استفاده از کاکتوس برای جذب تشعشعات گوشی های همراه و پارازیت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 43
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 2 اردیبهشت 1395, 1:11 pm
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 142 بار
تماس:

استفاده از کاکتوس برای جذب تشعشعات گوشی های همراه و پارازیت

پست توسط wikihoax »

متن شایعه

« کاکتوس مخصوصا نمونه ی برگ پهن و تیغ دارش تنها گیاهیست که تشعشعات و نویز های گوشی های همراه و پارازیت های ماهواره را به خود جذب و از بروز بیماری هایی چون سرطان جلوگیری میکند! … پس تا میتوانید در منزل خود کاکتوس نگه دارید »


تصویر
پاسخ شایعه

۱- همه اجسام پیرامون ما تا حدی مهار کننده اشعه های الکترومغناطیس می باشند. کاکتوس و گیاهان دیگر نیز این کار را انجام می دهند. فلزات، پلاستیک، پارچه و … حتی ممکن است این کا ر را از بافت گیاه نیز قویتر انجام دهند.۲- تشعشعِ امواج الکترومغناطیس در یک مسیر مستقیم می باشد و هر گونه محافظت و جلوگیری از انتشار آنها، زمانی موثر است که مسیر روبروی امواج کاملا مسدود گردد. پس گیاه کاکتوس و یا هر شی دیگری زمانی در تحقق این امر موفق است که به اندازه کافی حجیم باشد تا بتواند فضای پرتاب اشعه به سمت انسان را پر کند. مثلا در مورد استفاده از گیاهان (من جمله کاکتوس) برای جلوگیری از تشعشعات مضرِ مانیتورها (بصورتی که در برخی شایعات توصیه گردیده است)، باید برای کارآمد بودن این توصیه،‌ ‌گیاه مورد نظر بین مانیتور و فرد استفاده کننده قرار بگیرد که عملا امکان پذیر نیست.


۳- پارازیت های ماهواره ای نیز یکی از انواع امواج الکترومغناطیس با برد کوتاه هستند که موجب اختلال و جایگزینی در امواج اصلی می‌شوند و طبعا مطالبی که در بندهای قبل توضیح داده شد در مورد پارازیت های ماهواره ای نیز صدق می کند. متاسفانه در مورد اثرات مخرب پارازیت های ماهواره ای تا کنون تحقیقات خوبی انجام نشده است و برای در امان ماندن از مضرات احتمالی پارازیت های ماهواره ای، توصیه های قابل اعتمادی در دسترس نمی باشد.۴- با اینکه شواهد بسیار محدودی از خطرات امواج الکترومغناطیسی متساطع از موبایل روی سلامت انسان وجود دارد؛ اما طبق گفته‌های سازمان بهداشت جهانی می توان با فاصله گرفتن از موبایل و در پی آن کاهش سرعت و قدرت امواج از این خطر احتمالی دوری جست. اگر هنگام استفاده از تلفن همراه، بدن افراد ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متر از آن فاصله بگیرد و همچنین با استفاده از هندزفری برای انجام مکالمات، می توان به مقدار زیادی قرار گرفتن در معرض این امواج را کاهش داد.[External Link Removed for Guests]
 [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests] 
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 714
تاریخ عضویت: جمعه 3 دی 1395, 5:17 pm
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 1740 بار
سپاس‌های دریافتی: 835 بار

Re: استفاده از کاکتوس برای جذب تشعشعات گوشی های همراه و پارا

پست توسط ho3ein2000 »

۳- پارازیت های ماهواره ای نیز یکی از انواع امواج الکترومغناطیس با برد کوتاه هستند که موجب اختلال و جایگزینی در امواج اصلی می‌شوند و طبعا مطالبی که در بندهای قبل توضیح داده شد در مورد پارازیت های ماهواره ای نیز صدق می کند. متاسفانه در مورد اثرات مخرب پارازیت های ماهواره ای تا کنون تحقیقات خوبی انجام نشده است و برای در امان ماندن از مضرات احتمالی پارازیت های ماهواره ای، توصیه های قابل اعتمادی در دسترس نمی باشد.۴- با اینکه شواهد بسیار محدودی از خطرات امواج الکترومغناطیسی متساطع از موبایل روی سلامت انسان وجود دارد؛ اما طبق گفته‌های سازمان بهداشت جهانی می توان با فاصله گرفتن از موبایل و در پی آن کاهش سرعت و قدرت امواج از این خطر احتمالی دوری جست. اگر هنگام استفاده از تلفن همراه، بدن افراد ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متر از آن فاصله بگیرد و همچنین با استفاده از هندزفری برای انجام مکالمات، می توان به مقدار زیادی قرار گرفتن در معرض این امواج را کاهش داد.

با سلام
بجز پارازیت های ماهواره ای و موبایلی
خوده این امواج هم مضرات زیادی دارند
ولی بنا به بدلایل تجاری اجازه انتشار بسیاری از واقعیات رو نمیدهند
خدا یاور بنده اش هست~ تا وقتی که بنده یاور برادرش باشه
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”