کشف جدید چینی ها در تکنولوژی پنهانکاری

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

کشف جدید چینی ها در تکنولوژی پنهانکاری

پست توسط sinaset »

مجله دیجی کالا - زهرا غلامی: گروهی از دانشمندان چینی، ماده‌ای بسیار نازک و سبک ساخته‌اند که توسط رادارها قابل شناسایی نیست.
 تصویر 

گروهی از محققان دانشگاه Huazhong چین یک نوع ماده‌ی خاصی ساخته‌اند که رادار نمی‌تواند آن را شناسایی کند. ماده‌ای که آن‌ها اختراع کرده‌اند از مواد عادی و رایج برای این کار بسیار سبک‌تر و باریک‌تر است. این تکنولوژی جدید نشان می‌دهد که کشور چین به سرعت پیشرفت می‌کند و به‌تدریج در زمینه‌ی فناوری‌های نظامی به آمریکا نزدیک می‌شود.

طیبعتا، تکنولوژی‌های مربوط به پنهان‌کاری امتیازهای زیادی برای نیروی نظامی هر کشوری به همراه می‌آورند. این تیم چینی ماده‌ای پنهان‌کار ساخته‌اند که از نمونه‌های عادی آن بسیار پیشرفته‌تر است. این ماده، چندلایه‌ای و بسیار باریک است و فقط ۷٫۸ میلی‌متر ضخامت دارد.

ماده‌ی مورد اشاره که با عنوان سطح فعال و گزینشگر فرکانس (AFSS) شناخته می‌شود، می‌تواند با فرکانس‌های مختلف رادار تطبیق یابد و به آن‌ها واکنش نشان دهد. برای قابل فهم‌تر شدن ویژگی این تکنولوژی می‌توانیم پوست آفتاب‌پرست را مثال بزنیم که به محیط واکنش نشان داده و رنگ عوض می‌کند. یکی از محققان دانشگاه چینی می‌گوید جذب‌کننده‌ی آنها حدودا ده برابر باریک‌تر از نمونه‌های قدیمی است.

سطح ماده‌ی AFSS با یک رویه‌ی فلزی نازک پوشیده شده است و با کش آمدن، امواج مایکروویو را جذب می‌کند. AFSS از لایه‌هایی فلزی و الکترونیکی تشکیل شده که می‌تواند امواج رادار را جذب کند و بدین ترتیب شناسایی نشود. این ماده از طریق بازتاب امواج فرکانس بالا پنهان می‌ماند و به دلیل ضخامت و وزن کم‌اش می‌توان به راحتی از آن در جت‌های جنگی ستفاده کرد.

این در حالی است که مواد جاسوسی عادی به جای بازتاب کردن امواج، آنها را به حرارت تبدیل می‌کنند. موادی که معمولا برای فرار از امواج مایکروویو رادار استفاده می‌شوند، بسیار ضخیم هستند و در تجهیزات هوایی مثل جت جنگی قابل استفاده نیستند. اما این ماده‌ی جاسوسی به اندازه‌ی کافی باریک است که بتوان از آن در هواپیماها استفاده کرد.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”