نشست سران يهود در پاريس درباره ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2597
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴, ۱۲:۲۷ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

نشست سران يهود در پاريس درباره ايران

پست توسط Kingman_62 »

سران جوامع يهوديان آواره فردا در پايتخت فرانسه نشستي خواهند داشت كه در آن به احساسات ضديهود در اروپا و آنچه كه تهديد ايران عليه اسرائيل خوانده مي‌شود، تمركز خواهد شد.
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه،‌ حدود 100 نفر از نمايندگان جوامع يهودي در 80 كشور جهان قرار است در اين نشست شركت داشته باشند.
برخي از شخصيت‌هايي كه در زمينه گفت‌وگوي بين‌الاديان فعاليت دارند و همچنين سران مسلمان و مسيحي فرانسه نيز در اين نشست شركت خواهند كرد.
اين نشست كه در يكي از هتل‌هاي مجلل پاريس برگزار مي‌شود، تحت تدابير شديد امنيتي خواهد بود.
«پير بسناينو» رئيس كنگره يهوديان در اروپا اعلام كرد كه اين نخستين باري خواهد بود كه از سال 1948، پايتخت فرانسه براي ميزباني اين كنگره برگزيده شده است.
وي افزود: «مسايل واقعي امروز در اروپا به چشم مي‌خورد. احساسات ضديهود در اروپا به شدت رو به فزوني است. بخصوص در اروپاي شرقي و اروپا براي نخستين‌بار نقش عمده‌اي در روند صلح خاورميانه و همچنين مذاكرات با ايران بازي كرده است.»
بسنانيو خاطر نشان كرد كه گزارش‌ تازه‌اي درباره احساسات ضديهودي در اروپا در جلسه روز يكشنبه كنگره يهوديان ارايه خواهد شد.
فرانسه با در اختيار داشتن 600 هزار يهودي يكي از بزرگترين جوامع يهوديان را در اروپاي غربي دارا است.
آمريكا و سرزمين‌هاي اشغالي فلسطين بيشترين آمار يهوديان را در خود جاي داده‌اند و روسيه با 700 هزار يهودي در رده بعدي و فرانسه در مقام بعد از روسيه قرار دارد. آرژانتين با 400 هزار، كانادا با 370 هزار و انگليس با 300 هزار يهودي در رده‌هاي بعدي قرار دارند.
«بنيتا فره‌رو والدنر» كميسر روابط خارجي اتحاديه اروپا، «توماس هاماربرگ» كميسر حقوق بشر شوراي اروپا و «مارك اوته» فرستاده ويژه اتحاديه اروپا در روند صلح خاورميانه از ديگر شخصيت‌هاي شركت كننده در جلسه فردا خواهند بود.
 تصویر

تصویر
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”