ساختمان های دوستدار محیط زیست*پیشنهادات من

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 39
تاریخ عضویت: جمعه 21 اسفند 1394, 5:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 23 بار
سپاس‌های دریافتی: 77 بار

ساختمان های دوستدار محیط زیست*پیشنهادات من

پست توسط Natural_environment »

همانطور که میدانیم بعضی از مواد و ترکیبات جزء مخرب ترین ترکیبات برای محیط زیست، آب و خاک میباشند و امروز چندین نوع از ترکیبات بسیار مخرب محیط زیست نیز در ساختمان سازی ها مورد استفاده قرار میگیرند که از مخرب ترین آنان میتوان به کچ، شیشه، کاشی و سنگ های مرمر و دیگر سنگ های صنعتی برای کف پوش منازل اشاره کرد.

شیشه:
شیشه یکی از خطرناکترین و تجزیه ناپذیرترین مواد صنعتی میباشد که بیشترین ماندگاری را در طبیعت دارد بطوری که یک بطری شیشه ای حتی تا یک میلیون سال بعد از مرگ ما و رهاسازی در طبیعت نیز باقی می ماند و به هیچ طریق تجزیه نمیشود و بیشترین ضرر و آسیب را نیز به لحاظ تیز و برنده بودن متوجه دیگر موجودات میکند. همچنین بعضی از انواع شیشه ها نیز غیرقابل بازیافت و مضرتر هستند که عبارتنداز: شیشه ی شکسته پنجره، شیشه شکسته جلو اتومبیل، ظرفهای شیشه ای پیرکس، آئینه، ظروف شیشه‌ای دکور، لامپ روشنایی یا لوله فلورسنت، شیشه‌های آزمایشگاهی و طبی، شیشه‌های لعابی مانند کریستال، شیشه تلویزیون و . . .

اما راه حل چیست؟
راه حل این موضوع پیدا کردن عناصر جایگزین و سازگار با محیط زیست و یا حداقل مواد کم ضررتر برای این موارد میباشد. اما استفاده از شیشه به عنوان یک وسیله ی نورگیر و دارای دید عالی در صنعت ساختمان موضوعی اجتناب ناپذیر است اما میتوان این وسیله شفاف را با عناصر دیگری همچون ماده پلکسی گلاس Plexiglass (یک نوع پلاستیک شفاف) جایگزین نمود.

پلکسی گلاس چیست؟
ورق های آکریلیک با نام تجاری پلکسی گلاس
از مهمترین و محکمترین پلیمرهای شفاف می باشد که مقاومتی در حدود 5 برابر شیشه همضخامت خود دارد و برخلاف شیشه از خاصیت انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است.
این ورق ها را می توان به عنوان عایق های صوتی و حرارتی نیز استفاده کرد زیرا میزان تبادل حرارت بین این ورق ها و محیط تقریبا 10% از شیشه کمتر است این ورق ها به دلیل سبکی و ثبات رنگ و مقاومت در برابر عوامل جوی مانند اشعه خورشید و عوامل شیمیایی مانند اسیدها و روغن ها و انواع پاک کننده های خانگی جایگزین مناسبی برای شیشه در صنعت و ساختمان می باشد.

ویژگیها
این ورق ها به دلیل خواص مکانیکی خاص در برابر تغییرات دمایی محیط و در برابر باران و تگرگ مقاوم بوده و نسبت به شیشه های معمولی از درصد جذب رطوبت کمتری برخوردار هستند و در برابر شوک های حرارتی نسبت به شیشه مقاومتر و در صورت شکستگی دارای سطوح تیز و برنده نمی باشد و در نتیجه باعث جراحت نمی شود. این ورق ها به دلیل دارا بودن مواد ضد UV مقاومت بالایی در برابر اشعه ماوراء بنفش دارد و از شفافیت آن کم نمی شود، شفافیت این ورق ها در حدود 92% و شیشه ساختمانی از شفافیتی در حدود 90% برخوردار است

کاربردها
سطح براق و صیقلی و قابلیت گذردهی نور باعث ایجاد محیط های زیبا و متنوع در محیط های مورد استفاده می شود از جمله موارد استفاده می توان موارد ذیل را نام برد : نورگیر و پنجره ساختمان ها- شیشه جلوی تابلوهای نقاشی- ماکت سازی- تابلو های تبلیغاتی – دوش های کابین دار – پارتیشن بندی –ساخت پاسیو و حمام – آکواریوم و هزاران کاربرد دیگر
همچنین نمونه های اصل و باکیفیت تر این محصول (نمونه های اصل و خارجی) به مرور زمان بر اثر عوامل طبیعی همچون گرما و سرما دچار کاهش کیفیت و شفافیت نشده و بر خلاف انواع ایرانی و چینی از کیفیت بالایی برخوردارند.


استفاده از پلکسی گلاس در صنعت هواپیما

پنجره های پلکسی گلاس هواپیماها

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]استفاده از پلکسی گلاس در ساخت انواع اشیای شفاف و روزمره (به شفافیت و استحکام این مواد دقت کنید)

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]


لازم بذکر است این ماده دارای قیمت بالایی نبوده و به آسانی میتوان در صنعت ساختمان نیز از آن استفاده نمود.

ادامه دارد . . .
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 39
تاریخ عضویت: جمعه 21 اسفند 1394, 5:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 23 بار
سپاس‌های دریافتی: 77 بار

Re: ساختمان های دوستدار محیط زیست*پیشنهادات من

پست توسط Natural_environment »

 تصویر 
کچ به عنوان یکی از آلوده کننده ترین ترکیبات میتواند بیشترین ضربه را به محیط زیست، آب و خاک وارد کند برای همین برای کاهش استفاده از کچ در ساختمان سازی ها میتوان بجای کچ در ساختمان ها از انواع کاغذ دیواری با طرح ها و کاربردهای مختلف استفاده کرد لازم بذکر است که برای تشکیل بیست سانتی متر خاک مناسب برای کشاورزی بیش از 700 سال زمان نیاز است و امروزه ما بدین شکل اقدام به تخریب و نابودی محیط زیست میکنیم
اما پیش شرط جایگزینی کچ با کاغذهای دیواری در ساختمانها، ساخت ساختمانها با روش جدید "سیستم بتن یکپارچه" میباشد که نیاز به استفاده از کچ در ساختمان را از بین می برد.

آشنایی با روش "سیستم بتنی قالب تونلی" و یا همان "سیستم بتنی یکپارچه"

سیستم قالب تونلی یکی از عمده ترین روشی هایی است که در اجرای اسکلت ساختمانها استفاده میشود. بمنظور آشنائی با این روش توضیحاتی هرچند خلاصه بشرح زیر ارائه میگردد.

تاریخچه قالب تونلی
سیستم ساخت سازه بتنی به روش قالب تونلی، از حدود 40 سال پیش مورد استفاده انبوه سازان در جهان بوده است و تاکنون مورد بازنگریهای فنی از سوی سازندگان قالب قرارگرفته، بطوریکه آخرین نوآوری در این سیستم در اواخر سال 2007 توسط شرکت Mesa ترکیه ای با شماره 1327413A WO به ثبت رسیده است.
این سیستم یکی از بهترین روشهای ساخت و ساز صنعتی است و از ابتدا در کشورهایی که با مشکل زلزله روبرو بودند مورد توجه قرار گرفت ، همچنین در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، ترکیه، مالزی و ... بویژه جهت احداث ساختمانهای بلند مرتبه، استفاده از این روش بسیار متداول می باشد. روش قالب تونلی، مانند دیگر روش های ساخت صنعتی، در چهار معیار کاهش زمان ، کاهش هزینه، ارتقاء کیفیت و امنیت کارکنان توجیه پذیر می باشد.
کشور ایران نیز به عنوان یکی از کشور های زلزله خیز در جهان در طی سالیان گذشته همواره در معرض زلزله های ویران کننده قرار داشته است که این شرایط باعث می گردد مساله ایمن سازی ساختمان ها در مقابل زلزله در اولویت ویژه انبوه سازان قرار گیرد. یکی از روشهای صنعتی که هم اکنون توسط تعداد زیادی از انبوه سازان بزرگ کشور های مجاور نظیر ترکیه و حتی کشور عزیزمان ایران مورد استفاده قرار می گیرد، اجرای اسکلت بتنی با استفاده از قالب های تونلی است که در این خصوص ذیلاَ به معرفی سیستم اجرایی و ذکر بخشی از مزایا و معایب آن می پردازیم.
معرفي اجرای سيستم قالب تونلی
سيستم موسوم به تونلي، يكي از روش‌هاي مورد استفاده براي اجراي ساختمان‌هاي با سيستم باربر ديوار و سقف بتني است. نام تونلي به دليل شكل قالب‌هاي فلزي هم زمان ديوار‌ها و سقف‌هاست. در سيستم تونلي، ديوار‌ها و سقف‌هاي بتن مسلح به صورت هم زمان آرماتوربندي، قالب‌بندي و بتن‌ريزي مي‌شوند. اين روش ضمن بالا بردن سرعت و كيفيت اجرا، عملكرد سازه‌اي و رفتار لرزه‌اي مجموعه سازه را به لحاظ يكپارچگي اعضاء و اتصالات آن‌ها به نحو چشمگيري بهبود مي‌بخشد
سازه ساختمان‌هاي با سيستم تونلي، از ديدگاه عملكرد لرزه‌اي اشكال عمده‌اي ندارد و تجربه زلزله‌هاي گذشته رفتار مناسب اين سيستم سازه‌اي را در مقايسه با سيستم‌هاي ديگر ثابت كرده است.
در مرحله بعد، آرماتور‌بندي سقف و جاگذاري مدار‌هاي برق انجام مي‌شود و قالب‌هايي براي خالي ماندن محل داكت‌ها و ديگر حفره‌هاي لازم در سقف نصب مي‌شود. در ادامه، بتن‌ريزي سقف‌ها و ديوار‌ها به صورت يكپارچه و در يك مرحله انجام مي‌شود. اجراي جدار‌هاي بتني پرداخت شده، نياز به نازك‌كاري بر روي سطوح آن‌ها را برطرف مي‌كند.

تصویر

بررسي نقاط قوت و ضعف سيستم بتني قالب تونلي

نقاط قوت
امكان طراحي مدولار با اين سيستم فراهم است
در صورت طراحي اصولي، اين سيستم، در مقايسه با سيستم‌هاي متداول، مي‌تواند اندكي سبك‌تر باشد. مصرف بتن در اجراي تونلي بيشتر از ساختمان‌هاي با اسكلت فلزي يا بتني است، ولي مصرف ميلگرد و خصوصاً آهن‌آلات در اين روش به طور قابل توجهي كمتر از ساختمان‌هاي با اسكلت فلزي است. لازم به توضيح است در اكثر موارد، ضخامت لايه بتني ديوار و سقف حدود 15 سانتيمتر است.
اين سيستم، از نظر تجهيزات، قطعات مورد استفاده در تجهيزات، و مواد اوليه، وابستگي چنداني به فناوري خارجي ندارد.
نيروي انساني اجرايي در اين سيستم با آموزش اندكي قادر به انجام بخش اعظم اقدامات است. البته خطاپذيري آرماتوربندي، بتن‌سازي، بتن‌ريزي، عمل‌آوري بتن و مراحل ديگر، سبب مي‌شود مجري و عوامل اجرا، نقش تعيين كننده‌اي در كيفيت محصول داشته باشند و با تغيير در آن‌ها كيفيت اجرا، دستخوش تغيير شود. در اين خصوص، لازم است از نيروي تخصصي ماهر كه براي اين نوع اجرا آموزش‌هاي لازم را ديده‌اند استفاده كرد. در اين زمينه طراحي نيز لازم است به اين نكته اشاره كرد كه در صورتي كه شركت طراح اشراف كامل به اين روش و قابليت‌ها و محدوديت‌هاي آن داشته باشد، پروژه مي‌تواند بهينه شود. در حالت عكس، بيم آن مي‌رود كه پروژه و عمليات اجرايي با مشكلات اساسي روبه‌رو شود.
براي اجراي اين سيستم، به غير از قالب‌هاي سنگين فلزي، به ابزار‌هاي كمكي خاصي نياز نيست. ابزار مورد نياز به تعداد محدود و به راحتي در دسترس هستند.
حساسیت فرآوري مواد و مصالح در كارگاه ساختماني از سيستم‌هاي متداول بيشتر و حساس‌تر است. اين امر، خصوصاً در صورتي كه ضخامت ديوار‌هاي بتني محدود باشد از اهميت خاصي برخوردار است.
تامين انتظارات در خصوص صدابندي هوابرد ديوار‌هاي خارجي، و ديوار‌هاي بين دو واحد مسكوني، در صورتي كه ديوار دوجداره باشد، و يا ضخامت ديوار مساوي يا بيش از 15 سانتيمتر باشد، به آساني و بدون در نظر گرفتن تمهيدات اضافي صورت مي‌گيرد.
كاربرد اين سيستم منافات و تضادي با استاندارد‌هاي زيست‌محيطي ندارد.
اين سيستم، مانند ديگر سيستم‌هاي بتني، در صورت اجراي مناسب لايه بتني خارجي، عملكرد مناسبي در برابر هوازدگي، محيط‌هاي خورنده، تابش شديد آفتاب و تكانه‌هاي حرارتي خواهد داشت. ايستايي سيستم در ساختمان‌هاي ميان مرتبه و حتي بلند مرتبه، در صورت طراحي و اجراي اصولي اتصالات، به راحتي قابل تامين است.

مزایا
عملكرد يكپارچه ديوار‌ها و سقف‌ها و عكس‌العمل مناسب و مقاوم در مقابل زلزله نسبت به سيستم متداول و سنتي.
استهلاك پايين و عمر طولاني ساختمان در بهره‌برداري
مصرف كمتر نيروي انساني نسبت به سيستم سنتي
كاهش ضخامت جدار‌ها و در نتيجه افزايش فضاي داخلي مفيد
قابليت برنامه‌ريزي و كنترل دقيق پروژه براي زمان مشخص تحويل (در صورتي كه محدوديت‌هاي فصلي به شكلي واقع بينانه پيش‌بيني شده باشد)
وجود دانش فني و مقررات و ضوابط و آئين‌نامه‌هاي بتن مسلح در كشور

نقاط ضعف:
با توجه به روش اجرايي خاص سيستم تونلي، و ضرورت وجود ديوار‌هاي سازه‌اي متعدد موازي، روشن است كه محدوديت‌هايي در زمينه معماري وجود دارد، كه باعث مي‌شود آزادي عمل در طراحي ساختار اصلي معماري به طور قابل توجهي كمتر از سيستم‌هايي نظير تير ستون سقف بتني يا اسكلت فلزي (يا بنددار يا قاب خمشي) باشد. در نتيجه، ميزان اختيار در تعيين ابعاد فضا‌ها، در مقايسه با ديگر سيستم‌هاي نام برده كمتر است.
محدوديت‌هاي فصلي در خصوص اجراي اين سيستم جدي‌تر و تعيين كننده‌تر از سيستم‌هاي متداول است.
امكان تغيير ابعاد قطعات، پس از توليد منتفي است.
امكان دسترسي به مدار‌هاي تاسيسات الكتريكي در دوره بهره‌برداري وجود ندارد، و در صورت بروز مشكل، در اكثر موارد لازم خواهد بود مدار جايگزيني به صورت روكار اجرا شود. در مورد مدار‌هاي سيستم تاسيسات مكانيكي، با توجه به لازمه روكار بودن تمامي مدار‌ها، اين مشكل مطرح نيست.
وابستگي شديد به چند مصالح استراتژيك و عدم وجود امكان جايگزيني با ديگر مصالح و فرآورده‌ها

تصاویر ساختمانهای ساخته شده با روش "سیستم بتنی قالب تونلی" (سیستم بتنی یکپارچه)

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]


آشنایی بهتر با سیستم بتن یکپارچه + فیلم

[External Link Removed for Guests]


نکته: لازم بذکر است که باید استحکام و ضخامت بتن چند طبقه اول بیشتر از طبقات دیگر باشند تا بتواند وزن کل ساختمان را تحمل کرده و برای سالیان دراز بدوش بکشد. یکی از طبقات میانی نیز باید به همین شکل ساخته شود. (برای استحکام بیشتر و بهتر ساختمان)


کاغذ دیواری ها

کاغذ دیواری های مخصوص دیوار و سقف ها (معمولی و سه بعدی روغنی) قابل شست و شو با دستمال خیس
 تصویر 
 تصویر 

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

کاغذ دیواری های معمولی:

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]همچنین امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی امکان تولید بتن های سبز و سازگار با محیط زیست و همچنین بازیافت بتن های مصرفی نیز فراهم گردیده است. (البته هنوز تولید بتن های سازگار با محیط زیست در اول راه بوده و فرایند تکامل خود را طی میکند)

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]


ادامه دارد . . .
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 39
تاریخ عضویت: جمعه 21 اسفند 1394, 5:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 23 بار
سپاس‌های دریافتی: 77 بار

Re: ساختمان های دوستدار محیط زیست*پیشنهادات من

پست توسط Natural_environment »

یکی دیگر از مزایای ساختمانهای سیستم بتن یکپارچه انجام کفپوش و کاغذ دیواری بعد از اتمام بتن ریزی ساختمان میباشد بطوری که بعد از اتمام بتن ریزی و خشک شدن آن و انجام لوله کشی (اکثر لوله ها در این ساختمانها روکار میباشند) میتوان اقدام به انجام کفپوش و کاغذ دیواری طبقات کرد.
ساختمانهای سیستم بتن یکپارچه بدلیل صاف و یکدست بودن سقف و دیوارها براحتی بعد از اتمام قابلیت انجام کفپوش و کاغذ دیواری را دارا میباشند و این خود سرعت کار را ده ها برابر افزایش داده و بیشتر میکند.
اما در رابطه با کف پوش ها بهتر است برای کیفیت بیشتر، عدم تخریب محیط زیست، پائین آمدن هزینه ها، کیفیت بهتر و سرعت انجام کار بیشتر از کفپوش های جدیدتر و دوستدار محیط زیست بجای سنگ های کفپوش صنعتی همانند موزائیک، مرمر، سرامیک و . . . استفاده شود.

 تصویر 
انواع کف پوش های غیر سنگ:
laminate
vinyl
premium vinyl
engineered wood
. . .

لمینیت (laminate) که اصطلاحا به آن لمینت و یا پارکت لمینیت نیز می گویند ، از جنس HDF ، الیاف چوب فشرده (Hard Density Fiberboard) می باشد و مانند پارکت مستقیما از خود چوب درختان ساخته نمی شود...
پارکت لمینت ها به کف اتاق چسبانده نمی شوند ، بلکه توسط شیارهایی که به آنها کلیک گفته می شود و دور تا دور لمینت ها وجود دارد ، به صورت نر و ماده در یکدیگر قفل می شوند . افزایش سطح کار ، باعث بیشتر شدن وزن لمینت های در هم قفل شده می شود و همین وزن ، یکی از عوامل نگهدارنده لمینت ها بر روی کف بدون استفاده از چسب می باشد.
به علت عدم استفاده از چسب در نصب پارکت لمینت ها ، کف اتاق صدمه نمی بیند. به عنوان مثال اگر کف اتاقی سنگفرش باشد و روی آن لمینت اجرا شود، اگر بنا به دلایلی بخواهیم پس از مدتی لمینت ها را جمع کنیم، بدون اینکه کوچکترین آسیبی به سطح سنگ زیرین وارد شود ، می توانیم این کار را انجام دهیم. بدین ترتیب پارکت لمینت ها را می توان تا چندین بار پس از نصب جمع آوری و مجددا در محلی دیگر نصب کرد.
پارکت لمینت ها به علت فومی که قبل از نصب در زیر آنها پهن می شود ، پس از اجرای کامل ، تا حد زیادی از انتقال صدا به طبقه زیرین جلوگیری می کنن.
فوم زیر پارکت لمینت ها علاوه بر عایق صدا، عایق حرارت و برودت نیز می باشد.
لمینیتها نسبت به آب بسیار مقاومتر از پارکت های چوبی قدیمی هستند.
لمینیتها نسبت به اجسام نوک تیز بسیار مقاومتر از پارکت های قدیمی هستند.
سرعت نصب و اجرای پارکت لمینت بسیار بالاست. به طور میانگین یک واحد با مساحت 100 متر مربع در یک روز الی یک روز و نیم اجرا می شود.
پس از نصب نیازی به ساب و لاک ندارد و همان لحظه که نصب به اتمام می رسد ، پس از نظافت ، می توان وسایل را روی آن چید بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر مصالح ساختمانی مانند سنگ و سرامیک و ... می باشد.
همچنین شاید بتوان از انواع دیگر این کفپوش ها نیز (پلاستیکی با ترکیبات دیگر) برای دستشویی و حمام استفاده کرد (بجای سنگ و کاشی)

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 39
تاریخ عضویت: جمعه 21 اسفند 1394, 5:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 23 بار
سپاس‌های دریافتی: 77 بار

Re: ساختمان های دوستدار محیط زیست*پیشنهادات من

پست توسط Natural_environment »

  جایگزینی سنگ های چینی با سرویس های  
 تصویر 
 تصویر 

سنگهای چینی نیز به اندازه دیگر سنگ های صنعتی مخرب محیط زیست و تجزیه ناپذیر میباشند و بهتر است از تولیدات فلزی (بدلیل قابل بازیافت و تجزیه بودن) در ساختمانها (چه مسکونی و چه ادرای) استفاده شود.

روشویی و سرویس های فلزی

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

روشویی های فلزی را نیز میتوان همانند نمونه های چینی روی پایه های کابین دار قرار داد.

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]


سرویس های فلزی

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]


البته برخی از شرکت ها در ایران کاسه های توالت های فلزی و استیل را بصورت کاملا بی کیفیت، کوچک و بسیار نازک میسازند که لازم است کاسه های با کیفیت تری برای استفاده در ساختمانهای جدید و دوستدار محیط زیست تولید شوند.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4115
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:44 pm
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4445 بار
سپاس‌های دریافتی: 8566 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام
گمان نکنم سرویس فلزی در مقابل مواد شیمیائی موجود در (معذرت میخوام) ادرار و مدفوع و مواد شوینده و پاک کننده و براق کننده و ضدعفونی کننده دوام بیاره
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان


 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
 
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 39
تاریخ عضویت: جمعه 21 اسفند 1394, 5:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 23 بار
سپاس‌های دریافتی: 77 بار

Re: ساختمان های دوستدار محیط زیست*پیشنهادات من

پست توسط Natural_environment »

چرا الان در همه دنیا استفاده میشه و جنسشون هم اکثرا از استیل هست که مشکلی ایجاد نمیکنه و اگر هم چنین مشکلی باشه به راحتی با ترکیبات فلزی جدید میشه رفعش کرد.
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 39
تاریخ عضویت: جمعه 21 اسفند 1394, 5:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 23 بار
سپاس‌های دریافتی: 77 بار

Re: ساختمان های دوستدار محیط زیست*پیشنهادات من

پست توسط Natural_environment »

دوستانی که عضو انجمن نیستند و اینجا نمیتونند عکسها رو ببینند میتونند به این وبلاگ هم مراجعه کنند.


[External Link Removed for Guests]
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 39
تاریخ عضویت: جمعه 21 اسفند 1394, 5:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 23 بار
سپاس‌های دریافتی: 77 بار

Re: ساختمان های دوستدار محیط زیست*پیشنهادات من

پست توسط Natural_environment »

تصاویر ساختمانهای ساخته شده با روش "سیستم بتنی قالب تونلی" (سیستم بتنی یکپارچه)

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]همچنین امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی امکان تولید بتن های سبز و سازگار با محیط زیست و همچنین بازیافت بتن های مصرفی نیز فراهم گردیده است. (البته هنوز تولید بتن های سازگار با محیط زیست در اول راه بوده و فرایند تکامل خود را طی میکند)

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]


پیروز مطلب قبلی در رابطه با بازیافت بتن های ساختمانی

در بعضی از کشورها استفاده مجدد از بتن های بازیافتی در ساخت ساختمانها ممنوع میباشد اما در بعضی از کشورها نیز منعی برای این کار وجود ندارد اما دلیل ممنوعیت استفاده از بتن های بازیافتی اطمینان صد در صد از استحکام ساختمانها میباشد.
البته از بتن های بازیافتی در موارد دیگر و غیر از ساختمان سازی ها نیز میتوان استفاده نمود.

بازیافت بتن

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]


استفاده از بتن های بازیافتی در ساخت جدول و کانال های آب شهری

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]


استفاده از بتن های بازیافتی در ساخت بلوک و جدول های خیابانی

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]


استفاده از بتن های بازیافتی به عنوان زمین پوش و سنگ فرش های خیابانی

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]


استفاده از بتن های بازیافتی در ساخت موانع بتنی

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]


استفاده از بتن های بازیافتی در ساخت جدول و بلوک های جاده ای

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]


و موارد دیگر

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

. . .
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 39
تاریخ عضویت: جمعه 21 اسفند 1394, 5:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 23 بار
سپاس‌های دریافتی: 77 بار

Re: ساختمان های دوستدار محیط زیست*پیشنهادات من

پست توسط Natural_environment »

پیرو متن قبل

استفاده از بتن های بازیافت شده در ساخت دیواره ی بعضی از طرح ها

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]####

در صورت عدم نمایش تصاویر و از کار افتادگی لینکها میتوانید برای مشاهده تصاویر به صفحه فیسبوک ما نیز مراجعه نمائید.

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”