عواقب پر کردن دندان‌ها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22101 بار

عواقب پر کردن دندان‌ها

پست توسط sinaset »

عواقب پر کردن دندان‌ها
متخصصان هشدار می دهند پر کردن دندان‌ها بیشتر از آنچه تاثیر مثبت داشته باشد عواقب منفی به دنبال دارد. آسیبی که در اثر پر کردن دندان‌ها ایجاد می‌شود می‌تواند موجب عفونت و پوسیدگی دندان‌های مجاور شود.

محققان می‌گویند اگر پر کردن دندان‌ها درست انجام نشود پوسیدگی دندان‌ها بیشتر شده و مجبور به پر کردن سایر دندان‌ها نیز می‌شوید. پژوهش‌های جدید حاکی از آن است که بیماران برخی از دندانپزشکان بیشتر از دندانپزشکان دیگر برای پر کردن سایر دندان‌هایشان مراجعه می‌کنند.
دمین والمسی سخنگوی انجمن دندانپزشکی بریتانیان می‌گوید این بررسی بر این واقعیت تاکید دارد که کار کردن بر روی دندان‌ها می‌تواند به آنها آسیب برساند. در این بررسی‌ها مشخص شد که ۶ دندان از ۱۰ دندانی که نزدیک به دندان پر کرده است بعد از ۵ سال دچار پوسیدگی می‌شود و تقریبا ۳۰ درصد از این دندان‌ها نیاز به پر کردن دارند.
والمسی در ادامه می‌گوید ممکن است هنگام پر کردن دندان‌ها به سایر دندان‌ها نیز آسیب وارد شود ولی دندانپزشکان باید از به‌روزترین فناوری‌ها استفاده کنند تا از بروز این مشکلات پیشگیری شود. متخصصان ضمن تاکید بر این نکته که پر کردن بهترین راه برای دندان‌هاست می‌گویند دندانپزشکان نیز باید دقت خود را بالا ببرند تا به دندان‌های دیگر آسیب کمتری وارد شود. طبق گفته کارشناسان بیماران باید پس از پر کردن دندان‌ها از آنها خوب مراقبت کنند. مواد قندی کمتری مصرف کنند و به شیوه‌ای صحیح مسواک بزنند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ساعت 24، سیمین کوپرد سرپرست تیم تحقیقاتی می‌گوید که احتمال آسیب رسیدن به دندان‌های مجاور هنگام پر کردن دندان‌های پوسیده بسیار زیاد است. درست است که پر کردن دندان‌ها راه‌حل مناسبی نیست اما در حال حاضر بهترین راهی است که دراختیار داریم. این مطالعات در Journal of Dentistry به چاپ رسیده است.

به نقل از eghtesadonline.com
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”