سوخو تی 4 مخوف‌ترین بمب افکن تاریخ جنگ سرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي نظامي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: قزوين
سپاس‌های ارسالی: 65 بار
سپاس‌های دریافتی: 99 بار

سوخو تی 4 مخوف‌ترین بمب افکن تاریخ جنگ سرد

پست توسط آرتب »

تصویر   ساخت این بمب افکن شناسایی رزمی دور پرواز در سال 1962 طبق ادعای منابع روس برای رقابت با پروژه‌های مشابه در آمریکا و همچنین داشتن دست برتر در برابر (بی 70 یا همان اس آر 70 ) و (وای اف 12 یا اس آر 71) کلید خورد.
نام پروژه سوخو 100 -101 بود و توسط شرکت کازان و با مشارکت سوخو و نیروی هوایی شوروی پیگیری شد. هدف از ساخت این بمب افکن، دستیابی به هواگرد دور پروازی بود که بتواند با دور زدن مواضع دفاعی آمریکای و از آسمان کوبا وارد آسمان این شود و ضمن انجام عملیات شناسایی اقدام به بمب ریزی نماید. سوخو تی 4 یا به قول روس‌ها سوخو 100-101 توانایی رها سازی بمب‌های اتمی را دارا بود و با پرواز در ارتفاع بسیار بالا می‌توانست از گزند رهگیرهای آن دوران مانند اف 104 در امان بماند.  
تصویر   طراحان برای بدنه این بمب افکن استفاده از آلومنینیوم و همچنین زره قطوری از تیتانیوم بود که هزینه ساخت را به شدت بالا می‌برد. اما حمل 60 تن بمب و مهمات و پرواز در ارتفاع 24000 متری ایده‌ای بود که کسی نمی‌توانست از آن چشم پوشی کند. به شکلی که حتی منتقدان ساخت این بمب افکن با در نظر گرفتن شاخصه‌های بی نظیر آن مجاب شدند تا از پروژه ساخت این بمب افکن حمایت کنند. هواپیمایی که با سرعت سه ماخ حرکت می‌کرد. 
 تصویر 
  این منظور و کمک به ساخت هر چه بهتر نمونه کارخانجات Boorevestnik OKB و TMZ و Tushino و کمیسیون ویژه‌ای با نام VVS این روند را زیر نظر گرفت. این پروژه به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های نظامی تاریخ هوانوردی نهایت در سال 1972 با پرواز اولین نمونه به نتیجه رسید.  تصویر   از شاخصه‌های بهت آور این بمب افکن این بود که پس از اوج گیری و یا اقدام برای شکست دیوار صوتی؛ دماغه آن از حالت خمیده به مسطح تغییر وضعیت می‌داد. شاید اگر ام 50 توپولوف 160 توپولوف 22 ام 3 اینقدر استثنایی‌ نبودند و هزینه‌ی نگهداری و پرواز سوخو تی 4 اینقدر بالا نبود. الان نام مخوف‌ترین بمب افکن دنیا سوخو تی 4 بود نه توپولوف 160؛ به هر حال این هواپیما بدون آنکه حتی یک بمب سر آمریکایی‌ها و متحدانش بیاندازد بازنشست شد. 

مشخصات:  :بمب افکن / شناسایی
تولید کننده : سوخو
طراح :پاول سوخو.
طراح ارشد: Naum Chernyakov
خدمه: 2
اولین پرواز: 22 آگوست 1972
طول: 44.0 متر
بال: 22.0 متر
ارتفاع: 11.2 متر
وزن خالی: 55600 کیلوگرم
وزن بارگیری: 114000 کیلوگرم
حداکثر. وزن برخاست: 135000 کیلوگرم
حداکثر سرعت: 3.0 ماخ (3200 کیلومتر در ساعت برابر 1987 مایل در ساعت)
سقف پروازی : 20000 تا 24000 متر
پیشرانه: 4 × Kolesov RD-36-41 توربوفن، 157 کیلونیوتن
وضعیت پروژه: لغو و بازنشسته
اپراتور: نیروی هوایی اتحاد جماهیر شوروی
تعداد ساخته شده : 6    تی 4 در حال حاضر در موزه نیروی هوایی مرکزی در Monino در نزدیکی مسکو است. تعداد 6 نمونه از آن برای تست ساخته شد که نمونه تست شده 4 در تصاویر بالا مشخص و تمام تستهای پروازی خود را قبل از این پروژه که در 22 ژانویه سال 1974 لغو شد به انجام  
منبع: دانشنامه دفاعی (آنتی داعش)
لینك مرجع: [External Link Removed for Guests]
آخرین ويرايش توسط 3 on sinaset, ويرايش شده در 0.
دلیل: لطفا از ادبیات صحیح در مطالب علمی خود استفاده کنید و مطالب احساسی را در بین مطالب علمی خود،مطرح نکنید.
بدرود ای رفیق می و یار مستی‌ام
من خردی تو دیدم و بخشایمت به مهر
ور نیز دیده‌ای تو؛ ببخشای پستی‌ام
وبلاگ من: دانشنامه دفاعی
[External Link Removed for Guests]
Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر
سپاس‌های ارسالی: 3381 بار
سپاس‌های دریافتی: 1794 بار

Re: سوخو تی 4 مخوف‌ترین بمب افکن تاریخ جنگ سرد

پست توسط hermes_PERSIAN »

دوستان جدل چرا؟
خدمت دوست عزیز جناب ارتب:
هنگامیکه مبحثی علمی است دلیلی برای به بیراهه کشیدن آن به نظر من نیست پس وقتیکه مطلبی مینویسید که کاملا پایه علمی دارد بهتر است در همان سطح علمی آنرا باقی بگذارید.
در مورد دوستان قضاوت نمودید و آنها را وابسته به آمریکا و غرب دانستید از کجا به این نتیجه مهم نایل آمدید از اینکه عنوان نمودند رعایت ادب را بفرمایید؟ این معنی وابستگی به غرب است؟ شما از اینجا فهمیدید که دوستان از دیدن دستگیری ملوانان ناراحت شدند؟ (اگرچه ارتباط ملوانان را با ساخت بمب افکن نمیتوان تصور کرد)
در مورد لحن شما در انجمن نیز باید خدمتتان عرض کنم ظرف چند سالی که بنده افتخار عضویت در این انجمن را دارم تا کنون از علم و دانش دوستان بهره ها برده ام و در کمال ادب، متانت و سعه صدر حتی اگر خطایی ار بنده سر زده به لطف دوستان اصلاح شده، بنابراین خواهشمندم از نسبت دادن القاب و کنایه های زشت به دوستان بپرهیزید.
ملاحظه بفرمایید در این تاپیک علمی به بیراهه کشیدن مبحث باعث شده تا تنها یکی از پستها مربوط به مطلب اصلی بوده و باقی به مسایل جنبی مرتبط باشد.
و من ا... توفیق
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22099 بار

پست توسط sinaset »

با سلام خدمت همگی
با عرض پوزش بابت پاک کردن پست ها

کاربر محترم "آرتب" لطفا دربین مطالب علمی خودتان،مطالب احساسی و خارج مباحث علمی، مطرح نکنید. اما شما می توانید دیگر موضوعات مد نظرتان را در دیگر تالار انجمن مطرح کنید.(البته به شرط انکه با قوانین منافاتی نداشته باشد)

لطفا حول محور مبحث تاپیک گفتگو نماید.

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر

پست توسط آرتب »

hermes_PERSIAN نوشته شده:دوستان جدل چرا؟
خدمت دوست عزیز جناب ارتب:
هنگامیکه مبحثی علمی است دلیلی برای به بیراهه کشیدن آن به نظر من نیست پس وقتیکه مطلبی مینویسید که کاملا پایه علمی دارد بهتر است در همان سطح علمی آنرا باقی بگذارید.
در مورد دوستان قضاوت نمودید و آنها را وابسته به آمریکا و غرب دانستید از کجا به این نتیجه مهم نایل آمدید از اینکه عنوان نمودند رعایت ادب را بفرمایید؟ این معنی وابستگی به غرب است؟ شما از اینجا فهمیدید که دوستان از دیدن دستگیری ملوانان ناراحت شدند؟ (اگرچه ارتباط ملوانان را با ساخت بمب افکن نمیتوان تصور کرد)
در مورد لحن شما در انجمن نیز باید خدمتتان عرض کنم ظرف چند سالی که بنده افتخار عضویت در این انجمن را دارم تا کنون از علم و دانش دوستان بهره ها برده ام و در کمال ادب، متانت و سعه صدر حتی اگر خطایی ار بنده سر زده به لطف دوستان اصلاح شده، بنابراین خواهشمندم از نسبت دادن القاب و کنایه های زشت به دوستان بپرهیزید.
ملاحظه بفرمایید در این تاپیک علمی به بیراهه کشیدن مبحث باعث شده تا تنها یکی از پستها مربوط به مطلب اصلی بوده و باقی به مسایل جنبی مرتبط باشد.
و من ا... توفیق

شما از كجا می‌دانید كه نیستند؟
می‌توانید تضمین بدهید؟
واقعا می‌توانید تضمین بدهید؟
سحبی الله
شما دیگر چرا؟
شما را كه سال‌هاست می‌شناسم. شاید اگر یك كاربر تازه و یا جوانكی خام این حرف را می‌زد موضوع فرق می‌كرد. اما شما كه خودتان منابع غربی را مطالعه می‌فرمایید چرا؟
وقتی به دوستان توضیح دادم كه این مقاله واكنشی به مقالات كاربران آمریكایی است حملات آنها شدت گرفت.
شما بودید چه واكنشی نشان می‌دادید؟
یك جوانكی كه احتمالا جای بچه من است (بنده بیش از چهل سال سن دارم) به خودش اجازه می‌دهد به من بگوید عقده‌ای و برو پیش روانپزشك و... حرف‌های گنده‌تر از دهانش بزند. آنهم در دفاع از دشمن ... شما بودید چه فكری می‌كردید؟ من در چندین رشته مختلف تحقیق كرده‌ام در انجمن‌های نظامی مدیریت كرده‌ام و سال‌هاست كه دارم می‌نویسم. فقط سه مقاله با این لحن تولید كرده‌ام كه آن هم دلیل بسیار واضح و قدرتمندی دارد. اگر درك این موضوع برایتان سخت است دیگر عرضی ندارم. اما مطمئنم خود شما در صفحات پیج‌های آمریكایی و غربی و صهیونیستی به نقل قول‌هایی كه از انجمن‌های ایرانی از جمله همین سنترال شده بر خورده‌اید. این واكنش شما برایم غیر قابل درك است.
اگر متوجه منظورم شدید كه خدای را شكر می‌كنم
اگر نشدید كه برایتان دعا می‌كنم
آخرین ويرايش توسط 1 on آرتب, ويرايش شده در 0.
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر

پست توسط آرتب »

مطلب سانسور نشده در صفحه مرجع موجود است. دوستان می‌توانند در آن صفحه مطلب را بدون سانسور مطالعه بفرمایند.
پی‌نوشت: بنده با این كامنت هیچ یك از قوانین انجمن را زیر پا نگذاشته‌ام. امیدوارم دوستان عزیز و بزرگوار تحمل خود را بالا برده و این كامنت را حذف نكنند.
ارسال پست

بازگشت به “هواپيماهاي نظامي”