وجود صخره های مطبق در مریخ

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با منظومه شمسي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1653
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3392 بار
سپاس‌های دریافتی: 5770 بار

وجود صخره های مطبق در مریخ

پست توسط shafagh » دو شنبه 22 شهریور 1395, 1:54 am

اخیرا ماهنورد مریخ عکس هایی از صخره های لایه لایه در مریخ را به زمین ارسال نموده که منظره ای عجیب و واقعیتی شگفت اور می نماید. اگرچه بنده شخصا به وجود اب در مریخ معتقد نیستم و احتمال میدهم که این صخره ها که بسیار شبیه کوه ها و صخره های روسوبی زمین هستند بر اثر عوامل دیگری به این صورت لایه لایه در امده باشند. بهرحال نظریه شخصی بنده ملاک نیست و بایست تئوری هایی را در مورد وجود چنین سنگ ها و صخره های مطبق در مریخ و انهم بر اساس براهین علمی ابراز نمود که یکی از انها هم می تواند وجود تاریخی و قبلی حجم وسیعی از نوعی مایع در مریخ از جمله اب باشد. البته باز بنظر بنده با توجه به درجه حرارت سطح مریخ که با حرارت موجود در زمین چندان متفاوت نیست وجود گازهایی مثل کربنیک یا متان و امثال ان که در فشار بالا و دمای کم مایع می شوند منتفی می نماید و تنها مایعی که با شرایط جوی مریخ امکان وجود دارد بیشتر می تواند همان اب باشد. البته شاید بتوان تئوری های دیگری در مورد این صخره های لایه لایه در مریخ بیان نمود.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید];[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید];[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید];
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید];

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2854
تاریخ عضویت: چهار شنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4550 بار
سپاس‌های دریافتی: 6663 بار

Re: وجود صخره های مطبق در مریخ

پست توسط bamn » سه شنبه 23 شهریور 1395, 1:38 pm

  با سلام .

با توجه به اینکه جو مریخ یک جو زنده و پویا است و وقوع طوفان های شدید گرد و خاک در سطح این سیاره امری طبیعی و پرتکرار می باشد ، به وجود آمدن چنین لایه هایی هم قابل پیشبینی بوده است . رنگ یکسان این لایه ها هم نشان دهنده همین موضوع است که صرفاً براثر جابجایی خاک سرخ رنگ سطح سیاره ایجاد شده اند . در صخره های چند لایه سطح کره زمین معمولاً رنگ لایه ها با یکدیگر متفاوت است زیرا در زمان شکل گیرشان تحت تاثیر حوادث و رخدادهای طبیعی متفاوت و مختلفی بوده اند .
  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات

ارسال پست

بازگشت به “منظومه شمسي”