناتور" ریک سنتروم" را دریک رقابت نزدیک شسکت داد . در اوهایو " شرود براون" سناتور" مایک دواین" و در رود ایسلند " شلدون وایت هوس" سناتور " لینکولن چافی" را مغلوب کردند.

از سوی دیگر، دموکراتها شش کرسی فرمانداران ایالتی را به خود اختصاص دادند تا برای اولین بار طی 12 سال گذشته اکثریت را در مجلس های ایالتی در اختیار داشته باشند.

محبوبیت جمهوریخواهان در نتیجه حمایت آنها از جنگ عراق به شدت کاهش یافته و یکی از مسائل مهم تاثیر گذار بر نتیجه این انتخابات بود.

انتخابات میاندوره ای کنگره آمریکا که درآن شهروندان این کشورهمه 435 نماینده مجلس نمایندگان، یک سوم از نمایندگان مجلس سنا (33 کرسی) و 36 فرماندار از 50 فرماندار ایالتی این کشور، را انتخاب می کنند، روز سه شنبه 16 آبان (هفتم نوامبر) آغاز شد.
همزمان از شهروندان 37 ایالت در 203 مورد مربوط به ایالتها، رای گیری شده است.

با پيروزي حزب دمكرات آمريكا در نوزده حوزه انتخاباتي مجلس نمايندگان كه تاكنون شمارش آرا در آنها پايان يافته، شانس «نانسي پلوسي» رهبر دمكرات‌ها در مجلس نمايندگان براي رياست اين مجلس به شدت بالاست و براي نخستين بار در تاريخ آمريكا، يك زن به عنوان رئيس يكي از مجالس آمريكا منصوب مي‌شود.

«نانسي پلوسي» در نخستين واكنش خود به نتايج انتخابات، به بوش گفته است: آقاي رئيس‌جمهور! ما نياز به يك تغيير اساسي در موضوع عراق داريم.
مهرو بازتاب
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 324
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۵, ۶:۱۳ ب.ظ
محل اقامت: تهران-شهرک غرب
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

پیروزی چشمگیر دموکرات ها در انتخابات آمریکا

پست توسط MAX »

پیروزی چشمگیر دموکرات ها در انتخابات آمریکا

حزب دموکرات آمریکا در انتخابات میان دوره ای این کشور توانسته کنترل کنگره آمریکا را برای اولین بار در 12 سال گذشته به دست گرفته و تعداد نمایندگان خود را در سنای این کشور افزایش دهد.

این حزب توانست در انتخابات روز سه شنبه 7 نوامبر، 29 کرسی جدید در کنگره آمریکا را به خود اختصاص دهد.

دموکرات ها همچنین در انتخابات سنا توانسته اند چندین کرسی با ارزش را به خود اختصاص دهند و هم اکنون سرنوشت سنای آمریکا وابسته به نتایج آرای مونتانا و ویرجینیا است.

نتیجه آرا تا کنون از نزدیکی دو رقیب جمهوریخواه و دموکرات حکایت می کند و انتظار می رود آرای ویرجینیا بازشماری شود.

تحلیلگران بر این باورند که پیروزی دموکرات ها نشان دهنده نارضایتی رای دهندگان از اوضاع عراق، فساد دردولت و وضعیت اقتصادی است.

جیمز کوماراسامی، خبرنگار بی بی سی در واشنگتن نیز می گوید که این نتایج، چشم انداز سیاسی آمریکا را تغییر داده و دو سال آخر ریاست جمهوری جورج بوش در کاخ سفید، سال های دشواری خواهند بود.

با این پیروزی دموکرات ها در کنگره، "نانسی پلوسی" در جایگاه رییس کنگره آمریکا قرار می گیرد که این او را به بلند پایه ترین مقام زن در تاریخ آمریکا تبدیل می کند.

خانم پلوسی پس از این پیروزی گفته است که آمریکا نمی تواند به مسیر فاجعه بار خود در عراق ادامه دهد.

نتایج آرا نشان می دهد که دو موضوع اقتصاد و رسوایی های سیاستمداران نیز برای رای دهندگان آمریکایی اهمیت زیادی داشته است.

تحلیلگران بر این باورند که با به دست گرفتن کنگره امریکا توسط دموکرات ها، آنها این امکان را می یابند تا در مورد جنگ عراق و نحوه اداره جنگ تحقیق کنند. آنها همچنین قادر به تغییر سیستم مالیاتی و بهداشتی خواهند بود.

اولین نماینده مسلمان در کنگره

در مینه سوتا، کیت الیسون با پیروزی خود اولین حضور یک نماینده مسلمان دموکرات در کنگره را رقم زده است. وی که 43 سال سن دارد و یک حقوقدان است، خواهان خروج فوری نیروهای آمریکایی از عراق شده است.

در سایر رقابت های قابل توجه، در نیویورک، هیلاری کلینتون به راحتی برای بار دوم بر رقیب جمهوریخواه خود چیره شد و وارد سنا شد. سناتور جوزف لیبرمن نیز که به تازگی از حزب دموکرات جدا و به صورت مستقل در انتخابات شرکت کرد نیز توانست با پیروزی بر رقبای جمهوریخواه و دموکرات خود بار دیگر وارد سنا شود.

در انتخابات فرمانداری ها نیز آرنولد شوارتزنگر، فرماندار جمهوریخواه کالیفرنیا توانست برای یک دوره دیگر در سمت خود باقی بماند.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------BBC
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2597
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴, ۱۲:۲۷ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

پيروزی حزب دموکرات در انتخابات مجلس نمايندگان آمريکا

پست توسط Kingman_62 »

سرانجام پس از گذشت دوازده سال برتریِ جمهوری خواهان در مجلس نمايندگان، ديروز آمريكائيان با آرا‌ی خود، بی‌اعتمادی‌شان را به كابينه‌ی كنونی و رئيس جمهور نشان دادند و اكثريت كرسی‌های اين مجلس را به حزب مخالف تقديم كردند. شمارش آرا به هنگام تهیه‌ی اين خبر همچنان ادامه دارد تا سرنوشت مجلس سنا نيز روشن گردد.
تا اين لحظه ، چهار كرسی سنا در ايالت‌های پنسيلوانيا ، رودايلند ، ميسوری ، و اوهايو از جمهوری‌خواهان به دموكراتها رسيد. اوهايو همان ايالتی است كه در سال ۲۰۰۴ رأی نهائی و تعيين كننده‌ی آن ، جورج بوش را برای بار دوم به مقام رياست جمهوری رساند. اگر جمهوری خواهان ايالت‌های مونتانا و ويرجينيا هم ببازند ، اكثريت سنا از كف شان خارج خواهد شد.
مقام فرماندار ايالتی نيز در ايالت‌های نيويورك ، ماساچوست و اوهايو پس از ده سال به حزب دموكرات تعلق گرفت. خانم نانسی پلوزی رهبر فراكسيون دموكرات در مجلس نمايندگان اعلام كرد: «ما در آستانه‌ی يك پيروزی بزرگ برای حزب دموكرات قرار داريم.» با به دست گرفتن اكثريت در اين مجلس، خانم نانسی پلوزی نخستين سخنگوی مؤنت مجلس خواهد شد.
از نتايج پيش بينی نشده ، پيروزی دوباره‌ی سناتور «جو ليبرمن» در ايالت كانه تيكت بود كه به عنوان كانديد مستقل بر هر دو حزب جمهوری خواه و دموكرات فائق آمد. سناتور ليبرمن ، از هنگامی كه عضو حزب دموكرات بود تا هم اكنون كه مستقل است ، از طرفداران سرسخت جنگ در عراق و حامی سياست‌های جورج بوش بوده است.
خانم هيلاری رادام كلينتون (همسر بيل كلينتون) همانطور كه انتظار می‌رفت برای بار دوم با اكثريت هفتاد درصد آرا‌ی به سناتوری ايالت نيويورك انتخاب شد. شايعه‌ی نامزدی او برای انتخابات رياست جمهوری در سال ۲۰۰۸ بسيار قوی است.
جمهوری خواهان همچنين باخت‌های بزرگی را برای مجلس نمايندگان در ايالت‌های كانه تيكت و اينديانا متحمل شدند.
روزنامه‌ی نيويورك تايمز در سرمقاله‌ی روز انتخابات خود نوشت همه نامزدها از هر دو حزب توافق توافق دارند كه وزير دفاع «دانالد رامسفلد» بايد برود و كنار رفتن رامسفلد بايد نخستين هدف نمايندگان در فردای انتخابات باشد. حتا كسانی كه از حضور درازمدت آمريكا در عراق دفاع می‌كنند به اين نتيجه رسيده‌اند كه در سياست جنگی عراق بايد يك تغيير جدی رخ دهد.

* آرنولد باز هم فرماندار كاليفرنيا شد
خبرگزاري انتخاب : بر اساس نتايج شمارش آرا در ايالت كاليفرنيا، «آرنولد شوارتزنگر» از جناح جمهوري‌خواه آمريكا بار ديگر به عنوان فرماندار اين ايالت برگزيده شد.
به گزارش «بي.بي.سي»‌، اين بازيگر سابق فيلم‌هاي هاليوود اگرچه در صف جمهوري خواهان قرار دارد، اما طرفداران دمكراتها در ايالت كاليفرنيا از وي حمايت مي‌كنند.

* یكی از دشمنان سرسخت ایرانیان شكست خورد
نتایج اولیه شمارش آراء در آمریكا نشان می‌دهد ریك سنتروم، سناتور افراطی مجلس سنا از ایالت پنسیلوانیا در جریان انتخابات میاندوره‌ای كنگره از رقیت دمكرات خود شكست سختی خورده و به این ترتیب امید او برای نامزدی در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریكا نیز نقش بر آب شده است.
سنتروم از دشمنان سرسخت ایران و ایرانیان در سنای آمریكا بود. او در سال‌های اخیر بانی چندین لایحه و قطعنامه ضد ایرانی در سنا شده بود و در میتینگ‌های تبلیغاتی خود نیز صراحتا از ضرورت حمله نظامی به ایران و تبدیل آن به عراقی دیگر صحبت می‌كرد.
این سناتور پیشین آمریكا در جریان انتخابات روز سه‌شنبه شدیدا از طرف گروه آمریكایی - اسراییلی آیپك پشتیبانی سیاسی و مالی می‌شد، اما باب كیسی جونیور از حزب دمكرات، او را وادار به تسلیم كرد.

* اولين مسلمان در كنگره
نتايج اوليه شمارش آراء انتخابات مياندوره‌اي كنگره آمريكا نشان مي‌دهد كه اولين مسلمان در تاريخ آمريكا موفق شده با پيشي گرفتن از رقيبان به مجلس نمايندگان اين كشور راه يابد.
به اين ترتيب، پس از سالها بيش از هفت ميليون مسلمان آمريكايي يك نماينده در مجلس آمريكا خواهند داشت.
امسال براي اولين بار در تاريخ آمريكا "كيت اليسون" ‪ ۴۳‬ساله كه يك وكيل دعاوي است، فرصت يافته بود تا بخت خود را به عنوان يك مسلمان براي ورود به مجلس نمايندگان آمريكا در مقابل دو رقيب قدرتمند جمهوريخواه و مستقل، در ايالت مينه سوتا بيازمايد.
دمكراتها نيز تنها به اين دليل اين وكيل مسلمان را نامزد كرده بودند كه در آن حوزه انتخابيه شمار زيادي مسلمان زندگي مي‌كرد.
طبق آمار رسمي كه دولت آمريكا منتشر كرده است بيش از هفت ميليون مسلمان در اين كشور زندگي مي‌كنند كه البته بدون ترديد اين رقم بسيار بيشتر است چرا كه با توجه به ترس و وحشتي كه در ميان مسلمانان ايجاد كرده‌اند، شمار زيادي از آنان براي جلوگيري از برخورد دولت با آنها از علني كردن دين خود واهمه دارند.
ايران كه آمريكا پيوسته ادعا دارد حقوق اقليت‌ها در آن نقض مي‌شود، يك اقليت در مجموع ‪ ۲۵‬هزار نفري به پشتوانه قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران داراي يك نماينده در مجلس است و وضعيت ديگر اقليت‌هاي مذهبي نيز بدين گونه است، حال آنكه در آمريكا حتي اگر همان رقم رسمي بيش از هفت ميليون مسلمان را بپذيريم، تاكنون سابقه نداشت يك مسلمان به يكي از دو مجالس آمريكا راه يابد.
 تصویر

تصویر
 
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 324
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۵, ۶:۱۳ ب.ظ
محل اقامت: تهران-شهرک غرب
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

آيت الله خامنه ای: شکست جمهوريخواهان پيروزی ملت ايران بود

پست توسط MAX »

آيت الله خامنه ای: شکست جمهوريخواهان پيروزی ملت ايران بود

پيروزی دموکراتها در انتخابات مياندوره ای مجلسين سنا و نمايندگان آمريکا که بر تسلط آنان بر قوه مققنه ايالات متحده انجاميد، هنوز واکنش رسمی از سوی دولت ايران به همراه نداشته اما مقامات بلندپايه اين کشور به اظهارنظر درباره آن پرداخته اند.

آيت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی، شکست حزب حاکم جمهوريخواه در انتخابات را "پيروزی بارز ملت ايران" خوانده، چراکه به گفته وی، سياستهای "خصمانه و جنگ‌ طلبانه" دولت آمريکا "همواره بر ضد ملت ايران بوده است".

وی طی سخنرانی در شهر دامغان، شکست جمهوريخواهان را، "عدم ‌مقبوليت سياستهای جنگ‌ طلبانه آمريکا در داخل اين کشور" قلمداد کرده و گفته: "اين مسئله يک حادثه صرفاً داخلی آمريکا نيست بلکه شکست سياستهای جنگ‌ طلبانه بوش در دنياست".

محمود احمدی نژاد، رئيس جمهور ايران نيز نتيجه انتخابات اخير مجلسين آمريکا را نشان ‌دهنده نارضايتی مردم اين کشور و به تنگ آمدنشان از سياستهای دولت آمريکا دانسته و گفته: "اکثريت مردم آمريکا از بازيهای دولتشان خسته شده ‌اند".

محمد امامی کاشانی، خطيب جمعه تهران نيز گفته است: "در حزب جمهوريخواه بوش گوشها کر بود و صداها را نمی ‌شنيد، آنها نه صدای دنيا را می ‌شنيدند و نه صدای مردم آمريکا را، در نهايت اين بی ‌اعتناييها کار خود را کرد و حتی يک مشت الفاظ دروغين آنها مثل دموکراسی، مقابله با تروريسم و مقابله با نا امنی هم کاری برايشان نکرد".

وی در عين حال به حزب دموکرات آمريکا نيز هشدار داد که اگر بخواهد عملکردی مشابه حزب جمهوريخواه داشته باشد به سرنوشت اين حزب نيز دچار خواهد شد.

آقای امامی کاشانی که عضو مجلس خبرگان و شورای نگهبان قانون اساسی ايران است، دولت جمهوريخواه جورج بوش در آمريکا را به دوگانگی در سياست خود متهم کرده و گفته: "اين دولت تا حلقوم اسرائيل را به سلاح هسته‌ ای مجهز کرد اما با فناوری هسته‌ ای ايران اين طور مخالفت کرد، اين دوگانگی و اين نوع مسائل است که امروز حيثيت جمهوريخواهان را لکه ‌دار کرده و باعث شده مردم آمريکا هم ضربه بخورند؛ البته کناررفتن جمهوريخواهان يک مقدار حيثيت آمريکا را رو آورد اما بايد ديد بعد از اين چه کار خواهند کرد".

علی لاريجانی، دبير شورای امنيت ملی ايران نخستين مقام بلندپايه ايرانی بود که در پی انتشار نتايج اوليه انتخابات مياندوره ای آمريکا به اظهارنظر درباره آن پرداخت و پيش بينی کرد که پيروزی دموکراتها در اين انتخابات بر تئوری اقدامات پيشدستانه دولت آمريکا اثر خواهد ‌گذاشت.

وی که مسئوليت پرونده اتمی ايران را عهده دار است روز پنجشنبه (نهم نوامبر) طی نشستی خبری در تهران گفت که در مسئله هسته ای ايران برخی دموکراتها موضع "عقلانی ‌تری" دارند، هرچند بين آنها هم بر سر اين مسئله دسته‌ بنديهايی وجود دارد.

به عقيده آقای لاريجانی، دموکراتها منفعت خود را در درگيری بيشتر با ايران نمی ‌بينند و "بزرگنمايی" مسئله هسته‌ ای ايران به نفع آنها نيست.

-----------------------------------------------------------------BBC
Major
Major
پست: 681
تاریخ عضویت: جمعه ۲۸ مهر ۱۳۸۵, ۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های دریافتی: 104 بار
تماس:

پست توسط sir.mohammad »

دموکراتها هم مثل اونا هستن
و با روي کار اومدنشون دوباره همون آشو همون کاسه
و دوباره صدق اين کلا به همه ثابت ميشه

همشون سر و ته يه کرباسن
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

گویند به همه مردم عالم گله خویش
پیش كه روم من كه ز عالم گله دارم
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”