شارژ موبایل با باطری ماشین

در این بخش می توانید در رابطه با انواع مدارات،منابع تغذیه سویچینگ و اینورتوری به بحث و گفتگو بپردازید

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

New Member

شارژ موبایل با باطری ماشین

پست توسط konar1359 »

با سلام
می خواهم مداری طراحی کنم که بوسیله برق باطری ماشین موبالیم رو شارژ کنم.با استفاده از دیود زنر 5 ولت یا رگلاتور7805می توان این کار را انجام داد؟مدارش را چگونه طراحی کنم؟
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22097 بار

Re: شارژ موبایل با باطری ماشین

پست توسط sinaset »

سلام بر شما
قصد دارید با باتری ماشین، تلفن همراه خودتان را شارژ کنید؟!

می توانید از مدار زیر استفاده کنید
 تصویر  [External Link Removed for Guests]  . 
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
New Member

پست توسط konar1359 »

بله. با این مدار تا چند ساعت می توان موبایل را از برق خارج نکرد؟اگر زیاد در حال شارژ باقی بماند باطری موبایل آسیب نمی بیند؟
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

سلام بر شما

تا هر زمان که باتری ماشین توان داشته باشد! موبایل وقتی ببیند تلفن شارژ شده،جریان برق را قطع می کند.(اما بهتر است،در صورت عدم نیاز،جریان برق را جدا کنید)

بخاطر داشته باشید،هیت سینگ رگولاتور را تهیه و به ان وصل کنید . می توانید از قسمت که فندک ماشین در ان قرار دارد،برق تهیه کنید.
*شارژ فندکی ماشین نیز به صورت آماده فروخته میشود.

باتشکر.
New Member

پست توسط konar1359 »

بسیار سپاسگذارم.زنده باشی
New Member

پست توسط konar1359 »

با سلام.اگر من بخواهم باطری ماشین را به وسیله سلول های خورشیدی شارژ کنم باید سلول های چند ولتی و چند میلی آمپری تهیه نمایم؟
در بازار یک عدد باطری خورشیدی 12 ولت آمپر بالا پیدا می شود؟
چطور می توانم جریان و ولتاژ یک سلول خورشیدی را برای شارژ باطری ماشین پراید افزایش دهم؟
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

سلام بر شما.
خواهش میکنم.

هرچقدر پنل شما بزرگتر باشد،انرژی بیشتری را می توانید به باتری انتقال دهید و در نتیجه زودتر ان را شارژ کنید.
پنل هایی خورشیدی معمولا گران هستن .
ولتاژ مورد نیاز شما بیش مابین 13 تا 14 ولت می باشد.امپر هم درست اطلاع ندارم (یعنی با سیستم برق رسانی خودر اشنایی ندارم) اما نباید کمتر از چند آمپر باشد..

باتشکر.
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 3 بار

پست توسط mrramezany »

سلام آقا سبنا
اگه بخواهیم یک ال ای دی به مدار بالا وصل کنیم که نشان دهنده شارژ گوشی باشد و یک فیوز به ابتدای مدار و یک کلید قطع و وصل برای روشن وخاموش کردن مدار، بایستی چگونه عمل کنیم در ضمن این مدار داغ نمیشود و به گوشی اسیبی نمیرساند چون خیلی ساده طراحی شده.
لطفادر صورت امکان مدار آن را قرار دهید.
باتشکر
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

سلام بر شما
تشکر از نظر شما. LED را بعد از مقاومت بگذارید(یا بهتر انکه خود LED را بعد از مقاومت 5 تا 15 اهم،با یک مقاومت 100 اهم جداگانه اتصال دهید).فیوز را در ابتدا مدار قرار دهید(فکر میکنم فیوز 1 یا 2 امپری کافی باشد).کلید قطع و وصل را در ابتدا مدار سر راه مثبت قرار دهید.چرا داغ خواهد شد،برای همین در نقشه هم ذکر شده،که با هیت سینگ استفاده شود.
رگولاتور،جریان را همیشه ثابت نگه میدارد،برای همین ولتاژ بیش از 5 ولت ولت به تلفن همراه نمی رسد،اگر مشکل پیش بیاید،نهایتا فیوز میسوزد.
در خودرو،مقدار نوسان و.. موتور وجود دارد،اما خوب این نوسان ها برای شارژ بهتر باتری،بهتر می باشد.اما بطور کلی چون مدار بالا را ازمایش نکرده ام،نمی توانم بدرستی نظری بدهم.
باتشکر.
Rookie Poster
Rookie Poster

پست توسط mrramezany »

با سلام خدمت شما
تشکر از پاسخ خوب ومفید شما
چنانچه بخواهیم امپر را به 1 امپر برسانیم بایستی چه کاری انجام دهیم تا خروجی 5 ولت و 1 آمپر داشته باشیم.ضمنا اگر از آداپتور 12 ولت 1.25 آمپر استفاده کنیم آیا خروجی ما همان 5 ولت و 1.25 آمپر خواهدبود اگر نه بایستی به چه صورت عمل کنیم تا به خروجی مورد نظر برسیم.
متشکرم
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

سلام بر شما
خواهش میکنم.
خود رگولاتور lm7805 (به ادعا سازنده)،می تواند تا 1 امپر را خروجی بدهد!(اما حالا به دلیل کیفیت پایین و ..). اگر بتوانید نمونه ها اصلی یا با کیفیت تایوانی یا ژاپنی پیدا کنید احتمالا تا 1 امپر را نیز بتوانید تامین کنید. در غیر این صورت باید رگولاتور دیگه را انتخاب کنید. یا انکه از ماژول ها کاهنده ولتاژ استفاده کنید.
سوال دوم شما واضح نیست،اداپتور 220 به 12 ولت ؟! یا مبدل ها 12 ولتی به 5 ولت ؟! (مثل شارژر ها خودری و ..)
باتشکر.
Rookie Poster
Rookie Poster

پست توسط mrramezany »

ممنونم. اداپتور مورد نظر 220 به 12 ولت با آمپر 1.25میباشد. در ضمن مدار را بستم ولی برای شارژ گوشی های قدیمی مثل GLX خوب کار میکند ولی برای کوشی اندروید مدام صدای قطع و وصل شدن شارژر را میدهدو اصلا شارژ نمیکند علت چیست و دلیل سوال امپر این است که برای مدار دماسنج لازم دارم که بایستی خروجی 5 ولت وحداقل 1 آمپر باشد در غیراینصورت روی ال سی دی نمایش داده نمیشود و اکثر تغذیه هائی که دارم آمپر زیر 1 میباشد( مثلا 500mA-یا800mA-یا450mA) در این صورت چگونه میتوانم به خروجی مورد نظر برسم یعنی5 ولت و 1 آمپر .
در ضمن فرمودید که از نوع دیگر رگولاتور استفاده کنم میتوانید نام ببرید و مدار ان را قرار دهید.
متشکر
ارسال پست

بازگشت به “مدارات، منابع تغذیه سویچینگ و اینورتوری”