تقویت روحیه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1420
تاریخ عضویت: دوشنبه 17 مهر 1385, 9:56 am
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 869 بار
تماس:

تقویت روحیه

پست توسط gigi64 »

تقویت روحیه

خود را بشناسید:
به قول سقراط اهداف احساسات و محدودیت های خویش را بشناسید و با آرامش با آنها برخورد کنید خواه از طریق مطالعه خواه از طریق اندیشیدن و تفکرسعی کنید بعضی راه هایی که باعث شناخت شما از خودتان و اینکه چه چیزهایی شما را خوشحال می کند پیدا کنید.چناچه به این توصیه عمل کنید بهتر قادر به کنترل زندگی و مشکلات پیش روی خود خواهید بود. به خودتان ارزش بدهید و به خود اعتماد داشته باشید.
ممکن است سخت به نظر برسد اما سعی کنید رفتارتان گویای این باشد که از خودتان مواظبت می کنید حتی اگر همیشه احساس عدم اطمینان می کنید برخود و رفتار مثبت را به دنیای اطراف هدیه دهید. برخورد مردم با شما متاثر از رفتار و پوشش شماست. بنابراین خود ارزشی و خود اعتمادی را به نمایش بگذارید تا احترام را برای شما به ارمغان آورد.
بیش از حد توانتان کار نکنید:
همه ی ما با سخت کوشی خواهان تامین امنیت و رفاه خانواده مان هستیم اما مهم این است که تعادل را در زندگی حفظ کنیم معمولا آنچه از نظر مالی دنبال می کنیم با آنچه که تحقق می یابد یکسان نیست. اگر برای شما تامین معاش مهم تر از صرف وقت با عزیزان یا لذت بردن از زندگی است بهتر است در تعیین اولویت ها بازنگری کنید. سعی کنید برقراری تعادل را از کسی که بین زندگی شغلی و خانوادگی اش این توازن را ایجاد کرده بیاموزید.
از افراد منفی دوری کنید:
از ارتباط مسموم که در شما احساس تاراحتی عصبانیت یا ناامنی ایجاد می کند اجتناب کنید. ممکن است سخت به نظر آید اما ارتباط خویش را با کسانی که برای شما افسردگی به ارمغان می آورند به حداقل برسانید کسانی که اکثرا محبت های دریافتی را بدون پاسخ می گذارند و یا کسانی که دائما از شما انتقاد می کنند صداقت سخنان چنین افرادی را مورد ارزیابی قرار دهید تا ببینید که میزان حقایق موجود در سخنانشان تا چه حد بر اساس ارتباطی مثبت و خوش بینانه است. اگر کسانی شما را تحت فشار روانی قرار می دهند آنها را ترک کنید.
مثبت فکر کنید:
سعی کنید از حداکثر توانا یی ها یتان استفاده کنید و به قدرت خویش اتکا کنید علایق شخصی تان را با مطالعه و گذراندن کلاس ها توسعه دهید. علایق جدید را امتحان کنید و شکست هایتان را به کار گیرید همه ی ما بخشی از اوقاتمان را از دست داده ایم اما افراد موفق از شکست هایشان درس آموخته اند و مغلوب شکستشان نشده اند. اگر شما تونایی هایتان را به خوبی توسعه دهید و نقش مثبتی داشته باشید واقا قادر به تغییر موقعیت های منفی به موقعیت های مثبت خواهید بود.

بخشی ازاوقاتتان را تنها بگذرانید:
لذت از جمع دوستان و تنهایی دو بخش از زندگی اند که برای تقویت روحیه بسیار مهم اند برای معنا بخشیدن و ایجاد شور در زندگی با دیگران باشید و زمانی را برای لذت بردن از تنهایی خویش صرف کنید.

ارتباط و مراودت:

با روشی روشن و در عین حال همراه با آرامش و متانت احساساتتان را برای خانواده دوستان و همکلاسی هایتان بیان کنید و با دقت کامل به جواب آنها گوش فرا دهید. هرگز خود را تحت فشاری که ناشی از عدم بیان احسساتتان است قرار ندهید چرا که این فشار انفجاری ناگهانی در پی خواهد داشت و دیگران بدون کوشش و تلاشی شما را خواهند شناخت.
عصبانیتی را که باعث پریشانی و مشخص شدن نقاط ضعف شما می شود را کنترل کنید.
هرگز اجازه ندهید دیگران ذهن شما را بخوانند.

موقع احتیاج کمک بطلبید:

افرادی را پیدا کنید که هنگام مشکلات بتوانید با آنها مشورت کنید چنانچه پس از مشورت با دوستان و خانواده مشکلات همچنان طاقت فرسا جلوه می نماید و احساس عدم آرامش می کنید با مشاورینی صحبت کنید که خواهان کمک و یاری به شما هستند. اگر همچنان احساس عدم امنیت نگرانی یا ناراحتی و پریشانی می کنید فورا از یک مشاور متخصص کمک بطلبید.


منبع: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”