انعقاد قراردادجدیدارتش آمریکابرای ساخت بمب‌افکن‌های پیشرفته

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

انعقاد قراردادجدیدارتش آمریکابرای ساخت بمب‌افکن‌های پیشرفته

پست توسط sinaset »

انعقاد قرارداد جدید ارتش آمریکا برای ساخت بمب‌افکن‌های پیشرفته
نیروی هوایی آمریکا به تازگی یک قرارداد 21.4 میلیارد دلاری برای نسل جدیدی از بمب‌افکن‌های استراتژیک دوربرد (LRS-B) با قابلیت انتقال محموله‌های سنگین یا اتمی برای مبارزه با سیستم‌های ضدهوایی جدید با شرکت نورثروپ گرومان امضا کرده که جایگزین ناوگان قدیمی B-52 و B-2 خواهند شد.

 تصویر 
به گزارش سرویس علمی ایسنا، این قرارداد تا حدی تعجب‌برانگیز است زیرا شرکت نورثروپ گرومان تنها یک ششم اندازه لاک‌هیدمارتین و بوئینگ بوده که در این رقابت بطور اشتراکی شرکت داشتند. اما نورثروپ، تجربه بالایی در فناوری رادارگریز و ساخت بمب‌افکن دارد که باعث برتری آن در میان رقبای دیگر شده است.

این قرارداد دو بخشی که بر پایه بودجه پیشنهادی نورثروپ و یک ارزیابی مستقل برای جلوگیری از پیشنهاد قیمت پائینتر، اجرایی خواهد شد، توسعه و ساخت این بمب‌افکن‌ها را برای دو دهه پوشش خواهد داد. هزینه هر هواپیما بسته به تعداد خریداری شده، 511 میلیون دلار تخمین زده شده است.

انتظار می‌رود این بمب‌افکن‌ جدید تا اواسط دهه 2020 اجرایی شود و اگرچه ویژگی‌های آن‌ هنوز بشدت محرمانه باقی مانده، احتمالا مبتنی بر طراحی هواپیماهای تجسسی بدون سرنشین سری RQ-180 و بمب‌افکن B-2 Spirit خواهد بود. بمب‌افکن LRS-B سبکتر و کوچکتر از B-2 بوده اما ایرودینامیک و بهره‌وری بهتری خواهد داشت.

طبق شرایط طرح، این بمب‌افکن قادر خواهد بود ماموریت‌هایی نظیر بمباران استراتژیک، بمباران تاکتیکی، حمله جهانی، جستجو،‌ نظارت، شناسایی، جاسوسی و حمله الکترونیکی را انجام دهد.

نسل جدید این هواپیماها همچنین می‌توانند تسلیحات اتمی با خود حمل کنند، اما بر اساس معاهدات کنترل تسلیحات، این کار تا زمان بازنشستگی بمب‌افکن‌های هسته‌ای قدیمی‌تر انجام نخواهد شد.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴, ۱۰:۵۱ ب.ظ

Re: انعقاد قراردادجدیدارتش آمریکابرای ساخت بمب‌افکن‌های پیشر

پست توسط aminheidari »

بنظرتون پا جای بی 2 اسپریت میزاره یا نه؟

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”