فتنه گری های تجریک امیز امریکا علیه چین

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1653
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3396 بار
سپاس‌های دریافتی: 5775 بار

فتنه گری های تجریک امیز امریکا علیه چین

پست توسط shafagh »

اخیرا امریکا به چین گیر داده است و بقول عوام مدرن روی اعصاب پکن راه می رود. در این مورد امریکا از همان روش مقابله با روسیه در غرب اسیا ( شیر کردن ترکیه مقابل روسیه) استفاده می کند و ان مجتمع و تهییج کردن کردن کشورهای دیگر علیه چین است در ان حال که خود عفب تر ایستاده است و حکم شیطان رجیم را دارد و فقط به اغوا و فریب و تحریک دیگران مبادرت دارد و البته ناوگان هایش هم بعنوان عامل تهدید و دلگرم کردن کشورهای تابعه در حوالی چین پرسه می زنند.

لابد دوستان گرامی اصل قضیه را حدس می زنند و ان نقشه کلی امریکا در محدود کردن تحرکات دو قدرت بزرگ اسیایی یعنی روسیه و چین و منزوی و مهجور کردن انها در صحنه های سیاسی و بین المللی و حتی مرزی است.

بر طبق اخبار رسانه های خاریجی اخیرا امریکا حملات تبلیغاتی و سیاسی خود در دریای جنوب چین علیه این کشور را شروع کرده است و بعض کشورهای مستعد ان منطقه را علیه ان تحریک کرده و روابط فی مابین را رو به وخامت و تنش پیش می برد. از جمله کشورهایی شرکت کننده در برنامه محصور کردم کشور چین استرالیا، ژاپن ( که ریشه خصومت دیرینه با چین دارد) مالزی، تایوان ( امریکا قرار است تعدادی کشتی جنگی به ان بدهد) کره جنوبی و حتی طبق خبر یکی از رسانه های خارجی ویتنام است (گمان نمی کنم ویتنام شمالی باشد که بیست و اندی سال مورد هجوم ارتش امریکا قرار داشت و شاید ویتنام جنوبی باشد که با امریکا در ان جنگ همراهی می کرد) . البته شاید کشورهای دیگر هم باشند که من اطلاع بیشتری ندارم.

ظاهرا قضیه از انجا شروع می شود که چین در دریای جنوبی خود مشغول ساخت جند جزیره مصنوعی است و همچنین اقداماتی هم برای دریلینگ و اکتشافات نفتی داشته است و از جانبی هم همانطور که دوستان اطلاع دارند ژاپن بزرگترین پایگاه امریکا در همجواری محل های فعالیت چینی ها قرار دارد که سبب ناراحتی امریکا شده است طوریکه تا بحال چندین بار ناوهای امریکایی بطور تحریک امیزی به جزایر مذکور نزدیک شده اند اما امریکا ادعا کرده است که ان ناوها از مسیرهای بین المللی تردد کشتی ها تخطی نکرده اند. اما بنظر من قضیه فراتر از این هاست و ایجاد تنش اخیر با چین در اساس بخشی از یک نقشه بزرگ برای محاصره کردن کشور بزرگ اسیایی روسیه و بعد از ان چین است که از سال ها قبل توسط غرب طراحی شده است و امروز یکی بعد از دیگری به اجرا در می اید یعنی از زمانی که امریکا نتوانست از نظر سیاسی و ایدئولوژی این دو کشور را تحت سیطره خود در اورد و انها نه تنها بر استقلال خود پافشاری کردند بلکه در اکثر موارد با طرح ها ونقشه های امریکا مخالفت هم داشتند و مخصوصا مانور نظامی مشترک چین و روسیه در چند سال قبل که حسابی امریکا را ملتهب ساخت.

حملات تبلیغاتی و سیاسی امریکا که اساسا با دروغ و متهم سازی و پاپوش درست کردن برای کشورهای مخالف گره خورده همیشه در خط مقدم اقدامات کاخ سفید دارد تا زمینه و بهانه های لازم برای تهاجم هایی از نوع دیگر را فراهم اورد. تبلیغاتی که در ان امریکا جامه قانونمندی پوشیده و با سوء استفاده از سازمان های حقوقی و نظارتی بین المللی انها را پشتوانه نقشه و توطئه های خود قرار می دهد. متاسفانه امروز این سازمان ها در مواقع حساس با امریکا همراهی می کنند و برای اقدامات ضد امنیتی و ضد بشری ان جواز های قانون مابانه ای درست میکنند که ضمن وجیه جلوه دادن امریکا، دست ان را برای هرگونه اقدام غیر قانونی علیه کشورهای دیگر باز می گذارد. مثلا در همین قضیه مقابله با روسیه و چین، امریکا از طریق همین سازمان های بحساب قانونی جهانی توانسته است بعض کشورها را با خود همراه کند و نیروی ائتلاف تشکیل دهد در ان حال که نه برای روسیه و نه برای چین برگه اتهامی واقعی وجود نداشته و متهم سازی بر اساس پرونده سازی هایی انجام می شود که محتوای ان واقعیت ندارد.

بهر حال امروز لبه این حمله این جنگ تبلیغاتی متوجه چین شده و امریکاییان ان را متهم به بر هم زدن صلح و ثبات در شرق اسیا و در دریای جنوبی چین می کنند انهم از دهان یکی فرمانده ناوگان جنگی امریکا که از انطرف دنیا به این قسمت از اسیا امده است!

مسلما چین با وجود شکوفایی بزرگ صنعتی و اقتصادی که در دنیا دارد تمابلات تنش امیز و جنگ طلبانه ای ندارد و فعالیت های ان هم در دریای جنوب چین صرفا اقدامات عمرانی معمولی برای ساخت جزایری مصنوعی و یا اکتشاف منایع نفتی در محدوده قانونی مرزهای خود بوده است و امریکا ان را حربه اتهامی علیه چین قرار داده و به این بهانه و بهانه های دیگر بعض کشورهای ان منطقه از اسیا را علیه چین شورانده است. همانطور که در ابتدا هم عرض شد نقشه کلی امریکا محاصره روسیه و چین توسط کشورهای دیگر است. البته روسیه تا به امروز توانسته است با قاطعیت و برندگی مقابل امریکا و کشورهای تابعه اش بایستد و اجازه ندهد که انها قدرت و اختیارات قانونی ان را محدود کنند و البته شاید چین هم بزودی مجبور شود در این اوضاع و احوال از حقوق قانونی خود دفاع کرده و از توان و قدرت دفاعی خود در مقابل تهدیدات و عوامل تهدید رونمایی کند.
آخرین ويرايش توسط 1 on shafagh, ويرايش شده در 0.
Junior Poster
Junior Poster
پست: 157
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 28 فروردین 1390, 7:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 16 بار
سپاس‌های دریافتی: 389 بار

Re: مخاصمه امریکا با چین مشابه روش مخاصمه با روسیه

پست توسط masoud-35 »

باسلام
بهترین راه حل کشورهای آسیای تشکیل یک بلوک نظامی واقتصادی وبرداشتن دلار از معاملاتشون ادر مقابل آمریکا وغرب است
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1653
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3396 بار
سپاس‌های دریافتی: 5775 بار

Re: فتنه گری های تجریک امیز امریکا علیه چین

پست توسط shafagh »

وزیر دفاع چین در شنبه این هفته اعلان کرد که امریکا با پرواز دادن دوهواپیمای بمب افکن B-52 بر فراز جزایر مصنوعی تحت کنترل چین در دریای جنوبی این کشور مرتکب اقدامی تحریک امیز بسیار جدی شده است.

وی اقدام امریکا را در افزایش تنش در منطقه مذکور را محکوم کرده و گفته است که چین برای دفاع از حق حاکمیت خود هر گونه اقدام لازمی را بعمل خواهد اورد.

این در حالی است که واشنگتن ازادی کشتی رانی را بهانه قرار داده و مدعی است که هفت جزیره مصنوعی ایجاد شده چین شامل12 مایل دریایی از محدوده ارضی دریای جنوب چین نشده و از حقوق سنتی بر خوردار نمی باشد.

همچنین در پاسیخ به اعتراض چین، مارک رایت سخنگوی پنتاگون ادعا کرد که ماموریت Dec 10 عملیاتی برای ازادی ناوبری نبوده و در عبور از محدوده 22 کیلومتر دریایی هم قصد عمدیدر کار نبوده است بلکه ممکن است در ماموریت مذکور هواپیماها از مسیر تعیین شده منحرف شده باشند. وی همچنین گفته است که امریکا بطور معمول ماموریت های اموزشی B-52 را بر فراز منطقه انجام می دهد که شامل دریای جنوب چین هم می باشد. این ماموریت ها برای حفظ امادگی و نمایش توانایی ما در امر پرواز طراحی شده اند."

وزیر دفاع چین به امریکا هشدار داد که واشنگتن هرچه زودتر جلو چنین اقداماتی را بگیرد پیش از انکه به روابط دو کشور صدمه ای وارد شود. وی همچنین گفت :" حرکات انجام شده توسط طرف امریکایی یک تحریک جدی نظامی را در پی دارد و پیچیدگی های بیشتری را ایجاد کرده و حتی ممکن است موقعیت دریای جنوب چین را به یک فضای کاملا نظامی تبدیل کند. "

در هنگام پرواز بمب افکن های B-52 از روی یکی از جزایر پرسنل نظامی چینی مستقر در ان در موقعیت هشدار قرمز قرار گرفته و به هواپیماهای مذکور اخطار شدید داده شد که سریعا منطقه را ترک کنند.

اعتراض فبلی چین به امریکا در مورد موافقت هفته گذشته واشنگتن به فروش پکیج های تسلیحاتی به تایوان طی پیشنهادی چهار ساله بود. نظر به انکه چین تایوان را بخشی از خاک خود می داند (گویا تایوان تا چندین دهه قبل جزء خاک چین بوده و بهمین دلیل تا به حال دولت متپشکله تایوان از ترس چین نتوانسته است اعلان استقلال کند) از امریکا درخواست لغو معامله تسلیخاتی با تایوان را نموده تا از وارد امدن هرگونه ضرری به روابط پکن و واشنگتن جلوگیری شود.
در این مورد مقامات پکن گفته اند : " اقدامات لازمی بعمل خواهد امد که عبارت خواهد بود بر اعمال تحریم علیه شرکت هایی که در فروش سلاح به تایوان مشارکت داشته باشند."

پیمانکار اصلی که در پشت فروش تسلیحاتی قرار دارد شرکت های وابسته به صنایع دفاعی رایتون می باشند.

مترجم شفق 2
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”