مسابقه برای خوره فیلم ها!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: بوشهر
سپاس‌های ارسالی: 517 بار
سپاس‌های دریافتی: 364 بار
تماس:

Re: مسابقه برای خوره فیلم ها!

پست توسط mosiuo »

bamn نوشته شده:  جوابتون کاملاً درست است .

قبول دارم که فیلم چند تا جایزه تمشک طلایی گرفته و از نظر سیاسی هم فیلم بو داری است! اما در ضمن در همان سال جایزه اسکار بهترین موسیقی متن اورژینال را هم گرفت! ملاک ماندگاری یک فیلم به جوایزش نیست (کما اینکه تقریباً نیمی از فیلم هایی که در طی حدود یک قرن گذشته برنده جایزه اسکار شده اند امروزه فقط در حد اسمی در جدول برندگان هستند و مردم آنها را فراموش کرده اند) . البته فیلم آرماگدون یک دوبله بسیار شاهکار هم دارد که جذابیت آن را صد برابر بیشتر از نسخه زبان اصلی کرده ، با این حال فیلمی است که در ذهن می ماند و این یعنی یک فیلم کلاسیک .

بنده بخصوص عاشق این سکانس از فیلم هستم ؛ از جایی که یکی از شخصیت ها برای دیدن پسرش می رود تا وقتی پسره می فهمه "آقا فروشنده توی تلوزیون" پدرش است ، موسیقی متن شاهکار فیلم و دوبله عالی اش که سخنرانی رئیس جمهور ایالات متحده را حسابی احساسی در آورده ، اشکم را در می آورد!!!

گفته بودم برای بعدی یک مود خیلی آسان انتخاب می کنم ، اما حالا که جواب دادید ، می روم سراغ یک مورد کمی *سخت تر!!!

در ضمن یک سوپرایز خارج از مسابقه هم برایتان دارم! اگر یادتان آمد موسیقی کدام سریال بود که چه بهتر ، اما فقط می خواهم گوش کنید و حس نوستالژیکش را احساس نمایید!!!

شماره 10 :
[External Link Removed for Guests]

لینک کمکی : [External Link Removed for Guests]

نوستالژی : [External Link Removed for Guests]

پاسخ: دیالوگ هرچند برام آشنا نیست اما حدس ضعیفی میزنم که مربوط به فیلم ژاندارک باشه .
البته اگه حدسم اشتباه بوده باشه باید فیلمی تو مایه ها و تاریخ فیلمهای مانند مکبث یا اتلو و هملت و مانند اینا باشه.

در مورد موسیقی سریال از اونجایی که گفتی قدیمی هست پس باید از تلویزبون ایران پخش شده باشه و تا جایی که سنم قد میده اهنگ سریالهای مانند سرزمینهای شمالی و یا اوشین و هانیکو یا ارتش سری و غیره نیست.پس باید قدیمیتر از اینا باشه .اهنگ خیلی زیبا و جالیه مثه اهنگ فیلم پدرخانده یا کارتون بچه های کوه الپ هست.
اشک های که پس از هر شکست میریزیم، عرق هایست که برای پیروزی نریخته ایم!!!
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

پست توسط bamn »

، ژاندارک نیست .الان برای راهنمایی کردن خیلی زوده ، فقط می تونم بگم یکی از هنرپیشه های خانم صاحب سبک هالیوود که بنده خیلی بازیش رو دوست دارم ، اولین بار با این فیلم معروف شد!

در مورد سریال هم همانطور که گفتم جزو مسابقه نیست و فقط برای حس نوستالژیکش گذاشتم . به اندازه اوشین و ارتش سری قدیمی نیست . اولین بار در دهه هفتاد از تلوزیون پخش شد و با اینکه در برنامه کودک جمعه ها شبکه یک پخش می شد اما در واقع داستان خیلی تلخ و تراژیکی از ... رو روایت می کرد! (گفتم جزو مسابقه نیست ، اما قرار نیست خیلی زود لو بدم!)

شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط mosiuo »

سلام.
دیالوگ رو که کلا بیخیالش شدم چون نشنیدمش.
اما اهنگ رو باید یادم بیاد .طبق راهنمایی که کردی چندتا حدس میزنم 1؛یه فیلم خارجی به نام نسخه سهرآمیز (که پسر کچل میشه و ..)
2؛کارتون های همه دختران من و یا کارتون 15 پسر
دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

سلام دوباره .

می خواستم راهنمایی کنم اما فکر نمی کنم فایده ایی داشته باشه!

پاسخ مسابقه شماره 10 :   " الیزابت " (Elizabeth) محصول 1998 انگلستان ساخته شکار کاپور و بازی کیت بلانشت و جفری راش
؛ داستان به قدرت رسیدن ملکه الیزابت اول در نیمه دوم قرن شانزدهم که در زمان سلطنت وی انگلستان به یک قدرت بزرگ استعمارگر تبدیل شد . البته تمرکز اصلی این فیلم روی کشمکش بین کاتولیک ها و پروتستان ها در اوایل دوران سلطنت الیزابت می باشد که منجر به قدرت گرفتن پروتستان ها و سرکوب کاتولیک ها گردید و زمینه ساز جنگ های داخلی انگلستان در طی یک قرن بعد از سلطنت الیزابت شد . سال 2007 با همان تیم ، دنباله ایی ساخته شد به نام " الیزابت : عصر طلایی " اما نتوانست به اندازه فیلم اول مورد توجه قرار گیرد و به اثری کلاسیک تبدیل شود .

اما سریال نوستالژیک ؛ این آهنگ مربوط به مینی سریال مینو (mino) می باشد که در سال 1986 با سرمایه گذاری شبکه ZDF آلمان در ایتالیا ساخته شده است . اصل سریال 6 قسمت بوده که هر قسمت تقریباً یک ساعت طول داشته ، اما برای پخش در برنامه کودک تلوزیون ایران آن را به قطعات کوچکتری تقسیم کردند که تقریباً 15-16 قسمت شد و با اینکه نسبت به بیشتر سریال های دیگر مدت کمتری داشت ، اما در آن زمان پرطرفدار بود . با این حال چون ممکن است سریال را ندیده باشید و بنده هم کلاً اهل پرچانگی هستم خلاصه کوتاهی از سریال را می نویسم! ؛

این سریال براساس رمانی از سالواتوره گوتا ساخته شده و داستان یک پسر بچه ایتالیایی است به نام مینو که همراه خانواده اش به اتریش سفر می کند اما دو کشور با یکدیگر وارد جنگ می شوند (اوایل جنگ جهانی اول) و مرزها مسدود می گردد . خانواده مینو تصمیم می گیرند از طریق کوهستان به کشورشان بازگردند چون پدر مینو یک افسر عالی رتبه ارتش است و نمی تواند در اتریش بماند . در بین راه یک بهمن آنها را از هم جدا می کند و جوانی روستایی مینو را پیدا می کند و چون مینو فکر می کند پدر و مادرش مرده اند پیش آن جوان می ماند لیکن دوست مینو به خدمت در ارتش احضار می شود و مینو که زندگی کنار برادر وی را غیر قابل تحمل می یابد گریخته و خودش را به جبهه نزد دوستش می رساند و با اصرار فراوان موفق می شود آنجا بماند . دوست مینو در یک حمله کشته می شود و خود مینو هم کمی بعد زخمی شده و در بیمارستان از مجروحان دیگر می شنود که پدرش زنده است . تلاش های مینو برای پیدا کردن پدرش نتیجه می دهد اما در آخرین لحظه پدر اسیر اتریشی ها می شود . مینو بعد از ملاقات با مادرش که در یک تیمارستان بستری شده به اتریش می رود و از دوست پدرش که یک ژنرال اتریشی است درخواست کمک می کند ، او در همین حین متوجه می شود که اتریشی ها قصد آغاز یک عملیات بزرگ را دارند پس می گریزد و خودش را به جبهه خودی می رساند اما پیغامش دیر ارسال می شود و با آغاز حمله ، شمال ایتالیا به اشغال اتریش در می آید . مینو به نیروهای مقاومت ملحق می شود و علیه دشمن جاسوسی می کند ، سپس با کمک آنها به اتریش می رود تا پدرش را نجات دهد اما هنگام فرار پدرش کشته می شود . کمی بعد با شکست اتریشی ها جنگ تمام می شود و مینو به عنوان قهرمان جنگ معرفی می گردد . او در ضمن از یکی از فرماندهان می شنود که ژنرال اتریشی دوست پدرش در آخرین حمله ناامیدنانه آنها کشته شده است . در پایان مینو و مادرش را چند سال بعد می بینیم که با به قدرت رسیدن موسولینی ، قصد مهاجرت نزد اقوامشان در آرژانتین را دارند تا از جنگ جدیدی که قرار است آغاز شود دور گردند .

پارسال یک تیزر از این سریال پیدا کردم و روی کانالم در آپارات گذاشتم ( [External Link Removed for Guests] ) که آهنگ را هم از همان در آورده ام و همیشه می گویم ای کاش سروش سیما همت می کرد و پک کامل آن را به بازار می داد .

مسابقه بعدی را عصر اعلام می کنم چون هنوز برای سوژه تصمیم نگرفته ام!  

صلوات
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط mosiuo »

فیلم الیزابت رو ندیده بودم.یه جورایی از فیلمهایی که داستان واقعی دارند خوشم نمیاد چون اخر بدی دارن مثه شجاع دل
اما قسمت دوم سوالت رو فبلم مینو رو دیده بودم هنوزم کامل فیلم رو یادمه اما متاسفانه دیر یادم اومد.بخاطر سگ بزرگی که همیشه همراه شخصیت اصلی فیلم بود من اون زمان فک میکردم نسخه فیلمی بل و سباستیان باشه.
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

هم تخیلی ها رو نگاه می کنم ، هم واقعی ها رو ، فرقی هم نمی کنه آخرش تلخ باشه یا شیرین یا ملس ،مهم اینکه یک داستان جذاب و سرگرم کننده داشته باشه و اگه این داستان جذاب و سرگرم کننده بعد از تمام شدن فیلم ذهنم رو درگیر نگه داره ، برام سئوال پیش بیاره ، احساساتم رو تحریک کنه یا به معلوماتم اضافه کنه ، یعنی به هدفش رسیده . و برای همین است که همیشه می گویم " هنر برای تعالی " ، و با اونهایی که می گن " هنر برای هنر " موافق نیستم! در ضمن تماشای فیلم " الیزابت " را واقعاً توصیه می کنم ، بخصوص به آنهایی که سبک روایی سریال " بازی تاج و تخت " رو دوست دارند!

در ضمن خیلی هم تنبل تشریف دارید!!! (همه رو می گم!) . کافی بود کلمه " والسینگهام " رو توی گوگل سرچ کنید تا به جواب برسید چون فرانسیس والسینگهام یکی از شخصیت های خیلی برجسته و پیچیده در تاریخ انگلستان است ، یکجورهایی معادل خواجه نظام الملک خودمان! که خیلی از مورخان او را بنیانگذار واقعی سیاست های استعماری و فریبکارانه انگلستان می دانند .

مسابقه شماره 11 :
[External Link Removed for Guests]

صلوات
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط mosiuo »

جواب"الماس خونین " با بازی دیکاپریو نیست؟البته فقط به حدس .
هرچند جایی از دیالوگ انتخاب شده که نکته خاسی توش نیست که یاداور فیلم خاسی تو ذهن باشه البته برا من.
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

، الماس خونین نیست .دی کاپریو هم توش بازی نکرده . برخلاف موارد قبلی ، همانطور که گفتید در این منولوگ عبارتی که مستقیماً به موضوع فیلم اشاره کند وجود ندارد ، اما باید به روحیه و شخصیت کاراکتر متکلم توجه کنید!     که می تونم بکنم اینه که هسته اصلی سازنده این فیلم دو تا جوون بودن که تا قبل از این فیلم اسم و رسمی نداشتن ، اما حالا هر دو جزو ستاره های مطرح هالیوود هستن!   

صلوات
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط mosiuo »

bamn نوشته شده:   ، الماس خونین نیست .دی کاپریو هم توش بازی نکرده . برخلاف موارد قبلی ، همانطور که گفتید در این منولوگ عبارتی که مستقیماً به موضوع فیلم اشاره کند وجود ندارد ، اما باید به روحیه و شخصیت کاراکتر متکلم توجه کنید!     که می تونم بکنم اینه که هسته اصلی سازنده این فیلم دو تا جوون بودن که تا قبل از این فیلم اسم و رسمی نداشتن ، اما حالا هر دو جزو ستاره های مطرح هالیوود هستن!   

2تا حدس دیگه دارم.اولی حدس قویترم "رستگاری در شاوشنگ " و حدس دومم که ضعیفتره "غلاف تمام فلزی"
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

متاسفانه باز هم حدستان صحیح نیست!

باید بیشتر به راهنمایی هایم توجه کنید ؛ اولاً دو ستاره اصلی " رستگاری در شاوشنگ " همچین جوون هم نبودن ، دوماً اینکه فقط بازیگر فیلم بودن ، بنده گفتم " ... هسته اصلی سازنده این فیلم ... " . بازیگران " غلام تمام فلزی " هم هیچکدوم از ستاره های مطرح فعلی هالیوود نیستند!

هر دو این فیلم هایی که گفتید در فهرست بنده قرار دارند و ممکن است تا چند روز ، چند هفته ، یا چند ماه دیگر قرعه به نامشان بیافتد! ببینم آن زمان چکار می کنید؟!

حالا یک راهنمایی دیگر می کنم که مطمئن هستم با این راهنمایی بلافاصله جواب را خواهید گفت ؛ یکی دیگر از بازیگران این فیلم که برای آن برنده جایزه اسکار هم شد چند سال قبل فوت کرد .

صلوات
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط mosiuo »

هرچند دیالوگ رو هنوز یادم نیومده اما طبق راهنمایهات باید فیلم "ویل هانتینگ خوب" با بازی رابین ویلیامز و مت دیمون باشه که اسکار اون سال رو رابین ویلیامز مرحوم دریافت کرد.
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

mosiuo نوشته شده:هرچند دیالوگ رو هنوز یادم نیومده اما طبق راهنمایهات باید فیلم "ویل هانتینگ خوب" با بازی رابین ویلیامز و مت دیمون باشه که اسکار اون سال رو رابین ویلیامز مرحوم دریافت کرد.

بله ، جوابتان صحیح است ؛ فیلم " ویل هانتینگ خوب " ساخته گاس ون سنت در سال 1997 با بازی مت دیمون ، بن افلک و رابین ویلیامز . فیلمنامه این فیلم را افلک و دیمون نوشتند و بخاطر آن برنده جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اورژینال شدند ، هرچند دیمون نتوانست اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را کسب کند و در عوض رابین ویلیامز اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را بدست آورد .

مسابقه بعدی ، فردا . 

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”