نظریه ضرر امواج موبایل بر مغز اثبات نشده

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1663
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3402 بار
سپاس‌های دریافتی: 5784 بار

نظریه ضرر امواج موبایل بر مغز اثبات نشده

پست توسط shafagh »

چند مدت پیش می خواستم یک پست ایجاد کرده و بگویم " امواج موبایل بر بدن و مغز اثر نا مطلوبی ندارد" چون هرچه فکر کردم که امواج رادیویی ضعیفی که از موبایل منتشر می شود چه اثری بر مغز می تواند داشته باشد به نتیجه ای نرسیدم. اما گفتم بهتر است در مورد چیزی که به ان یقین ندارم و هنوز اثبات نشده سخن نگویم. امروز به این نقل قول از پرفسور سمیعی جراح بزرگ مغز جهان بر خوردم و چون نظر ایشان می تواند حجت باشد و از طرفی نگرانی های مربوط به استفاده از موبایل را کاهش دهد لازم دیدم گفتار ایشان را که در سایت بسیج علم و فناوری فارس مشاهده کردم را در انجمن های علمی به اطلاع سایر کاربران محترم برسانم.[External Link Removed for Guests];


به گزارش ایسنا به نقل از «خبرآنلاین»، پروفسور مجید سمیعی جراح معروف مغز و اعصاب در شبکه خبر سیما گفت‌وگوی کوتاهی درباره سلامت مغز و اعصاب انجام داد. بخشی از اظهارات او درباره سلامت انسان بدین شرح است:
چه کنیم در سنین بالا دچار سکته مغزی نشویم؟

عوامل زیادی در سلامت بدن در سنین بالا مهم است. تغذیه ما با بالا رفتن سن بسیار موثر است. زمانی ما متوجه بیماری در سلول های مغزی می شویم که دچار سکته شده‌ایم. در حالی که باید 20 سال قبل به فکر تغذیه مغز باشیم. اگر بتوانیم از سنین 35 تا 40 سال بعد مواظب تغذیه، چربی، فشار خون و مسایل دیگر باشیم که عروق بدن خسته نشوند، مطمئنا در سنین بالا با دقت و تمرکز بالا می‌توانند زندگی کنند. این نصیحت من برای کسانی است که علاقه‌مند به سلامت خود هستند.

ضرر امواج موبایل برای مغز و اعصاب چقدر است؟

امواج موبایل تنها امواجی نیست که اطراف ما وجود دارد. هزاران نوع امواج می‌آیند و در بدن ما رد می‌شوند و ما نمی‌بینیم. شاید به همین دلیل اعتماد به ضرر رسانی آن نداریم. تاکنون ثابت نشده که امواجی که در اطراف ما هست، ضرر زیادی برای بدن دارد یا ندارد. این کار یعنی اثبات یا رد این موضوع بسیار مشکلی است. از این لحاظ نمی‌گویم اثری ندارد، همه امواج که از بدن ما رد می‌شوند، حتی دو انسان که مقابل همدیگر هستند یا به همدیگر برمی‌خورند، یا به هم علاقه‌مند می‌شوند یا با همدیگر تعامل فکری دارند یا احساسات نسبت به همدیگر دارند امواج دارند.

برای دانشجویان رشته پزشکی چه توصیه‌ای دارید؟

مهمترین چیز تمرکز افکار است. جوان‌ها اشتباه می‌کنند از شاخه‌ای به شاخه دیگر می‌پرند. اگر آدم اطلاعات عمومی داشته باشد بد نیست ولی باید یک رشته‌ای را پیش بگیرد. برای این منظور باید عاشق آن رشته باشد. عشق بزرگترین قدرت در وجود انسان است. اگر به خاطر ثروت و مقام بخواهد دنبال چیزی باشد، موفق نخواهد بود. باید عاشق باشد و از همه چیز برای تسلط در آن رشته، صرف‌نظر کند. امیدوارم جوانان به این نصیحت گوش کنند.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22101 بار

Re: نظریه ضرر امواج موبایل بر مغز اثبات نشده

پست توسط sinaset »

با سلام

کاربر محترم،همانجور که مستحضر هستید، دنیایی علم،بخصوص امور جسمانی انسانی. چیزی نیست که به توان گفت 100 درصدی است. و گفتن فلان دکتر یا .. حجت باشد (چون در علم ناپایداری زیادی وجود دارد)

به هر حال چیزی که وجود دارد، امواج برای انسان خطرناک می باشد. و ما نباید دائم در پرتو ان باشیم، بخصوص امواج موبایل ! و این رو نمی شه به این راحتی رد کرد (چون واقعی می باشد)

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”