موافقت فلیپین با ایجاد 5 پایگاه نظامی امریکا در این کشور

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1679
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3404 بار
سپاس‌های دریافتی: 5797 بار

موافقت فلیپین با ایجاد 5 پایگاه نظامی امریکا در این کشور

پست توسط shafagh »

با استناد یه خبر منتشره در یکی از سایت های خارجی، گویا توافق جدیدی بین کاخ سفید و دولت فیلیپین راه را برای حضور نظامی دائمی امریکا در فلیپین و استقرار نیرو بصورت چرخشی در پنج پایگاه در این کشور یعنی شرق دریای چین هموار کرده است. لیست پایگاه های مذکور و مکان انها بدین شرح می باشد:

پایگاه هوایی انتونیو باتیستا که در نزدیکی های مرکز جزیره Palawan قرار داشته و از نظر استراتژیکی نزدیک ترین پایگاه به دریای چین می باشد.

پایگاه هوایی باسا که در 40 کیلومتری پایتخت فلیپین مانیل قرار دارد. این پایگاه اساسا توسط امریکاییان قبل از جنگ جهانی دوم ساخته شده بود.

استحکامات مگ سای سای در شمال جزیره Luzon قرار دارد، برزگترین تاسیسات نظامی در فلیپین محسوب شده و یکی از مناطق اولیه اموزش نظامی در فلیپین می باشد.

پایگاه هوایی لومبیا در شمال جزیره Mindanao مستقر است و متصل به یک فرودگاه غیرنظامی می باشد رسانه های محلی فلیپینی خبر داده اند که ساخت امکانات جدید امریکایی در انجا یزودی شروع خواهد شد.

پایگاه هوایی مکتان بنیتو ابون در جزیره مکتان در سواحل کبو یا سبو در فلیپین مرکزی قرار دارد. این پایگاه اساسا توسط امریکاییان و قبل از خروج انها از فلیپین در ابتدای سال 1990 ساخته شده بود.تصویر


مترجم شفق 2
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”