تصادفات عامل بيش از 50 درصد شكستگي‌هاي فك و صورت است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

تصادفات عامل بيش از 50 درصد شكستگي‌هاي فك و صورت است

پست توسط Leila »

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان نظام پزشكي كشور گفت: در بررسي شكستگي‌هاي مربوط به فك و صورت مهمترين علت با ميزان 3/57 درصد ناشي از صدمات تصادفات است كه با توجه به اين كه ميزان تصادفات در كشور بالاست، بايستي در تمام سطوح اطلاع‌رساني به مردم در خصوص رعايت اصول ايمني رانندگي داده شود.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دبيرخانه كنگره انجمن جراحان دهان، فك و صورت ايران، شهاب‌الدين صدر كه در آيين گشايش «سومين كنگره بين‌المللي انجمن جراحان دهان، فك و صورت ايران» سخن مي‌گفت، با اعلام اين مطلب افزود: بر اساس بررسي 150 پرونده مربوط به شكستگي‌ها، عامل حدود 7/14 شكستگي‌ها ناشي از نزاع، 3/13 ناشي از سقوط، 6 درصد ناشي از حوادث ورزشي و 7/2 درصد به علت ساير موارد بوده است.
وي تصريح كرد: در همين بررسي حدود 245 شكستگي در قسمت‌هاي مختلف عنوان شده كه در 52 درصد اين شكستگي‌ها در يك نقطه، 7/36 درصد در 2 نقطه، 8 درصد در 3 نقطه و 2 درصد در 4 نقطه ايجاد شده بود.
صدر يادآور شد: مقايسه مطالعات در مورد شكستگي‌ها در كشورهاي مختلف نشان مي‌دهد كه در ساير كشورها بيشترين ميزان شيوع شكستگي‌ها با ميزان 7/60 درصد در روزهاي تعطيل و 22 درصد آنها در روزهاي غيرتعطيل رخ داده است.
وي افزود: اين در حالي است كه در ايران برعكس اين آمار، ميزان شكستگي‌ها در روزهاي تعطيل كمتر است كه اين امر بيانگر مسئله فرهنگي، اجتماعي و نحوه گذران اوقات فراغت در ساير كشورها و ارتباط آن با مصرف الكل است.
وي در بخش ديگري از سخنانش با بيان اين كه انجمن‌هاي علمي و تخصصي نقش موثري در به روز نگه داشتن اطلاعات و ارتقاي جايگاه حرفه‌اي گروه‌هاي تخصصي دارند، افزود: هركدام از اين گروه‌هاي تخصصي در حيطه‌ كاري خود در جهت ارتقاي سلامت بايد نقش داشته باشند.
صدر گفت: داوطلبان براي ورود در عرصه سلامت بايد از تخصص لازم برخوردار باشند كه به همين منظور بايد از ملاحظات غيرتخصصي و غيرحرفه‌اي جلوگيري كرد.
وي تاكيد كرد: در همين راستا گروه‌هاي مختلف پزشكي بايد انجام كاري بيشتر داشته باشند و هر كدام حريم‌هاي تخصصي خود را رعايت كنند و در محدوده حرفه‌اي خود فعاليت داشته باشند.
به گفته صدر، هر نوع نافرمي و ناهنجاري در ناحيه صورت آثار منفي زيادي بر روحيه افراد دارد و هميشه جراحي‌هايي كه در اين ناحيه صورت مي‌گيرد، با انگيزه زيبايي نبوده و بايستي با حساسيت بيشتري به آنها پرداخته شود.
رئيس اين كنگره نيز گفت: هدف از برپايي اين كنگره ايجاد ارتباط علمي ميان متخصصان مختلف و به روز كردن علم جراحي فك و صورت در كشور و نيز هماهنگي اين علم با پيشرفت‌هاي نوين دنياست.
ابوالحسن مسگرزاده يادآور شد: بازسازي ضايعات ناحيه فك و صورت، تأمين زيبايي و اصلاح ناهنجاري‌هاي فكي، ارايه سخنراني‌هايي در زمينه جوان‌سازي با روش‌هاي جراحي (رفع چين و چروك‌هاي صورت)، تصادفات، روش‌هاي نوين درمان شكستگي‌هاي ناحيه فك و صورت درمان‌هاي نوين تومورها و سرطان‌هاي فك و صورت، مباحث جديد در مورد بازسازي حفره دهان به روش كاشت دندان و درمان آشفتگي‌ها و نارسايي‌هاي تنفسي هنگام خواب از عمده مباحث اين كنگره سه روزه را تشكيل مي‌دهد.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”