سازمان ملل و دادخواهی ملت فلسطین

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1653
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3396 بار
سپاس‌های دریافتی: 5775 بار

سازمان ملل و دادخواهی ملت فلسطین

پست توسط shafagh »

این بزرگ ترین پرونده بر روی میز سازمان ملل است: " مردم فلسطین آزادی کشورشان از چنگ اشغالگران صهیونیست را می خواهند ". سازمان ملل که خود را مرجع قوانین جهانی و مصدر حقوق بشر معرفی می کند موظف است به دادخواهی ملت فلسطین و رسیدگی به پرونده سراسر اشغال و جنایت صهیونیسم در این کشور رسیدگی کرده و موضع قانونی خود در مقابل حکومت تبهکار اسراییل را روشن کند. این درست نیست که چنین سازمانی که داعیه ی اجرای عدل و قانون را دارد در برابر تبهکارانی که کشور فلسطین را توام با قتل عام مردم ان اشغال کرده اند کوتاه بیاید و با این کوتاهی شان و وجهه ان را زیر سوال ببرد. اگر سازمان ملل به حقوق و دادخواهی مردم فلسطین که بلند ترین فریاد استمداد در جهان است رسیدگی نکند چگونه بعد از ان می خواهد ادعای اجرای قانون و حمایت از حقوق بشر را داشته باشد؟!
واقعا این برای سازمان ملل ننگ است که بجای اجرای حق و عدالت و طرفداری از حقوق بشر، در مقابل امریکا و اسراییل کرنش کرده و تسلیم انها باشد. حقیقتا چنین روشی مایه بدنامی چنین سازمانی است و هر ملت و گروه مظلومی را از تمسک به ان نا امید می کند. در قدیم می گفتند " هرچه بگندد نمک اش می زنند وای به روزی که بگندد نمک"

البته این تنها اشتباه مسئولان سازمان ملل نیست اما بزرگترین اشتباه انهاست. حتی خود صهیونیست ها هم اقرار دارند که فلسطین را اشغال کرده اند اما سازمان ملل در مقابل این گروه اشغالگر و تبهکار هیچ عکس العمل موثری تا بحال نشان نداده است انگار نه انگار که یک کشور اشغال شده است و افراد ملت ان بدست اشغالگران قتل عام و آواره شده اند. بواقع که این مهر عار ی است که بر پیشانی سازمان ملل خورده و شان و اعتبار ان را زیر سوال برده است.

در مورد یمن هم همینطور. سازمان ملل که بایست از مردم مظلوم و بیدفاع یمن در مقابل مهاجمان سعودی و هم پیمانان انها دفاع کند و جنایات جنگی آل سعود در یمن را محکوم کرده و در مقابل انها اقدام اجرایی کند، در مقابل دریافت پول از عربستان و امریکا کل قضیه را ماست مالی کرده و و برگ گزارش جنایات سعودی ها را از پرونده انها برداشته و بدین ترتیب انها را از ارتکاب هرگونه جرمی مبرا ساخته است!! خیانت به بشر از این بالاتر؟ انهم از جانب سازمان رسمی حقوق بشر؟ واقعا آقای بالکی مون که نام ریاست این سازمان را یدک می کشند بایست خجالت بکشند که در توطئه علیه بشر همکاری صمیمانه دارند و اذعان میدارند برای دریافت پول از تبهکارهای سعودی مجبور هستند حقوق ملت یمن را نادیده بگیرند!

نکته دیگر تسامح کاری سازمان ملل در مقابله با تروریسم است که یکی از این گروه ها، تشکیلات تروریستی منافقین می باشد که علاوه بر ارتکاب ترور و جنایت مستقیم علیه ایرانیان همکار و همپیمان جنایتکار جنگی بزرگ عراق، صدام تکریتی یوده است. در حالی که اخیرا امریکا و اسراییل و آل سعود برای ان تروریست ها جلسه و جشن بر پا کرده و در صحنه تبلیغاتی توطئه تکریم و معرفی انها بعنوان یک اپوزیسیون عادی و حتی مبارز را اجرا می نمایند و مرگ سرکرده ان را به یکدیگر تسلیت گفته و به تروریسم قول مساعدت می دهند! سازمان ملل بنابر وظایف قانونی و وجدانی و انسانی خود چه کرده است؟ آیا بر خلاف امریکا که به دروغ ادعای مبارزه با تروریسم را دارد اما با تروریسم دست به یکی است، سازمان ملل در موضع ضد تروریستی قرار داشته و ضمن افشاء جنایات این گروه انها را محکوم کرده و با مجوز و امکاناتی که در اختیار دارد برای دستگیری سران و عوامل عمده ان بعنوان سورس های تروریسم اقدامی قانونی بجا آورده است یا اینکه مانند بره ای بی اختیار با توطئه و دسیسه های ضد بشری امریکا و اسراییل همسو شده است؟

البته انچه در این مقاله منظور است بزرگترین وظیفه سازمان ملل است که همانا رسیدگی به حقوق مردم فلسطین است. این سازمان جهانی وظیفه مند است که از کنار چنین مسئله بزرگ و تاریخی که همانا اشغال یک سرزمین و کشتار مردم ان بدست اشغالگران است براحتی نگذرد. نه تنها اسراییل بایست بعنوان یک رژیم اشغالگر و جنایتکار بین المللی بطور رسمی از طرف این سازمان به دنیا معرفی شود، بلکه بایست از هر ضامن اجرایی و عوامل قانونی نافذی که در اختیار این سازمان است علیه صهیونیسم دژخیم در فلسطین استفاده شود. شاید این ها کوچکترین کارهایی باشد که سازمان ملل برای جبران سکوت چندین و چند ساله اش در مقابل این تبهکاران اشغالگر می تواند انجام دهد.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”