بان کی مون دلیل خارج‌کردن نام ائتلاف سعودی از لیست سیاه را ف

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 1848
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 1 آذر 1388, 10:40 am
سپاس‌های ارسالی: 450 بار
سپاس‌های دریافتی: 5711 بار

بان کی مون دلیل خارج‌کردن نام ائتلاف سعودی از لیست سیاه را ف

پست توسط iron_man63 »


بان کی مون دلیل خارج‌کردن نام ائتلاف سعودی از لیست سیاه را فاش کرددبیرکل سازمان ملل متحد گفت که تصمیم خارج‌کردن نام ائتلاف سعودی از لیست سیاه تصمیمی دشوار و دردناک است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العهد، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که خارج کردن ائتلاف متجاوز سعودی از لیست سیاه سازمان ملل به‌دلیل تهدید برخی از کشورها برای قطع کمکهایشان به برخی برنامه‌های این نهاد صورت گرفته است.

وی افزود این غیر قابل قبول است که برخی از کشورهای عضو سازمان ملل متحد فشارهای نامناسبی برای خارج شدن ائتلاف از لیست سیاه وارد آورند.

بان کی مون گفت که تصمیم برای خارج کردن ائتلاف سعودی تصمیم سخت و دردناک است.

تصویر

به‌دنبال واکنش‌های شدید عربستان و شورای همکاری خلیج فارس، سازمان ملل متحد نام ائتلاف سعودی را به‌صورت موقت از فهرست ناقضان حقوق کودک خارج کرد.

سخنگوی بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل، عصر دوشنبه گذشته اعلام کرد: «دبیرکل سازمان ملل با پیشنهاد عربستان سعودی برای بررسی مشترک اسناد و مدارک مورد استناد در گزارش درخصوص کشتار کودکان یمن موافقت کرده است. تا نتیجه این تحقیقات اعلام شود، اسم ائتلاف از پیوست گزارش حذف می‌شود».

این در حالی است که امروز پنجشنبه 20 سازمان حقوقی از بان کی مون دبیرکل سازمان ملل خواستند که بار دیگر ائتلاف به‌سرکردگی عربستان علیه یمن را در لیست سیاه کشتار و آواره کردن کودکان قرار دهد، زیرا مستندات علیه این ائتلاف انکار ناپذیر است.
تصویر

عبدالله المعلمی نماینده آل‌سعود در سازمان ملل


داستان به صورت خلاصه اینگونه بود که سازمان ملل اعلام کرده بود که عربستان و ائتلافی که به راه انداخته است موجب کشتار صدها کودک یمنی شده است و این ائتلاف را در لیست سیاه قرار داده بود. عربستان هم تهدید کرده بود که اگر نام این کشور را از لیست سیاه حذف نکنند، "سازمان ملل را تحریم می کند" و به آن پولی نمی دهد! سازمان ملل هم به راحتی تسلیم پولهای سعودی ها شد و اینگونه آن کاغذ محکومیت قاتلان کودکان به کاغذی برای پاک کردن دست خونین قاتلان تبدیل شد!

این سازمانهای حقوقی در بیانیه‌ای از عملکرد بان کی مون دبیرکل سازمان ملل که سال پایانی دومین دوره فعالیت خود را در این سمت سپری می‌کند انتقاد و اعلام کردند که وی تسلیم عربستان شده است.

این سازمانهای حقوقی همچنین با اشاره به مسئولیت آشکار ائتلاف به‌سرکردگی عربستان در نقض آشکار حقوق کودکان، اعلام کردند که اگر این ائتلاف خواهان این است که نامش از فهرست سیاه حذف شود باید از کشتار و آواره کردن کودکان، بمباران مدارس و بیمارستانها در یمن دست بردارد.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان کشته یا زخمی و ده‌ها هزار نفر نیز آواره شده‌اند و 80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.
  سوریه از یمن میگذرد « اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن » « لعنة الله علی عدوک یا علی »  
آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
[External Link Removed for Guests]
 
Captain II
Captain II
پست: 1848
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 1 آذر 1388, 10:40 am
سپاس‌های ارسالی: 450 بار
سپاس‌های دریافتی: 5711 بار

Re: بان کی مون دلیل خارج‌کردن نام ائتلاف سعودی از لیست سیاه

پست توسط iron_man63 »

روز دوشنبه، سازمان ملل اعلام کرد که حاضر است نام ائتلاف عربی را از فهرست سیاه ناقضان حقوق کودک حذف کند، به شرط آن که یک هیات جهانی به طور مشترک با خود سعودی ها، پرونده قتل کودکان یمنی در جریان تجاوز نظامی ائتلاف سعودی را مجددا مورد بررسی قرار دهند.

این حذف نام مشروط، صدای اعتراض گروه های حقوق بشری خشمگین را بلند کرد. آن ها دبیرکل سازمان ملل را به تسلیم و تابع بودن در برابر کشورهای ذی‌نفوذ متهم می‌کنند. آن‌ها می‌گویند که او که در آخرین سال دور دوم ریاست خود قرار دارد، عملا میراث خود را در این سمت تخریب می‌کند.

یک منبع ناشناس از درون سازمان ملل به رویترز گفت که دفتر بان کی مون با تلفن‌های بی‌امان وزرای خارجه کشورهای متحد عربستان بمباران شده است. کارمند دیگر این دفتر می گوید:

«ارعاب، تهدید، فشار....این یک باج گیری واقعی است.»

یک منبع دیپلماتیک به رویترز گفت که این تهدید هم وجود دارد، «مفتی‌های سعودی در جلسه خود در ریاض، فتوایی را علیه سازمان ملل صادر کنند و آن را ضدمسلمان بخوانند، که این به معنای عدم ارتباط کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با سازمان ملل و قطع کمک‌ها و حمایت‌های مالی از برنامه های این سازمان است.»

در عربستان تنها شمار معدودی از مفتیان ارشد که توسط دولت سعودی منصوب می شوند، می توانند فتوی صادر کنند و بسیار رایج است که اصولا حاکمان سعودی، برای محکم کردن پایه‌های حکومت خود، فتواهایی را به این مفتیان سفارش می دهند و آن ها صرفا آن را تایید و اعلام می کنند.

سفیر عربستان در سازمان ملل، «عبدالله المعلمی»، در این زمینه گفت که تهدید و ارعابی از سوی کشورش در کار نیست و عربستان همیشه به سازمان ملل بسیار متعهد بوده است. او تهدید فتوا را هم رد کرد: «این مسخره است. مفتیان تنها برای محکوم کردن قرار گرفتن نام ائتلاف در فهرست سیاه سازمان ملل در ریاض جمع شدند.»تصویر

روز دوشنبه، المعلمی در واکنش به اعلام دولت‌ها و گروه‌های مسلحی که به حقوق کودکان تجاوز می ‌کنند، توسط سازمان ملل، آن را «کاملا اغراق شده» خواند و خواستار اصلاح هر چه زودتر آن شد.

اعتراض اصلی سعودی‌ها این است که که چرا سازمان ملل در تهیه گزارش خود، از اطلاعات دولت مستعفی و فراری عبدربه منصور هادی که مورد حمایت ائتلاف سعودی است، استفاده نکرد! عربستان از این که در این گزارش، ائتلاف سعودی که خود پای اصلی ماجراست، طرف مشورت قرار نگرفته، به شدت عصبانی است!


تصویر

استفن دوجاریک

با این حال، سخنگوی سازمان ملل، «استفن دوجاریک»، روز سه شنبه در مصاحبه با رویترز گفت که بر خلاف ادعای سعودی‌ها، سازمان ملل پیش از اعلام نام ائتلاف به عنوان ناقض حقوق کودکان، با نمایندگان آن مشورت کرده بود.ظاهرا عربستان تهدید کرده که در مرحله اول، کمک‌های مالی خود را به «آژانس امداد و عمل ملل متحد» برای پناهجویان فلسطینی قطع خواهد کرد. در حال حاضر چهارمین کمک کننده به این آژانس (بعد از آمریکا، اتحادیه اروپا و بریتانیا) است که سال گذشته حدود 100 میلیون دلار به آن پرداخت کرد. از سوی دیگر، کویت و امارات متحده عربی، موئتلفان عربستان در جنگ علیه مردم یمن هم، که سال گذشته روی هم حدود 50 میلیون دلار به فلسطینی‌ها کمک کردند، قرار است در اعتراض، این بودجه را قطع کنند.

استفن دوجاریک به رویترز گفت که علاوه بر عربستان، کشورهای اردن، امارات متحده و بنگلادش هم با دفتر رییس سازمان ملل تماس گرفتند و اعتراض کردند. بعد از آن‌ها نوبت دیپلمات های مصر، کویت و قطر در آمریکا بود که به شدت به این اقدام آقای بان کی مون اعتراض کنند.

ائتلاف عربی که یمن را مورد تهاجم قرار داده است شامل عربستان سعودی، امارات، بحرین، کویت، قطر، مصر، اردن، مراکش، سنگال و سودان می شود.

تصویر


هنوز، دست کم در ظاهر، قرینه‌ای وجود ندارد که آمریکا و دیگر متحدان غربی عربستان از سازمان ملل خواسته باشند که نام ائتلاف سعودی را از فهرست سیاه خارج کند.


تصویر


طبق گزارش سازمان ملل درباره کودکان و مناقشه مسلحانه در یمن، ائتلاف به رهبری سعودی مسوول مستقیم دست کم 60 درصد از کودکان کشته و مجروح شده در یمن، در سال گذشته بوده است. طبق این گزارش تاکنون 510 کودک شهید و 667 کودک زخمی شده‌اند (که البته یک برآورد بسیار دست پایین است و رقم واقعی بسیار بیشتر از این آمار به نظر می‌رسد).

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، «مارک تونر»، در کنفرانس مطبوعاتی گفت که نمی‌داند که آیا دولت آمریکا درباره این گزارش با سازمان ملل در تماس بوده یا نه و باز به کلی گویی و دادن اندرزهای اخلاقی به طرفین بسنده کرد:

«ما حفاظت از کودکان را در مناقشه مسلحانه در یمن، بسیار جدی می‌گیریم!؟....و همچنان از همه طرف‌ها می‌خواهیم که از غیرنظامی‌ها حفاظت کنند و به تعهدات خود نسبت به قوانین انساندوستانه بین الملل پایبند باشند.»


تصویر

با این که سخنگوی سازمان ملل، حذف نام ائتلاف به رهبری سعودی را منوط به تشکیل یک کمیته بررسی مشترک بین سازمان ملل و ائتلاف سعودی دانست، سفیر سعودی در سازمان ملل، المعلمی، با وقاحت تمام خواستار حذف «برگشت ناپذیر» و «بلاشرط» شد. متاسفانه، با توجه به سوابق قبلی از عدم پایمردی دبیرکل سازمان ملل بر سر موضع، و البته دست و دلبازی سعودی‌ها در خرج کردن پول و «خریدن آدم» ها، بسیار محتمل است که این بار هم حرف المعلمی به کرسی بنشیند.

اینجاست این نظم نوین جهانی‌ که صهیونیستها دنیا را بر اساس اون مهندسی‌ کردند شیطانی‌ترین و ضّد انسانی‌‌ترین و کثیف‌ترین قاعده و قانونی‌ میشه که بشر تا الان تاسیس کرده ، و نتیجه این مدیریت و نظم نوین جهانی‌ می‌شه همین وضعی که می‌بینید، میلیونها انسان بیگناه کشته میشن هر سال ،کشورها نابود میشن و شنیع‌ترین جنایت تاریخ بشریت اتفاق میفته و آخر هم هیچ رسانه‌ و سازمانی نمیدونه جنایتکار و عمل این جنایات کی‌ هست !!! در حقیقت همون جنایتکاران و شیاطین انس این سازمانهای بین‌المللی را خریدند و تصاحب کردند.
  سوریه از یمن میگذرد « اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن » « لعنة الله علی عدوک یا علی »  
آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
[External Link Removed for Guests]
 
Captain II
Captain II
پست: 1848
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 1 آذر 1388, 10:40 am
سپاس‌های ارسالی: 450 بار
سپاس‌های دریافتی: 5711 بار

Re: بان کی مون دلیل خارج‌کردن نام ائتلاف سعودی از لیست سیاه

پست توسط iron_man63 »

وزارت خارجه آمریکا حمایت خود را از موضع «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل و اظهارات روز پنجشنبه وی درخصوص «فشارهای» عربستان سعودی برای خارج کردن نام آن و ائتلاف عربی در یمن از فهرست سیاه مربوط به کشتار کودکان در درگیری‌های مسلحانه، اعلام کرد و تهدید این رژیم علیه سازمان ملل و تعلیق کمک‌ها را بی‌سابقه خواند.

براین اساس، بان کی‌مون در اولین واکنش به انتقادات نسبت به حذف ائتلاف تحت رهبری سعودی از فهرست سیاه ناقضان حقوق کودکان، عنوان داشته است وی پس از تهدید عربستان سعودی و برخی کشورهای عربی مبنی بر قطع کمک‌های خود برای برنامه‌های بشردوستانه سازمان ملل، تصمیم گرفت تا این ائتلاف را از فهرست سیاه ناقضان حقوق کودکان حذف کند.

به گزارش «سی‌ان‌ان»، «مارک تونر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی گفت: «ما به اظهارات وی (بان کی‌مون) گوش دادیم، با دیدگاه دبیرکل سازمان ملل موافق هستیم که می‌گوید به دلیل این گزارش هیچ کودکی نباید متضرر شود. معتقدیم ضرورت دارد به سازمان ملل برای ادامه یافتن مسئولیت پذیری‌اش به‌ویژه در زمینه‌های حقوق بشر و حمایت از کودکان آن هم بدون هیچ ترسی از انتقام، اجازه داد. ما با دبیرکل سازمان ملل در این موضوع که این سازمان باید بدون هیچ ترسی از قطع کمک‌های مالی به آن به فعالیت خود ادامه دهد، هم‌نظر هستیم.»

یکی از خبرنگاران حاضر در این کنفرانس خبری خطاب به تونر گفت که تهدید کردن سازمان ملل به یک اقدام دیپلماتیک عادی یا رفتاری معمولی نزد برخی کشورها از جمله آمریکا تبدیل شده است. در حالی‌که، تونر سخن وی را قطع کرد و گفت: «من از سابقه خودمان آگاهی دارم.»

این خبرنگار بار دیگر این پرسش را به سخنگو مطرح کرد که «تهدید به توقف حمایت‌ها از هیات‌های سازمان ملل در صورتی‌که اقدامی بر خلاف خواسته شما انجام داده باشد یا انجام بدهد، نفاق شما را نشان می‌دهد آن زمان که این عمل را توسط سعودی‌ها محکوم می‌کنید و عمل آنها را اشتباه می‌خوانید در حالی‌که دولت‌های آمریکا سازمان ملل را تقریبا روزانه تهدید می‌کنند؟»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ گفت: «بار دیگر، من تأکید می‌کنم که از یک مورد خاص مربوط به حمایت از کودکان سخن می‌گویم و می‌گویم که تمرکز ما به اقدام‌های بعدی باشد. دبیرکل سازمان ملل از سعودی‌ها و ائتلاف آن خواسته است برای بررسی گزارش اخیر سازمان ملل، تیمی به مقر این سازمان در نیویورک اعزام کنند. قطعا ما سعودی‌ها و دیگران را به مشارکت در این فرآیند ترغیب می‌کنیم.»

این دیگه عجیبه دنیا بد جور...............................
  سوریه از یمن میگذرد « اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن » « لعنة الله علی عدوک یا علی »  
آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
[External Link Removed for Guests]
 
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”