مرگ احساسیِ شیر بعد از شکار آهوی باردار!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد طبیعت و محیط زیست به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 43
تاریخ عضویت: پنج شنبه 2 اردیبهشت 1395, 1:11 pm
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 142 بار
تماس:

مرگ احساسیِ شیر بعد از شکار آهوی باردار!

پست توسط wikihoax » یک شنبه 19 اردیبهشت 1395, 1:37 pm

متن شایعه

« لطفا تا اخر بخونیدو تصاویر را با دقت نگاه کنید.احساسی ترین تصاویر و متن دنیا که اشک خیلی ها رو در آورد.مربوط به شیری است که آهویی را شکار میکند و این شیر پس از شکار اهو …هنگام خوردن ان متوجه میشود که شکارش باردار است.در همان لحظه از خوردن ان دست بر میدارد و سراسیمه سعی میکند که جنین را به شکم مادر برگرداند. اما پس از ناامید شدن و اطمینان از مرگ توله اهو ان را ارام با دهانش برمیدارد و در کنار جسد مادرش قرار میدهد. خود نیز کنار اهو مینشیند و نظاره گر انها میشود.گری وندروالت عکاس حیات وحش به مدت ۳ساعت نظاره گر این صحنه بوده است. پس از مدتی شیر تکان نمیخورد تا اینکه عکاس دل به دریا می زند و به سمت شیر میرود اما با نزدیک شدن متوجه میشود که شیر بر اثر فشار روحی سکته کرد. »
تصویر

پاسخ شایعه

۱- مرگ یک شیر در اثر شدت غصه و اندوهِ ناشی از شکار یک آهوی باردار، یک شایعه قدیمی است و واقعیت ندارد!۲- این تصاویر توسط یک عکاس طبیعت در سال ۲۰۰۸ گرفته شده اند، که بر اساس آنها داستان پردازی های تخیلیِ بسیاری انجام گرفته و منتشر گردیده است. که روایت مندرج در متن این شایعه، از پر بازدیدترینِ این داستان های جعلی بوده است.۳- این شیر در محوطه‌ی حفاظت شده ای زندگی می‌کرده که به علت شکافی که روی گوش خود داشت، کاملاً برای محیط بانان و علاقمندان شیرها در منطقه شناخته شده بود. در سال ۲۰۰۹ یعنی یک سال بعد از تاریخ عکس برداری از شکار آهو، محیط بانان تصاویری جدید از این شیر که را به همراه توله‌ هایش منتشر کردند. او امروزه کاملاً سرحال است و همچنان شکار می‌کند.
۴- محیط بانان معتقدند که عملکرد شیر گرچه عجیب بوده اما قطعا ناشی از عذاب وجدان نبوده است. برای او شکار همواره خوراک است و نر، ماده، پیر، جوان، حامله، مادر و غیره نمی‌شناسد! احتمالاً این شیر تصمیم گرفته کمی بخوابد و بعد شکارش را ببلعد.

۵- با یک جستجوی ساده در سایت یوتیوب، نتایج بسیاری از صحنه های شکار و خوردن حیوانات باردار توسط شیرها به دست می آید که نمایانگر احساسی عمل نکردن این حیوانات وحشی در امور شکار و تغذیه است. بعنوان نمونه کلیپ زیر یکی از آنها می باشد.

* هشدار این کلیپ حاوی صحنه های دلخراش است.[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]۶- لازم به ذکر است که یک سال بعد از انتشار عکس های اولیه، پس از اینکه داستان مرگ احساسیِ این شیر نقض شد، همچنان مردم این داستان تخیلی را به علت احساسی بودن رها نکرده و بازگو کردن این روایت جعلی، با گذشت چندین سال هنوز ادامه دارد![لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

ارسال پست

بازگشت به “طبیعت و محیط زیست”