مسابقه برای خوره فیلم ها!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

مسابقه برای خوره فیلم ها!

پست توسط bamn »

با سلام خدمت دوستان عزیز .

این مسابقه مخصوص خوره فیلم هاست! و به این شکل برگزار می شود که بنده لینک یک فایل صوتی را به شما می دهم . این فایل صوتی مربوط به ادای چند جمله مشخص یا یک صدا و آهنگ آشنا از یک فیلم است که شما باید حدس بزنید به چه فیلمی تعلق دارد؟ جایزه ایی در کار نیست اما می توانید هوش و حافظه خود را محک بزنید .

فایل صوتی فیلم ها به طور تصادفی و بدون ترتیب انتخاب می شوند و حتی الامکان از فیلم های معروف می باشند که شمایی که ادعای خوره فیلم بودن دارید باید بیشتر آنها را دیده باشید!

اگر 48 تا حداکثر 72 ساعت بعد از هر نوبت از مسابقه ، کسی جواب آن را نداده باشد ، خودم جواب می دهم ، و اگر سه بار پشت سر هم ، بی جواب بمانم ، تعطیلش می کنم!

شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر

Re: مسابقه برای خوره فیلم ها!

پست توسط bamn »

مسابقه اول : [External Link Removed for Guests]

کمکی : [External Link Removed for Guests] 

صلوات
New Member
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط hdraay »

dark knight raises
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

بله ، کاملاً صحیح است .

ای کاش جناب SMH هم جواب می دادند . به هر حال از اینکه چراغ اول را روشن کردید متشکرم و امیدوارم بقیه دوستان از امروز به بعد شرکت کنند .

حالا   شماره 2 :
[External Link Removed for Guests]

لینک کمکی : [External Link Removed for Guests]

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

پست توسط SMH »

bamn, راستش من تمام فیلم ها رو به زبان اصلی نگاه می کنم بخاطر همین فکر نکنم بتونم توی این زمینه نمره خوبی بیارم :grin: :grin:
وگرنه صوت و دانلود کردم، اما می دونید که بین ترجمه متنی و گفتاری خیلی تفاوت هست...
در ضمن فیلم بتمن و هم دیدم :-)

این قسمت از صدا هم که گذاشتید به نظرم خیلی آشنا آومده، یک قسمت از فیلمی هست که طرف توی قطاری هست که منفجر میشه، توی زمان برش می گردونن به عقب تا بتونن عامل انار و پیدا کنند البته اسم دقیق فیلم یادم نیست.
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

SMH نوشته شده:bamn, راستش من تمام فیلم ها رو به زبان اصلی نگاه می کنم بخاطر همین فکر نکنم بتونم توی این زمینه نمره خوبی بیارم :grin: :grin:
وگرنه صوت و دانلود کردم، اما می دونید که بین ترجمه متنی و گفتاری خیلی تفاوت هست...
در ضمن فیلم بتمن و هم دیدم :-)

این قسمت از صدا هم که گذاشتید به نظرم خیلی آشنا آومده، یک قسمت از فیلمی هست که طرف توی قطاری هست که منفجر میشه، توی زمان برش می گردونن به عقب تا بتونن عامل انار و پیدا کنند البته اسم دقیق فیلم یادم نیست.

متاسفانه صحیح نیست!

بنده سعی می کنم ضمن اینکه خود فیلم ها را به دقت دستچین کنم تا فیلم های معروف و کلاسیکی باشند ، دیالوگ های مشخص و اختصاصی هم از همان فیلم باشند تا خیلی زودتر در ذهن شما و دوستان قابل شناسایی باشند . در خصوص تفاوت دوبله و متن اصلی هم که در خیلی از فیلم ها اتفاق می افتد ، باز حق با شماست ، اما باز بنده سعی می کنم دیالوگ هایی را انتخاب کنم که کمتر دستکاری شده باشند . ضمن اینکه استفاده از صدای دوبله خیلی موثر تر است و افراد بیشتری می توانند از آن استفاده کنند . شما هم که فیلم ها را زبان اصلی نگاه می کنید زیرنویسش را می خوانید وگرنه فیلم بدون زیرنویس را باید هم زبان شناس خبره ایی باشید و هم با آن لهجه غلیظی که بعضی از هنرپیشه ها دارند ، هم لهجه شناس خوبی! 

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

راهنمایی : فیلم محصول 2002 آمریکا است . 

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

ببینید ، برای همین می گویم باید کلاستان را بالا ببرید و وقتتان را الکی روی فیلم های بی ارزش نگذارید . این فیلمی بود که امکان نداشت خوره فیلم واقعی باشید و آن را به یاد نیاورید ؛

می تونی منو بگیر (Catch Me If You Can) محصول 2002 آمریکا به کارگردانی استیون اسپیلبرگ و بازی تام هنکس و لئوناردو دی کاپریو
. دیدید چقدر آسون بود!

با اینکه نتوانسید جواب درست بدهید ، اما چون حداقل جناب SMH در مسابقه شرکت کردند ، بنابراین بدون اخطار ، می رویم سراغ مسابقه شماره 3 که به نظرم سخت تر هم هست!

مسابقه شماره 3 : [External Link Removed for Guests]

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

نخیر! انگار این دفعه هیچ خبری نیست!

راهنمایی : فیلم محصول مشترک آمریکا و کره جنوبی می باشد .

صلوات
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: بوشهر
سپاس‌های ارسالی: 517 بار
سپاس‌های دریافتی: 364 بار
تماس:

پست توسط mosiuo »

جواب سوال شماره 3:اسم فیلم رو نمیدونم اما میدونم چه فیلمی هست.در مورد یه قطار هست که اخر الزمان بعد از یخ زدن کامل کره زمین داره تنها بازماندگان کره زمین رو دور زمین میچرخونه .که در نهایت یه تعداد از ساکنین اون قطار شورش میکنن و کلا قطار نابود میشه و در نهایت 2 نفر زنده میمونن که تو یخ و برف تنها مشن و البته دیگه داره زمین دوباره جون میگیره/فیلم خیلی قشنگی بود/.
اسمش رو شرمنده یادم نیست
اشک های که پس از هر شکست میریزیم، عرق هایست که برای پیروزی نریخته ایم!!!
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

بله . پاسختان کاملاً صحیح است .البته بهتر بود با کمی تحقیق اسم فیلم را هم پیدا می کردید . فقط دیدن یک فیلم کافی نیست ، شما باید درباره آن فیلم اطلاعات هم داشته باشید . حتی بهتر است قبل از دیدن یک فیلم درباره آن تحقیق کنید تا به این نتیجه برسید که آیا ارزش وقت گذاشتن دارد یا نه؟

این فیلم  " قطار یخ شکن " (Snowpiercer) نام دارد ، محصول مشترک کره جنوبی و آمریکا سال 2013
و فیلمبرداری شده در جمهوری چک (بخاطر استفاده از معافیت های مالیاتی ، خیلی از فیلم های آمریکا و اروپای غربی ، در واقع در اروپای شرقی فیلمبرداری می شوند!!!) به کارگردانی بونگ جون هو ، و بازی کریس اوانز ، جیمی بل ، تیلدا سوئینتون و اد هریس .

مسابقه شماره 4 : [External Link Removed for Guests]

صلوات
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: بوشهر
سپاس‌های ارسالی: 517 بار
سپاس‌های دریافتی: 364 بار
تماس:

پست توسط mosiuo »

مسابقه جالبیه.حتما پیشنهاد میکنم ادامش بدی دوست من .
مسابقه شماره 4 رو هم فک کنم 30 باری صوت ارسالی رو شنیدم و تقریبا صد در صد مطمعنم که فیلم رو دیدم اما چون دوبله نبوده اسمش و موضوعش یادم نمیاد اما این دیالوگها کاملا برام اشناست.
اشک های که پس از هر شکست میریزیم، عرق هایست که برای پیروزی نریخته ایم!!!
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”