چاره سازی امریکا بنفع تروریسم در قالب گفتگو

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1653
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3396 بار
سپاس‌های دریافتی: 5775 بار

چاره سازی امریکا بنفع تروریسم در قالب گفتگو

پست توسط shafagh »

این بار اول نیست که استکبار غرب بعد از نزدیک شدن شکست دوستان و وابستگانش در مقابل ارتش های کشورهای اسلامی و نیروهای مدافع اسلامی بین دو طرف حائل شده و طرح گفتگو و صلح را مطرح می کند. مسلم است که این امر از روی خیرخواهی نبوده و کاملا بوی توطئه دارد. تا قبل از حضور نیروی هوایی روسیه در سوریه برای مقابله با نهضت تروریسم داعش وابسته به ال سعود و کمک به نیروهای زمینی کشور سوریه برای عقب راندن این گروه های مسلح تروریستی و پاکسازی مناطق ارضی سوریه از لوث وجود ان وحشیان جنایتکار، امریکا سکوت کرده و منتظر بدست امدن یک نتیجه مثبت در جبهه ی تروریست ها بود. حضور هواپیماهای نظامی امریکا در عراق هم در اصل یک سری عملیات های نمایشی و نرم بود که هیچ هدفی برای حمله جدی به مواضع داعش را دنبال نمی کرد و مقصود انها از بین بردن نیروهای مهاجم داعش نبود. شاید هم با شناختی که ما از امزیکا داریم اهم وظایف انها رصد کردن دو جبهه ی داعشی ها و نیروهای مدافع عراقی انهم به نفع تروریست ها می بود.
در تمام این دوران امریکا هیچگاه عزم جدی برای از بین بردن ترویسم سعودی از خود نشان نداد و بهر حال سعی داشت صدمه و ضرری جدی به انها نرسد تا انها بتوانند به پیشروی خود در عراق و سوریه ادامه دهند. از طرفی امریکا در ان زمان جهدی را که امروز برای تشکیل گردهمایی کشورها برای گفتگو در مورد حل مسالمت امیز بحران سوریه که در اصل عامل ان تروریسم سلاطین عرب است نداشت. اما طرح امریکا برای حل جنگ در سوریه در اصل کمک کردن به بقاء داعش و هدف قرار دادن حاکمیت ملی سوریه با مطرح کردن کناره گیری دکتر اسد رییس جمهوری قانونی و مردمی سوریه که در اصل مظهر وحدت مردم این کشور و عامل انسجام نیروهای نظامی سوریه است می باشد. امریکا می خواهد با کنار رفتن رییس جمهور محبوب و منتخب مردم سوریه و با ایجاد یک دیفرمینگ در نوع حکومت سوریه و روی کار اوردن مزورانه نوعی دولت غربی در سوریه که در جهت منافع غرب و دول سرسپرده عربی و امنیت اسراییل حرکت کند راه را برای رفع نگرانی صهیونیسم و نفوذ بیشتر خود در منطقه خاورمیانه هموار کند.

اگرچه ما میدانیم امریکا در قالب بت استکبار شریکی برای خود قائل نیست و رقیبی را نمی پذیرد و همیشه سعی دارد فقط و فقط سیاست های شیطانی خود را تحکم نماید اما امروز و با شکست های پی در پی تروریسم در سوریه می بینیم که چطور کاخ سفیداز روی مکر و خدعه از بعض کشورهای اروپایی و عربی و همچنین دشمن قلدر و دیرینه خود روسیه و حتی بزرگترین مخالف خود جمهمری اسلامی ایران هم دعوت کرده است که در ان گفتگوی صلح شرکت کنند! البته این روش همیشگی جمهوری اسلامی است که گفتگوهای منطقی و عادلانه را جایگزین تنش و جنگ نماید و این روش حکومت اسلامی ایران است که مردم را از شر و توطئه عاملان ناارام و جنگ طلب خلاص کرده و انها را به سمت امنیت و صلح و ارامش سوق دهد اما نیز بخوبی میدانیم که در پشت این دعوت بظاهر حیرخواهانه امریکا وجود پر از نفرت و نارضایتی کاخ سفید قرار دارد که مزورانه سعی در برگرداندن ورق به نفع خود را دارد.
مسئولین محترم جمهوری اسلامی ایران در ان گفتگوها که بعض کشورهای دیگر نیز حضور دارند شرکت نموده اند اما هدف ایران اسلامی با اهداف ضد بشری و توسعه طلبانه امریکا اسمان تا زمین فرق دارد. ایران سعی خواهد داشت با این گفتگوها راه حل های ممکن و عادلانه ای را پیشنهاد دهد که بر اساس خواست و اراده ملت سوریه باشد و بدان وسیله بشود خدعه جنگ تروریسم در سوریه و عراق را خنثی کرده، فریب خوردگان این گروه های تروریستی را از هسته اهریمنی انها جدا نموده و انها را با ملت سوریه پیوند داده و صلح و امنیت دائم در این کشور بر قرار شود.
انچه مسلم است ایران با ساقط کردن حکومت بشار اسد که رییس جمهور منتخب مردم سوریه و عامل پیوند و وحدت بین انهاست مخالف بوده و با طرح توطئه امیز امریکا موافقتی ندارد و بلکه این طرح را طرحی برای از بین بردن انسجام ملی و توان نیروهای مسلح مدافع این کشور می داند که حیات و استقلال ملت سوریه وابسته به انهاست. ایران هر طرحی را که در راستای تضعیف دولت ،ملت و ارتش مدافع سوریه باشد رد می کند و بسهم خود و بر مبنای قوانین و منشور سازمان ملل هرگونه دخالت بیگانه در حاکمیت و استقلال کشور سوریه را محکوم کرده و ان را خلاف حقوق و اراده یک ملت میداند. جمهوری اسلامی تنها از مواضع و طرح هایی دفاع خواهد کرد که خواست و گزینش اقشار مختلف ملت سوریه در راس همه مفاد ان باشد و امریه ها فرمایشی و نفوذهایی از نوع غربی و اسراییلی در ان منظور نشده باشد. بکلامی ساده و مختصر این ملت سوریه است که بایست در مورد سرنوشت خود و کشور خود تصمیم گیری کند و خاتمه جنگ ناخواسته ای که تروریسم سعودی بر انان تحمیل کرده است تنها خلع سلاح شدن این گروه های جنایتکار و حاضر شدن نمایندگان اقشار و اقوام سوری در قالب یک ملت واحد و در یک گفتگو و رفراندوم عادلانه عمومی راه حل پایان جنگ در این کشورخواهد بود
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”